Dodaj do ulubionych

Jak wzmocnić mięśnie?

14.11.22, 20:07
Mam prawie 50 lat. Nigdy nie lubiłam ćwiczyć, mięśnie brzucha zawsze słabe, biegać nie cierpiałam. Kilka lat temu chodziłam (jakieś 1,5 roku) na fitness. Nie dawałam rady wszystkiego robić (chodziłam na step i rabatę), to raczej przyzwyczajenie było. Teraz zapisałam się znów. Pilates, czasem tabata. Chodzę miesiąc. Zastanawiam się, czy ja kiedykolwiek na tyle wzmocnię mięśnie, żeby zrobić dokładnie te ćwiczenia? Nieco juz się zniechęciłam Zostanę teraz przy pilatesie, dołożę pół godz. Rower (stacjonarnie w domu). Generalnie to nie chodzi mi o schudnięcie (no że 4 kg), ale jestem strasznie słaba.
Z chorób : niedoczynność tarczycy i wczesna menopauza (skutek leczenia onko kilkanaście lat temu), podwyższony poziom cholesterolu (wciąż próbuję walczyć dietą, bo trójglicerydy w normie).
Czy ten domowy rower ma sens? Czy raczej spróbować dołożyć ćwiczenia w grupie (przed tv ciężko mi się zmobilizować). Wkurzam się sama na siebie, że większości ćwiczeń nie potrafię zrobić efektywnie.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:10
      Polecam trening wzmacniający, najlepiej w klubie z trenerem, chociaż na początek.
      Istnieje też opcja zakupu kilku gum, hantli, i ćwiczenie w domu z yt.
    • extereso Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:11
      Nie martw się, to dopiero miesiąc! Za 3-4 zobaczysz efekt. A ile razy w tygodniu chodzisz na pilates?
      • alfa36 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:16
        Chodzę raz w tygodniu. Do wyboru mam jeszcze tabatę (ale trochę boję się o kolana), pump, tbc, step, obwód.
        • extereso Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:20
          A może to tbc ? Ja chodzę raz na siłowe i dwa razy na pilates już wiele miesięcy, a różnice w sile mieśni brzucha widziałam może po pół roku ( tylko że jestem po 3 CC).
          • alfa36 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:37
            Tbc interwał i tbc spalanie do wyboru mam. Rozumiem, że interwał? Kurcze, może ja źle robię te ćwiczenia, tzn nje robię, jak mi siły brakuje, a może trzeba być zawziętym przy nich?
            • extereso Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:40
              Nie, nie chodzi o zawziętość. Mam pani zawsze mówi, żeby wlasnie robić nie na siłę. Na tych jednych, siłowych, pracuję z trenerem, on mnie nauczył bardzo wiele, jak wykonywać ćwiczenia w detalach. Może choć na początek weź trenera?
    • taniarada Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:30
      Bierz jakiś kolagen bo o ćwiczeniach to już były tu cale tony wątków .
      • alfa36 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:38
        Kolagen to nie dla mnie 🙈dla dziubdziusia mego🙄
        • gajmal Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 20:45
          Poszukaj gimnastyki na kręgosłup. To są ćwiczenia do wykonywania bardziej " stacjonarnie" tzn..nie unęczą Cię fizycznie, a pozwolą wzmocnić mięśnie. Tzn. nie spocisz się podczas ćwiczeń, ale następnego dnia będziesz czuła mięśnie. Mówię Ci to ja - naczelny paralityk, który właśnie odkrył tą metodę i już zaczynam widzieć różnicę, a chodzę też tylko raz w tygodniu.
          • mava1 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 09:13
            gimnastyka na kręgosłup, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wzomcnic mieśnie kregosłupa.
    • abidja Re: Jak wzmocnić mięśnie? 14.11.22, 22:28
      Polecam Astana Joga wersja Flow.
      Na mnie dziala. Stosuje te uklady zawsze po chorobach,oslabieniach,przerwach dluzszych w aktywnosci fizycznej. Po kilku sesjach odczuwasz roznice.
      I nie martw sie efektywnoscia,cokolwiek to dla ciebie znaczy. Cwicz dla siebie i swojego ciala. Chwal sie sama kazdy wykonanym cwiczeniem.
      Wszystko przyjdzie z czasem.
      • alfa36 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 07:29
        Na jogę też mam ochotę. Mnie wkurza moja mała sprawność. Co prawda tam, gdzie chodzę nie ma osób w moim wielu a jak ktoś jest, to rzeczywiście sprawniejszy ode mnie.
        • abidja Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 08:51
          Moze twoj problem to porownywanie sie z innymi ?
          Kurcze,zobacz ile juz czasu poswiecilas na rozne cwiczenia. Polowa z nas nie robi tyle.
          Pewnie jestes sprawniejsza od niejednej ematki.
          Proponuje przestac patrzec na innych, chwalic i byc wdzieczna swemu cialu za wysiłek i wzbogacic diete o bialko roslinne. By miesnie mialy z czego budowac sile. Cieciorka,zielony groszek, fasola kazdy kolor.
        • powodzenia_juno Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 09:12
          Mnie też joga wzmocniła. Pierwszy raz od lat czuję mięśnie brzucha! Ćwiczę codziennie od kilku miesięcy. Tylko statyczne pozycje. Rozciągnęłam się też przy okazji. I mam wrażenie, że wszystko tak mimochodem, bez wysiłku. Jak Cię kusi joga, to idź. Może te sprawniejsze babki też nie zawsze były sprawniejsze? Grunt to się odważyć i zacząć 🙂
        • mava1 Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 09:30
          w takim razie polecam joge kundaini. Tam ćwiczenia wykonuje się z zamknietymi oczyma - nie widzisz, że ktos jest bardziej, lub mniej, sprawny. Wiele lat chodziłam na te zajecia i podobała mi sie równiez cała "otoczka" (medytacje, mantry, relaks) zajęć choc nie podchodziłam do tego jakos ortodoksyjnie.
          Sprawnośc przychodzi z czasem i regularnoscia cwiczeń, jakichkolwiek.
          Fitness czy step itp jest dla mnie zbyt wymagajacy, ja nie lubie "się spocic", wolę spokojniejszy sposób dbania o sprawność fizyczną.
    • daszka_staszka Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 09:12
      Ćwicz pilates regularnie i jeśli będziesz ćwiczenia wykonywać prawidłowo to za jakieś pół roku zobaczysz różnice
    • znowuniedziela Re: Jak wzmocnić mięśnie? 15.11.22, 09:54
      Polecam Ci zajęcia jogi dla początkujących w systemie vinyasa karma.
      Spokojne,bardzo uważne. Praca z powięzią,mięśniami głębokimi,wszystko złączone oddechem. Na początku 1x w tygodniu po 1,5 h Ci wystarczy. Potem możesz 2x.
      Tylko nauczyciela wybierz dobrze. Nie spektakularne efekty,a wzmocnisz ciało,pobudzisz je,dasz mu prawo do zmiany takiej,jaką jest dla Ciebie najlepsza. Powodzenia 🤗🤗🤗

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka