Dodaj do ulubionych

Pigułki antykoncepcyjne Qlaira

20.11.22, 18:34
Witam. Jestem na 3 opanowaniu pigułek antykoncepcyjnych Qlaira. Czuję się ok ale mam plamienia i krwawienia środcykliczne. Pierwsze opakowanie rozpoczęłam jak należy w dniu okresu. W 16 dniu wystąpiło krwawienie środcykliczne które trwało 3 dni i następnie niewielkie plamienia. Krwawienie pojawiło się w dniu przyjęcia pierwszej czerwonej tabletki. Na drugim opakowaniu już nie miałam plamień ale krwawienie pojawiło się już tydzień wcześniej bo na 21 tabletce. Nie przerwałam mimo tych krwawień i stosowałam tabletki do końca opakowania. Następna zgodnie z harmonogramem zaczęłam 3 opakowanie. Czy ja dobrze zrobiłam? Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana?Zastanawia mnie czy te tabletki wogole na mnie działają skoro krwawienia nie występują z odstawienia tylko wedle własnego schematu. Do tego mam bóle menstruacyjne i śluz. Przez ginekologa byłam dwukrotnie badana i jestem zdrowa. Czy jest możliwe aby na mnie nie działały tabletki?
Obserwuj wątek
    • miki.20105 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:18
      Tez miałam tak na początku. Obecnie jest już dobrze ale ja teraz nie mam żadnych krwawień. Jedynie przez kilka godzin plamienie bardzo małe.
      • kklamra Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:29
        A jak pojawiło się krwawienie wcześniej to kontynuowałaś dalej pigułki ? Czy tabletki placebo darowałaś sobie? Czy kolejność przyjmowania zachowywalas do końca opakowania?
        • snakelilith Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:38
          Tabletki placebo są po to, by zachować ściśle kolejność i nie robić przerw, bo zapomnienie tabletki ma tu większe znaczenie niż przy pigułkach jednofazowych. Koniecznie więc zachowaj kolejność i nie kieruj się krwawieniem, bo ono nie mówi nic o dniu cyklu. Qlaira "współpracuje" z twoim naturalnym cyklem, ale jeżeli twoje naturalne cykle były krótsze/dłuższe, to może trochę potrwać zanim wszystko się dopasuje. Z czasem twoje endometrium przestanie się pogrubiać i krwawienia mogą zniknąć.
        • miki.20105 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:02
          Brałam bez przerw do końca wszystkie tabletki. Po dwóch latach przerwałam na dwa miesiące i wróciły obfite miesiączki wiec zaczelam znowu je brać. Najgorsze ze lekarz powiedział ze można do 50 ugodzony tylko. Nie wiem czemu
          • snakelilith Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:12
            Qlaira jest pigułką rekomendowaną także dla kobiet w czasie przekwitania, więc można brać ją do menopuazy, a ta przypada mniej więcej na wiek 50-53 lata. Niektórzy lekarze ogólnikowo mówią do 50 tki, bo od 50 rosnie ryzko przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, ale to jest sprawę indywidualną i zależy od stanu zdrowia konkretnej kobiety. U mnie najgorsze krwawienia pokazały się dopiero po 50tce i też brałam Qlairę pod uwagę.
            • miki.20105 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:33
              No właśnie boje się odstawić bo biorę z uwagi na obfite miesiączki. Wiele lat miałam anemię i dopiero teraz już jest dobrze i mam dobre wyniki badań. Menopauzę powinnam mieć później niż 50 lat bo rodziłam po 40-tce. Tak twierdzi gin
              • emateczka Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 21:29
                Na obfite krwawienia najlepsza jest wkładka hormonalna. Bardzo polecam. Od dwóch lat zero krwawień wink
                Oczywiście, jeśli nie masz jakichś przeciwwskazań.
              • ritual2019 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 21.11.22, 07:00
                miki.20105 napisała:

>Menopauz ę powinnam mieć później niż 50 lat bo rodziłam po 40-tce. Tak twierdzi gin

To znachor czy lekarz? Wierzyc sie nie chce...
    • snakelilith Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:30
      Przy Qlairze pierwszy cykl jest zwykle skrócony, następne są normalne, czyli trwają 4 tygodnie, ale może zdarzyć się tak jak u ciebie, że wyregulowanie trwa trochę dłużej. Krawienia, czy plamienia nie mają nic wspólnego z antykoncepcyjnym działaniem, więc nie jest tak, że pigułka u ciebie nie działa, ale może nie być dla ciebie idealna. Qlaira jest pigułka z stopniowaną, czterofazową zawartością estradiolu, białe pigułki zawierają placebo. Przy Qlairze nie robi się przerw i bierze się 28 tabletek uważając na kolejność tabletek i zaraz potem zaczyna nowe opakowanie. Ze względu na dopasowanie do normalnego cykl, ta pigułka jest lepiej znoszona i ma mniej skutków ubocznych, ale może być, że dla niektórych kobiet jednofazowa pigułka jest jednak lepsza. To powinnaś omówić z lekarzem.
      • kklamra Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:36
        Lekarz mi dał czas na 4 opakowania. Jakby co zmieni. Ja ciąży się boję i tego że Qlaira działa na mnie jak dwie ostatnie tabletki z opakowania.
    • swiecaca Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:32
      Na mnie te tabletki nie działały, miałam normalnie owulację. gdyby nie moja czujność mogła zajść w ciążę
      • kklamra Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:37
        No pięknie. Na jakiej podstawie wiesz, że miałaś owulację?
        • swiecaca Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:39
          Śluz, ból owulacyjny, ostatecznie potwierdzone przez usg
          • kklamra Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:42
            A brałaś jakieś leki albo coś mogło być powodem że skuteczność została obniżona? Pominięcie? Na którym opakowaniu wtedy byłaś?
        • snakelilith Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 19:43
          Według Pearl-Index Qlaira ma czynnik 0,42 więc jest skuteczna tak jak inne pigułki. Niektórym kobietom może się wydawać, że mają owulację, bo Qlaira bardziej dpasowauje się do naturalnego cyklu, ale to jest zwykle złudzenie. Większym problemem przy Qlairze jest, gdy zapomni się pigułki, albo zmieni kolejność brania, bo to szybciej może prowadzić do załamani antykoncepcji.
          • swiecaca Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:32
            Przecież napisałam że Potwierdził to lekarz. nie pominęłam żadnej tabletki
            • snakelilith Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 21.11.22, 01:00
              Samo usg niczego nie potwierdza. Dopiero badanie hormonów po owulacji daje pewność, że ona była. Do tego oprócz owulacji potrzeba jeszcze odpowiedniej grubości endometrium, sama owulacja nie jest wystarczająca. Gestagenowa minipigułka, albo spirala też nie zapobiegają owulacji.
              I żadna pigułka nie daje 100% pewności, to mówi właśnie Pearl-Index. Jednak Qlaira nie jest mniej pewna od innych pigułek.
    • hrabina_niczyja Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:45
      Zmień je. Ja kiedyś brałam, trzy miesiące i podziękowałam. To był koszmar.
      • kklamra Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:53
        Ale koszmar z tymi krwawieniami? Czy ogólnie źle się czułaś?
      • miki.20105 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:56
        Jak brałam inne to to był dopiero koszmar
    • enia17 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 20.11.22, 20:52
      Nie w temacie może.
      Ale zawsze mnie zadziwia ze są tam gdzieś osoby która prowadzą normalne i regularne życie seksualne.
      Eh...
      • lemonka5 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 21.11.22, 06:01
        Z Qlairy, prawidłowo branej przez ponad rok mam 4 letnią już prawie córeczkę.
        Nie miałam w ogóle krwawien
        z odstawienia więc o wielkiej niespodziance dowiedziałam się jak poszłam na zwykłą kontrolną wizytę. Miałam wtedy dokładnie 45 lat i 5 miesięcy. Ciąża bezobjawowa i bezproblemowa do końca, córka zdrowa. Ale co do Qlairy jestem na nie.
    • kamire12 Re: Pigułki antykoncepcyjne Qlaira 21.11.22, 10:03
      też mam to przepisane...ale lekarz mówił, zeby zacząć brać pod koniec okresu ( krwawienia miesiączkowego ). jeszcze nie kupiłam, myślę....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka