Dodaj do ulubionych

Niespodziewane skutki upadku rakiety

16.11.22, 12:46
natemat.pl/449284,co-sie-stalo-w-przewodowie-to-jedno-internauci-pytaja-gdzie-lezy-polska a ematki z zagranicy zauważyły ten trend?
Obserwuj wątek
    • jednoraz0w0 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 12:52
      Jakoś nie. Od zawsze, ile razy ktoś mnie pyta skąd jestem i mówię ze z Polski, to każdy, każdy tu odpowiada „oooo, żona szwagra/ mąż kuzynki / ojciec sąsiadki / kolega ze szkoły byli z Polski!” I potrafią na ogół podać nazwę miasta, a niektórzy mówią, gdzie w Polsce byli. I nie mieszkam w Ciupago.
      • fabryka.lodow.napatyku Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 12:57
        oprocz tego znaja przynajmniej jedno slowo po polsku-czesc, dzien dobry lub k...wa
        • jednoraz0w0 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:52
          Dzień dobry, bigos, jak się masz - ale jakoś nigdy nie słyszałam k…wy.
        • sueellen Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 15:21
          Kiedy powiedziałam 6 letniej córce znajomej, że jestem z Polski, ona odpowiedziała na jednym tchu: kocham cię, szynka, masło, widelec, oszalałaś 🤣. To była bardzo nieoczekiwana odpowiedź zarówno dla mnie jak i jej matki. Nauczyła się tych słów od kogoś w szkole.

P.s. nikt nie pyta gdzie jest polska tylko wpisuje w Google maps. W ostatnich miesiącach wyszukiwałem wiele miejsc typu cherson, Zaporoże, sumy, Mariupol, Charków, Odessa, kijów i inne. Mimo że w Odessie i Kijowie akurat byłam. Nie mam jednak mapy w głowie i często sprawdzam by zrozumieć odległości.
      • magdallenac Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:09
        Tak samo. U nas to najczęściej słyszę, że dziadkowie, lub pradziadkowie byli z Polski. Tylko wtedy, kiedy jedziemy na północ i idziemy do jakiegoś dive baru, moje pochodzenie budzi konsternację. Ale tam to nie ważne, czy jesteś z Poland, czy z Portland- i tak dla miejscowych to brzmi jakby się było z innej planety.
    • mikams75 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:05
      Jestem pewna, ze wczoraj Przewodow byl najczesciesz wyszukiwana miejscowoscia w mapach googla. To ktora sie tu przyzna, ze tez spojrzala na mapy, gdzie to jest dokladnie?
      • joanna266 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:14
        Ja wiem gdzie jest Hrubieszów więc nie spr.Mieszkam w centrum kraju.I fakt w innych krajach często nie wiedzą gdzie leży Polska i czy jest w NATO.W trakcie pobytu na Sycylii nieźle ubawiło mnie zdziwienie Włochów ze u nas nie rosną pomarańcze i banany a orzechy włoskie już tak.Polacy są nieźle kształceni geograficznie już od wczesnej podstawówki i to potem procentuje.
        • sueellen Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 15:23
          .Polacy są nieźle kształceni geograficznie już od wczesnej podstawówki i to potem procentuje.

Procentuje czym???
          • em_em71 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 15:52
            Tym, że się orientują, zapewne.
          • panna.nasturcja Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 18:22
            No u Ciebie niczym, to wczoraj było widać wyraźnie.
            • sueellen Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 22:22
              Ty masz jakąś misje łażenia za mną jak nieszczęście?
              • niemcyy Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 23:19
                Nie denerwuj się, ale naprawdę chlapnęłaś (może się zdarzyć), a teraz dołożyłaś.
                • sueellen Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 17.11.22, 13:43
                  Nie wiem o co chodzi ale zapewne za chwilę zada sobie któraś trud by mi przypomnieć . Takie troskliwe i usłużne mam te psychofanki 😃
                  • niemcyy Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 17.11.22, 14:01
                    Skoro nie wiesz, o co chodzi, to dlaczego brzydko odpowiadasz?
      • jkl13 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:14
        Ja,bez problemu. O ile wiem,gdzie leży Hrubieszów, Zamość czy Chełm, o tyle Przewodów musiałam sprawdzić. To wstyd?
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:51
        Moi dziadkowie spod Hrubieszowa, ojciec tam nawet się urodził. Ale i tak tę konkretną miejscowość sprawdziłam.
      • angazetka Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 13:51
        Nie no, przecież to znana metropolia, wszyscy wiedzą, gdzie leży.
        (Tak, wiem, gdzie jest Hrubieszów.)
        • kubek0802 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 14:36
          No ja wykazałam się zupełną ignorancją, gdyż na początku założyłam, że to podkarpacka miejscowość. Wstyd.
          • simply_z Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 15:11
            ja tez, mimo wszystko wydupie.
      • kaki11 Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 15:28
        Ja sprawdzałam. I pewnie wiele innych osób. O ile Hrubieszów mniej więcej byłam wstanie wskazać, o tyle o Przewodowie słyszałam pierwszy raz.
      • niemcyy Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 23:17
        Ja nie, bo w tym samym zdaniu było, że w okolicach Hrubieszowa, a tyle to kojarzę bez mapy.
    • niemcyy Re: Niespodziewane skutki upadku rakiety 16.11.22, 23:15
      Nie wiem teraz, gdzie dokładnie to było, ale w jakimś zagramanicznym poście chyba na twitterze wczoraj ktoś wrzucił wycinek mapy okolic miejsca zdarzenia z zaznaczoną czerwonym znakiem zapytania miejscowością Ameryka smile
      (Nie ta Ameryka na Mazurach big_grin)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka