Dodaj do ulubionych

Z czym jecie barszcz?

17.11.22, 09:37
Hej! Z czym podajecie/ jecie barszcz czerwony? Ja- w Wigilię z uszkami, na co dzień z ziemniakami przysmażonymi z cebulką, gotowanym jajkiem, albo fasolą ( rodzina fasoli nie lubi. Jakie wersje są u Was?
Obserwuj wątek
    • powodzenia_juno Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:38
      Z pierogami z kapustą i grzybami.
    • daniela34 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:40
      Z uszkami, z pierogami, z pierozkami z ciasta francuskiego, z pasztecikami drożdżowymi, z paluchami francuskimi, z jajkiem. Barszcz zabielony jeszcze z ziemniakami.
      • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:47
        Robisz to wszystko własnoręcznie? Paszteciki, paluchy to wersja odświętna czy codzienna?
        • daniela34 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:54
          Paszteciki czy pierogi to wersja nie tyle odświętna ile wersja na "mam akurat składniki na farszu i czas to zrobię." Czyli czasem to wypada w normalne dni robocze.
          Ciasto francuskie kupuję gotowe (wyszukuję to z masłem) chyba że raz do roku mam wyjątkowo dużo czasu to się bawię w domowe. Wtedy zrobienie paluchów to moment.
          A teraz akurat mamy barszcz, ale ja nie mam czasu, więc wczoraj był z jajkiem, a dziś będzie do niego coś gotowego z piekarni gruzińskiej.
          • alterego72 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:39
            Twoje wpisy, Danielo, są takie apetyczne, że zaraz odzywa mi się ośrodek głodu i sytości w podwzgórzu wink
            • daniela34 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:45
              Miło mi to czytać. Ja bardzo lubię o jedzeniu myśleć i pisać wink
              • majenkir Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 13:04
                A ja lubię jeść! 😂😭😭
                • daniela34 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 13:11
                  A to bezdyskusyjnie! Bardzo lubię jeść
            • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:39
              Mnie też poruszają kulinarne wpisy Danieli.
    • tilijka123 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:42
      Z krokietami z nadzieniem jajecznym lub mięsnym na bazie mięsa z rosołu i warzyw
      Z pasztecikami z kruchego lub drożdżowego ciasta z nadzieniem z kapusty słodkiej i grzybów lub mięsnym na bazie mięsa z rosołu
    • laura.palmer Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:42
      W święta z uszkami. Poza świętami lubię ukraiński z dodatkiem koperku, ostrej papryczki i sporej ilości śmietany 30%. Bez fasoli, bo u mnie nikt nie lubi, ew. trochę szparagowej w sezonie, bo taką zjedzą.
      Uwielbiam też czysty barszczyk do picia jako dodatek do pierogów lub krokietów, ale musi być ugotowany na porządnym wywarze, żaden tam podgrzany sok buraczany z kartonu. Niestety trochę z tym zachodu, więc robię rzadko.
    • netlii Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:43
      W trakcie Wigilli w jakiej formie mi podadzą w takiej łaskawie skonsumuje tongue_out
      Jeśli ja jestem gospodynią wówczas w barszczu jest trochę ziemniaków i spora porcja uszek. Proporcje są zaburzone do tego stopnia, że syn podsumował danie jako uszka polane sosem buraczanym.
      Na co dzień robię sobie czasem krem z buraka i kupuje krokiety z pieczarkami z pobliskiego punktu gastronomicznego. Serwuje sobie ze 2-3 sztuki na osobnym talerzu a krem wiosłuje w głębokim z apetytem.
    • skat_0 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:46
      W wersji codziennej tak jak Ty z okraszonymi ziemniakami obok, w barszczu plywa mięso( poszarpane chude kawalki), plasterki kiełbasy i jajko
      W wersji wigilijnej mamy barszcz czysty czerwony (duzo majeranku) z krokietami z farszem grzybowo-kapuścianym, czasem z podsmazonymi pierogami
    • pepsi.only Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 09:56
      Z uszkami, z pierogami z mięsem,

lub
      do przegryzania jest pasztecik, lub krokiet (oba lubimy i z mięsem, i z pieczarkami) .
    • heca7 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:05
      Barszcz czerwony jem tylko z własnoręcznie przygotowanymi uszkami. Albo są to uszka z grzybami albo z mięsem. Czasem, od wielkiego dzwonu jem barszcz z krokietami, też przez siebie robionymi.
    • szmytka1 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:11
      W barszczu plywaja potarkowane buraki i warzywa. Barszcz jest na żeberkach. Żeberka przed wrzuceniem burków wyjmuje się i podsmaża na czerwono, aż będą chrupiace. No i na jednym talerzu jest sobie barszcz, a na talerzu obok są ziemniaki z tymi żeberkami, mniam.
    • raphidophora_tetrasperma Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:23
      Na co dzień z ziemniakami gotowanymi w kostkę i startymi warzywami, tak jak większość zup. Ewentualnie jeszcze śmietana i koperek. Czysty, świąteczny barszcz z pasztecikami.
    • tol8 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:26
      Nie jemy wcale w roku
      Na wigilię w filiżance z uszkami
    • tt-tka Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:48
      na wigilie czysty barszczyk jako popitka do pierogow (jako zupa wystepuje u nas grzybowa)

na co dzien roznie - z pierozkami, miesnymi lub grzybowymi, z ziemniakami, z fasola jas, z jajkiem... jak tam starczy czasu i checi na gotowanie
    • asia_i_p Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 10:48
      Wyłącznie piję do krokietów albo pasztecików.
    • andaba Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 11:08
      Ja robię dwa rodzaje barszczu (trzy, ale ten wigilijny poza wywarem - warzywa i przyprawy zamiast wędzonki traktuję na równi z tym na wędzonym).
      Jeden to na słodko - buraki gotowane do miękkości w niewielkiej ilości wody, lekko posolony i ewentualnie zakwaszony kroplą soku z cytryny podaję ze śmietaną i całymi (w sensie że nie tłuczonymi) ziemniakami.
      Ten drugi, pikantny, z zakwasem podaję z uszkami, krokietami lub pasztecikami - najchętniej są jedzone uszka i krokiety, wiadomo. Uszka głównie z mięsem, krokiety z kapustą.
      U mnie w domu jadło się jeszcze z fasolą jaś, ale ja nie gotuję, dzieci z fasolką nie przepadają, nie wiem czemu...
    • jkl13 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 11:25
      Z uszkami raz w roku - na wigilię.
      Czysty też raz w roku - na wigilię,do krokietów.
      Poza tym cały rok funkcjonuje u mnie barszcz ukraiński jako zupa, z ziemniakami,warzywami i fasolą.
    • volta2 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 11:32
      jem barszcz tylko w zapiecku, zawsze z uszkami lub czasem jako popitkę do pierogów

jeśli jest u kogoś barszcz na wigilii to jem, z czym gospodarz poda i nie grymaszę.

na co dzień jemy tylko barszcz ukraiński i ten ma już w sobie wszystko co trzeba, więc żadnych dodatków osobno nie podaję.
      • raphidophora_tetrasperma Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:15
        Jaki to barszcz w zapiecku? Pierwsze słyszę
        • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:41
          Nie wiesz? Moje najlepsze wspomnienie z kursów robionych w Warszawie, to barszcz i pierogi w Zapiecku. I jeszcze herbata zimowa w towarzystwie innych kursantów.
          • raphidophora_tetrasperma Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:52
            Nie.e 😳
            Czyli to jakiś catering, tak?
            • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:57
              To jest knajpka,a właściwie dwie knajpki w Warszawie.
              • volta2 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 16:19
                chyba teraz to już z 10 punktów mają, na starym mieście to nawet drzwi w drzwi. i wszędzie kolejki do stolika...
    • mikams75 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:02
      glownie w formie do wypicia, bywa, ze sam ot tak na kolacje albo jako rozgrzewka jak wroce zmarznieta.
    • mariola233 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:28
      Chleb sobię drobie do barszczu
      • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:43
        Razowy by mi pasował, ale tak obok, jako kroma z masłem.
    • m_incubo Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:30
      Pierogi, uszka (cały rok), czasami krokiety, ale rzadko, bo wersję z krokietami u mnie tylko ja lubię.
      Zabielanego za to nie lubię.
      • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:42
        Lubię zabielany, ale moja rodzina nie lubi.
    • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:48
      No dobrze. A reszta emamatek (bo Danielę już pytałałam), robi te paszteciki samodzielnie, czy kupuje w garmażerce? I pierogi, i uszka? Wy to same robicie? Kiedy?
      • mikams75 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:52
        jak ktos ma duzy zamrazalnik, to nie ma problemu - robi sie hurtem jak sie ma czas a pozniej tylko wyjmuje jak najdzie ochota.
      • raphidophora_tetrasperma Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:56
        amsterdama napisała:
        Wy to same robicie? Kie
        > dy?
        Poniekąd. Farsz przygotowuję sama, do ciasta mam ludzi 😏
      • tilijka123 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 13:15
        amsterdama napisała:

> No dobrze. A reszta emamatek (bo Danielę już pytałałam), robi te paszteciki sam
        > odzielnie, czy kupuje w garmażerce? I pierogi, i uszka? Wy to same robicie? Kie
        > dy?

Krokiety, naleśniki, paszteciki, pierogi, uszka robię sama. Z reguły w weekendy gdy mam trochę więcej czasu na gotowanie. Wiele z tych rzeczy można zrobić w większej ilości i zamrozić. Potem można szybko wyjąć i użyć w maiarę potrzeby. Nie mroże krokietów i naleśników bo nie smakuje mi po odmrożeniu.
      • aqua48 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 15:52
        Pierogi, uszka, krokiety robię własnoręcznie, nie gotuję dla pułku wojska, to idzie szybko. Kapuśniaki kupuję.
        • amsterdama Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 16:25
          aqua48 napisała:

> Pierogi, uszka, krokiety robię własnoręcznie, nie gotuję dla pułku wojska, to i
          > dzie szybko.
          To idzie szybko?! O matulu..... Nie dla mnie.
          • aqua48 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 17:24
            amsterdama napisała:

> To idzie szybko?! O matulu..... Nie dla mnie.

Kwestia wprawy. No i na dwie osoby, które nie jedzą dużo naprawdę nie trzeba lepić setek pierogów czy krokietów.
      • kaki11 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 16:16
        Pasztecików nigdy nie robiłam. Krokiety i pierogi robię samodzielnie, czasem z przyjaciółką. Przy czym robię dużą ilość na raz i sporą część mrożę a później mam na obiady w inne dni. Podobnie robię z gołąbkami.
        Po prostu raz na jakiś czas - ale bardziej 2-3 miesiące niż 2 tygodnie, poświęcam na to popołudnie w któryś dzień, czy w weekend zależy jak znajdę czas.
        Uszka robiłam chyba 2 razy w życiu, bo praktycznie przygotowuję je tylko na wigilię, ale też lepię je sama (choć akurat uszka nie wychodzą mi najpiękniej)
        • mysiulek08 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 17:27
          przy pasztecikach jest mniej roboty niz przy pierogach i krokietach, podstawa to dobre ciasto i tyle
      • asia_i_p Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 18:44
        Uszka kupuję. Paszteciki robię, z kruchodrożdżowego, ale to na okazje.
      • cosmetic.wipes Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 19:50
        Krokiety, uszka i pierogi dostarcza mi na zamówienie gastronomiczna przyjaciółka.
        Ja z kolei jej robię gołąbki i lazanię. Bardzo przyjemna wymiana barterowa 😊
      • panna.nasturcja Re: Z czym jecie barszcz? 19.11.22, 01:30
        Nie kupuję w garmażerce, robię sama jak mnie najdzie, wtedy większą ilość i zamrażam w porcjach.
    • nowyczlowiekforumu Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 12:59
      Pewnie mnie tu ematki zlinczują, ale ja od dzieciństwa sobie wrzucam kawałki chleba
      • mysiulek08 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 17:28
        ja czasami tez wrzucalam smile do kazdej zupy
    • morska-ton Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 13:18
      Z uszkami z grzybami, ale jak nie mam czy coś to daję tortelini xDDDDD robią za bieda uszka big_grin
      z fasolą też fajne, ale to wolę od razu combo barszcz+fasola+kapusta kiszona wink
    • kaki11 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 14:14
      Z Uszkami, pierogami i krokietami
    • aqua48 Re: Z czym jecie barszcz? 17.11.22, 14:45
      Z uszkami grzybowymi na Wigilię, z pierożkami z mięsem, z jajkiem na twardo, z ziemniakami albo z fasolą, z krokietami z mięsem, a jak dostanę dobre kupne to także z kapuśniaczkami. Ale bardzo też lubię barszcz czysty do picia po prostu jako dodatek do drugiego dania. Robię też barszczyk - krem ze zmiksowanych warzyw i ziemniaków. Barszcz u mnie zawsze musi być winny, pikantny, robiony na porządnym na zakwasie i z czosnkiem, tzw. "zupy z buraków" nie cierpię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka