Dodaj do ulubionych

Mama ginekolog radzi

14.11.22, 18:27
na głównej stronie interii czy onetu, już nie chce mi się szukać, jak zakładać podpaskę na noc.
No nich to szlag, jestem pruderyjna czy przewrażliwiona i jednak kwestia zakładania podpasek wydaje mi się zbyt intymna na pierwszą stronę ogólnopolskiego portalu.
Rażą Was takie wiadomości czy nie?
Do czepialskich - omijam też wątki o wypróżnianiu, szczegółowo opisywane zbrodnie, np.gwałty, itp. Czyli fizjologię i przemoc.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:30
      Kompletnie mnie nie razi. Inna sprawa, że nie łażę zwykle po onecie czy interii.
      • semihora Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:52
        O, podpisuję się i pod pierwszym, i pod drugim zdaniem.
    • cegehana Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:32
      Nie. Jeśli kogoś nie interesuje to ominie.
    • auksencja15 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:34
      Nie zwróciłabym uwagi
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:34
      A to zakładanie na noc, to jakiś szczególnie trudny proces, że aż porad potrzeba?

Chyba poszukam tego artykułu, bo strasznie jestem ciekawa, co takiego napisała.
    • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:34
      Niestety nie ma takiej opcji, żebym szukała i czytała, co pisze mama ginekolog, więc zdradź tylko czy to jest jakieś absolutnie nowatorskie podejście do zakładania podpasek na noc, że aż opisano to w 2022r w necie?
      • kozaki_za_kolano Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:40
        A weź daj spokój, nie mam pojęcia, nie czytałam 😃 Bałam się, że artykulik będzie ilustrowany.
      • jednoraz0w0 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:06
        Nie ma dla mnie takiej opcji, ale (nomen omen) zakładam, że ten artykuł będą też czytać dziewczątka które jeszcze nie mają w temacie doświadczenia.
    • szmytka1 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:37
      Nie rażą, jak nie chcę, to nie wchodzę i nie czytam. A swoją drogą, już mi bliżej do menopauzy jak dalej, ciekawe czy jest coś o zakładaniu podpaski, czego nie wiedziałam? 🤔
    • kaktusowepole Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:47
      Mamaginekolog zbudowała fortunę na tym czego uczyły nas babcie czyli spanie bez majtek.
      Ubrała to w ,, wietrzenie narodowe ". Nie dziwi mnie nauka nakładania podpaski to jest poziom jej targetu.
      Sprzedawanie prostych objawionych prawd.
      • geez_louise Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:05
        Jedno co jej się udało, może w końcu z internetow kobiety się tego dowiedzą. Większość znanych mi kobiet i dziewczynek śpi w majtkach i portkach od piżamy na nie nałożonych.
        • jasnozielona_roslinka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:06
          nigdy nie spotkałam się z tym zeby kobieta spała w majtakach pod piżamą, ale ja jestem z Krakowa i wiadomo że jesteśmy tu oszczędni i nie marnowalibyśmy pieniędzy na pranie dodatkowego prania
          W reszcie kraju śpią w majtkach? To są jakies dedykowane majtki w kolorze piżamy? Są sprzedawane w zestawach z piżamami? Od jakiego wieku te dziewczynki muszą u was spać w majtkach pod piżamami i czy chłopcy też?
          • sueellen Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 23:49
            Kurcze, też śpię w majtkach. Chyba od zawsze. Różnica polega na tym że latem tylko w majtkach i tshircie a zimą zakładam jeszcze spodnie ( na te majtki). Przynajmniej ciepło i nie wieje gdy mi dupka stanie spod kołdry. Moja ci*a na szczęście nie czyta wypowiedzi mamy ginekolog i jej to nijak nie przeszkadza.
            • k.messi Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 00:26
              Podobno jak przestaniesz spać w majtkach i wymienisz je na zwykłe, bawełniane spodenki, to poczujesz ogromną różnicę i skończą się problemy z infekcjami oraz upławami.

Fanki Gacioli, tzn Nikoli, są zachwycone!

PS1. Też śpię w majtkach.
              PS2. Nigdy nie miałam przez to żadnych problemów 'tam', jak to wyżej wymieniona MG nazywa.
              PS3. Spróbowałam z ciekawości jej genialnej metody i nic się nie zmieniło.

Ale może odpowiedzią jest używanie wody i mydła, Mama Ginekolog nawet makijażu z wczoraj nie domywa, więc nie chcę wnikać w stan higieny jej waginy.
              • georgia.guidestones Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 14:27
                k.messi napisała:

> Podobno jak przestaniesz spać w majtkach i wymienisz je na zwykłe, bawełniane s
                > podenki, to poczujesz ogromną różnicę i skończą się problemy z infekcjami oraz
                > upławami.
                >
                > Fanki Gacioli, tzn Nikoli, są zachwycone!
                >
                > PS1. Też śpię w majtkach.
                > PS2. Nigdy nie miałam przez to żadnych problemów 'tam', jak to wyżej wymieniona
                > MG nazywa.
                > PS3. Spróbowałam z ciekawości jej genialnej metody i nic się nie zmieniło.
                >
                > Ale może odpowiedzią jest używanie wody i mydła, Mama Ginekolog nawet makijażu
                > z wczoraj nie domywa, więc nie chcę wnikać w stan higieny jej waginy.
                A jezeli ktos nosi bawelniane majtki? Chyba ze target m.ginekolog popyla w poliestrowych stringach.
            • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 09:30
              Też całe życie śpię w majtkach, bo nie lubię spać bez.
              Problemy z uplawami i infekcjami się nie skończą, bo się nigdy nie zaczęły.
            • mava1 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 09:48
              >nigdy nie spotkałam się z tym zeby kobieta spała w majtakach pod piżamą, ale ja jestem z Krakowa

ja nie jestem z Krakowa a tez nigdy w gaciach nie spałam/nie spię. Pomijam juz dostep powietrza ale to obsciskiwanie przez gumki...przeciez to wpina się w ciało. No chyba ze panie noszą barchany...
              Ja jednak lubie luz w spaniu i wolę letnią pizame (w lecie), z luźnymi szortami niz obściskujące majtki.
              Kiedys niepomiernie zdziwiło mnie tez to, że sa kobiety, które spią w stanikach.
              Jesli "dupka" wystaje spod kołdry to może wystarczy kupić wiekszą (szerszą) kołdrę?
              • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 13:25
                nosze bawełniane barchany nic mi się nie wbija. Kupuje po prostu właściwy rozmiar.
          • aqua48 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 13:23
            No właśnie co za kuriozum spać w majtkach? Pierwsze słyszę.
            • afro.ninja Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 14:22
              Moze kobiety, które nie spia w majtkach, na co dzień noszą koronkową, sztuczną bieliznę, stringi?! Nie wiem co złego jest w bawełnianych majtkach?!
          • hanusinamama Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 15:47
            Fascynujące, ze wiesz w czym kto śpi...
        • nena20 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:30
          Ja śpię w majtkach. Zawsze bawełniane ale jednak. Zwyczajnie nie mogę zasnąć bez bielizny. Czasem w podbramkowej sytuacji śpię bez majtek z małą poduszką włożona między kolanami, wtedy rzeczywiście to ma sens i jest "wietrzenie".
    • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:50
      nie razi. swoją droga spojrzę bo zawsze mnie zastanawiało w która stronę i jestem ciekawa czy dobrze użytkuje...
      • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:51
        swoją droga polskie radio na zmianę infekcja intymna i hemoroidy - podziwiam ze jeszcze są ludzie w których wstydliwość pozostała...
        • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:54
          Słuchając 357 lub NŚ odzwyczaiłam się już zupełnie od reklam, zwłaszcza tych idiotycznych.
      • tt-tka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:57
        ichi51e napisała:

> nie razi. swoją droga spojrzę bo zawsze mnie zastanawiało w która stronę i jest
        > em ciekawa czy dobrze użytkuje...
        >

Znaczy tego... zastanawiasz sie, czy klejem do dudy, czy od dudy ???
        • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:00
          tak wlsnie to mnie zastanawia 🩸🩸🩸😂😂😂
        • panna.nasturcja Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:03
          Tt-tko, miej litość, kawa mi poszła nosem smile
        • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:04
          Raczej chodzi jej o to, że jedna strona podpaski na noc zazwyczaj jest dużo dłuższa (domyślnie powinna być skierowana ku tyłowi wink)
          Nie używam podpasek od chyba 20 lat, ale gdy używałam, to niezawodnym patentem było (sorry, jeśli dla kogoś to zbyt bezpośrednie) włożenie tampona lub zwitku papieru toaletowego między pośladki.
          Jeśli nie masz ekstremalnie obfitego okresu, to zapobiega to w 100% przeciekom, które zazwyczaj spowodowane są spływaniem krwi po tyłku, gdy śpisz na plecach, a na to nawet maxi najdłuższe podpaski nie pomagały.
          • daszka_staszka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:29
            A co jak śpisz na brzuchu? Zmienić kierunek klejenia podpaski? 🤔
            • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:37
              Nie wiem, u mnie spanie na brzuchu nie wymagało dodatkowych zabezpieczeń, ale gdyby wymagało, przyklejałabym chyba dwie podpaski.
              Spanie na plecach niestety zawsze skutkowało awarią i tu się sprawdza patent z papierem.
              • azja_pl2 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 11:07
                ha, nie wpadlam nigdy na to! musze wyprobowac smile
          • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:31
            właśnie o to chodziło.

Ja z tych śpiących na brzuchu wiec problem był jak najbardziej realny i serio mnie zastanawiało jak to ma być (uważam ze jednak jednoznacznej instrukcji brak) Na patent z papierem również wpadłam.

Dziękuje bogu za majtki okresowe najlepszy wynalazek świata.
    • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:55
      W ogóle nie razi, tylko dziwi, na czym polega trudność z tym zakładaniem big_grin
    • primula.alpicola Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 18:57
      Cóz tam nowatorskiego wymyśliła? Nie chce mi się szukać🤷‍♀️
    • bye-bye Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:10
      Poświęciłam się dla was i przeczytałam.

Tu macie clou:
      "Ginekolożka radzi zatem, aby tylną część podpaski, która znajduje się w okolicach odbytu zagiąć w taki sposób, aby boki przylegały idealnie do pośladków. Dzięki temu spływająca krew zatrzyma się na zagięciach i nie wypłynie, brudząc przy okazji bieliznę i pościel."
      😳

W następnym odcinku będzie porada dla tych co śpią na brzuchu. Ale nie uprzedzajmy faktów, wszystko po kolei😁
      • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:15
        Ee, amatorszczyzna. Uważam, że mój patent z tamponem lepszy.
      • primula.alpicola Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:20
        Rany, dziękuję losowi że mnie chronił i chroni przed podpaskami!
      • mava1 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 09:56
        >Ginekolożka radzi zatem, aby tylną część podpaski,

ginekolozka ma chyba jakies wyjatkowo obfite miesiączki, skoro musi robic rynienke na odpływ krwi z tejze. Powinna raczej udać sie do specjalisty (o ile kojarze to ona nie jest po studiach).
        Normalna kobieta potrafi ogarnąc swoja miesiączkę, bez rzeźni w łóżku rano. Ba, potrafiła to zrobić wiele lat wcześniej (zakładało sie 2 podpaski na noc) kiedy nie było czegos takiego, jak "podpaski na noc" a tampony dopiero wchodziły na rynek.
        • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 09:59
          dlaczego od razu nienormalna?
          • mava1 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 10:43
            "normalna kobieta" (czyt.przeciętna, średnio) nie równa sie "nienormalna ginekolozka"
            • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 15:57
              jeśli z jednej strony szali jest normalna kobieta to ta co ogarni to kto jest po drugiej stronie? No nienormalna!
        • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 14:24
          Widać nie jestem normalna... tongue_out Są okresy, które trudne ogarnąć. I tak, byłam z tym lekarza, ale wiesz, zanim trafisz z diagnozą, to też trzeba funkcjonować.
          PS MamaGinekolog, jakkolwiek jej nie poważam, oczywiście studia ma, teraz też specjalizację.
          • katecat1 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 16:56
            To zdała wreszcie ten egzamin???
            • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 17:36
              Gdzieś mi mignęło, że tak.
              O, nie wydawało mi się: www.ofeminin.pl/lifestyle/mama-ginekolog-zdala-egzamin-specjalizacyjny-nicole-sochacki-wojcicka-zbiera/tnsgxc2
        • hanusinamama Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 15:50
          Wiele kobiet ma obfite okresy, których się nie da "wyleczyć"..twój wpis świadczy raczej o braku wiedzy
          • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 16:29
            A na przykład diagnoza endometriozy (częsta przyczyna obfitych miesiączek) zajmuje średnio siedem lat. I w tym czasie trzeba funkcjonować z tym, co jest.
        • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 18:06
          Normalna kobieta nie powinna pisać na forum bzdur na temat okresu.
      • memphis90 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 19:05
        Czy ktoś mi to może rozrysować?
    • clk Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:10
      Ja akurat mam spora awersje do ten pani wiec omijam
    • majaa Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:16
      Nie to, że mnie coś takiego razi, ale dziwi to na pewno. No, ale cóż... być może są i takie dziewczyny, które potrafią sprawnie korzystać z internetu, ale nie radzą sobie z założeniem podpaski i w dodatku kompletnie nie mają kogo o to zapytać. Bo trudno mi wpaść na pomysł, w jakim innym celu ktoś zamieszcza takie instrukcje, i dlaczego akurat na głównej stronie portalu.
      • obrus_w_paski Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:09
        Bo na emamie sa stare wyjadaczki. Gdzieś czytałam ze sporo młodych dziewczyn nawet nie rozumie ze podpaski się przyleja klejem do majtek a nie klejem do ciala
        • heca7 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:14
          Kiedyś nie byłam wyjadaczką, nie było wtedy internetu a w gazetach nie uczyli jak przyklejać podpaski. Jakoś mimo to nie wpadłam na pomysł aby je przyklejać do ciała. Chociaż za tytana intelektu się nie uważam tongue_out
        • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:25
          Jakim cudem?
        • nena20 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:33
          Serio. Moja córka lat trzy "ukradła mi podpaskę" i założyła lalce przyklejając poprawnie do body.
          • memphis90 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 19:07
            Ale pomysł! Przecież z podpasek mamusi się robi materacyki do łóżka Barbie!
    • kozica111 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:20
      Nie, no ale ja typowy katol smile
    • heca7 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:38
      Od lat nie używam podpasek, fuj. Śpię tylko z tamponem, nie miewam obfitych okresów. Więc mamaginekolog może sobie jak dla mnie wsadzić te rady dokładnie tam gdzie radzi zaginać nocną podpaskę tongue_out
    • borsuczyca.klusek Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 19:45
      Nie tylko są zdjęcia, ale nawet filmik na insta 😀

kobieta.interia.pl/zdrowie/news-jak-zalozyc-podpaske-na-noc-genialna-porada-mamy-ginekolog,nId,6410486
    • anatewka11 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 20:16
      Na noc tylko i wyłącznie dwie, tworzące długą podpaskę. Córka też sama do tego doszła metoda prób i błędów. Mogę poinstruować mamę ginekolog gratis. Ja jestem od trzech lat szczęśliwie już lżejsza o macicę ale aż się wzdrygnęłam jak sobie przypomniałam tę upierdliwość. Przytulam wszystkie, które się męczą z tematem.
      • starczy_tego Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:29
        A to nie wygodniej tampon i podpaska?
        • semihora Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:55
          Nie każdy może/chce/lubi tampon.
        • anatewka11 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 16:36
          W najbardziej krwawych momentach tampon też był do zestawu.
      • niemcyy Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 23:01
        Tylko nie gratis, ona na tym zarabia!
      • evee1 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 04:22
        W ostatnich latach miesiaczkowania nawet taki patent u mnie nie dzialal. Mialam wiec inny, chociaz bardziej kosztowny. Otoz kupowalam sobie na pierwsze dwie noce takie majtasy dla nietrzymajacych moczu. Wtedy juz nie mialam ani jednej wpadki.
        • grey_delphinum Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 05:56
          I te majtasy naprawdę działają? Nic nie przecieka?

Mam krwotoczne miesiączki, to naprawdę udręka.
          • kira02 Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 06:57
            Pij herbatkę z pokrzywy tuz przed i w trakcie pierwszych dni. Pomaga na krwotoczne miesiączki.
            • hanusinamama Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 16:05
              U mnie herbatka działa ale pita codzinnie. Jak piję cały miesiac to jest ok.
          • dariamax Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 10:37
            Ja stosuję tampon i podpaskę jednocześnie i jeszcze wacik zamiast papieru jak pisały dziewczyny wcześniej.
    • abecadlowa1 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 20:17
      Ostatnie z czym kojarzy mi się zakładanie podpasek to intymność i wrażliwość. Zwykła sprawa techniczna. Neutralna.
    • katarrynka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 20:25
      Takie wiadomości mnie nie rażą, bo ich nie czytam. Za to razi mnie mama ginekolog 😬
    • taki-sobie-nick Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:29
      Rażą, witam w klubie, nareszcie ktoś pod tym względem normalny.
      • taki-sobie-nick Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:30
        A tak swoją drogą, zakładanie podpasek wydaje mi się czynnością, którą człowiek w normie intelektualnej sam opanuje.
        • kk345 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:00
          To dwukrotne podkreślenie normalności jest interesujące w kontekście piszącej...
      • angazetka Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:34
        Normalny, czyli myślący tak jak ty?
    • starczy_tego Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:30
      W życiu. Ja jestem za tym, żeby w reklamach podpasek i tamponów płyn był czerwony a nie niebieski :p
      • kk345 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:00
        True👍
    • arthwen Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:46
      Ojej, straszne, ktoś mógłby zobaczyć podpaskę! Przecież to trauma!
      I to na głównej stronie, tfu, zboczeństwo.
    • conena Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 21:59
      Kiedyś czytało się odpowiedni kącik w Bravo Girl albo w Bravo i temat był przynajmniej od strony teoretycznej rozpoznany.
      Teraz mamy mamę-ginekolog na onecie. Takie czasy.
        • heca7 Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:35
          Bo to osobista sprawa córki szwagierki. Jak by chciała opowiadać to by opowiadała. A nie sprawa teściowej.
          • ichi51e Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:54
            prawda ten aspekt dalej mnie niesmaczy. ale ja pamietam ze samo rozmawianie O TYM uważałam za nie na miejscu.
        • m_incubo Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 09:27
          Co ci się wydawało wstydliwe? Fakt dostania okresu czy raczej to, że teściowa publicznie kłapie dziobem na tematy, na które nie powinna, bo to nie jej sprawa?
        • hanusinamama Re: Mama ginekolog radzi 15.11.22, 16:15
          Jakby tesciowa gadała o swoim...ale o o czyimś? Tak wtedy to jest wstydliwe,a teściowa zachowała się źle
    • piataziuta Re: Mama ginekolog radzi 14.11.22, 22:06
      Nie razi mnie temat, jak zakładać podpaskę.
      Wręcz przeciwnie - jestem ciekawa, co takiego można wymyślić w tej prymitywnej dziedzinie.

Niemniej - razi mnie "twórczość" mamy ginekolog i nie kliknę w jej pierdy, bo mi ręka uschnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka