Dodaj do ulubionych

Jak wozicie psy w samochodzie?

19.11.22, 00:05
Od niedawna mamy psa. Przez krótki okres jeździła na tylnym fotelu. Jednak mimo maty/ narzuty na całą długość kanapy samochód i tak był pełen sierści i bliżej nieokreślonych paprochów. Ma zamiar przelokować psa do bagażnika. Pies się zmiesci. Tam rozłożyć tę matę, zapiąć w pasy . Pasy bezpieczeństwa mogę wpiąć i przełożyć między fotelami do tyłu i niech tam ma swój rewir. Ale nie wiem czy to bezpieczne. Czy pies faktycznie jest bezpieczniejszy na fotelu pasażera?
Drażnią mnie te kudły. Doradzcie proszę. Pies waży 19kg.
Obserwuj wątek
    • auksencja15 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 00:19
      Na tylnym siedzeniu przypiętego pasem, na macie. Jest syf i tak, ale przy psie przywykłam, odkurzam miliard razy dziennie a i tak tonę w kłakach smile
      • akn82 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:13
        Dzięki. Ilość tego sprzątania mnie przeraża. Ktoś mi powiedział niedawno że to nie najlepszy pomysł wozić psa w bagażniku...
    • szarmszejk123 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:18
      Na długie trasy w bagażniku w klatce. Na krótkich syfi na tylnej kanapie.
    • sandrasj Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:32
      Na krótkich trasach typu weterynarz, jakiś spacer to na tylnym siedzeniu, przypięty pasem, z matą, ale i tak co tam się odjaniepawla w sensie brudu, sierści to szkoda słów.
      A na dłuższych trasach to ma klatkę-transporter, co prawda zajmuje pół bagażnika ale jako że przyzwyczajony do odpoczywania w kennelu, to ma potem swoje miejsce w pokoju czy mieszkaniu w którym jesteśmy.
      Fajne są te składane transportery, mam wrażenie że Felek się jakoś bezpieczniej czuje podczas podróży.
    • homohominilupus Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:35
      Mam transporter, coś takiego.
      Jest lekki, łatwo się składa i rozkłada. Pod spod jeszcze mata. I tak kłaki są, ale zdecydowanie mniej.
      • akn82 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:47
        Próbowałam mojego psa przymierzać do Transportera. Rozmiar L był w mały. Większy zajmie zbyt dużo miejsca na kanapie samochodu. No i pies by nie usiadł w tym. Nie mówię nie, ale w pierwszym kontakcie mi się taki Transporter nie sprawdził. Może jakoś inaczej muszę sobie to w głowie wyobrazić?
        • homohominilupus Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:58
          Moj pies jest dość spory, +20 kg ale nie wiem czy transporter L czy XL, w każdym razie pies mieści się spokojnie tylko faktycznie z tyłu mało miejsca zostaję. Ewentualnie jakiś szczupły pasażer się wciśnie. A samochód też nie z tych najmniejszych.
          Pies lubi jeździć w transporterze, chyba czuje się tam bezpieczniej.
          • akn82 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 10:27
            A jaki masz dokładnie Transporter? Podrzucisz proszę link?
            • homohominilupus Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 16:55
              Kurczę, kupowałam dawno temu, jeszcze dla poprzedniego psa, więc nie pomogę.
              Ale to taki materiałowy transporter na stelażu, kupowany chyba na allegro.
      • sandrasj Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 22:39
        Też mamy taki, sprawdza się.
    • dwa_kubki_herbaty Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:42
      Wożę z przodu na fotelu pasazera, szelki wpięte w pasy.
      Moja się okropnie leni - mops - z przodu jest mi łatwiej wyczyscić samochód bo ma mniej niejsca na syfienie, albo zeskakuje na gumowy dywanik albo siedzi na fotelu.
      Z tyłu jak te wlosy się powbijają w dywaniki i tapicerkę podlogową - jest odkurzania na 15 min.
      • akn82 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:49
        Nie jest to głupie żeby jeździła z przodu. Tylko dzieci się poobrazaja na cały świat jak będą musiały jeździć z tyłu 🤦‍♀️
    • emateczka Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 08:59
      Nasz jeździ z tyłu, ale często widzę psy w bagazniku, zawsze w klatce. Luzem jakoś tego nie widzę. Pas psa nie zabezpieczy w czasie wypadku, jeśli będzie siedział z tyłu a pas przypięty z przodu...
      Pamiętaj tez, ze do pasa pies koniecznie musi być w uprzęży, nie w obroży!
    • jak_zwykle_wszystko_zajete Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:19
      Transporter samochodowy w bagażniku (!- zooplus dostępny). Oczywiście nadaje się tylko do suv i combi smile
      • jak_zwykle_wszystko_zajete Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:21
        jak_zwykle_wszystko_zajete napisała:

> Transporter samochodowy w bagażniku (!- zooplus dostępny). Oczywiście nadaje si
        > ę tylko do suv i combi smile

*na zooplus (twardy, plastikowy, nie materiałowy)
    • aamarzena Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:37
      Na macie, szelki wpięte w zatrzask pasa. Niestety klatka wielkości odpowiedniej dla psicy nie zmiesci się do mojego bagażnika.
      • homohominilupus Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:59
        TP też fajne rozwiązanie, mata plus szelki wpięte do pasa.
    • thea19 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 09:58
      w transporterze w bagażniku. Jeśli chcesz bezpiecznie to klatka variocage. Żadne pasy, koszyczki, szelki nie mają sensu.
    • gorzka.gorycz Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 10:01
      Z tyłu ja siedzeniu na kocyku w szelkach wypiętych w pas. Bez problemu, kłaków nie ma, zostają na kocyku. Jeździ tak w trasy po 1500 km. Na ogół śpi, jak zaczyna się kręcić, to stajemy na przerwę.
    • biala_ladecka Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 10:04
      Na przednim siedzeniu lub na tylnym. Przypiety pasami.
      Z mat zrezygnowalam. Pogodzilam sie z tym, ze samochod zostal przejety przez psa. Uwielbia jezdzic samochodem i jezdzi ze mna w wiele miejsc, niekoniecznie na spacer. W srodku wyglada jak po ataku wscieklego grizzly. Czasem odkurzam wink
    • berdebul Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 10:30
      Tylne siedzenie - mata, która łączy się z przednimi fotelami, oraz sięga za zagłówki tylnej kanapy, plus ma boki. Na to koc, na długie podróże poslanie ortopedyczne. Zapięta w pasy, przyłączone do specjalnych szelek (szeroki, miękki pas). Klaki zostają z tyłu. Na krótkie trasy mam zapinane pasem poslanie z przypinką do szelek (plus wyłączona poducha pasazera).
      W bagażniku nie ma miejsca.
    • yenna_m Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 11:16
      Mam coś takiego

allegro.pl/oferta/mata-dla-psa-do-samochodu-transporter-duzy-fotelik-12191665464
    • ivaz Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 14:04
      siedzi na tylnej kanapie w pasch, sierści brak bo to łysolek grzywacz chiński
    • majenkir Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 14:42
      Mam to, ale syf w aucie i tak się robi. Pozostaje sprzątać w kółko (jak ja), albo sie przyzwyczaić 😉
      • akn82 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 16:50
        To mi się średnio sprawdza. Obok na fotelu siedzi moje dziecko. Przy tak rozłożonej macie i tak wszystko było zasierścione i brudne. Może powinnam się przyzwyczaić do odkurzania kilka razy w tygodniu...
        • milin94 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 17:14
          akn82 napisał(a):

> To mi się średnio sprawdza. Obok na fotelu siedzi moje dziecko. Przy tak rozłoż
          > onej macie i tak wszystko było zasierścione i brudne. Może powinnam się przyzwy
          > czaić do odkurzania kilka razy w tygodniu...
          Ta mata się nie sprawdza, miałam trzy różne, o wiele łatwiej i wygodniej jest zwyczajnie posprzątać.
    • cosmetic.wipes Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 14:48
      Dużego na macie przypiętego pasem. Syfi się, ale on ma długi włos, łatwy do zbierania. Małą wożę w niebieskiej torbie z Ikei, też przypięta za szelki, w torbie zrobiłam małą dziurkę na pas. Ona się niemozebnie kłaczy ostrymi jak szpilka włosami do tego się ślini, telepie i pierdzi w samochodzie. Nie owijam jej szczelnie tą torbą, chociaż bardzo mnie kusi.
    • mikawi Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 17:03
      Mój pies wazy 23 kg, zajmuje dwa tylne fotele, na trzecim podróżuje syn. Pies ma wyścielony koc (na macie), poduszkę. Nie lubi jeździć, zawsze 10 minut się mości, dopiero jak przestanie się kręcić, wstawać, układać na nowo i tak przez kilkanaście minut - dopiero wtedy ją zapinam w pasy. A i tak przez cała podróż usiłuje wleźć synowi na kolana, choćby łepek przytulić jak najbliżej.
    • ophelia78 Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 17:28
      Na podłodze pod siedzeniem pasażera.
      Pies 16 kg, coś jak krzyżówka teriera z jamnikiem.
      Zwija sir w kłębek i drzemie.
      Jak jedzie pasażer to odsuwamy fotel maksymalnie do tyłu i pies się mieści pod nogami
    • eriu Re: Jak wozicie psy w samochodzie? 19.11.22, 18:27
      Porządna klatka. Inaczej w przypadku stłuczki pies się stanie pociskiem i kogoś zabije. Te wszystkie wpięcia do pasów na nic się wtedy nie przydarzą. Pies się oderwie z łatwością od takiego pasa z głową albo bez.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka