Dodaj do ulubionych

Kto zna sie na komputerach?

17.11.22, 21:45
Kupiłam uzywany komputer do gier, i po podłączeniu do monitora nic sie nie wyswietla. Mam strasznie stary monitor Syncmaster 710 N, komputer ma karte graficzną PNY GeForce GTX 1660 SUPER 6GB.
Byłam w kafejce internetowej i tam im wszystko działa, mówia że komputer super działa... A u mnie nic się nei wyswietla, czy monitor moze byc za stary ze nic nie wyswietla??
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Kto zna sie na komputerach? 17.11.22, 21:54
      Skąd w 2022 wzięłaś kafejkę internetową? 😳
      • pupu111 Re: Kto zna sie na komputerach? 17.11.22, 21:58
        Jest w Poznaniu bardzo fajna przy Głogowskiej, chociaz tam coraz mniej ludzi, ja tam wpadam czasem jak potrzebuje cos przeskanowac albo wydrukowac
      • sandy_cheeks Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 15:56
        kk345 napisała:

> Skąd w 2022 wzięłaś kafejkę internetową? 😳

U mnie na dzielni jest bardzo popularna w galerii przy dworcu wileńskim. Sporo przyjezdnych korzysta, czasami są do niej kolejki, można tam coś wydrukować, itp…
    • profes79 Re: Kto zna sie na komputerach? 17.11.22, 21:59
      Może być tak, że po prostu nie działa/nie współpracuje monitor. Ideałem byłoby sprawdzenie u sąsiada/kolegi na czymś nowszym.
      Alternatywnie podpinasz pod złe złącze (zamiast pod kartę graficzną to pod grafikę zintegrowaną) - nowe karty graficzne zwykle mają już łącze HDMI a stare monitory mają stare wejście - sam używając monitora z 2006 roku musiałem używać przejściówki a podpięcie bezpośrednio pod kompa skutkowało właśnie tym, że monitor nie wyświetlał obrazu (bo i nie miał z czego).
    • cisco1800 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 18:10
      Jak czytam parametry na necie, to monitor ma złącze VGA a karta graficzna HDMI i DVI. Pasuje ci kabel z obu stron? Nic się nie wyświetla na monitorze? Choćby "no signal detected"?
      • pupu111 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 19:45
        Kabel chyba pasował, tzn jakos wchodził, nie było własnie tego sygnału " no signal", potem podlączylam ten komputer do telewizora, i na nim swietnie działa. Więc musze zmienic ten monitor, na jakis nowszy
        • profes79 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 20:37
          Chciałem zapytać co oznacza "jakoś wchodził" ale stwierdziłem, że boję się odpowiedzi tongue_out

Nowsze telewizory mają też już złącza HDMI w standardzie. Generalnie moje doświadczenia mówią, że dopóki masz kabel łączący kartę graficzną z monitorem to jakiś obraz powinnaś otrzymać. Oczywiście łączenia nowego komputera z monitorem kineskopowym chyba bym nie ryzykował (tzn. nic by się nie stało ale efektów by zapewne też nie było) ale w przypadku monitora "płaskiego" jedynym potencjalnym problemem mogłaby być kiepska rozdzielczość. Spróbuj poszukać wśród bezpośrednich znajomych kogoś minimalnie ogarniętego informatycznie, kto by na 100% to sprawdził. Inna rzecz, że mając kartę tej klasy to monitor sprzed kilkunastu lat będzie po prostu marnowaniem jej potencjału, nawet jeżeli będzie działał.
          • cisco1800 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:11
            profes79 napisał:

> Chciałem zapytać co oznacza "jakoś wchodził" ale stwierdziłem, że boję się odpo
            > wiedzi tongue_out
            >
            Jako długoletni były pracownik Helpdesku, powiem ci, że wszystko jest możliwe. Zdarzały się próby wciśnięcia USB w HDMI 😉 udane! (Nie mówię oczywiście o autorce, tak tylko z rozrzewnieniem wspominam)
            • pupu111 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:19
              Chodziło o to, ze jak nałozyłam tą końcówke DVI na końcówke karty graficznej, to tam są po bokach dwie śrubki takie do dokręcenia, i jedna dała sie ładnie przykręcic, a druga - kręciłam i kręciłam i byl trochę luz... smile
    • milva24 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:22
      Mąż mówi, że nie ma HDMI ten monitor tylko VGA a z kolei karta graficzna nie obsługuje VGA nawet przez adaptery czy przejściówki. Konieczna jest wymiana monitora.
      • profes79 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:29
        Nie wiem czy ta konkretna karta ale mając starszego kompa jak podłączałem drugi monitor to używałem przejściówki z kabla HDMI na wejście VGA i wszystko działało. Oczywiście używałem do pracy na tekstach a nie do gier; w tym przypadku mijałoby się to z celem.
        • milva24 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:36
          Bardzo stanowczo twierdził, że przejściówka w tym przypadku nie zadziała a serwisuje sprzęt całej rodziny i wszystkich znajomych więc mu wierzę. Nawet lutuje na jakichś płytach drutki grubości włosa pod mikroskopem, jeśli to go uwiarygodnismile
          • profes79 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:45
            W świetle tych referencji tongue_out i tego, co niżej pisze autorka cofam zastrzeżenia smile Faktycznie na starym kompie miałem GForce 970.
      • pupu111 Re: Kto zna sie na komputerach? 19.11.22, 22:36
        Tak, to by sie zgadzało z tym co na innym forum mi mówili tzn ze współczesne karty graficzne nie wspierają sygnału analogowego, podobno sygnał analogowy wspierają karty graficzne wyprodukowane przed 2016r czyli do serii Geforce 900 oraz Radeony R9.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka