Dodaj do ulubionych

Czy taki kierowca dostanie mandat???

18.11.22, 11:05
Pytam bo nie wiem czy warto sie szarpać.
Dziś mało mnie nie rozjechał kierowca na pasach, szłam do przejścia, byłam widoczna, nie wyskoczyłam nagle, weszłam na przejście normalnie.
Kierowca jechał z nadmierną prędkością i po prostu mnie na tym przejściu wyminął.
Wjechał w podwórko i stoi- zdjęcie rejestracji mogę zrobić.
Chciałam to zglosić :
problemdrogowy@op.policja.gov.pl

Ale pytanie czy ktoś się pofatyguje by zyebowi wystawić mandat?
Jest tam monitoring miejski a ja znam godzinę zdarzenia co do minuty.

Chciałabym żeby dostał solidny mandat, tamtędy chodzą moje dzieci, młodziez do LO....
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:07
      Zgłosiłabym, nie mam wyrozumiałości dla takich, za dużo dzieci na przejściach ginie.
      • 18lipcowa3 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:10
        Zgłoszę i tak ale przyjemniej mi będzie jesli bede wiedziała, że przejrzą monitoring i wlepią mandat.
    • m_incubo Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:11
      Oczywiście, że zgłosić.
      Trudno powiedzieć czy będzie reakcja, której oczekujesz, ale jeśli nie zgłosisz, to nie będzie jej z całą pewnością, więc nie wiem nad czym się właściwie zastanawiasz.
      Ja bym zgłosiła.
    • koronka2012 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:12
      Pofatyguje się jeśli pójdziesz i złożysz zeznania
      • 18lipcowa3 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:13
        Na samo mailowe zgłoszenie nic nie zrobią?
        • kropkaa Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 21.11.22, 01:20
          Zaproszą na komendę do złożenia zeznania.
    • ichi51e Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:26
      pewnie ze tak
    • evee1 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 11:48
      Zgłosić. A na przyszłość wchodzić na pasy tylko jak się ma pewność, że nadjeżdżające samochody się zatrzymują, oraz tego uczyć dzieci. To, że ma się prawo nie oznacza, że inni zawsze je uszanują, nawet jeżeli za niestosowanie się do tego prawa grozi grzywna.
    • raine_rosa Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 12:01
      Na jakiej podstawie twierdzisz, że jechał z nadmierną prędkością?
      • heca7 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 12:33
        Jeśli sama jest kierowcą, nie tylko niedzielnym i ma jakieś tam doświadczenie to prawdopodobnie jest w stanie ocenić czy kierowca jechał za szybko.
        • 18lipcowa3 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 13:03
          oczywiście ze jechał za szybko, po prostu nie wyhamował przed tym przejsciem
      • 18lipcowa3 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 13:03
        a jakie to ma znaczenie?
    • gdanskamarylka Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 12:01
      Jak cię czasami nie rozumiem, tak w tym przypadku popieram na maksa. Zgłaszaj. Nie wiem, czy się pofatygują, ale trzeba próbować.
    • carriemat Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 14:49
      Miałam niedawno podobna sytuację. Wysłałam maila na komendę z dzielnicy. Kilka mcy cisza, zapomniałam o tym. I zadzwonił do mnie policjant, opowiedział o podjętych czynnościach. Obejrzeli monitoring (niestety kamera ruchoma, nie zarejestrowała momentu), nr rej znaleźli, ale właściciela nie, zmienił miejsce zamieszkania. Mogli szukać go dalej, ale z uwagi na brak nagrania, marne szanse żeby go ukarać. Podziękowałam i Zrezygnowałam.
      • mysiaapysia Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 17:49
        Zmienił miejsce zamieszkania czy zameldowania? Przecież na adres zameldowania można wysyłać korespondencję ze skutkiem doręczenia.
      • majenkir Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 14:48
        ale z uwagi na brak nagrania, marne szanse żeby go ukarać.

No to chyba dobrze? Serio chcecie systemu, gdzie będzie się karać bez dowodów?
    • abidja Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 16:07
      Tak,powinnas to zglosic.
    • skumbrie Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 18.11.22, 17:01
      Zgłaszaj. Bez zgłoszenia nikt się idiotą nie zajmie.
    • sol_13 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 19.11.22, 22:07
      Na drugi raz jednak proponuję się rozejrzeć przed wejściem na przejście. Nie mam nic przeciwko nowym przepisom, jadę wolno i się rozglądam przed pasami, ale mam wrażenie, że niektórym pieszym to jednak się w głowach ostatnio poprzewracało i myślą, że samochód się zatrzyma po metrze. Ostatnio jeden mi wylazł na czerwonym z rozpędu.
      • abidja Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 14:05
        Sol, wystarczy zwolnic przed kazdym przejsciem dla pieszych by zatrzymac sie w odpowiednim czasie i miejscu.
        Widzisz przejsciw,zwalniasz,widzisz pieszych przy przejsciu zwalniasz i zatrzymujesz sie.
        Zachowujesz tez ostroznosc gdy widzisz dzieci,starszych lub zwierzeta na chodniku.
        I to ty,kierowczyni w aucie masz obowiazek zachowac ostroznosc,bo siedzisz w 2 tonowej maszynie z ktora ludzie nie maja szans. Wieksza odpowiedzialnosc i nakaz ostroznosci spoczywa na nas za kierownica.
        Widzisz przejscie - ZWALNIASZ.
        • sol_13 Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 23:05
          Tak, napisałam przecież powyżej że jadę wolno przed przejściami.
          Natomiast to było skrzyżowanie ze światłami, gdzie zakładam, ze jednak skoro mają czerwone, to nie wyłażą.
    • melikles Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 14:11
      Nie, nie dostanie.
    • rosie Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 14:49
      Zbliżam się do pasów. Zatrzymuję się i czekam. Kiedy z dwóch stron samochody zatrzymują się to przechodzę. Nigdy nie liczę na to, że przecież kierowca mnie widzi. Co mi po tym pierszeństwie na pasach? Kiedyś, jeszcze w liceum prawie zostałam potrącona. Weszlam na pasy b9 samochod się zatrzymał, niestety z auto drugiej strony wyhamowało kilka metrów za pasami...
    • eriu Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 20.11.22, 23:56
      Zgłosić.
    • kropkaa Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 21.11.22, 01:01
      Zgłosiłam ze 3 lata temu. Właściciel auta powiedział, że on nie wie, kto wtedy jechał tym samochodem. Miało iść do sądu. Chyba gdiześ zbłądziło...
    • mallard Re: Czy taki kierowca dostanie mandat??? 21.11.22, 09:21
      Zgłosić.

A gdzie to było?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka