Dodaj do ulubionych

Ekologicznie, piece, zgłoszenie?

21.11.22, 16:37
Witajcie. Mieszkam na starym osiedlu, gdzie sąsiad udaje, że nie widzi, co robi drugi sąsiad, żeby sobie nie nabruździć.Inaczej mówiąc, na zjednoczenie nie ma szans. W kilku domach palą paskudztwem, leci z kominów czarny, gryzący dym. Pytanie do Was: zgłaszałyście kiedyś podobny problem?Telefonicznie czy osobiście? Straż Miejska reaguje? Zwłaszcza teraz, kiedy „ wolno”? Jeśli straż nie pomoże, gdzie jeszcze można się zwrócić?
Obserwuj wątek
    • turbinkamalinka Re: Ekologicznie, piece, zgłoszenie? 21.11.22, 17:44
      Jakie wolno? owszem zmieniły się normy, ale jakieś nadal obowiązują i nie wolno palić płytą pilśniową czy inną sklejką smile. To, że kaczorek powiedział "palcie czym chcecie" nic nie znaczy. U mnie Straż miejska reaguje. Wolno ale przyjeżdżają, Straż pożarna dostała dostała drona i też reagują. U mnie Straż miejska nie chwali się od kogo dostała zgłoszenie. O tym chyba można dowiedzieć się dopiero jeśli wniosek trafi do sądu, ale tego nie jestem pewna. Więc nie przejmowałabym się, że sąsiad się dowie kto zgłosił. Ja akurat nie zgłaszam. Koło mnie mieszka staruszka i czasami od niej leci "fetorek", ale jej mi jest akurat żal. Wątpię aby stać ją było na dobrej jakości opał. Więc pali gorszej jakości węglem, niesezonowanym drewnem.
      • amsterdama Re: Ekologicznie, piece, zgłoszenie? 21.11.22, 19:19
        Mam nadzieję, że jednak „ palacz” się nie dowie, kto zgłosił.
    • aqua48 Re: Ekologicznie, piece, zgłoszenie? 21.11.22, 18:00
      amsterdama napisała:

> sąsiad udaje, że nie widzi, co robi drugi sąsiad, żeby sobie nie nabruździć.
      > W kilku domach palą paskudztwem, leci z kominów czarny, gryzący dym.

Otóż właśnie nie zgłaszając tego nabrużdżą sobie ci sąsiedzi najbardziej.
      • amsterdama Re: Ekologicznie, piece, zgłoszenie? 21.11.22, 19:20
        Masz na myśli ich zdrowie czy coś jeszcze?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka