Dodaj do ulubionych

Rozpoznają emamy?

18.11.22, 17:08
Widzę, ze dyskusja o pani Smaszcz rozrosła się, a tu zobaczyłam czar wspomnień i oto zdjęcie sprzed laty, ze ślubu - wtedy żona Maćka Kurzajewskiego - Paulina Smaszcz... 😳
Obserwuj wątek
    • hannah_weaver Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:15
      Omatko i córko!
    • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:16
      o boze
      • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:16
        moim zdaniem kwiaty nie pasuja
        • marzeka11 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:18
          Mnie najbardziej rażą te świecące rajstopy. I buty, które skracają nogi.
          • joana012 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:22
            Buty jak łyżwy i do tego brzydkie nogi. Suknia jak z czasów wojny secesyjnej. Bóg ją opuścił że tak się ukazała w całej krasie
            • mgla_jedwabna Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:32
              W czasach wojny secesyjnej ta kiecunia nie starczyłaby nawet za bieliznę.
          • m_incubo Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:23
            Ta fota przewinęła się już gdzieś w tamtym wielkim wątku.
            Co do stylówki, zdaje się że to był czas butów z czubem i świecących rajstop właśnie.
            Tak się kończy podążanie za trendami - zawsze wink
        • azalee Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:21
          Ale ktore : na glowie, w reku, na sukience czy na kominku ? big_grin
          • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:31
            bukiet w rece. no zupełnie do niczego. Jakby to było czerwone bez zielonego to by było lepiej. a tak panna młoda z kalafiorem...
          • jowita771 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:00
            azalee napisał(a):

> Ale ktore : na glowie, w reku, na sukience czy na kominku ? big_grin

Ten kominek to chyba ołtarz 😆
        • emateczka Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:37
          Trudno powiedzieć, co tu pasuje 😂
          • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 19:05
            mu sie wydaje ze wlasnie wszystko w tonacji blekitu (pana mlodsze w niebieskim tak anglosasko) tylko lekarzy do bani.
            • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 19:05
              kwiaty
          • martishia7 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:19
            Mnie by tu zamiast kwiatów pasował taki długi kijek z zawijasem na końcu, jak dla pastereczki.
            • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:16
              wielka laska cukrowa 🤣🤣🤣
    • aqua48 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:26
      Jedno jej trzeba przyznać - z latami poprawiła swój gust do ubierania się.
      • lilia.z.doliny Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:33
        No bo pogorszyć się nie dało nijak
    • gryzelda71 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:26
      Pamiętam, bo ten model sukni był czesto pokazywany.
    • azalee Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:29
      Na temat stylowki juz chyba wszystko zostalo powiedziane, ale popatrz jak ona uroczo i niewinnie wyglada z usmiechem nie prezentujacym calego kompletu zebow.
      • skumbrie Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 14:58
        Wtedy był przed korekcją i wybieleniem, więc tak chętnie go nie pokazywała.
    • niezwykladziewczyna Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:32
      Może to miał być unowocześniony strój ludowy?
    • anilorak174 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:37
      Kieca wygląda jakby jej się w majtki zaplątała.
    • memphis90 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:55
      Ale jaki on był śliczniusi. Jak budyń z soczkiem! I ten loczek!
    • aurinko Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:57
      Było już.
    • bywalec.hoteli Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 17:59
      obkurde xd - a ten po prawej to Kura?
    • kamin Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:04
      Kiecka jak kiecka. Po 20 latach każda stylowa jest śmieszna
      • bi_scotti Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:14
        kamin napisał(a):

> Kiecka jak kiecka. Po 20 latach każda stylowa jest śmieszna

No, not true - nie kazda (zalaczona z 2002 - nothing funny). Nawet po 200 latach nie kazda jest smieszna. Matter of taste, eh ... Cheers.
    • taje Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:39
      Najlepszy jest ten wielki krzyż na rzemyku w zestawieniu z chabrowym wiankiem i brudnymi sznurowanymi butami...

A tak w ogóle po wysypie wątków na temat tej pani postanowiłam dowiedzieć się bliżej, kto zacz. No i znalazłam w sieci taki wywiad. Niby, że początek transformacji systemowej w 96 r. i wszystkie kobiety rodziły wówczas dzieci w wieku 23 lat? Jestem niewiele młodsza od niej i chyba na innej planecie wtedy żyłam.

Dziennikarka wspomina, że pierwszy tatuaż zrobiła tuż po urodzeniu pierwszego dziecka, syna Franciszka.

– Gdy miałam 23 lata – to już poważny wiek. Już wtedy studiowałam, pracowałam, miałam dziecko. Takie były czasy, początek transformacji systemowej, wszystkie kobiety miały wtedy dzieci w takim wieku – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

lifestyle.newseria.pl/wszystkie-newsy/paulina,p1969433478
      • heca7 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:46
        Co ona pie.rdoli?! W 96 miałam 22 lata i ani myślałam zachodzić w ciążę. Dookoła mnie mnóstwo moich koleżanek podobnie nie myślało o dziecku. Część nawet nie miałaby z kim się rozmnożyć tongue_out W ciążę zachodziły pojedyncze przypadki i zawsze to była wpadka.
      • bi_scotti Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 19:05
        taje napisała:

> A tak w ogóle po wysypie wątków na temat tej pani postanowiłam dowiedzieć się b
        > liżej, kto zacz.

Me too big_grin Tyle, ze ja w temacie kiecek wink I wychodzi na to, ze decades mijaja a zamilowanie do hmmm ... niekonwencjonalnych (modeli szybko sie starzejacych?) kiecek pozostalo. Widac PS tak ma - if that makes her happy, who cares big_grin Cheers.
        • jasnoklarowna Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 12:04
          Może nie mam gustu, ale ta biała nawet fajna. W sensie obecnie nie mam gdzie, ale jak bym miała jakąś galę to mogłabym w takiej kiecce wystąpić.
      • mdro Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 13:53
        "Takie były czasy, początek transformacji systemowej, wszystkie kobiety miały wtedy dzieci w takim wieku"

Brednie. Ze wszystkich moich ówczesnych znajomych byłam druga (pierwsza zaliczyła wpadkę niedługo po maturze) w kolejności rodzenia dzieci, a miałam lat 27. Pozostałe moje koleżanki/żony kolegów rodziły, będąc po trzydziestce. A Smaszcz jest w wieku mojej młodszej siostry.
        • 35wcieniu Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:15
          Faktem jest jednak że mediana wieku urodzenia pierwszego dziecka w latach 90 to było właśnie coś koło 22 czy 23 lata.
          • marzeka11 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:37
            35wcieniu napisał(a):

> Faktem jest jednak że mediana wieku urodzenia pierwszego dziecka w latach 90 to
            > było właśnie coś koło 22 czy 23 lata.
            >

Prawda, gdy pierwsze dziecko rodziłam w wieku 27 lat, starszy ginekolog nazwał się "staroródką"- słowo paskudne.
            • m_incubo Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 17:25
              A nie starą pierwiastką?
              • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 18:01
                pierwiastka za to fajne słowo.
              • marzeka11 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 18:06
                To słowo też padło, ale to drugie było niefajne.
                Pomijam, że wtedy mi się wcale nie wydawało, że to późny wiek na pierwszy poród. Jakoś w okresie studenckim nie bardzo chciałam i wyobrażałam sobie siebie jako matki.
      • mayaalex Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:11
        o, czyli jest dwa lata starsza ode mnie - i jednak w moim srodowisku bylo inaczej. Na pierwszym roku studiow jedna dziewczyna zaszla w ciaze, z chlopakiem z trzeciego roku (byli juz malzenstwem, prawicowe klimaty) i dla calej reszty to byl zupelny szok i cos calkowicie niezrozumialego. Pamietam jak zreszta nas pouczala z wyzszoscia, ze jak my skonczymy studia to jej juz bedzie odchowane i bedzie mogla robic kariere a my dopiero wtedy bedziemy rodzic. Nikt nie mial dzieci szybko po studiach, roznie sie potoczyly losy i kariery, ale ta dziewczyna z prawicowym mezem dorobila sie czworki, a kariere zrobil on (choc dopiero w czasach PiSu).
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 16:46
        Byłam wtedy tuż po studiach, robiłam karierę w zagranicznym korpo, dziecko było ostatnią rzeczą, o której bym myślała. Spośród moich koleżanek na studiach dzieci urodziły dwie (na 120 osób na roku) i były to ewidentne wpadki.
    • atoness Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:40
      Pamiętam tę kieckę. Odziany w nią manekin stał na wystawie sklepu Cymbeline na Świętokrzyskiej. Wzdychałam do niej, a jakże.
    • abidja Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 18:59
      Ale o co ci chodzi? Miala kobieta fantazje,potrzebe tak sie ubrac to jej prywatna sprawa.
      Zastanow sie raczej skad w tobie potrzeba wysmiania innych?
      • kropkaa Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 21:35
        Prywatna sprawa by była, gdyby kiecka jakby została w prywatnym albumie.
      • gaga-sie Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 12:46
        Paulina i prywatna sprawa, paradne. To narcyzka, sama się eksponuje. Zwróć uwagę na jej pozowane zdjęcia, wszędzie w tle jej zdjęcia, gazety z okładkami z nią, jakieś plakaty z napisem- Paulina doktorat itp. Ona nie spocznie, aż padnie.
      • kropkaa Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 21:16
        Wszystkiego za dużo...
    • novembre Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 21:11
      Ona w łyżwach ten ślub brała?
    • rosapulchra-0 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 21:25
      Widziałam jakiś czas temu.

Oni ślub wzięli w 1996 roku, więc ta kreacja się mieści w ówczesnych trendach modowych. Dzisiaj może niektóre panie śmieszyć czy szokować, co mnie w sumie nie dziwi, ponieważ kreacja Pauliny ma w sobie elementy folklorystyczne. Ciekawe, jaki rejon Polski przedstawia?
      • danaide2.0 Re: Rozpoznają emamy? 20.11.22, 11:06
        Dokładnie. Łatwo millenialsom krytykować ciuchy, ale w latach 90tych nawet Zary nie miałyśmy, Internet na uczelni miał czarny ekran z zielonymi literkami, a dziewczyna, która w "Filipince" zamieszczała fotki sukni ślubnych z zagranicznych pism rozpaczała, że jej się kolory w druku całkiem zamazały. Kto się wtedy potrafił ubrać ręka w górę (beze mnie).
        • kropkaa Re: Rozpoznają emamy? 20.11.22, 11:31
          Bez przesady, były też w miarę normalne suknie ślubne, pamiętam, że Cymbeline miało i takie odjechane, jak i zupełnie klasyczne.
          Zresztą tę kieckę można było jakoś ograć, ale tutaj jest wszystkiego za dużo. Poza tym te buty wyglądają na brudne, a żeby zobaczyć się w świecących rajstopach, wystarczy lustro, niepotrzebna Zara.
          • danaide2.0 Re: Rozpoznają emamy? 20.11.22, 11:53
            Gdzie Cymbeline, gdzie reszta Polski...
            Lustro mogłoby nie wystarczyć. Przydałaby się lampa błyskowa. Niektóre nietrafione pomysły widać dopiero na kiepskiej fotce.
    • abecadlowa1 Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 21:25
      Mam refleksję natury ogólnej: ludzie często tęsknią za utraconym młodym wyglądem, gdy w rzeczywistości w dojrzałym wieku zaczynają wyglądać zdecydowanie lepiej.
      • marzeka11 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 10:06
        abecadlowa1 napisała:

> Mam refleksję natury ogólnej: ludzie często tęsknią za utraconym młodym wygląde
        > m, gdy w rzeczywistości w dojrzałym wieku zaczynają wyglądać zdecydowanie lepie
        > j.

Oj, prawda, prawda.
        A do tego widzę po czasie, że gdy nosi się na danym etapie życia takie super modne ubrania, po latach to śmieszniej wygląda niż gdy stawia się na klasykę. Widzę to sama po niektórych swoich zdjęciach sprzed lat.
        • aandzia43 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 14:36
          Święta prawda, w każdych modowych czasach lepiej stawiać na klasykę.
    • kropkaa Re: Rozpoznają emamy? 18.11.22, 21:32
      Było, było, było.
      Ale fakt, za każdym razem wrażenie robi.
      Teraz dodatkowo patrzę na Kurz-bez-opka jeszcze i wydaje mi się, że a la rurki do garnituru to jednak wcale nie jest taki chybiony pomysł. Te wory do do ziemi wyglądają dziś jak ta kiecka.
    • majenkir Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 14:45
      Przestańcie 😭😭😭, to moja suknia ślubna 😅. Tylko moja była cała ecru, ale ta była na wystawie i bardzo mi się podobała.
      • zaspasniegowa Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:39
        Twoja napewno lepiej wyglądała.
        • majenkir Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 15:41
          No nie wiem wink. Zreszta gdzieś już ja na forum pokazywałam. Ale wtedy myślałam, ze to najpiękniejszą suknia na świecie. Jedyna, jakà w ogóle przymierzyłam.
          • maslova Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 18:13
            Ale mialas również podobne buty?
            • majenkir Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:07
              Takich nie mogłam znaleźć, chociaż bardzo je chciałam. Kupiłam jedyne ecru jakie znalazłam (to była końcówka lat 90-tych, nie mieliśmy wtedy wszystkiego jednym kliknięciem).Te moje już wtedy mi się nie podobały 🥴
              • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:15
                twoje lepsze - pantofle a nie buty od łyżew minus lyzwy
                • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:17
                  a w ogóle to weź jakoś okroj to zdjęcie i pokaz sukienkę - mi się wydaje ze twoja o niebo lepsza. Nie pamiętasz nazwy modelu?
                  • majenkir Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:48
                    Pamietam tylko, ze to była firma Cymbeline (?)
                    A całosc była tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,567,173794081,173794081,Nie_szukacie_sukni_slubnej_.html#p173794685
                    • ichi51e Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 19:52
                      o niebo lepiej
                    • mala_truskawka Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 23:01
                      November rain?
                    • suki-z-godzin Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 23:25
                      o mamusiu, jakie referencyjne nogi!
                • maslova Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 21:35
                  Zgadzam się. Plus zdecydowanie lepszy kolor rajstop (pończoch?). Dużo lepszy look.
                  • majenkir Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 21:44
                    🥹
      • taje Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 22:41
        O nienie. Twoja była dużo lepsza, podobnie jak cały look.
    • malenka9 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 14:52
      Wieś tańczy i śpiewa.
    • malenka9 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 14:59
      Te buty bardzo nie pasują oraz rajstopy i to coś na głowie. Kiecka nie jest zła tylko dodatki bez gustu.
    • sol_13 Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 18:56
      Wszystko jest straszne.
      Te buty są brudne?
    • maslova Re: Rozpoznają emamy? 19.11.22, 21:34
      "Pasterka i kominiarczyk" - tak mi się skojarzyło....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka