Dodaj do ulubionych

Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka

14.11.22, 18:18
Emamy,
ja bezzwierzętna więc mam pytanie. W zerówce syna trwa zbiórka organizowana dla schroniska dla zwierząt. Można przynosić karmę (proszą o taką lepszej jakości, z dużą zawartością mięsa) suchą i mokrą oraz żwirek dla kota.
Myślałam, żeby przeznaczyć za to ok. 100-150 zł plus wychowawczo zaproponować, żeby Młody za swoje drobne ze skarbonki dokupił coś małego i łatwiej dostępnego np. jakiś smaczek.
Czy możecie coś doradzić? Konkretne sklepy na all i produkty? Na pewno syn chciałby kupić i żwirek i karmę, zarówno dla psów jak i dla kotów. Czy to w ogóle realne w tym budżecie?
Liczę na Waszą pomoc smile
Obserwuj wątek
    • alicjamagdalena Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:24
      Szkoda ze nie piszą jaka konkretnie bo przecież zwierzętom nie można mieszać tydzień taka tydzień inna.
      Kup puszki np dolina noteci.
      • panna.w.paski Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:27
        Dziekuje! A jaka gramatura? Lepiej wiecej sztuk ale po 400 g czy mniej po 800 g?
        • anilorak174 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:29
          Jak to dla schroniska to mogą być i wieksze gramatury- zwierząt sporo.
        • silenta Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:30
          Jeśli to do schroniska to lepsze większe opakowania - ekonomiczniej a taka duża puszka i tak będzie zużyta na raz, nie ma szansy się popsuć.
      • angazetka Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 21:42
        > przecież zwierzętom nie można mieszać tydzień taka tydzień inna.

Dlaczego?
        • berdebul Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 22:24
          Bo łatwo o biegunkę, która w warunkach schrońiskowych jest trudna do ogarnięcia - za*rane kojce, posłania itd bo nie ma komu biegać co chwila na spacer.
    • anilorak174 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:28
      Zooplus. Duzy wybór wszystkiego i szybka dostawa.
      Wygoogluj sobie "dobre karmy dla psow czy kotów" i bierz z listy.
      Ja nic nie doradze, bo mój książę żre tylko suche i żadnego mokrego nie chce, nawet luksusowego.
    • slonko1335 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:34
      Karmy dla zwierząt na zbiorkę szkolną, które podały stowarzyszenia.
      • berdebul Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 22:25
        Rocco się popsuła, ma mnóstwo podrobów i łatwo o biegunkę.
    • rb_111222333 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:39
      Paczka 2.5 kg suchej karmy purizon dla kotów kosztuje około 100 zł, gdybyście chcieli kupić paczkę 6.5 to jest korzystniejsza cenowo per kg, ale kosztuje około 210 zł - może z kimś się zrzucicie? Ja kupuję na bitiba - jest tańsza niż zoo plus. Na allegro często są sprzedawane mniejsze ilości przesypane do worków strunowych. Jak ktoś ma jednego kota to może się opłacać, dla dużej ilości już niekoniecznie. W tym budżecie lepiej się skupić na jednym produkcie niż kupować i karmę i żwirek
    • aamarzena Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:40
      Wejdź na stronę schroniska, które ma być obdarowane i sprawdź. Bardzo możliwe, że piszą jakie mają potrzeby.
      Czesto schroniska potrzebują karm typu gastro , a to mało kto daje. Na takich zbiórkach jak patrze na zdjęcia ze szkoły dzieci to ludzie najczęściej dają karmy marketowe. Ale tu uważam, ze to błąd osoby organizującą ej zbiórkę. Powinna podać jakie są potrzeby schroniska. Pewnie i to wtedy zwierzęta dostają. Puchy spokojnie można kupować duze - zwierząt zwykle w schronach sporo i różnej wielkości. Wszystko się wykorzysta.
      Z drobiazgów możesz dokupić jakas zabawkę np wędkę, piłeczki dla kota, może też być smycz.
      • taki-sobie-nick Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 22:26
        Co to jest "karma typu gastro"?
        • aamarzena Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 23:40
          Dla psow/kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Skrot myślowy od "gastro intestinal". W schroniskach nikt nie gotuje zwierzętom dań od dietetyka, jak któryś na problemy to mu podają ten typ karmy, o ile ich stac lub dostaną ja od darczyńców
          • taki-sobie-nick Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 15.11.22, 22:01
            A, kumam.
    • alicjamagdalena Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 18:47
      U nas zbierane były też koce.
      • aamarzena Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 23:42
        Nie wszystkie schroniska je przyjmują.
    • mysiulek08 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 19:09
      dla gromady bezdomniakow, ktorymi opiekuje sie moja kolezanka w PL kupuje suche i puszki z Doliny Noteci

allegro.pl/oferta/rafi-cat-karma-mokra-dla-kota-mix-smakow-12-x-415g-12830741413

allegro.pl/oferta/z-wolowina-rafi-dolina-noteci-7kg-karma-dla-kota-11420948102 (sa tez w innych smakach)
    • kozica111 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 19:22
      Dolina, nie wypas ale znośna.
    • n-ell Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 21:03
      Dla psów mozesz Brit Care albo Sensitive, w znanym mi schronisku jest to zwykle karma dla psów o wrażliwszych żołądkach i z alergiami (ma sensowna proporcje jakości do ceny) i jest dostępna (np w sieciówce Maxi Zoo)
    • biala_ladecka Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 21:36
      Może zapytaj pań organizujących zbiórkę?
      Nie ma sensu kupować byle czego, psom nie zmienia się karmy co dwa dni. Nawet w schroniskach. Czasem potrzebne są karmy weterynaryjne, dla seniorów, wątrobowców, alergików - tu już bardzo konkretny rodzaj i marka. Schronisko powinno podać takie informacje, jeśli wie o zbiórce. Panie powinny dopytać. Pomagać trzeba z głową.
    • woman_in_love Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 21:37
      zbiórka organizowana dla schroniska dla zwierząt (...) proszą o taką lepszej jakości, z dużą zawartością mięsa

Ta karma powstaje ze specjalnie hodowanych w tym celu krów i świnek. Zatem utrzymując te schroniska dokładamy się do holocaustu zwierząt RZEŹNYCH. Opcje są 2: albo te zwierzęta przechodzą na karmę vegańską albo przerabiamy je na karmę dla świnek hodowanych dla ludzi.
    • berdebul Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 14.11.22, 22:30
      Nie podali czym karmią? Najlepiej nie zmieniać. Często w schroniskach jest Dolina Noteci, Animonda carny, mają sporo podrobów, można przejrzeć składy i wybrac te najmniej podrobowe.
    • kaki11 Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 15.11.22, 02:07
      Szkoda, że nie zaznaczyli jakiej karmy chcą... jeśli wiecie co to za schronisko, to warto zadzwonić i zapytać jakie karmy preferują.
      Z tańszych a zwykle akceptowalnych karm mokrych dla kotów sprawdza się smilla lub raffi. Dla psów chyba Rocco wychodzi najkożystniej. To akurat te którymi ja karmię zwierzęta. (Rocco i smillę najlepiej zamówić przez zooplus lub bitiba) Przy czym to karmy raczej podrobowe, dlatego warto zapytać czy ich satysfakcjonują.
      • ajaksiowa Re: Karma dla zwierząt - zbiórka w szkole dziecka 15.11.22, 10:17
        Zadzwoń do schroniska co potrzebują i kup w Zooplusie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka