Dodaj do ulubionych

u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania"

17.11.22, 08:27
może Wy wiecie o co chodzi?

byłam u lekarza, lekarz pobrał próbke na badanie cytologiczne, zalecił tez USG piersi, ale powiedział "nie mogę Pani rozliczyć USG jednocześnie z cytologią, musi Pani umówić się do mnie na teleporadę i wtedy to USG rozliczę"
Dodam, że zlecenie na USG dał i w zasadzie mogłam się umówić na badanie.

I tu pytanie do Was - o co chodzi z tym rozliczeniem i teleporadą?

ps. na pytanie "ematek "a ty nie masz języka? dlaczego nie zapytałaś u lekarza" odpowiadam, że lekarz jest tak nieprzyjemny, gburowaty, że wolę zapytać ematek, bo wiem że mogę liczyć na serdeczną odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • gorzka.gorycz Re: u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania" 17.11.22, 08:32
      Byłaś na NFZ? Jeśli tak, to przez głupawe procedury NFZ lekarz nie może zrobić tych dwóch badań na jednej wizycie, bo mu NFZ nie zapłaci za jedno. Być może skierowania też nie powinen dać i wpisze, że dał je na teleporadzie?
      • panna_lila Re: u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania&# 17.11.22, 09:56
        dziękuję.
        Pogubiłam sie w tych procedurachsad i to bezsensu - bo skierowanie dał mi do ręki i umówiłam się na USG i teraz najlepsze, bo teleporada wypada mi później niz termin USG...to kto zapłaci za to badanie i komu, jak nie temu lekarzowi?
    • misiamama Re: u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania" 17.11.22, 08:35
      panna_lila napisała:

> wolę zapytać ematek, bo wiem że mogę liczyć na serdeczną odpowiedź.
      W sumie powyżej już dostałaś odpowiedź ale chciałam dodać że doceniam ironię.
    • triss_merigold6 Re: u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania" 17.11.22, 08:42
      Procedury NFZ
      • dominika9933 Re: u lekarza - "nie mogę rozliczyć badania&# 17.11.22, 18:01
        USG piersi robię u onkologa, ale w czasie jednej wizyty u ginekologa mam robiona cytologię i USG dopochwowe. Na to są inne procedury?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka