Dodaj do ulubionych

Karmienie kota/kociaka

16.11.22, 14:19
Nasza kotka skończyła pół roku i nie chce już jeść karmy dla kociąt. Niby jeszcze nie jest dorosłym kotem ale buntuje sie i nie chce wogole jeść. Za to codziennie domaga sie surowego mięsa. Dajemy jej trochę fileta z kurczaka ale bez przesady ze co dzień chce. Jak Wasze koty?
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:30
      miki.20105 napisała:

> Za to codziennie domaga sie surowego mięsa.

Mądry kot.
      Moje codziennie jedzą surową wołowinę, bo bez przesadywink, gryzoni im łowiła nie będę a oczywiście są niewychodzące.
      • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:36
        Rozumiem ze straszy kot je surowe mięso ale taki maluch? Kiedyś mieliśmy koty ale nie pamietam żeby codziennie jadły. Ta mała jest moją asystentką w kuchni. Non stop przy mnie.
        • alicia033 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:39
          miki.20105 napisała:

> Rozumiem ze straszy kot je surowe mięso ale taki maluch?

A co jedzą takie kocie "maluchy" w naturze?
          • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:50
            Jedzą wp, gdzie dostają posilek w pelni zbilansowany. A wiec mają i wapń, i fosfor, i witaminy, i makro- oraz mikroelementy poza białkiem.

Pies z kurczaka to dosc malo wartosciowy wiór.
            • aankaa Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:36
              yenna_m napisała:

> Pies z kurczaka to dosc malo wartosciowy wiór.

nie do dość, że małowartościowy, to jeszcze nienaturalny big_grin
          • hungaria Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:58
            Nie samo oczyszczone mięso. Stąd jako pełnowartościową karmę poleca się barf, a jeśli surowe sklepowe mięso, to uzupełniane czym innym.
      • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:46
        W przypadku intensywnie rosnącego malucha to prosta droga do krzywicy a nawet przy mocnym niedoborze wapnia - do tężyczki (w gratisie zaburzenia neurologiczne, porażenia kończyn, drgawki).
      • berdebul Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:56
        Łowić nie musisz, możesz zamawiać tongue_out jest serwis WP z dostawą pod drzwi.
        • alicia033 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 16:17
          wiem, znajomy ma hodowlę ptaków drapieżnych.
          Noale nie. Wystarczy, że muszę się dla nich babrać z wołowiną.
    • schiraz Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:34
      Moje 2 są na diecie BARF (surowe mięso, z dodatkami uzupełniającymi o witaminy i minerały w dużym skrócie) trzeci stanowczo odmówił mieszanek barf-owych i ten żre surowe mielone mięso bez dodatków na przemian z saszetkami ale i do tego karmę suchą niestety.
    • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 14:47
      Czym karmisz tego maluszka?
      Skąd go masz?
      • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:02
        Moja mała kicia jest u nas od lipca. Miała wtedy niecałe 3 miesiące. Karmimy ja tylko karmami mokrymi przeznaczonymi dla kociąt. Raz na pare dni dostaje sucha karmę jak nas nie ma w domu. I tak karmimy ja 5-7 razy dziennie. No i jak pisałam chce surowe mięso ( oprócz wątróbki)
        • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:03
          Kupilismy ją z hodowli
          • sylwianna2018 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:11
            Spokojnie może dostawać porządne mokre puszki dla dorosłych kotów. Karmy dla kociąt to często ściema. Do tego porcyjka surowego indyka, wołowiny może niekoniecznie codziennie. Ale na pewno nie tylko surowe mięso bez suplementów. Możesz pomyśleć o barfie.
        • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:10
          Zadzwoń do hodowcy i pogadaj z nim na ten temat.
          Sprobuj też może z barfem i whole prey.
          Polecam na fb grupę Surowe Kotki i Psy. Dziewczyny powinny Cię pokierować, jak się zabrać do barfa. A jak hodowca ogarnięty, to też Cię poprowadzi w tym temacie.
        • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:11
          Btw co to za hodowla, która wydaje tak mlodego kota? uncertain
          • elenelda Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:18
            yenna_m napisała:

> Btw co to za hodowla, która wydaje tak mlodego kota? uncertain

Podejrzewam, że to „hodowla”uncertain
          • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:27
            Wiemy ze kotek był za młody ale byliśmy 600 km od domu i tak wyszło ze zabraliśmy ją po pierwszym szczepieniu i odrobaczeniu. Resztę szczepień kontynuowaliśmy w domu. Dostaliśmy wyprawkę i listę karm które mielismy kupić. Miesiąc temu była wysterylizowana.
            • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:31
              Kurcze, niefajnie. Nie bierze się kota z takich miejsc bo potem mogą być problemy behawioralne z kociakiem.
              Im kociak dłuzej przebywa z matką (i rodzenstwem) tym lepiej dla niego.

Jakiej objetosci macie puszki? Są koty, które nie lubią jeść konserw, ktore chwilę postoja w lodowce.
              Im mniejsza pucha/saszeta, tym chetniej jedzona.
              • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:35
                Tylko 200 g kupujemy
                • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:37
                  Przekladacie od razu nadwyzke do szklanego, szczelnie zamknietego pojemnika zanim wsadzicie ją do lodowki?
                  • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:40
                    Nie
                    • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:43
                      Teraz śpi. Wygolony cały brzuch a tylko jeden szew jej dali.
                      • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 16:13
                        Fajne dziecko. Jaka rasa? smile
                        • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 21:08
                          Brytyjski
                    • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 16:12
                      Przyczyna marudzenia nad michą moze być prosta - kociakowi może nie pasować, że mu konserwa lapie zapach lodówki.

Jakie konserwy mu podajecie?

Koty mają swoje ulubione smaki i konsystencje. Musicie popróbować, co gadzinie smakuje.
    • podaje_haslo_okon Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 15:22
      Ja od początku, czyli od czwartego miesiąca, dawałam karmę dla kotów (bez oznaczeń czy to dla kociaków czy dużych), mokrą bezzbożową. U mnie było wybrzydzanie co do smaku i konsystencji, ale doszliśmy do jako takiego porozumienia.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 16:55
      Kot młody, ale widać rozumny i wie, że dla kota najlepsze jest surowe mięso.
      Jakie puszki mu dajesz? Może kup lepsze, takie z samego mięsa, to będzie jadła chętniej.

Moje koty codziennie jedzą surowe mięso. Puszki mają tyko na dodatek, a nie na główne jedzenie.
      • miki.20105 Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 21:07
        Finefood i smilla oraz te co na zdjeciu
        • yenna_m Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 21:31
          Puszki bardzo ok.
          Mozesz sprobowac gussto smile
    • taki-sobie-nick Re: Karmienie kota/kociaka 16.11.22, 21:15
      Mądry kot. Kot jest mięsożerny, a nie karmożerny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka