Dodaj do ulubionych

Jakie macie sypialnie? 🛏️

19.11.22, 21:36
Robią nam teraz łazienkę, a jak skończą, bierzemy się od razu za podłogę w sypialni. I małżonek mi mówi, że może by od razu wymienić meble, skoro i tak już będą wystawione. Tylko że ja w ogóle nie mam pomysłu. Teraz jest biała Ikea.

Co ma emama w sypialni? Komplety czy zbieranina?
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:39
      Mam proste meble dębowe w naturalnym kolorze: łóżko, dwie szafki nocne i komodę. Więcej się nie zmieści bo to pokój w bloku 11m2. Jeśli nie nastąpi jakaś katastrofa liczę, że mi starczą do końca życia.
    • alina460 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:40
      Białe meble, jasnoszare welurowe łóżko z wysokim zagłówkiem.
      • majenkir Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:42
        Czy zestaw? Bo ponoć komplety to teraz duże nie 😅
        • alina460 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:35
          Nie. Białe regały, biała szafa Komandor i białe stoliki.
    • magdallenac Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:42
      U mnie zamiast stolików nocnych mamy dwie różne, stare komody, ale stylistycznie spójne i dwie różne lampy na tych komodach. Od długiego czasu szukam odpowiedniego szezlong (chyba tak się to nazywa), bo mam takie fajne wielkie okno w które idealnie byłoby coś wstawić, ale nic nie mogę znaleźć. Kolory- biały, szary, ciemno brązowy. Nienawidzę kompletów.
      • majenkir Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:47
        Właśnie boję się, że jak ja zacznę dobierać, to będzie to wyglądać jak kupa przypadkowych klamotów.
        • milva24 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:48
          Ale co z tego jeśli Tobie się będzie podobać?
        • magdallenac Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:55
          Może tak być, ale jeśli Tobie się to będzie podobało, to czemu nie? Myśmy dużo naszych mebli przywieźli z Polski, a te komody należały do moich pradziadków. Łóżko jest nowe i super się skomponowało z tymi starociami.
        • aqua48 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 11:19
          majenkir napisała:

> Właśnie boję się, że jak ja zacznę dobierać, to będzie to wyglądać jak kupa prz
          > ypadkowych klamotów.
          >
          Jeśli jesteś przyzwyczajona do kompletów, to owszem możesz na początku mieć takie wrażenie, ale jeśli poszukasz ładnych starych mebli to zobaczysz, że nie muszą być z "jednego miotu".
    • extereso Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:44
      Pierwsze nasze poślubne meble, już mają 25 lat, przenoszone podczas przeprowadzek. Jesion. Łóżko, komoda, toaletka, szafa, dwie szafki. Szafa, bardzo szeroka początkowo, okazała się za szeroka do wnęki i panowie od remontu obcięli o pół metra.Bardzo je lubię. Mimo, że łóżko już się rozklejało, nie pozwalam wymienić, mąż kilka razy sklejał, nawet drewno uzupełniał. Na szczęście jego dziadek był stolarzem, mąż całą młodość u niego dorabiał, więc potrafi.
      • extereso Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:48
        A u nas to jest siebie jedyny komplet, wszędzie indziej meble szyte z różnych. Tu nie, dla mnie pasuje, ale tylko dlatego że pokój jest duży, złożony z dwóch części przedzielonych ścianką.
    • black.emma Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:46
      Zbieranina oczywiście 😊 kompletom mówimy nie. Biel, czerń, dąb. Na jednej ścianie mam przepiękna tapetę, która mnie bardzo cieszy.
    • sumire Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:53
      W pierwszej miałam staranne minimalistyczne komplety, nienawidziłam w niej spać.
      Teraz, po latach, mam ściany zawalone obrazami po pradziadkach, szafki home-made by mój ojciec, który na stare lata odkrył stolarkę i robi nam fajne mebelki. Za dużo się naspałam w hotelowych pokojach, żeby lubić bezbarwne komplety.
      Jedno, w co zainwestowałam i co podnosi nieco, powiedzmy, jakość tej zbieraniny, to porządne łóżko kontynentalne, które totalnie uwielbiam. Poza nim design jest mi obojętny, chcę się czuć bezpiecznie.
    • kotejka Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 21:55
      mam taka sypialnio-garderobe
      nie mam zestawu
      mam spore łóżko - szara tapicerka
      to nie jest dobry wybor, bo sie plami i trzeba prac, teraz wybralabym solidna drewniana rame
      co jakis czas wymieniam materace, bo sie wypaczaja
      mam plytki drewnopodobne na podlodze
      jako stoliki nocne male kostki z ikei przytwierdzone do sciany i to jest ok, bo latwo sprzatac
      na cala sciane szafa w zabudowie z komandora
      biala
      jest jasna i funckjonalna, lubie ja
      • majenkir Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:03
        Szafy nie potrzebuję, a z tapicerowanego łóżka to by się moje koty ucieszyły 😹😹
    • jasnozielona_roslinka Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:05
      mam tapicerowne szare łóżko z zagłówkiem
      natomiast mam juz wybrane nowe łóżko na nowe mieszkanie i mogę się podzielić

Tekst linku
      • jasnozielona_roslinka Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:11
        a do tego nie dobieram nakastlików w zestawie tylko jedne bamusowy (taki dość oryginalny), a drugi jeszcze nie wiem jaki (raczej zabudowany, bo ja potrzebuję szufladkę, a i tak nie bedzie widoczny od wejscia)

Szafy planuję kazdą inną. Na razie mam wybrana jedną (krótką 3 drzwiową ), dwudrzwiowej będę dalej szukać
        • extereso Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:30
          Może być bardzo fajnie. Mnie zestawy nie przeszkadzają, wiem, że teraz nie w modzie, ale ja też już jestem nie w modzie, więc jest ok.
    • kk345 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:06
      Zbieranina, ale wszystko międzywojenne lub końcówka secesjismile Nie zainspiruję Cięsmile
    • kaki11 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:09
      Szafki nocne ( mam dwie identyczne, kupione chyba w jakiejś sieciówce, nie pamiętam skąd. Do tego łóżko kontynentalne bordowe . I na jednej ścianie foto obraz. I to tyle. Mamy małą sypialnię, do tego ze skosem. Z niej jeszcze przejście do garderoby. Nie chcemy tam nic więcej dokładać, bo raz, że nie mamy potrzeby, a dwa, że zagraciłoby to małą przestrzeń
    • heca7 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:13
      W sypialni mamy chyba zbieraninę. Przy czym dwie szafki z Ikei tymczasowo. Trafiły do nas z sprzedawanego mieszkania. Jedna zaliczy wypad jak odrestaurują mi komodę po dziadkach męża. A druga pod tv jak znajdę coś ładniejszego. Obie mi się nie podobają. Oprócz nich mamy oczywiście łóżko. Z Ikei. Bez szafek nocnych. Te tworzy zabudowa na ścianie. A na drugiej ścianie wielką szafę wnękową.
    • jkl13 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:25
      Biała Ikea 😂👍
    • suki-z-godzin Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:25
      zbieranina.
      łóżko - prezent ślubny od przyjaciółki, drewniane szafki nocne z lat 50, kwietnik.
      gdybym miała możliwość, byłoby jeszcze bardziej pusto.
    • smoczy_plomien Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:29
      Niestety mamy białą ikeę. Tzn. mi to pasuje, ale pewnie będzie słabą inspiracją. Generalnie dominuje biel, uzupełnia ją beż, akcenty są w zgaszonym różu. Miało być jasno i sielsko. Jestem zadowolona.
      • extereso Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:39
        U mnie też na ścianach zgaszony róż i też bardzo go lubię.
        • zwyczajnamatka Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 23:11
          U mnie też biała Ikea, ale pasuje mi. Na ścianach też mam lekki róż, nie lubię połączenia białego z szarym, jest zimny i nieprzytulny.
    • mrs.solis Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:45
      Mam biala Ikea 😀 wiec nie pomoge. Niestety na to co by mi sie naprawde podobalo mnie nie stac, wiec to nie tak, ze nie mam gustu.
    • gama2003 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 22:57
      Każdy mebel z innej bajki.
      Dwa z ikei, szafki noce i komoda. Szafki mają uchwyty dodane kolorowe. Oryginalnie nie mialy. Szafa na całą ścianę i garderoba by stolarz, znikające, bo w białym połysku. Szare łóżko kontynentalne. Dużo roślin, poduszek i kocy/ pledów. Bujany fotel zimujący w domu ( latem balkonowy). Też zarzucony pledami i poduszkami.
      Konsola stara, odnowiona na biało. Taka ciut ludwikowska. Ławka też od Ludwika i też odnowiona na biało. Ściany lekko szare, parkiet dąb bielony. Chyba jeszcze dokupię regał na książki. Lampy stojące, lampki nocne.
      Jest przestronnie, roślinnie i przytulnie.
      Mój ulubiony pokój.

• pepsi.only Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 19.11.22, 23:48
      Zbieranina.
      Łóżko kupione za pierwszą wypłatę dawno temu, i niedawno otapicerowaliśmy w łóżku zagłówek. Wygląda fajnie.
      Komoda po babci męża
      2 szafki malm z Ikea.
      • grey_delphinum Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 00:25
        Meble IKEA, ale nie komplet 😉

I białe oczywiście, bo prawie wszystkie meble mam w tym kolorze.

Oprócz łóżka, szafek nocnych i komody jest jeszcze podwieszany blat i fotel
        (minimalistyczny) - miała to być toaletka, ale od pandemii jest biurko do pracy z laptopem i pewnie tak zostanie, dopóki syn się nie wyprowadzi i będę miała swój gabinet.

Kolory - biel, grafit i ciemnozielony. Dużo kwiatów, trochę zdjęć.
        Moja oaza spokoju.
    • bakis1 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 00:36
      Malutką. Biurko do pracy przy (sklejka, zaprojektowane na wzór starych pulpitów), lozko białe z zagłówkiem, dwie szafy w zabudowie z lustrami, granatowa sciana, biala podłoga. W planach biblioteczka i plakaty nadmorskie.
    • bi_scotti Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 01:24
      IKEA rulez wink Lozko + Billy na ksiazki, bo nie da sie spac bez ksiazek big_grin Dresser znaleziony million lat temu na smietniku - geeez, czyszczenie go z kolejnych warstw farb olejnych w roznych crazy kolorach to byla classic "droga przez meke" wink ale na koncu usmiechnal sie do nas true maple i tak juz jest smile Skrzynia na posciel (moje European roots pokazuja sie wyraznie w tym, ze codziennie sciele lozko big_grin) przyleciala z PL z pierwszym cargo "mienia przesiedlenczego" - ogolnie - zbieranina ale w sumie jak wyzej: IKEA rulez wink
      Watek nastroil mnie do rozwazan "gdybym miala zmieniac" ... hmmm ... chyba bym miala Billy model z zamykanymi polkami (szklo), bo jednak sie kurzy ale poza tym ... not so much smile Aha, podloga drewniana, zero rugs/carpets - lubie czuc drewno pod stopa, nawet gdy chlodniejsze zima. No i ja mam wszedzie rosliny (te, ktore przezyly wink) - juz kiedys pisalam - byly czasy gdy na nic nie bylo nas stac, mieszkania/domy byly prawie puste z wyjatkiem total basics. Zeby zapelnic przestrzen, kupowalam male doniczki z czymkolwiek po 99 centow i stawialam gdzie popadnie. Teraz, te wielgachy, ktore urosly jak przyjaciele - przeciez nie wyrzuce! Wszedzie sa, rowniez w bedroom smile Cheers.
      • panna.nasturcja Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 01:56
        bi_scotti napisała:

> byly czasy gdy na nic nie bylo nas sta
        > c, mieszkania/domy byly prawie puste z wyjatkiem total basics. Zeby zapelnic pr
        > zestrzen, kupowalam male doniczki z czymkolwiek po 99 centow i stawialam gdzie
        > popadnie. Teraz, te wielgachy, ktore urosly jak przyjaciele - przeciez nie wyrz
        > uce! Wszedzie sa, rowniez w bedroom smile Cheers.

Wow, jakie ładne.
      • mikams75 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 10:19
        do Billy mozna dokupic drzwi
    • eliszka25 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 01:54
      U mnie zbieranina, ale wszystko Ikea 😁
      Chciałam mieć komplet, ale z powodu tego, że przeprowadzaliśmy się 2 razy w ciągu roku, co nie było planowane, mam właśnie zbieraninę. Do poprzedniego domu kupiliśmy komody, teraz dokupiliśmy szafę. Skompletowaliśmy paxta na całą ścianę i wreszcie mam wszystkie swoje ciuchy w sypialni. Było mi żal wywalać praktycznie nowe komody, więc zostały, choć do nowego domu tak średnio pasują. Plan był taki, że szafa będzie miała biały korpus i szare drzwi, komody są białe i bordowe. Ponieważ obie przeprowadzki przypadły na okres ostrego ogłupienia covidowego, trudno było skompletować szafę, bo w żadnej ikei w kraju nie było szarych drzwi w potrzebnym nam rozmiarze. W końcu w desperacji wzięliśmy drzwi korkowe, a na środku jest lustro. Ku mojemu zaskoczeniu wygląda to lepiej niż myślałam i bardzo ociepla wnętrze. No, ale zbieranina jest.
      • bi_scotti Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 02:42
        Dodam cos jeszcze o zbieraninach troche off topic smile Kubki, filizanki, talerzyki - cala ta gromada to zbieranina totalna - jakos sie (chyba?) nie kloca razem w szafce na polce wink Mam 2 tzw. serwisy "na okazje" ale honesly, nie pamietam kiedy je uzylismy ostatnim razem big_grin Wszyscy znajomi wiedza, ze gdy u nas jest party, to kazdy bedzie mial kieliszek/szklanke/filizanke totally od Sasa do lasa i jakos sa z tym OK wink Wiem, wiem, mialo byc o bedroom furniture, ale pije sobie polski Krupnik z mojego ontaryjskiego sklepu z alcohols wiec juz mi sie wszystko ze wszystkim kojarzy big_grin Cheers.
        • mikams75 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 10:22
          plusem szklanek od sasa jest to, ze pozniej sie ludziom nie myla drinki.
    • sol_13 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 02:53
      Dębowy ciemny klasyczny komplet.
    • jackowo.deluxe Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 04:23
      Stoliczki nocne, fotel, komoda oraz lozko rozmiaru King, bo lubie atmosfere rozleglej amerykanskiej prerii🙂
    • milin94 Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 05:57
      W sypialni mam komplet mebli gdańskich, odziedziczony po przodkach. Moim domownikom się nie podoba, ale sypialnia jest tylko moja, więc urządziłam sobie, jak chciałam. Mam to tego rozkładaną sofę, nie bardzo pasuje, ale chciałam mieć mebel z pojemnikiem na pościel, nie cierpię rozbabranego łóżka. Na podłodze wykładzina dywanowa, cieplusieńka, milutka.
    • sandy_cheeks Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 07:05
      U mnie standard - szafa, regał, szafka nocna, łóżko - wszystko z ikei. Meble białe (szafa z lustrem), łóżko szare, tapicerowane.
      3 ściany białe, 1 niebiański błękit (wisi na niej obraz z warszawską starówką, który dostałam w prezencie), zasłony musztardowe, lampka nocna czerwona, z jakiejś bardzo starej ikeowskiej edycji, lampa sufitowa bambusowa. Mam 4 kwiaty - na parapecie miecze, drzewko szczęścia i geranium, na szafie dorodna paprotka…
      • sandy_cheeks Re: Jakie macie sypialnie? 🛏️ 20.11.22, 07:17
        Rozejrzałam się i mam jeszcze zydelek, był taki brzydki, ze go nabyłam. Stoi za drzwiami i nie rzuca się w oczy, coś w tym stylu…

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka