Dodaj do ulubionych

Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchodźcy?

19.11.22, 01:21
Przeciwnicy tzw. "ukrainizacji" Polski gardłowali, że Ukraińcy to nie są prawdziwi uchodźcy, bo działania wojenne trwają na wschodzie kraju, a to, że gdzie indziej czasem jakaś rakietka spadnie, to nie powód by nas "zalewali" i "najeżdżali" niechciani uciekinierzy. Tymczasem obecnie terrorysta i zbrodniarz wojenny Putin (popieram wieszanie jego kukły i życzenie mu śmierci przez polityków) niszczy zmasowanymi atakami infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Ludzie mogą stracić dostęp nie tylko do prądu, ale również ogrzewania i bieżącej wody. Z braku dostępu do wody mogą się zacząć tlić jakieś epidemie, z powodu braku dostępu do ogrzewania ludzie mogą umierać z wyziębienia, a ograniczony dostęp do energii może spowodować zgony wśród ludzi, którym szpitale nie będą w stanie pomóc.
Dla ruskich onuc dalej nie będą to uchodźcy, tylko "przesiedleńcy"? Przeraża mnie, jak duży procent Polaków jest prorosyjski. Putin to dziś największy bandyta na ziemi, morderca gotowy podpalić świat. Jak można go uważać za jakąś ostoję tradycyjnych wartości i moralnego porządku? Niczego się nie boję jak tego, że zostanie założona jakaś w 100% prorosyjska partia i będzie miała za rok niezły wynik w wyborach, bo obieca Polakom tańszy ruski gaz i obniżkę ceny paliwa, po powrocie ruskiej ropy do Orlenu.
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchod 19.11.22, 07:41
      A gdzie Ty ten duży prorosyjski procent Polaków spotykasz? Bo w realu to nawet jeśli słyszałam, że ktoś ma coś do uchodźców to Rosji też nie kocha, nawet jeszcze bardziej.
      • ajaksiowa Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 07:44
        Najątrzyła,najątrzyła i poszła spać😎
      • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 08:05
        Myślę, że spora część osób o poglądach liberalnych gospodarczo oczekuje od władzy dobrego współżycia z ruskim niedźwiedziem. To właśnie klasa średnia jest najbardziej sobie nie wyobraża jakiegokolwiek pogorszenia swojej siły nabywczej i jest bardziej wrażliwa na jakiekolwiek nieformalności. Stąd w państwach bogatszych od nas, jak np. Niemcy i Czechy są co jakiś czas protesty przeciwko pomaganiu Ukrainie i Ukraińcom, wzywające do obudowy wymiany handlowej z Federacją Rosyjską, nawet za cenę wyjścia z NATO i nie tylko odejścia od wysyłki broni dla Ukrainy, ale również zakazu transportu jej przez swoje terytorium.
        Pocieszam się, że Polska ma słabsze więzi gospodarcze niż wymienione wyżej kraje.
        • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 08:43
          Ale myślisz czy to gdzieś faktycznie słyszałeś? Bo mnie poza bąkaniem konfy nic takiego się nie obiło o uszy.
          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:16
            Widziałem relacje z prorosyjskich protestów w innych europejskich państwach i obawiam się, że i u nas w elektoracie w zasadzie każdej partii jest jakaś tam część myśląca podobnie, tylko siedzi cicho, bo wstyd.
            • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:25
              Ale to, że ktoś ma problem z uchodźcami nie oznacza, że popiera Putina.
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:30
                Ja nie mówię tylko o uchodźcach, ale np. sankcjach
            • lella_two Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:27
              I tego wstydu się trzymajmy, bo oznacza brak poparcia dla Rosji w tym kraju.
              Osobiście nie znam nikogo, kto otwarcie opowiadałby się za Putinem.
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:31
                Ale już po cichu są tacy co go mogą nawet nawet popierać, np. wyborcy Brauna co chcą zemsty za Wołyń
                • lella_two Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:38
                  Po cichu pewnie są i wolno im, w końcu głupota nie jest karalna. Prorosyjskiej partii o znaczeniu wyborczym z nich nie zmontujesz.
                  • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:44
                    Oby
                • taniarada Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:14
                  Stalowy masz jakieś urojenia .To da się leczyć człowieku .Piszesz jakieś kompletne bzdury .Następny nawiedzony prorok na tym forum .Ja jak słyszę o onucach to już wykluczam takiego z rozmowy .Kiedyś braknie Putina i świat wróci do normalności .Misja uświadomienia kogoś co wszystko wie i zna . Ideologie polityczne i religijne nie powinny istnieć .
              • cegehana Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:12
                Ten wstyd jest toksyczny i szkodliwy, bo nie wiadomo ike tych osób jest, jakie mają argumenty czy plany. Jeśli chodzi o jednostki to kij z nimi, gorzej jesli zaczną (jak to ludzie) się grupować.
        • pitupitt Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:05
          Nie żartuj, że myślisz. Z tym raczej słabo...
        • mdro Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:16
          "Myślę, że spora część osób o poglądach liberalnych gospodarczo oczekuje od władzy dobrego współżycia z ruskim niedźwiedziem"

Przypomnieć cytaciki, józek?
          "Bo Terlik to judeochrześcijanin probanderowski i PiSowiec do szpiku kości. A pan Braun nie zamierza nastawiać karku za Ukrainę ani płacić odszkodowań za Holokaust i tym samym dobrze prawi".
          "Szanuję dobrych patriotów różnych opcji, a Międlar który przestrzega przed islamizacją oraz ignorowaniem ukraińskiego szowinizmu jest git chłopakiem".

Więc może się zamknij i zacznij prowadzić swoją krucjatę wśród kumpli z konfy i PiS, wśród których usiłowałeś brylować? Bo tutaj nie ma zbyt wielu osób dzielących uchodźców na "prawdziwych" i "nieprawdziwych". A szczególnie zacznij ich przekonywać, że uchodźca niekoniecznie ma obowiązek zostać w "pierwszym bezpiecznym kraju".
          • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:22
            mdro napisała:

> Przypomnieć cytaciki, józek?

No właśnie, Józek mógłby nam przybliżyć dlaczego banderowcy stali się jego przyjaciółmi.
            • stalowy.promien.woli [...] 19.11.22, 11:48
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:57
                stalowy.promien.woli napisał:

> Nie banderowcy, tylko nowocześni ukraińscy nacjonaliści, nasi bracia Słowianie.

Nowocześni w jakim sensie? Opracowali lepsze metody tortur i mordowania?
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:00
                  Myślisz, że każdy nacjonalista z Ukrainy odwołuje się do OUN? Spora część raczej stawia na ideę białek Europy
                  • dramatika [...] 19.11.22, 12:04
                    • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:06
                      Polskie środowiska nacjonalistyczne mają kontakty ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami od lat, to Tobie się wydaje jakoby działała pisowska propaganda
                      • dramatika [...] 19.11.22, 12:31
                    • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:20
                      A co to poliniak dramatiko?
          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:50
            Ależ tutaj Ci wszystko ostatnio wyjaśniłem forum.gazeta.pl/forum/w,567,174348054,174348054,Marsz_niepodleglosci_ktoras_byla_.html?p=174363210
            • mdro Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:11
              Nic, rybeńko, nie wyjaśniłeś. Pomijając to, że znowu nakłamałeś (Międlar już wtedy nie był księdzem), wiłeś się jak piskorz. Nie jesteś w stanie powiedzieć "myliłem się, ktoś mi namieszał w głowie", tylko coś paplesz o tych złych rozwiązłych kobietach. Dalej też bredzisz o "dobrych nacjonalistach". Nic nie zrozumiałeś, niczego się nie nauczyłeś.
              I może opowiesz, co zrobiłeś dla ukraińskich uchodźców? Bo ci, na których plułeś (i dalej jesteś gotów pluć) robili i robią bardzo dużo.
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:34
                Tam napisałem jeszcze kilka postów. Nie wiem, czy Międlar wtedy był jeszcze księdzem, czy nie, jednak moja ówczesna sympatia do niego zrodziła się, jak był księdzem. Ja wtedy w prawicowych księży byłem zapatrzony i byłem gotowy przed nimi padać na kolana jak przed królem. Wyraźnie też napisałem, że miałem trochę namieszane w głowie, bo wystarczyło jak ktoś był prawicowy i katolicko-narodowy i dla mnie od razu był "fajny". Dziś do wszystkiego podchodzę bardziej sceptycznie, wtedy byłem zaślepiony i kipiałem z nienawiści do każdego o innych poglądach. Zauważ, że mnie tu już nie ma, wróciłem na chwilę po roku i ten nick za moment będzie skasowany i przestanie działać. Nie siedzę tu jak kiedyś i nie wylewam pomyj na życie seksualne kobiet.
                Chyba nie sądzisz, że przestawię Ci wyciągi i pokażę, ile przekazałem na pomoc Ukrainie?
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 23:27
                  A co do nacjonalistów, to nacjonalizm niż musi być prorosyjski. Nacjonaliści często mają antyputinowskie transparenty na różnych manifestacjach, nawet zdarza im się wieszać kukłę Putina.
                  • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 23:32
                    Czepiasz się jak rzep psiego ogona, że kiedyś ileś lat temu odpowiadał mi Międlar i to nie z powodu jakiejś miłości do Rosji, tylko z racji bycia księdzem narodowcem. W wielu sprawach pewnie się wtedy myliłem i moje poglądy ewoluowały, jednak oznacza to orientacji prorosyjskiej w przeszłości.
        • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:09
          >Myślę, że spora część osób o poglądach liberalnych gospodarczo oczekuje od władzy dobrego współżycia z ruskim niedźwiedziem. To właśnie klasa średnia jest najbardziej sobie nie wyobraża jakiegokolwiek pogorszenia swojej siły nabywczej i jest bardziej wrażliwa na jakiekolwiek nieformalnośc<
          Kompletna bzdura, zero dowodów.
          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:04
            Widzę po krajach bogatszych od nas, jak Niemcy i Czechy, że tam protesty społeczne są silniejsze niż w Polsce i państwach UE biedniejszych od nas.
            • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 19:52
              No mówię, zero dowodów, masa uprzedzeń. Cały ty.
              Aktualnie w kontrze do Ukrainców sa oczywiście ruskie onuce, w jakiejś części również konfiarze i nacki, a jeżeli kryzys się pogłębi, to będą do nich dobijać ci, którzy będą się bać o swój byt. A to nie zależy od poglądów, tylko od zawodu, pracy, wieku, miejsca zamieszkania.
              Co zaś do sprzyjania uchodźcom z Ukrainy, to na początku najbardziej chcieli ich przyjąć.... tak, ci okropni liberałowie i wnuki Balcerowicza ("Rzeczpospolita") :Za przyjęciem uchodźców jest 56% zwolenników PiS (20% jest przeciw), a nawet 53% wyborców Konfederacji (36% - przeciw). Najsilniej za zapewnieniem schronienia uchodźcom z Ukrainy opowiadają się zwolennicy opozycji, w tym 81% sympatyków Koalicji Obywatelskiej, 75% wyborców Lewicy oraz 70% wyborców Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni i 59% zwolenników Koalicji Polskiej (PSL).

A obecnie jest tak, że poparcie dla uchodźców nie zmalało. I nadal prym wiodą liberalowie. (Ipsos dla OKO.press, ) co prawda postawił inne pytanie: czy ewentualne pozostanie w PL uchodźców na wiele lat byłoby dobre czy złe. Oto rezutaty: za dobre uważa to:
              Wyborcy Koalicji Obywatelskiej - aż 82 proc. uważa to za dobre, ). wyborcy Lewicy - 72 proc. PiS - 68%.Najmniej pozytywnych odpowiedzi udzielają wyborcy Konfederacji - 59 proc.

• langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 19:53
                oko.press/wyjatkowa-postawa-wobec-uchodzcow-z-ukrainy-sondaz-oko-press
                www.rp.pl/spoleczenstwo/art35763761-sondaz-polacy-popieraja-przyjecie-ukrainskich-uchodzcow
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 20:06
                Te pierwsze badania są entuzjastyczne, natomiast mi nie chodziło o samych uchodźców, tylko o znoszenie sankcji i powrót do importu z Rosji na full. I dziwi mnie, że tego typu manifestacje są w bogatszych od nas krajach. Za to tradycyjnie prorosyjska Bułgaria pozytywnie zaskakuje i jej społeczeństwo okazało się w obliczu wojny proukraińskie.
                • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 20:15
                  W KAŻDYCH z tych badań liberałowie wyglądaja lepiej.
                  Ponieważ zaś liberalizm jest zdaje się przymiotem raczej lepiej wykształconych i raczej lepiej sytuowanych, to oczekuję, ze liberałowie nie będą pierwszymi w kolejce na wiece poparcia dla Rosji.
                  A teraz przyznaj, że znowu nie trafiłeś i to znowu z powodu twoich politycznych uprzedzeń, poza które znowu nie umiesz się wznieść.
                  • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 20:41
                    Raczej chciałem tych bogatszych zestawić z bardziej zachodnim stylem życia, a na zachodzie są te manifestacje w tonie prorosyjskim. A uprzedzenia każdy jakieś ma, ja akurat byłem pełny uprzedzeń i z tym walczę. Przestałem być takim antysemitą i homofobem jak kiedyś, przestałem demonizować kobiety, których przeszłość seksualna jest dla mnie nieakceptowalna. Z kolei z drugiej strony przestałem księży traktować jak Bogów i nie jestem już w nich wpatrzony jak w obrazek. A swego czasu to uważałem, że dla poczucia się jak arystokrata warto byłoby z klerem na salonach wódeczkę pić.
                    • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 22:14
                      >Raczej chciałem tych bogatszych zestawi
                      I znowu jak kulą w płot. Ipsos pokazuje, że bogatsi (podobnie jak wyżej wykształceni i bardziej wielkomiejscy) są bardzie pro.
        • anorektycznazdzira Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:08
          "spora część osób o poglądach liberalnych gospodarczo oczekuje od władzy dobrego współżycia z ruskim niedźwiedziem. To właśnie klasa średnia ..."
          O, jest jakiś rajd na klasę średnią, kolejny nick z doopy ujada, że klasa średnia coś tam. Tym razem "klasa średnia brata się z putinem". Trolle i pożyteczni idioci mają rozpisaną nową narrację.
          • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:12
            Klasa średnia, czyli nowy wróg
          • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 21:41
            Ten nick z doopy to józek jest.
            • anorektycznazdzira Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 23:16
              no mówiłam, trolle i idioci big_grin
      • jak_zwykle_wszystko_zajete Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:23
        milva24 napisała:

> A gdzie Ty ten duży prorosyjski procent Polaków spotykasz? Bo w realu to nawet
        > jeśli słyszałam, że ktoś ma coś do uchodźców to Rosji też nie kocha, nawet jesz
        > cze bardziej.

Mam podobne obserwacje. Są w moim otoczeniu ludzie zmęczeni Ukraińcami (z różnych powodów), jednocześnie żaden z nich nie popiera agresji rosyjskiej.
        • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:28
          Dodam nawet, że to raczej idzie w stronę "żeby nie ta p... wojna to by ich się tyłu nie najechało".
          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:33
            Są też tacy co mówią, że sankcje to jak nałożenie sobie zakazu korzystania z własnego kranu, przez co trzeba chodzić z wiadrem do źródła i od tego bolą plecy
            • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:34
              I oni jasno mówią, że za Ukrainę nie zamierzają znosić żadnych niedogodności. Nawet rzędu takich, że będą musieli zrezygnować z wakacji na Malediwach i wybrać np. tańszą Turcję
        • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 09:30
          Nie mówię o otwartym poparciu agresji, ale o prowadzeniu polityki prorosyjskiej, min. poprzez dążenie do zniesienia sankcji i zwiększenia importu z Rosji oraz po prostu wycofaniu się z militarnego wsparcia Ukrainy lub nawet zablokowania transportu broni dla niej przez swój kraj. Tymczasem w polskim interesie jest, by import rosyjski do Europy był poprzez dywersyfikację ograniczony do niezbędnego minimum i Rosja stała się tylko jednym z wielu dostawców surowców. Wiadomo, że Rosji nie da się całkowicie wyeliminować z rynku, bo podobno nawet dzisiaj żeby produkować broń potrzebuje niektórych surowców z Federacji Rosyjskiej. Niemniej jednak trzeba dążyć, by jej wpływ na europejską gospodarkę i tym samym politykę był jak najmniejszy
          • ritual2019 [...] 19.11.22, 09:52
            • paniusiapobuleczki Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:00
              Dzięki Najma za tak jasne wyłożenie swoich poglądów.
              • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:04
                Mialam takie od poczatku.
              • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:05
                Ale ona od początku to pisała.
            • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:09
              A co popierasz? Politykę ustępstw i udawania, że agresji i agresora nie ma?
              Gdybyś znala historie na poziomie SP to wiedziałabyś , że to juz przerabiano w latach 30. ubiegłego wieku i jak to się skończyło.
              Zdecydowana reakcja Zachodu, zbrojenie Ukrainy i sankcje powinny być od 2014, najpóźniej po zestrzeleniu samolotu pasażerskiego
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:22
                Być może ona ma wyprane z moralności poglądy skrajnie liberalne i liczy się dla niej tylko to, żeby było jak jak najtaniej
                • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:40
                  Nie, ona nie mieszka w Polsce, przede wszystkim.
                  • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:43
                    Ale pewnie chce, żeby i jej kraj nie ponosił konwencji inflacji w Europie, bo patrzy tylko na czubek własnego nosa i liczy się tu i teraz
                    • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:17

> Ale pewnie chce, żeby i jej kraj nie ponosił konwencji inflacji w Europie, bo p
                      > atrzy tylko na czubek własnego nosa i liczy się tu i teraz

Oczywiscie ze nie chce ponosic konsekwencji cudzych konfliktow.
                    • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:24
                      Cóż, dla mnie tez liczy się tu i teraz a że mieszkam w Polsce a nie w Anglii to mnie bardziej obchodzi mój polski czubek nosa niż angielski najmy.
                    • milva24 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:28
                      Aaa i dodam, że inflacja to nie jest skutek wojny, ona ją napędza ale nie jest przyczyną. Po pierwsze w gospodarce jest coś takiego co się nazywa cykl po drugie za różnorakie ograniczenia w związku z covidem trzeba zapłacić.
            • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:23
              Życzysz Ukrainie przegranej wojny, a jej obywatelom rosyjskiej okupacji?
              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:37
                Przegrana Ukrainy zwiększa ryzyko ataku na Państwa Baltyckie i kolejnej wojny
              • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:18

> Życzysz Ukrainie przegranej wojny, a jej obywatelom rosyjskiej okupacji?

Niczego im nie zycze.
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:51
                  Czyli jesteś zwykłą ignorantką. I Ty podobno jesteś matką? Nie przeraża Cię, że kobiety i dzieci giną?
                  • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:05

> Czyli jesteś zwykłą ignorantką. I Ty podobno jesteś matką? Nie przeraża Cię, że
                    > kobiety i dzieci giną?

Jestem pacyfistka i zyczylabym sobie zeby wszyscy ludzie zyli w pokoju. Jestem tez realistka wiec wiem ze tak nigdy nie bedzie. Dlateho tez chce przezyc swoje zycie w komforcie.
          • mdro Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:31
            Piszesz o najlepszym pisowskim kumplu Orbanie, wiesz?
            • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:35
              mdro napisała:

> Piszesz o najlepszym pisowskim kumplu Orbanie, wiesz?

Mdro, dam ci radę - bardziej się uwiarygodnisz jako antypisówa jak przestaniesz śpiewać tak jak PiS w najważnieszych dla polskich obywateli sprawach takich jak np. wojna.
              • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:12
                A dlaczego konfiarzu sądzisz, że ktoś się tu potrzebuje "uwiarygadniać" jako taki czy śmaki, w dodatku zgodny z twoimi ciasnymi definicjami?
            • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:52
              Orban w kluczowych sprawach jest kumplem Berlina, poza tym obecnie już raczej nie jest takim przyjacielem PiS i spotyka się np. z Scholzem
              • mdro Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:18
                Tak sobie tłumacz, nic nie rozumiejący, oczadziały propagandą józku:
                wiadomosci.wp.pl/morawiecki-zaciesnia-relacje-z-orbanem-ekspertka-wskazuje-po-co-to-moze-robic-6809411839777280a
    • pitupitt Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchod 19.11.22, 10:03
      Ciekawy tok myślenia... Jak ktoś nie jest za Ukrainą to od razu jest prorosyjski? Porządny "baranek" poleca się na cito.
      • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:10
        W obecnej sytuacji tak właśnie jest. Albo jesteś po stronie ofiar albo agresora
        • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:14
          Tiaaa, biale -czarne, aniol-diabel. Infantylnosc i ignorancja.
          • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:19
            Świetnie się podsumowalas.
            Tak, w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę wiadomo kto jest kim. Podobnie jak było wiadomo w 1939
            • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:21
              sophia.87 napisała:

> Świetnie się podsumowalas.
              > Tak, w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę wiadomo kto jest kim. Podobnie j
              > ak było wiadomo w 1939

No coz, nie spodziewam sie po tobie ani podobnych niczego innego.
              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:33
                No cóż, przedstawilas typowa odpowiedz bezmyslnej jednostki, której skończyły się argumenty ☺
                Serio, historia się kłania, w Twoim przypadku nawet lektura podręcznika ze SP może zdziałać cuda.
                Albo sprawdź na wiki hasło IIWS.
                Dasz radę, trzymam kciuki ☺
          • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:14
            Cóż, albo jesteś za pomoca, żeby zaatakowany kraj mógł się skuteczniej bronić, albo z brakiem pomocy, co oznacza, że agresor wygra. Tertium non datur.
            • ritual2019 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:22
              langsam napisała:

> Cóż, albo jesteś za pomoca, żeby zaatakowany kraj mógł się skuteczniej bronić,
              > albo z brakiem pomocy, co oznacza, że agresor wygra.

Nie pogarszac sytuacji ludzi ktorych konflikt nie dotyczy oraz ktorzy niczego nie zyskaja bez wzgledu na to jak sie zakonczy. Pomoc humanitarna tak, pomoc w formie dozbrajania - nie
              • sumire Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:40
                Brak pomocy w formie dozbrajania oznacza, że w Ukrainie będzie jeszcze więcej masowych grobów i ludzi umierających z zimna/głodu. Poświęcenie, na które jesteś gotowa, co?
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:06
                  Dokładnie przecież doszłoby pewnie do nalotów dywanowych
              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:55
                Jeśli nie dozbrajanie to zgoda na masowe mordowanie i torturowanie ludzi.
                To komu chcesz wysyłać pomoc humanitarną?
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:07
                  I jeszcze pewnie ludzie by umierali z braku pomocy medycznej. Nikomu jak Putinowi tak nie życzę śmierci
              • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 15:53
                No, czyli wybierasz opcję jeden: "pozwalamy Rosji na agresję, aneksje terenów odebranych suwerennemu państwu, pozwalamy na mordy i rabunki na Ukrainie, akceptując to, oraz fakt, że wzmocni to Rosję, a tym samym zmniejszy nasze średnioterminowe bezpieczeństwo".
                Dziękuję, postoję.
              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:05
                Gdyby nie pomoc militarna ze strony cywilizowanego świata, to na Ukrainie doszłoby pewnie do nalotów dywanowych i mogłyby umrzeć setki cywilów.
                • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:06
                  setki tysiące cywilów
          • hanusinamama Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:29
            "Infantylnosc i ignorancja. "...napisała najma. Łkam.
        • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:20
          Poza tym przeciwnicy Ukrainy zazwyczaj są też zwolennikami znoszenia sankcji i współpracy z Rosją. Czasem potrafią dodawać, że dla równowagi, żeby redukować wpływy amerykańskie
        • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:39
          sophia.87 napisała:

> W obecnej sytuacji tak właśnie jest. Albo jesteś po stronie ofiar albo agresora

A nie można być po stronie Polski?
          Zarówno Rosja jak i Ukraina nie są naszymi przyjaciółmi.
          • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:45
            Będąc po stronie Ukrainy jesteś po stronie Polski.
            Ewentualna wygrana Rosji byłaby zagrożeniem dla nas, łatwa wygrana tylko zachecilaby Putina do dalszej agresji i prób odbudowania "potęgi" ZSRR
            • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:58
              sophia.87 napisała:

> Będąc po stronie Ukrainy jesteś po stronie Polski.

Cóż, różnie rozumiemy interes narodowy.
              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:05
                Naszym glównym interesem narodowym jest niepodległość
                Jeśli Ty go rozumiesz inaczej, to trudno
                • dramatika [...] 19.11.22, 11:20
                  • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:32
                    Przedawkowalas tvpis, w dodatku chyba nie zalapalas, przecież to UE jest wrogiem ☺
                    W czasach słusznie minionych w państwach Europy Zachodniej było takie powiedzenie; "lepiej mieć Amerykanów w ogródku niż ruskich w kuchni"
                    Nic się nie zmieniło ☺
                    • dramatika [...] 19.11.22, 11:45
                      • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:00
                        Pis mnie nie obchodzi, zresztą jak podejrzewam oni też mieli swoje plany.
                        Na temat wojny mam jasno sprecyzowane poglądy oparte na polskich doświadczeniach niż na tvpis, której nie oglądam.

Nie zauważyłam nikogo obcego w moim łóżku, konto też bezpieczne.
                        Widzisz, realia są takie jakie są; jesteśmy małym krajem, mamy bardzo nieciekawe sąsiedztwo i nieraz za to placilismy. Historia pokazuje, że bycie pod amerykańska strefą wpływów jednak bardziej się opłaca, więc uczmy się na własnych błędach.
                        Amerykanie nie chcą Ukrainy, przypominam, że to Rosja na nią napadla. Teraz oczywiście jest to element rozgrywki pomiędzy dwoma tymi państwami, ale przypominam, że to nie USA odpowiada za ta sytuacje. Ukraińcy chcą samostanowienia i chcą być częścią świata zachodniego.

Może zanim zaczniesz pielęgnować historie naszego kraju to najpierw ja poznaj i wyciągnij wnioski
                        • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:16
                          sophia.87 napisała:

> Na temat wojny mam jasno sprecyzowane poglądy oparte na polskich doświadczeniac
                          > h niż na tvpis, której nie oglądam.

No przypadkiem są to poglądy PiSu. I PO też. Zadziwiająca jednomyślność!

> Nie zauważyłam nikogo obcego w moim łóżku, konto też bezpieczne.

Oczywiście - wynarodowienie, skrajny indywidualizm i wiara w przekaz z telewizora tak właśnie działają. Jak ciebie bankster czy fiskus nie strzyże w blasku fleszy, to nic cię więcej nie obchodzi. Nie jest to postawa odosobniona.

> Amerykanie nie chcą Ukrainy, przypominam, że to Rosja na nią napadla.

Rosja napadła na Ukrainę, bo USA złamały umowę, żeby się nie szarogęsić na Ukrainie. Majdan, mówi ci to coś? Odessa?
                          • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:50
                            To są MOJE poglądy i dla mnie tylko to się liczy.
                            Wolę banksterow niż orki.
                            USA zlamaly umowę czy może Ukraińcy mieli dość ruskiego buta i nie chcieli być drugą Białorusią?
                            Samostanowienie , mówi Ci to coś?
                            • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:55
                              sophia.87 napisała:

> Wolę banksterow niż orki.

Ty przypakiem nie mieszkasz w UK? To by wiele wyjaśniało. To druga ojczyzna banksterów i "swoich" nie tykają. Oprocentowanie kredyciku stałe i niskie, ochrona konsumencka, to nie dziwota, że nie wiesz co się dzieje w waszych koloniach.

> USA zlamaly umowę czy może Ukraińcy mieli dość ruskiego buta i nie chcieli być
                              > drugą Białorusią?

Brednie naiwnej pensjonarki.
                              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:35
                                Mieszkam w Warszawie, kredytów nie mam ☺
                                No popatrz, a naiwni Białorusini także mają dość putlera i swojego backi.
                                A Polacy to nie mieli dość komuny i ruskiej dyktatury?
                                Młodzi Ukraińcy widza jak żyje się choćby w Polsce i chcą żyć lepiej niż ich rodzice, więc rosja i putin są im zbędni.
                                Po prostu
                                • dramatika [...] 19.11.22, 15:49
                                  • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 15:55
                                    Jak? To bardzo proste; odsunąć pis od władzy. Od dawna mówiłam, że ich rządy to klęska dla gospodarki.
                                    Niedobór mieszkan? Trzeba zmienić chore prawo, które daje większe przywileje nieplacacym lokatorom niż właścicielom. Od razu pojawia się na rynku mieszkania "po babci" i "dla dzieci"
                              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:02
                                Ależ Janukowycz zrobiłby z Ukrainy drugą Białoruś. W tym swoim moskalofilstwie dążył on wręcz do zrobienia ze swojego kraju tzw. Małej Rosji. A pod amerykańską banksterką życie i tak jest lepsze niż w cuchnącym ruskim mirze.
                          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:31
                            Majdan był efektem oszustwa Janukowycza, co w wyborach obiecał kierunek na Europę i nagle zrobił zwrot w stronę Kremla. On wygrał wybory jako kandydat proeuropejski, a nagle poszedł w proruską politykę z paździerza. Nawet jak zachód dorzucił do Majdanu swoją pomoc finansową, to był to narodowy zryw. Zresztą Rosja nie jest właścicielem Ukrainy, która ma prawo sama o sobie stanowić
                            • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:48
                              Nawet jak na Ukrainie doszło do zamachu stanu, to nie jest to sprawą Rosji, bo Ukraina nie jest jej żadnym protektoratem lub krajem związkowym. Ty Dramatika prawdopodobnie jesteś z tych prawicowców, co uważają Putina za obrońcę tradycyjnej cywilizacji i dla Ciebie prawica antysystemowa musi być obligatoryjnie prorosyjska, bo jak nie jest, to jest wydmuszką systemu 🤣
                          • langsam Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:18
                            >są to poglądy PiSu. I PO też. Zadziwiająca jednomyślność!<

A tak, choć rozumem, że tępych faszoli może to dziwić
                            . Pisiarzy nie znoszę chronicznie, ale i oni i PO, i Tusk są jednak z PRL-owskiej opozycji. Która wewnętrznie nie była jednorodna, ale wszyscy by się zgodzili, że sytuacja prl-owska była spowodowana przez ZSRR. I dlatego choćby do ZSRR i spadkobiercy maja dawni dysydenccy konfratrzy dość jednolity stosunek - zwłaszcza w sytuacji oczywistej, jak agresja militarna na suwerenny kraj.
                          • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 08:44
                            Wynarodowienie to ten proces, kiedy to sąsiednie państwo ma decydować co ci wolno na twoim terenie? Ukraina ma prawo sobie na swoim terenie mieć tyle USA ile tylko chce. A Odessa... Cóż, jak to wołają u nas na różnych marszach: śmierć wrogom ojczyzny.
                            • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 10:45
                              gr.ruuu napisała:

> Cóż, jak to wołają u nas na różnych marszach: śmierć wr
                              > ogom ojczyzny.

Naziści, potomkowie morderców Polaków spalili ludzi żywcem, a ta klaszcze uszami. To właśnie nazywam wynarodowieniem.
                              • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 10:57
                                W haśle śmierć wrogom ojczyzny jest coś o tym, że będzie to śmieć miła i bezbolesna? Rozumiem,że hasło to uważasz za nazistowskie? Czy jesteś za tym, żeby go zakazać? Czy noszących koszulki z tym hasłem uważasz za nazistów?
                                A co do Odessy to może przypomnijmy od czego się zaczęło - od tego, że zdrajcy narodowi zaatakowali demonstrację patriotów.
                                • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:16
                                  gr.ruuu napisała:

> W haśle śmierć wrogom ojczyzny jest coś o tym, że będzie to śmieć miła i bezbo
                                  > lesna? Rozumiem,że hasło to uważasz za nazistowskie? Czy jesteś za tym, żeby go
                                  > zakazać? Czy noszących koszulki z tym hasłem uważasz za nazistów?

Naziści mogą sobie nawet nosić koszulki z napisem "ratujmy zagrożone gatunki" - nie zmienia to faktu, że są nazistami popierającymi eliminację narodu polskiego. To MY, obok ruskich, jesteśmy tym wrogiem, któremu należy się śmierć.

• gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:22
                                    A ten nasz rząd ciągle Bąkiewicza i jego chłopców finansuje 🙄
                              • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 10:58
                                A tak na marginesie - skąd wiesz, czyimi potomkami byli atakujący?
                                • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:33
                                  gr.ruuu napisała:

> A tak na marginesie - skąd wiesz, czyimi potomkami byli atakujący?

Potomkami ideowymi.
                                  Banderowcy to wrogowie narodu polskiego, więc ktokolwiek się za nimi ujmuje i trzyma ich stronę, nawet jeśli to aniołowie na ziemi tacy jak USA, to znaczy że USA też są naszymi wrogami. Proste jak budowa cepa.
                                  • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:35
                                    Z nich tacy potomkowie Bandery jak z naszych kiboli potomkowie Łupaszki big_grin
                                    • dramatika Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:42
                                      gr.ruuu napisała:

> Z nich tacy potomkowie Bandery jak z naszych kiboli potomkowie Łupaszki big_grin

Kult bandery jest tam ciągle żywy. Ulice, pomniki, święto narodowe. Są denialistami wołyńskimi.
                                      Zresztą ja nikogo przekonywać nie muszę, otwartą wrogość prezentuje nam sam Zełeński chcąc nas otwarcie wciągnąć do wojny i głupio upierając się przy wersji z "ruskimi rakietami" czy mianując Melnyka wiceszefem MSZ, co jest już wręcz napluciem nam w twarz.
                                      • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:49
                                        Skarbie, w przeciwieństwie do ciebie mieszkałam tam i spędziłam dużo czasu, w Odessie też, więc dobrze wiem, jak ten kult wygląda. A może jak już jesteśmy przy nazistach to pogadamy o panu Milczakowie z Donbasu? A może coś i samym Wagnerze? Jak go oceniasz jako głównego denazyfikafora?
                              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:04
                                Może doczytaj jak orki od 2014 roku traktowaly ludność ukraińska w Donbasie.
                                Wydarzenia w Odessie były spowodowane zachowaniem Rosjan i prorosyjskich zdrajców.
                                • gr.ruuu Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 20.11.22, 11:21
                                  Nie tylko ukraińską. To jest mit, wykreowany żeby pokazać ich jako okrutnych, ale ideowców, a tak naprawdę poza kilkoma ideowcami to tam była głównie hołota i bandyterka wietrząca okazję do zadymy i zarobku. Dlatego paradoksalnie nawet część proukraińskich mieszkańców była zadowolona z pojawienia się regularnych wojsk FR, bo zaczęli trochę porządku wprowadzać i brać za łeb co większych świrów.
                                  A co do Odessy to tam jest sporo niejasności i bardzo dziwnych okoliczności. A kilku podejrzanych błyskawicznie zwiało, bynajmniej nie na zachodnią Ukrainę do tego matecznika nazizmu xd tylko do Rosji.
                      • bistian [...] 19.11.22, 14:09
    • madami Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchod 19.11.22, 10:25
      Uwaga, to z roku 2019, jeszcze bez propagandy:
      www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1396590,sondaz-cbos-2019-najbardziej-lubiane-nacje.html

Wobec Ukraińców natomiast niechęć przeważa nad sympatią (31 proc. sympatii, 41 proc. niechęci). Także o Żydach pozytywnie mówi 31 proc. badanych, negatywnie - 33 proc.

Pozytywne nastawienie wobec Rosjan deklaruje 28 proc. badanych, niechęć - 43 proc. Do Rumunów sympatię deklaruje 24 proc. respondentów, a niechęć do nich deklaruje 40 proc. 57 proc. badanych z dystansem podchodzi do Romów (17 proc. sympatii) a 65 proc. - do Arabów ( 13 proc. sympatii).

CBOS wskazuje, że niemal wszyscy badani mają sprecyzowane nastawienie wobec Niemców (96 proc.), Rosjan (96 proc.), Czechów, Amerykanów, Ukraińców, Romów (po 95 proc.). Natomiast najmniej respondentów ma wyrobiony stosunek do Finów (84 proc.) oraz Duńczyków (86 proc.).

"W tym roku odnotowujemy poprawę nastawienia do niemal wszystkich nacji uwzględnionych w sondażu. W stosunku do roku ubiegłego bardzo wyraźnie przybyło badanych darzących sympatią Czechów, Słowaków, Białorusinów, Rosjan, Węgrów oraz Włochów. Ponadto dość znacząco zmniejszyły się odsetki ankietowanych deklarujących negatywne nastawienie wobec Rosjan i Białorusinów" - podkreśla CBOS.

Polacy nigdy w masie nie byli "pro" rosyjscy, ale nigdy też nie byli "pro" ukraińscy.
      • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:35
        Bo Ukraińców wielu Polaków długo traktowało jak "odmianę" Rosjan
        • madami Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 10:39
          No nic dziwnego, oni są dość podobni jeżeli chodzi o mentalność, podobnie jak np. Rumunii.

Myślę, że to efekt historii, wielu uważa, że Polska bardziej ucierpiała w wyniku działań Rosjan + lata komunizmu i rosyjskiej podległości więc to co rosyjskie lub przypomina rosyjskie budziło niechęć lub wrogość.
        • ga-ti Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 15:35
          Albo Ukrainiec równał się brudny robol na budowie, a jego kobieta to ta, która sprząta. Druga kategoria.
          Dołączyć do tego zaszłości historyczne, choć jakby tak zapytać, to w sumie niewielu historię zna, ale każdy coś tam słyszał. I taki efekt ankiety.
          • stalowy.promien.woli [...] 19.11.22, 17:08
        • sol_13 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:45

> Bo Ukraińców wielu Polaków długo traktowało jak "odmianę" Rosjan

Zwłaszcza pokolenie naszych rodziców, mówią o wszystkich "ruskie", nie rozróżniając.
      • cegehana Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:08
        W Polsce są silne nastroje ksenofobiczne, coraz mniejsze, ale jednak i np. piS wykorzystywal je w swoim czasie jako element kampanii.
    • lilia.z.doliny Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchod 19.11.22, 10:50
      Ale poglądy "wojenne" to nie jest monokula, w której kłębią się wszyscy jednako. Szeroko zakrojonąa pomóc grupowa i indywidualna dla uchodzcow nie musi się równać zachwytom.nad każdym słowem.i gestem prezydenta Ukrainy. Decyzję na szczeblu a zwykle, ludzkie odruchy wobec najbardziej bezsensownych ofiar wojny to odrębne kwestie.
    • hrabina_niczyja Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi" uchod 19.11.22, 11:11
      Ludzie są po prostu zmęczeni. Zmęczeni tym, że mają chłodniejsze kaloryfery, że jest inflacja, że im portfele pustoszeją, że nie mogą kupić kawalerki, że mają dwa razy większe raty kredytów, że ceny wynajmów skoczyły dwukrotnie, a mieszkać gdzieś muszą, że cena węgla ich dobiła, że zamykają się biznesy w związku z podwyżka gazu i prądu, że ceny żywności oszalały. I duuuzo więcej. Tak działa świat i nie dziwne, że zaczyna ich to już wkurzać. Mnie też zaczyna, co nie znaczy, że popieram ruskich. Ta wojna po prostu męczy, wszystkich nas męczy i najgorsze jest to, że nie widać końca. Plus dojdą nam kolejni ludzie, którzy będą uciekać z tego piekła. Inicjatywa prywatna już ledwo zipie, więc pytanie co dalej? Gdzie ich umieścimy? Za co będą żyć? A tobie się wydaje, że to wszystko takie proste nie? W każdym domu stoi drukarka i jak trzeba to się kilka setek druknie przed wyjściem na zakupy. To tak nie działa.
      • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:30
        A sądzisz, że Ukraińcy nie są zmęczeni?
        Biorąc pod uwagę polskie doświadczenia z ubiegłego wieku trzeba zrobić wszystko by im pomóc i by świat o nich nie zapomniał
        • hrabina_niczyja Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 11:35
          Jak matka musi nakarmić i ubrać swoje dziecko, a portfel ma pusty to nie martwi się o cudze. Nikt nie mówi, że nie są zmęczeni. Ale rozumiem też, że Polacy też mają prawo być zmęczeni. Według ciebie cała reszta zmęczona już być nie może?
          • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 12:02
            Cała reszta ma mniejsze powody do zmęczenia.
            • imponderabilia22 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:10
              sophia.87 napisała:

> Cała reszta ma mniejsze powody do zmęczenia.

A może nie dyryguj innymi i nie wmawiają ludziom, kto w jakim stopniu ma prawo być zmęczony. Mnie obchodzą przede wszystkim moje rachunki, moje wydatki i moja rodzina.
              • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:40
                A jednak powiem Ci, że nie masz prawa mówić o zmęczeniu gdy obok giną i sa torturowani ludzie, dzieci są gwalcone i zabijane, a z domów pozostają ruiny.
                Polska to już przerabiala i wątpię czy chciałabyś powtórki, więc trzeba wyciągać wnioski i pomagać tym, którzy walczą z naszym wspólnym wrogiem. Także po to byśmy sami nie musieli z nim walczyć, a biedne karynki z innych państw byłby tym zmęczone
                • hrabina_niczyja [...] 19.11.22, 13:50
                  • snakelilith Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:03
                    Z jakiego grajdoła? Zośka w odróżnieniu od ciebie, jest prawdziwą hrabiną i żyje w swojej księżycowej wieży, gdzie jak wiemy z jej relacji, ekonomicznie nigdy o nic się nie troszczyła i z dużą pewnością nie będzie musiała. Może więc smolić swoje wielkogębne hasła o wytrwaniu i walce o wolność "naszą i waszą", a poświęcenie delegować na innych. Jej na pewno niczego nie zabraknie. Gdzie jej więc do przyziemnych zmartwień proletariatu i plebsu.
                    • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:48
                      Snake, ja w przeciwieństwie do Ciebie pomagam uchodzcom, tym prawdziwym. Od lutego w moim mieszkaniu przebywa ukraińska rodzina, w tym tygodniu do gdańskiego mieszkania wprowadzi się kolejna. Wpłacam na różne zrzutki pomocowe i wraz ze znajomymi organizujemy i wysyłamy samochody z darami.
                      Może Ty też zrob coś pożytecznego, pierwszy raz w życiu?
                      • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:10
                        Ona mieszka w Niemczech, kraju przez lata mocno prorosyjskim i mocno powiązanym gospodarczo z kacapstwem i teraz będzie za wszelką cenę bronić swojego poziomu życia, zbudowanego przez Niemcy na ludzkiej krzywdzie.
                        • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:51
                          Ona jest przede wszystkim antypolska oraz jak widać antyukrainska.
                          Ależ ona zawsze twierdziła, że żyje na wysokim poziomie, więc nie rozumiem skąd ten post. Tzn rozumiem, ze to tylko jej wymysly, ale to zabawne jak zawsze ja irytuje świadomość, że Polacy żyją lepiej od niej 😂
                          • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 17:55
                            Jest zapatrzona w te swoje Niemcy jak w obrazek i jak widać układ niemiecko-rosyjski jej pasował.
                            • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 18:16
                              No właśnie, jak więc teraz pomagać ludziom, którzy stracili domy i bliskich w atakach bronią sprzedana Rosji przez Niemców, wbrew nalozonym sankcjom...
                              • stalowy.promien.woli Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 19:35
                                I to min. Niemcy biorąc surowce pozwoliły się Rosji podnieść po rozpadzie ZSRR.
                • cegehana Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 13:57
                  Sophio, wszystkie te okrucieństwa dzieją się równiez poza Ukrainą przez cały czas i sama jesteś najlepszym dowodem, że nie mozba na nie stale reagować adekwatnym zaangażowaniem. Bo byśmy bardzo szybko załamali sie nerwowo. A dyskusja nie powinna się toczyć wokól "czy pomagać" tylko "jak pomagać " , żeby przy okazji nie wykończyć siebie i żeby na tej pomocy zyskaly bardziej ofiary niz sprzedajni politycy np.
                  • sophia.87 Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 14:50
                    Ależ ja nie mówię, że się nie dzieją, ale pierwszy raz to nasi sąsiedzi, walczący ze wspólnym wrogiem.
                    • cegehana Re: Czy teraz nadal nie będą to "prawdziwi 19.11.22, 15:02
                      Ale to nic nie zmienia w kwestii zmęczenia tematem, które jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Oczywiście cywilni Ukraińcy nijak nie odpowiadają za to, co się dzieje, ale to oni wyskakują z lodówki. Jak słuchasz fajnej piosenki w kółko przez długi czas to zmienia się jej odbiór i niewiele można na to poradzic.