Dodaj do ulubionych

Cóż to może być?

14.11.22, 10:39
W sobotę córka mi powiedziała, że mam czerwoną skórę na szyi. Nie przejęłam się tym za bardzo. Za to dzisiaj dotknęłam ręką do szyi i się okazało, że mam taką suchą skorupę. Nie mam pojęcia co to może być. Nie swędzi to mnie specjalnie. Generalnie jakbym tego nie dotknęła to bym nie wiedziała, że coś się dzieje.
Od piątku używam innego szamponu, więc można podejrzewać jakieś uczulenie, ale na głowie nie mam żadnych zmian. Możliwe, że głowę dobrze wypłukałam, a szyję jakoś mniej dokładnie.
Generalnie nie mam tendencji alergicznych, ale może jednak coś mnie uczuliło. Mam to tylko na karku.
Macie pomysł co to może być?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Cóż to może być? 14.11.22, 10:49
      Coś cię uczuliło i cię wyrzuciło. Nie zjadłaś czegoś nie z sezonu, typu truskawki? A może jakieś inne słodycze?
    • alpepe Re: Cóż to może być? 14.11.22, 10:50
      A może to od szalika lub kołnierza kurtki? Nie do końca wypłukany detergent?
      • szarmszejk123 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 10:54
        Albo nowy szampon/odżywka?
        • alpepe Re: Cóż to może być? 14.11.22, 11:42
          3maj się, tyle razy sobie poradziłaś, to i z tego wyjdziesz.
    • milva24 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 11:05
      Używasz lakieru do włosów? Może sobie prysnęłaś w jednym miejscu za blisko i to od tego?
      • gajmal Re: Cóż to może być? 14.11.22, 11:38
        Nie używałam w ostatnich tygodniach
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:20
      Na tym zdjęciu wygląda najbardziej na łupież różowy Giberta, albo na rogowacenie ciemne.

Idź do dermatologa.
      • gajmal Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:34
        Jak mi do jutra nie zejdzie to pójdę. Dziękuję.
    • po_godzinach_1 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:22
      Obstawiam uczulenie na chemię w pożywieniu.
      • po_godzinach_1 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:22
        Idź do dermatologa.
    • daniela34 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:26
      Szampon/odżywka. Miewam tak, moja mama tak miewa. Zwłaszcza w miejscach, gdzie wilgotne włosy dłużej dotykają skóry, czyli właśnie szyja, ale też -w moim przypadku- skronie.
      • gajmal Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:32
        Ten nowy szampon odstawiłam. Zobaczymy jak ta szyja będzie jutro wyglądać.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 12:35
      Nie wmawiajcie jej uczulenia.
      To nie jest uczulenie.
      To mówię ja, ta która ponoć wszystkim na forum diagnozuje alergie.

Idź do dermatologa, bo jeśli to nie łupież Giberta, tylko rogowacenie, to musisz się gruntownie przebadać
      • alpepe Re: Cóż to może być? 14.11.22, 13:01
        Czepiasz się nazwy. Moja córka takie coś miewała, owszem, zwykle w innych miejscach, do tego tę sławną ciemieniuchę, ja ostatnio się tak drapałam na karku, że aż sobie zrobiłam ranę, bo też mi się zrobiło coś podobnego. Jakaś nietolerancja pokarmowa, albo chemia kosmetyczna lub do prania. Zejdzie, a jak nie zejdzie, czy będzie się powtarzać, to można diagnozować Gilberty czy Anie z Zielonego Wzgórza.
      • daisy Re: Cóż to może być? 14.11.22, 21:51
        Sorry, ale nie masz pojęcia, co to jest łupież Giberta.
        Na pewno nie pojawia się z dnia na dzień i nie tworzy żadnej suchej skorupy.
    • kachaa17 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 17:03
      A to nie może być rumień od kleszcza?
      • biala_ladecka Re: Cóż to może być? 14.11.22, 21:48
        Tez o tym pomyslalam, bo tak wyglada na zdjeciu. Ale rumien nie tworzy skorupki.
    • ankanka3 Re: Cóż to może być? 14.11.22, 17:32
      Na łupież Gilberta to na bank nie wygląda.
      Mi się suche placki na szyi robią od niespłukanej piany z szamponu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka