Dodaj do ulubionych

Ile razy próbny egzamin 8 klasisty?

16.11.22, 22:43
J.w.
U mojego powariowali. W zeszłym tygodniu pisali próbny egzamin, jeszcze nie ma z niego wyników a już następny zapowiedziany na przyszły tydzień. Dwa się odbyły w 7 klasie. Z drugiej strony może i dobrze bo dzieciaki traktują jak jeden z tysiąca sprawdzianów na luzaku...
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 22:45
      Córka z matmy miała raz w mcu.
      • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 22:50
        Ale tu wszystko jak na egzaminie, trzy dni trzy przedmioty, na galowo z legitymacja, normalnie arkusz, dostosowania, cala szka plan z.mieniony. Moje dziecko wsviekle bo nie można wyjść jak się skończy a ma wyuzony czas i musi kiblować do końca....
        • anilorak174 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 22:59
          A to nie. Te z matmy to tak na luzie i dla chętnych.
          To co opisujesz to spora przesada.
          • alfa36 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:05
            Dla chętnych? Poza lekcjami i poza ocenianiem?
            • anilorak174 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:33
              Tak.
            • anilorak174 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:34
              Mieli tylko wynik podany, nie liczył się do ocen.
              • alfa36 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:57
                Chętni na pisanie byli?
                • anilorak174 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 07:46
                  Połowa klasy, czasem tak mniej więcej 2/3.
        • annaboleyn Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:50
          Już jestem tym zmęczona, ale przynajmniej odczepili sie od galowych strojów. Też liczę na to, że po tych ćwiczeniach dzieci kwestie formalne rozpykają bez stresu i odruchowo.
        • perspektywa Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:37
          I w tym czasie nauczyciel nie uczy więc ktoś tu nieco zwariował. Sprowadza szkołę do narzędzia testującego, a nie miejsca edukującego. Dwa takie egazminy oznaczają, że przepada 6 dni nauki, a może to po lekcjach?
          • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:43
            Dla mnie to jednak jest nauka- uczą się pisać egzamin.

W naszej szkole rano o 8 jest egzamin a potem lekcje wg planu.
            • annaboleyn Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 15:17
              Jak to sześć dni nauki? Jak to policzyłaś?
              U mnie nauczyciele są obecni na egzaminie, a potem je sprawdzają, więc nie można powiedziec, że nic nie robią.
          • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:53
            W czasie lekcji, znaczy po egzaminie wracają na lekcje ale w trakcie lekcje się nie odbywają.
    • annaboleyn Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 16.11.22, 23:49
      U nas to samo. Z każdego przedmiotu bedą CO NAJMNIEJ po dwa.
      Ze też im się chce...
      • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:57
        Ja tam doceniam i moje dziecko tez docenia, ze to fajne, ze szkole sie chce.
    • mama-ola Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 06:54
      U nas nie ma czegoś takiego. Anglistka na lekcji przerabia na lekcji stare egzaminy, tzn. dzieci je piszą, a potem na bieżąco mówi, jaka była prawidłowa odpowiedź. Z matmy nic, z polskiego normalne lekcję. Próbny 3-dniowy ma być w grudniu, ale bez zmian organizacji dnia w szkole - po napisaniu testu dalej normalne lekcje, które jeszcze zostały do końca dnia. Żadnej napinki. Nawet nie wiem, czy galowy strój będzie obowiązywał.
      • odnawialna Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 11:12
        U nas podobnie, z tą różnicą, że na polskim przerabiają arkusze z poprzednich lat, czasem tylko fragmenty arkuszy dot. danej lektury. Matematyka i angielski leżą odłogiem. Żadnego próbnego egzaminu nie było. Coś tam słyszałam, że jest planowany, ale nie wiem kiedy.
    • robin1025 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 06:55
      We wrześniu raz teraz w tym tyg drugi raz w lutym trzeci. Najgorsze jest to że moja córka ma dyskalkulię i ni w ząb matmy...do tego jest nadambitna i strasznie się wszystkim przejmuje. Cały week się uczyła może po 1 h przerwy sobie robiła Jest tak sfiksowana tą matematyką, że nie umie nie rozumie że niepotrzebnie się nakręca i stresuje co ma też przełożenie na polski i angielski (ten najmniej). Nie wiem czy jednak nie pójdę z nią do psychologa bo dzieciak się wykończy do momentu tych właściwych egzaminów. Nie wiem po cholerę są te egzaminy ja nie miałam żyję szkoły średnie studia i podyplomówki pokończyłam...po co dzieciaków stresować.
      • little_fish Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 07:11
        "Nie wiem po cholerę są te egzaminy ja nie miałam żyję szkoły średnie studia i podyplomówki pokończyłam.." - za to miałaś egzaminy wstępne. I ograniczone możliwości wyboru szkół w związku z tym. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy niestety.
        Z egzaminami wstępnymi było o tyle "fajniej" , że nie robiły wyników (przynajmniej oficjalnie) szkołom kończonym, więc nie było aż takiej presji.
      • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:27
        To jak dostalas sie do liceum i na studia? Serio pytam, zdawalam egzamin do liceum i egzaminy na studia (oprocz matury). Poszlas do liceum bez egzaminu- byly kiedys takie?
        • little_fish Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:42
          Zapewne chodzi o to, że nie miała egzaminów kończących szkołę, a wstępne. A te wyglądały różnie.
        • robin1025 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 18:14
          Za moich czasów był konkurs świadectw
    • aguar Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 07:46
      U mojego taki oficjalny, cały, będzie jeden. Ale z poszczególnych przedmiotów na lekcjach już mieli co najmniej po jednym. Mi to kompletnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi bardziej jak dostają coś do zrobienia do domu, zwłaszcza polski. Albo przeszkadza mi, że babka od WOS-u za bardzo ich absorbuje swoim przedmiotem, już mieli 2 obszerne projekty do zrobienia w domu z tego przedmiotu, nawet powiedziałam synowi, żeby to olewał, może spokojnie mieć 4, a nawet 3 na koniec.
    • rosie Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 08:32
      W tym tygodniu piszą próbny z wydawnictwa nowa era, 6 grudnia zaczyna sie probny z wydawnictwa operon.
      • rosie Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 08:38
        U nas w szkole będą pisac ten z operona, widocznie wasza szkoła będzie pisać wszystkie dostępne egzaminy smile trochę przesada, mogliby chociaż tą oficjalną otoczkę ze strojem galowym pominąć...
    • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 08:55
      U mojej były już dwa (jeden jeszcze w siódmej klasie, zaraz po tym, gdy pisali 8 klas iści), jeden na początku października.
      Będą mieć jeszcze w grudniu, styczniu, marcu i ten właściwy próbny w kwietniu.

Wg mnie w sam raz, oswoją się z atmosfera, arkuszami itp. Córka też zadowolona, bo w sąsiedniej szkole piszą tylko jeden dodatkowy próbny egzamin
      • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 09:00
        co to znaczy właściwy próbny?
        • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:25
          Mam na mysli ten, ktory pisza wszyscy, w kwietniu a nie oddolne inicjatywy szkoly.
          • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:34
            a jest jakiś egzamin próby którzy piszą wszyscy odgórnie ustalony? u nas ten który był w zeszłym tygodniu pisało wiele szkół bo mi w pracy odwoływali terminy z tych dni bo mają egzamin próbny
            • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:54
              Z tego co wiem jest jeden probny egzamin wymagany przez MEN- w kwietniu.
              Pisza go wszyscy 8-klasisci.
              Reszta to inicjatywa szkol. Ja jestem akurat wdzieczna szkole moich dzieci, bo oni pisza wwarunkach zblizonych do tych, w jakich bedzie wlasciwy egzamin, czyli nie zwykla sala lekcyjna a sala gimnastyczna, pojedycze lawki itp. Arkusze robia tez na lekcjach ale jednak to nie to samo.
              • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:59
                u mojego wszystkie tak wyglądają właśnie, łącznie z dostosowaniami do orzeczeń czy opinii ale nie kojarzę żeby córka pisała jakiś obowiązkowy wymagany przez MEiN, tyle, że ona z lockdownów to też inaczej wyglądało zapewne
                • little_fish Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 11:16
                  Nie ma obowiązkowego egzaminu próbnego
                  "Z perspektywy prawa - szkoła, wbrew pozorom, wcale nie ma obowiązku przeprowadzania próbnego egzaminu ósmoklasisty. Nie ma takiego przepisu, który nakazywałby nauczycielowi czy szkole robienie próbnego egzaminu dla uczniów. O tym, czy dana placówka weźmie udział w programie Ogólnopolskich Próbnych Egzaminów Ósmoklasisty, decyduje dyrektor każdej szkoły"
                  • princy-mincy Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:07
                    OO, nie wiedzialam, ze szkoly nie maja takiego obowiazku. Dzieki!
    • powodzenia_juno Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 09:03
      U nas raz w siódmej, w tym roku na być trzy razy,raz już właśnie był, jak u Was.

Wg mnie to dobrze.
    • chebellacosa92 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:01
      U nas był próbny polski, jakiś taki bylejaki, nawet niektorzy rodzice nie wiedzieli, że jest. Zwykły sprawdzian w godzinach lekcyjnych.
    • ju_mi Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 10:48
      Syn pisał tylko jeden próbny - jakoś w marcu czy w kwietniu.
    • blaszany_dzwoneczek Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:45
      U córki w szkole w zeszłym roku były ze dwa. W dodatku w mało oficjalnej i przystającej do rzeczywistego egzaminu formie. Z czego na części nie była. Wolałabym już przeginkę w drugą stronę. Nasza szkoła była mało przejęta jeśli chodzi o przygotowywanie uczniów do egzaminu.
      • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 12:52
        no niestety przygotowanie to nie za bardzo no chyba że zakładamy, że robienie próbnych egzaminów to przygotowanie, testowanie za to jak najbardziej ma się świetnie, no ale w sumie rozumiem zamysł, jak wyjdą słabe wyniki a zapewne szału nie będzie to rodzice poślą na korki i potem końcowymi już się będzie można pochwalić...
        • blaszany_dzwoneczek Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 13:02
          Ale wiem, że w niektórych szkołach dzieciaki miały organizowane dodatkowe lekcje dla chętnych stricte przygotowujące do egzaminów, a jak nie, to chociaż nauczyciele robili z nimi zadania egzaminacyjne na lekcjach. U nas jedynie matematyczka coś trochę pod tym kątem działała. A robienie próbnych uważam jak najbardziej za przygotowywanie, bo raz oswojenie z formą egzaminów, rodzajem zadań, a dwa informacja dla ucznia nad czym trzeba jeszcze popracować, niekoniecznie za pomocą korków. U nas nawet tych próbnych za bardzo nie chciało się szkole organizować.
          • little_fish Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 15:04
            Tak, w szkole moich dzieci są dodatkowe zajęcia. Z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.
            To co prawda szkoła niepubliczna, ale w sąsiedniej publicznej również są zajęcia. A przynajmniej były jeszcze jakiś czas temu.
    • aagnes Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 18:20
      W ubiegłym roku corka miała 3 razy, pierwszy we wrzesniu, wyniki byly "spektakularne", najlepszy uczeń z matmy uzyskał 24%. nie mam pojecia po co te egzaminy probne tak wczesnie, skoro wiekszosc zadań jest z materiału nieprzerobionego i wyniki są mocno frustrujące.
      najwazniejsze to zdobyc arkusze z poprzednich lat i z roznych kursów, zeby miec swiadomosc jak ten egzamin wygląda.
    • mama-ola Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 20:34
      A płacicie za próbne egzaminy? Mnie zdumiała informacja, że mam zapłacić. Nie chodzi o kwotę (12 zł), tylko o fakt.
      • slonko1335 Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 20:38
        Tak za ktores dwa(jeden w pierwszym semestrze, drugi w drugim) płacimy , też 12 zeta....pozostałe gratiswink
        • mama-ola Re: Ile razy próbny egzamin 8 klasisty? 17.11.22, 21:04
          Aha, dzięki smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka