Dodaj do ulubionych

Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych ..

19.11.22, 13:04
Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie / miesięcznie mając tak trudne czasy?
U nas pracuje mąż. Ja dorywczo. Mamy też małe gospodarstwo, by być samowystarczalnym jeśli chodzi o warzywa, owoce i przetwory.
Rocznie jesteśmy w stanie odłożyć max 30 tysięcy. Tak było do niedawna. Ciekawe jak będzie teraz. A Wy?
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 13:11
      Gdzieś połowę tego co do tej pory.
    • imponderabilia22 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 13:11
      A jak Ci powiem ile, to cos to zmieni u Ciebie?
      • niemcyy Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 13:15
        Jeśli odkładasz dużo, możesz jej trochę z tego podesłać i wtedy zmieni wink
    • bei Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 13:27
      No mniej niż wcześniej…
    • aurinko Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 13:51
      Od 4 lat odkładam całą swoją pensję, żyjemy z wypłaty męża. W ostatnim półroczu zauważyłam, że coraz mniej z męża wypłaty zostaje. Obawiam się, że od nowego roku nie damy rady żyć z 1 pensji, na szczęście jesteśmy w na tyle dobrej sytuacji że nie spędza nam to snu z powiek ale mimo wszystko sytuacja w Polsce nas mocno niepokoi.
    • sandy_cheeks Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 15:48
      Na razie odkładamy mniej więcej tyle co w poprzednich latach (dostałam niewielką, ale podwyżkę). Z drugiej strony zaczęliśmy oszczędzać na codziennych zakupach, bo tu najbardziej widać podwyżki. Zdecydowanie częściej korzystamy z promocji w sklepach, ograniczyliśmy restauracje (przez ostatnie pół roku szło nam na to ~1200 pln miesięcznie). Reszta po staremu…
    • marianna1960 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 16:00
      Do tej pory 80tys rocznie połowę dochodów
    • enigma81 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 16:08
      10-15% naszych dochodów, zależy od miesiąca. Wcześniej udawało się odkładać 20%.
    • anorektycznazdzira Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 17:02
      A ile dokładnie zarabiacie?
      Ile Ty ile mąż?
      Gdzie mieszkacie?
    • auksencja15 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 17:04
      Nadal relatywnie dużo.
    • milin94 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 17:09
      Od roku nie odkładam grosza. Prowadzę własną działalność, najpierw była pandemia, którą z trudem przetrwałam, teraz kryzys. Mąż ze swojej pensji jest w stanie odłożyć te trzy - cztery tysiące miesięcznie, ale od wakacji dokłada do mnie, inaczej musiałabym zwolnić ludzi. I tak chyba po Nowym Roku będę musiała się nad tym zastanowić, boli mnie serce bardzo, bo jesteśmy zgraną ekipą już od piętnastu ponad lat....o wakacjach w przyszłym roku tylko mogę pomarzyć, ważne, żeby syna gdzieś wysłać, musi odpocząć po ciężkim roku, jest ósmoklasistą. Trudno, inni mają gorzej, bywa, że pociski latają im nad głowami.
    • ophelia78 Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 19:35
      Nic
      Jestem samotną matką, pracuję w szkole.
      Pensja + alimenty + 500+ +to co dorobię korepetycjami starczają nam na normalne życie.
      Na oszczędzanie nie starcza.
    • trut_u Re: Ile jesteście w stanie odłożyć rocznie w tych 19.11.22, 20:34
      Nic. Z bieżących dochodów wydajemy od pewnego czasu wszystko, Oszczędności tylko z dodatkowej pracy, jeśli się trafi i jeśli nie wypadną duże dodatkowe wydatki uncertain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka