Dodaj do ulubionych

Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu

18.11.22, 22:04
www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dzieci-na-pasie-ruchu-dts-policja-przekazala-materialy-proku,nId,6419533#crp_state=1
No powiem Wam, że mnie zatkało....
Obserwuj wątek
    • gulcia77 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:07
      Mnie nie tylko zatkało, ale ogarnęło przerażenie. Jeżdżę DTŚ-ką co najmniej kilka razy w miesiącu. Tam jest wolna amerykanka, a w tym miejscu źle wyprofilowany zakręt. Nie ma tygodnia bez wypadku.
    • krwawy.lolo Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:08
      Dzieci powinny zostać przeprowadzone za barierkę i czekać na pomoc.
      A autor artykułu powinien zostać zesłany na dziesięć lat ciężkich robót za wymyślenie skrótu DTŚ.
      • maslova Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:15
        Przecież to nie jest wymyśl autora artykułu, tylko jest to skrót od nazwy trasy, o której mowa, tj. Drogowej Trasy Średnicowej.
        • daniela34 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:17
          Jest nawet piękne określenie "deteeśka"
          • daniela34 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:18
            A co do meritum to jak ujrzałam, to mnie "zatkło." Bo nawet nie zatkało.
          • ponis1990 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:34
            Yup smile
      • zuzanna_a Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:05
        Co ty bredzisz. „Deteeśka” to skrot uzywany od 15 lat, jak nie 20.
        Nie wiem czy ktokolwiek na slasku inaczej nazywa ta droge, tak samo jak sie mowi „zakopianka” czy „wiślanka” tak tu jest deteeśka.
        Jak czegos nie wiesz, to sie dowiedz, zaden wstyd.
        • krwawy.lolo Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:15
          smile Niech tam, rzeczywiście kajam się. Z drugiej strony nikogo nie obeszły moje wcześniejsze żale w sprawie wszechobecnej skrótozy. Dopiero, kiedy skontestowałem jakąś regionalną świętość. smile
          • taniarada Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 06:51
            Coś ostatnio lolo dzieje się z tobą coś złego .Nie czytasz ze zrozumieniem .I za szybko piszesz .Jakieś złe emocje w tobie grasują .
          • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:29
            A ja się po części zgadzam. W tytule ten skrót razi.
            • marta.graca Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 08:09
              Nie, nie razi. Każdy na Śląsku wie, o jakie miejsce chodzi.
              • runningeagle [...] 19.11.22, 08:23
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:12
                Ale nie każdy jest że Ślaska. Wręcz większość ludzi nie jest. Nie miałam pojęcia o co chodzi czytając tytuł.
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:16
                  Ale sporo jest 😉
                • marta.graca Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:17
                  Zawsze jest możliwość skorzystania z Google.
                  • laura.palmer Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 11:58
                    Tytuł artykułu powinien być tak napisany, by czytelnik zrozumiał o co chodzi bez korzystania z google. Wyjątek to jakieś mocno branżowe lub lokalne portale, ale ten jest ogólnopolski.
                • maslova Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:21
                  Dlatego zawsze warto przeczytać cały artykuł - w nim zwykle można znaleźć wyjaśnienie 😏
                  • marta.graca Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 12:10
                    Otóż to. I tak było w tym przypadku.
        • taniarada Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 06:56
          zuzanna_a napisała:

> Co ty bredzisz. „Deteeśka” to skrot uzywany od 15 lat, jak nie 20.
          > Nie wiem czy ktokolwiek na slasku inaczej nazywa ta droge, tak samo jak sie mow
          > i „zakopianka” czy „wiślanka” tak tu jest deteeśka.
          > Jak czegos nie wiesz, to sie dowiedz, zaden wstyd.
          Ładnych parę lat .i jest wujek Google www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nettg.pl/news/129284/gliwice-buduje-sie-deteeska&ved=2ahUKEwjvoNDoxrn7AhUZ76QKHfM3AAIQFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw1Nc2A5qI-R3ZHya63pzxoQ
    • niemoralna Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:28
      O k...😳az mi przed oczami stanął obraz tzw "gry w kręgle" byłaby masówa ofiar śmiertelnych o maly wlos
    • eliszka25 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:28
      O matko, co za idioci! No mnie też zatkało.
      • daniela34 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:30
        Powinni im pokazać czaszkę pieszego, który szedł sobie autostradą. Mialam okazję zobaczyć, jak taka czaszka wygląda po wypadku. Bardzo pouczające.
        • eliszka25 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:36
          Ale qurwa, co trzeba mieć w głowie, żeby w taki sposób „ewakuować” dzieci?! Nie wiem, czy taka czaszka by zadziałała 🤦🏼‍♀️
          • daniela34 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:39
            Nie wiem, co trzeba mieć. Nie wpadłabym na to.
            • eliszka25 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:45
              Najwyraźniej niezbyt wiele w tej głowie mieli 🫤
              • chatgris01 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 22:48
                Chyba tylko sznurek.
              • kk345 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:03
                Jakim cudem żadnej z trzech dorosłych bab nie przyszło do głowy, by przekierować dzieci na trawnik za barierką?
                • eliszka25 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:06
                  No właśnie to mi się w mojej głowie nie mieści 😳🤷‍♀️
                  • kk345 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:09
                    Nawet chwilowe zaćmienie ich nie tłumaczy, swoje dzieci też by gnały drogą i to w dodatku zgodnie z kierunkiem aut? Mam nadzieję, ze sprawa nie rozejdzie się po kościach
                    • eriu Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:24
                      Trzeba być ostatnim debilem żeby na to pozwolić. Jeszcze te dzieciaki się rozlazły.
                    • berdebul Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:42
                      Oczywiście, ze rozejdzie, bo znalezienie nowych nauczycielek jest skomplikowane.
                      • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:42
                        A tam były jakieś nauczycielki?
                        • awf-33 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:14
                          kamin napisał(a):

> A tam były jakieś nauczycielki?

Na Twitterze napisano:

"Wycieczka szkolna biegająca po drodze szybkiego ruchu pod opieką nauczycielek
                          • geoardzica_z_mlodymi Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:16
                            Dopowiedzieli sobie.
                          • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:23
                            A w artykule napisano, że to grupa dzieci z jakiegoś stowarzyszenia na Śląsku. Ani słowa o szkole, nauczycielach.
    • eriu Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:25
      Jak zobaczyłam ten filmik to szczerze to bym wzięła kij i tych odpowiedzialnych złoiła ostro za taką akcję. Bezmózgi totalne. Nic ich nie usprawiedliwia. Mam nadzieję, że pójdą do pierdla.
      • berdebul Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:49
        Tam chyba nie było jednej przytomnej, dorosłej osoby. 🤦🏻‍♀️
      • niemcyy Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 18.11.22, 23:56
        Ja też mam nadzieję, że pójdą siedzieć i dostaną dożywotni zakaz pracy z dziećmi.
        • berdebul Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 10:58
          Jasne, w kraju, w którym kobieta, która zatłukła pasierba uczy w szkole? suspicious
    • skumbrie Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 06:39
      Niestety, mnie w wykonaniu "najlepiej wykształconej grupy zawodowej" niewiele zaskoczy.

Gwoli uczciwości, kierowca też dał d..., powinien włączyć awaryjne i jechać za kolumna dzieci z inteligentnymi inaczej opiekunkami, a nie obok.
      • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:40
        Cytat z artykułu "Grupa liczyła siedemnaścioro dzieci w różnym wieku. Były pod opieką trzech dorosłych osób. Wycieczkę zorganizowało stowarzyszenie z jednego z miast sąsiadujących z Chorzowem."

Czy coś wskazuje na to, że to wycieczka zorganizowana przez szkołę, czy jak zwykle chciałaś pohejtować na nauczyćieli?
        • marta.graca Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 08:14
          A to ma jakieś znaczenie dla odpowiedzialności? Opiekunki nie będące nauczycielkami spokojnie mogą pozwalać dzieciom biegać po jezdni?
          • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:29
            A czy ja napisałam coś takiego? Skumbrie po prostu zawsze szuka okazji żeby przykleić łatkę nauczycielom, nawet w sytuacji gdzie niekoniecznie brał udział jakikolwiek nauczyciel.
            • skumbrie Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:45
              Tak, tak, zawsze szukam okazji. Masz racje. Możesz odejść w poczuciu dobrze spełnionego obowiazku. To na pewno byli rodzice, panie z kółka różańcowego albo trenerki.
              Bronisz bezmózgie pancie, które naraziły na niebezpieczeństwo grupę dzieci 🤦‍♀️
            • marta.graca Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 12:11
              Mam ją wygaszoną, a odpowiadałam na twojego posta.
        • skumbrie Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 08:19
          Jasne, opiekunkami były sprzątaczki, bo one mają uprawnienia do bycia opiekunką w czasie wycieczki 😂😂😂
          Pomijam już to, że wycieczki nie musi organizować szkoła, żeby byli na niej nauczyciele. Nie broń tych bezmózgów. Wzdłuż całej trasy ciągnął się pas zieleni, ale te "odpowiedzialne i dzielne" kobiety musiały wybrać asfalt. Litości.
          • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:20
            Oczywiście, że opiekunki wykazały się skrają głupotą, tego nie neguję i nie musisz się na ten temat produkować. Tylko wskazujesz wprost, że to nauczycielki. Przecież to mogły być jakieś panie z kółka rożańcowego w drodze na pielgrzymkę, trenerki z klubu sportowego jadące z grupą na zawody, rodzice z jakiegoś stowarzyszenia opiekujący się grupką dzieci w drodze no. na występ. Rzecz w tym, że nie wiemy dokładnie kto to był, ale wiemy, że NIE była to wycieczka szkolna. Dlaczego więc plujesz na nauczycieli, a nie na np. śpiewakow operowych?
            • spirit_of_africa Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 10:45
              Bo zawsze na nich pluje.
              • skumbrie Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 13:07
                Zawsze, kiedy wychodzą z tej cudownej grupy inteligentki. Też wolałabym nie mieć takich okazji 🥴
                • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 13:20
                  Tym razem nie miałaś.
                  • skumbrie Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 13:33
                    Jassssne. To z pewnością były czlonkinie kółka różańcowego 🤦‍♀️ Dlatego w artykule są określone mianem "wychowawcy" i "opiekunki".
                    • little_fish Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 17:51
                      Wychowawca (na przykład kolonijny) wcale nie musi być nauczycielem. Kursik wystarczy.
        • evening.vibes Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 13:45
          kamin napisał(a):
          > Czy coś wskazuje na to, że to wycieczka zorganizowana przez szkołę, czy jak zwy
          > kle chciałaś pohejtować na nauczyćieli?

Chciała dowalić a że jest inteligentna inaczej to wyszło jak wyszło big_grin
          • anatewka11 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 16:45
            Żeby zrobić kurs wychowawcy trzeba być jedynie pelnoletnim.Syn robił w maturalnej klasie.
      • little_fish Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 19:02
        ""Znamy już dane fundacji, która zorganizowała wycieczkę, jak również kierownika wycieczki i kierowcy autokaru. Staramy się ustalić personalia osób odpowiedzialnych za wynikłą sytuację" - dodaje kom. Arkadiusz Bień."
        Gdyby to była wycieczka szkolna pod opieką nauczycieli, nic nie trzebaby ustalać, bo wszystko byłoby w obowiązkowej dokumentacji.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:10
      Wiadomo, co poprzedziło te sytuację? Dlaczego tam się znalazły? Autobus się zepsuł? Pomylili zejścia?
      • biala_ladecka Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:18
        Według złożonych wyjaśnień, autokar się zepsuł i wydostawały się z niego płyny, stąd ewakuacja.
        Bardzo niebezpieczna sytuacja, być może ktoś lekko spanikował, nagrywający nie pomógł niestety, a mógł.
        Dobrze, że nic się nikomu nie stało.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:20
          No, jakby się zapalił autokar, lepiej by nie było. Ale fakt spanikowali a inni kierowcy nie pomogli.
      • kamin Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:21
        Autobus się miał kolizję i coś tam z niego wyciekało.
        Nauczycielki chyba w jakiejś pomroczności były, że postanowiły uciekać z dziećmi po jezdni.
        A autor filmiku też debil, mógł stanać, wlączyć awaryjne, osłonić tę gruoę, a nie ich omijać.
        • biala_ladecka Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:24
          Bez przesady z tym debilem. Mnie tez by zaskoczyl taki widok za zakretem. Ile to bylo, 2-3 sekundy?
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 07:26
            Dokładnie. Zanim zorientował się, nie mógł już zawrócić.
            • memphis90 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 09:39
              Konkretnie to od 24 sekundy do sekundy 2 filmu. Tyle trwała jazda kierowcy obok kolumny dzieci. 4 sekundy trwał dojazd do grupy od pojawienia sie dzieci w polu widzenia do pierwszego dziecka przy zderzaku.
    • scarlett74 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 15:17
      OJP... Babom myślenie się wyłączyło, przeprowadzić w bezpieczne miejsce-jak najbardziej , ale nie najkrótszą drogą. Przecież mogły, przejść na tą nieszczęsną trawę. Nie wiem też gdzie stał skefiony autobus. A tym wszystkim, które piszą , ze kierowca powinien się zatrzymać i włączyć awaryjne, radzę http://emots.yetihehe.com/2/puknijsie.gif. Dzwon murowany, a może, coś gorszego ,deszcz, ślizga jezdnia, wyjazd z zakrętu i taki tir np.. Kurczę, ludziska wciąż wierzą, że pojazd zatrzymuje się momentalnie....
      • evening.vibes Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 16:51
        scarlett74 napisała:
        > A tym wszystkim, które piszą
        > , ze kierowca powinien się zatrzymać i włączyć awaryjne, radzę http://emo
> ts.yetihehe.com/2/puknijsie.gif. Dzwon murowany,

Skoro 'murowany' to wg. twojego 'puknij się' myślenia jakiś tir powinien te dzieciaki rozpie.lić. Oglądałaś w ogóle ten film?
        • scarlett74 Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 17:02
          evening, nie ma znaczenia czy gość zatrzymał by się i włączył awaryjne. Taki tir zmiótłby i jego i dzieciaki ... A opiekunki zamiast już wleźć na trawę, jak głupie ciągnęły dzieciaczki po tej drodze...
          • evening.vibes Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 17:57
            scarlett74 napisała:
            > Taki tir zmiótłby

To był pas do włączania się bezpośrednio za łukiem - żaden kierowca zawodowy nie jedzie w takich miejscach na pełnej pydzie. Zawsze może się tam znaleźć zepsute auto.
            • alewcale Re: Dzieci biegną po drodze szybkiego ruchu 19.11.22, 19:32
              Zupełnie nie rozumiem Waszego oburzenia: w Polsce stosunek do zasad bezpieczeństwa jest conajmniej luźny. Założę się, że nawet jeśli 1 osobie przyszło do głowy pójść pasem zieleni to inni ją zastopowali, bo "no co ty", "a po co?" itd. Liczy się cwaniactwo, droga na skróty i poschlebianie rodzicom dla świętego spokoju. A problemy sięzawsze zamiecie pod dywan.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka