Dodaj do ulubionych

Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze

21.11.22, 20:42
wyraziste pióro Jacka Dehnela :
oko.press/troglodyci-nie-dorosli-do-papieza-czyli-polska-jako-toksyczna-rodzina-sprochnialy-kult-jpii
Obserwuj wątek
    • melikles Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:04
      Co proponujesz?
      • alicia033 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:20
        melikles napisał(a):

> Co proponujesz?
        >

Prawdę, religiancie.
        Kościół katolicki to organizacja przestępcza od samego początku oparta na oszustwie.
        • melikles Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:01
          Kto to jest "religiant", alicjuszu?

A "Prawda" to taka nazwa sowieckiej gazety big_grin
          • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:57
            melikles napisał(a):

> Kto to jest "religiant", alicjuszu?
            >

religiant: bigot, pobożniś, klerykał - znaczy taka dupa jerychońska

> A "Prawda" to taka nazwa sowieckiej gazety big_grin
            >
            dowcip tez dupno jerychoński
    • bylam.stara.mostowiakowa Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:16
      Cieszy mnie, bardzo mnie cieszy każdy taki artykuł, a tu autor tak przejrzyście i klarownie nam kremówkę wypunktował. Oby dotarło to do jak największej liczby czytelników.
    • chococaffe Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:17
      Jak zwykle dobrze pisze.
    • alicia033 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:18
      Bardzo dobry tekst.
      I miło widzieć, jak wybiórcza sama się zaoruje takimi wywiadami.
      • woman_in_love Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:44
        a co? wyborcy Peło się od niej odwrócą?
      • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 08:50
        Red.Magdalena Czyż jeszcze nie przyjmuje do wiadomości faktów .
        Z 10 dni temu było spotkanie w krakowskim Pałacu Potockich zorganizowane przez Gazetę Wyborczą z red.Marcinem Gutowskim autorem "Bielma". Na spotkaniu byli też znajomi JP2 Anna Koroń-Ostrowska oraz Karol Tarnowski przyjaciel JP2 jeszcze z czasów kajakowych.
        Gdzieś była relacja filmowa z tego b.ciekawego spotkania ale nie mogę tego poszukać . Może ktoś mi pomoże ?

wiez.pl/2022/10/25/bielmo-nie-znalismy-jana-pawla-ii-jako-szefa-instytucji-jaka-jest-kosciol/
        • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 09:00
          znalezione , jest relacja filmowa na stronie Andrzeja Gerlacha pod datą 9 XI
          relacja jest dosyć długa , ponad godzinna , ale warto zobaczyć i posłuchać
          www.facebook.com/people/Andrzej-Gerlach/100076612399478/
    • buka-123 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:27
      Przeczytane, dzięki.
      Po każdej postaci historycznej przejedzie parowóz dziejów a czyny jego osądzone będą. Mnie zastanawia fakt jak się Jasiu przed Bogiem wytłumaczy. A raczej jak swoje postępowanie motywował skoro Bóg przez niego przemawiał.
      Acha! Przecież szatan!
      • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:54
        > Mnie zastanawia fakt jak się Jasiu przed Bogiem wytłumaczy.

Wogole tego nie przewidywal gdyz tak naprawde w Boga nie wierzyl, wierzyl jedynie w ten paskudnie rozbudowany swoj Kosciol i jego bezkarnosc. Ani on ani ta cala gwardia biskupow nigdy w Boga nie wierzyli i nadal im daleko do wiary.

A Jacek Dehnel jak zwykle celnie trafia, zawsze znakomity.
        • melikles Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:01
          I co dalej?
          • chococaffe Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:06
            No własnie, melikles, co dalej?
          • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:06
            melikles napisał(a):

> I co dalej?
            >

Zmieni się plac, ulicę czy aleję Jana Pawła II na plac, ulicę czy aleję Ofiar Jana Pawła II.
            • melikles Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:17
              No to czekam na tę rewolucję smile Póki co możesz poczytać wklejki wielonickowego psychola, zajmującego się codzienną agregacją tekstów z gazetek perafialnych smile
              • sumire Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:27
                Ależ ta rewolucja już następuje.
                Pogadaj sobie z dwudziestoparolatkami (nie mówiąc o nastolatkach), dla których Dżejpitu to żółta na twarzy postać z memów, a nie wybitny pasterz. Muszę przyznać, że z rosnącą satysfakcją patrzę, jak ten kult upada.
                No i Franio też jakby nie pomaga.
              • raine_rosa Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:33
                Wielonickowy psychol. Ładnie siebie Marek opisałeś.
        • misiamama Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:32
          a ja uważam, że wierzył jak najbardziej. Jego Bóg to ten sam, który kazał Abrahamowi zabić swojego syna Izaaka. W przedszkolu miałam do pokolorowania taki obrazek, dokładnie pamiętam tę historyjkę. Jakoś mi wtedy nie przyszło do głowy, jakim zwyrolem musiałby być i Bóg domagający się tak ślepego posłuszeństwa, i Abraham gotowy zabić syna. Wydaje mi się, że głęboko wierzący katolicy właśnie tacy są, dla nich krzywda, cierpienie, niewinna ofiara są bez znaczenia. to jakaś forma socjopatii, tak obecnie myślę.
          • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:38
            > i Abraham gotowy zabić syna.

nawet nie pytajac o zdanie zony. To jest wlasnie kwintesencja zla przedstawianego jako wzor do nasladowania
          • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:41
            > Jego Bóg to ten sam, który kazał Abrahamowi zabić swojego syna Izaaka.

W tego Boga, zgadzam sie, wierzyl ale tylko troche. Na tyle malo, ze nie bal sie piekielnej kary.
          • arthwen Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 17:16
            Wiesz co, Abraham i Izaak to jest jeszcze małe miki. W końcu w ostatniej chwili tego Izaaka oszczędzono, więc niech będzie, że taki test, hardcore'owy, ale niech tam.
            Mnie bardziej zawsze bulwersowała historia Hioba. Bo absolutnie nikt nie zwraca uwagi na to, że te cierpienia Hioba, o które się bóg z szatanem założył, to śmierć zupełnie niewinnej żony i dzieci. A co tam, bóg mu przecież wynagrodzi nową żoną i nowymi dziećmi. Luzik. W końcu to tylko zabaweczki wszechmogącego, ale _miłosiernego_ bóstwa.
            • misiamama Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 17:22
              tak, Hiob też jest dla mnie ciekawy. Żony i dzieci wprawdzie umarły, ale co tam, urodziły się nowe. A wszystko to o zakład, że Hiob się nie zbuntuje tylko będzie nadal wiernym sługą.
              • magda.z.bagien Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:06
                Religia wymyślona przez facetów dla facetów. Bóg (facet) I szatan (to samo) testują Hioba. Kobiety, dzieci, zwierzęta, przedmioty itd. to rekwizyty.
                • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:11
                  > Religia wymyślona przez facetów dla facetów.

Otoz to, i niechby se byla, tylko ze oni kobiet i dzieci potrzebuja jak powietrza zeby rzez niewiniatek miec na kim wykonac.
                • milva24 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 22:24
                  magda.z.bagien napisała:

> Religia wymyślona przez facetów dla facetów. Bóg (facet) I szatan (to samo) tes
                  > tują Hioba. Kobiety, dzieci, zwierzęta, przedmioty itd. to rekwizyty.

Celnie!
            • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:07
              > W końcu to tylko zabaweczki wszechmogącego, ale _miłosiernego_ bóstwa.

O tak, ten biedny Hiob jest przeciez wzorem posluszenstwa, a kobiete i dzieci nalezy pozamiatac w wyzszym celu.
              Rekordem jednak jest skazanie swojego jedynego ukochanego syna na straszne meczenstwo tylko po to aby samego siebie przeblagac. I o ironio zostal ten czyn uznany za podstawe WIELKIEJ religii i gigantycznego Kosciola.
              Nie do wiary! Po prostu big_grin
              I nie mozna bylo tego uznac za mity, nie nie - prawda to byc najprawdziwsza.
              • arthwen Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:22
                No wiesz, w końcu zmartwychwstał, więc nic się nie stało tongue_out A poza tym to przecież jeden bóg w trójcy, czyli samego siebie ukrzyżował, żeby samego siebie przebłagać. Niby w awatarze, ale to nieistotne.
                • asia.sthm Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:30
                  > w końcu zmartwychwstał, więc nic się nie stało tongue_out

No niby tak, ale meke i tortury powtarza sie w krwistym dramacie w 14 aktach co roku. Samo zmartwychwstanie to chwila, nie potrzeby odgrywania tego przedstawienia. Jeszcze by sie za radosnie zrobilo.
                  • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:38
                    Na ten i inne tematy w racjonalista.tv
                    racjonalista.tv/tag/pismo-swiete/

ono takie święte jak jak baletnica smile
      • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 01:03
        Tekst Jacka Dehnela jest w stylu tak , tak , nie , nie .

A ci z ePISkopatu po niedawnych reportażach Marcina Gutowskiego o JP2 w tv i niedawnym wydaniu jego książki pt "Bielmo" niemalże prawą ręką do lewej kieszeni , ale się wiją , ale odwracają kota ogonem , aż śmieszne to wszystko , poziom piaskownicy :
        krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29158680,episkopat-broni-jana-pawla-ii-ws-pedofilii-w-kosciele-pisze.html
      • maslova Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 14:43
        > Mnie zastanawia fakt jak się Jasiu przed Bogiem wytłumaczy.

Wystarczy, że był wierzący i żałował za grzechy. Albo że się nawrócił. Wówczas na pewno dostanie się do nieba i zasiądzie obok Rudolfa Hössa czy Susan Atkins:
        weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,29155108,wiemy-ze-wedlug-katolikow-nawroceni-zbrodniarze-sa-w-niebie.html
      • arthwen Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 17:12
        Przed kim? Czemu miałby się tłumaczyć przed jakimś nieistniejącym bytem?
        Chociaż generalnie mi się dość podoba pomysł, że po śmierci spotyka cię to, w co wierzyłeś za życia, pytanie tylko czy aby na pewno Karol Wojtyła wierzył w cokolwiek tongue_out
    • triss_merigold6 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 21:53
      Tekst ok, ale nic nowego.
      Bortnowska - klasyka opozycji solidarnościowej - KUL, ROAD, "Tygodnik Powszechny", niczego innego nie można było się spodziewać, starsza pani nie nadąża.
      • alicia033 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 21.11.22, 22:37
        triss_merigold6 napisała:

> Bortnowska - klasyka opozycji solidarnościowej - KUL, ROAD, "Tygodnik Powszechn
        > y", niczego innego nie można było się spodziewać,

Niby nie ale np. córka Turowicza umiała przejrzeć na oczy, odejść z kościoła i publicznie się do tego przyznać.
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 00:25
      Wywiad z 28 X w "GW" o którym pisze Jacek Dehnel :

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29069397,przyjaciolka-jana-pawla-ii-odpisywal-mi-na-wszystkie-tematy.html?_gl=1*1au0q04*_gcl_aw*R0NMLjE2NjM1NzM3NzAuQ2p3S0NBandwcUNaQmhBYkVpd0FhN3BYZWJ1ekl1eFRwTW51X1RzWmpyNnVZcVZjbk1jRFNHQVBHQUhia1hIUjd4Ul9Ia3FwaEY1WE9Sb0NQRmNRQXZEX0J3RQ..&_ga=2.66537833.676808133.1668879216-1220963545.1654712115&disableRedirects=true
    • magda.z.bagien Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 01:35
      Dehnel ładnie wszystko wypunktował. Przeczytałam wywiad z Bortnowską i drugą panią jakiś czas temu i zgrzytało mi to przyklepywanie tematu i sprowadzanie wszelkiej krytyki do hejtu, bo "o zmarłych dobrze albo wcale". Jakoś połączyłam to z ich wiekiem, osobistymi sentymentami i pewnie niechęcią do rewolucji we własnym systemie wartości. Umknęło mi to o czym pisze JD, czyli że obie mają korzyści z tej „przyjaźni".
      Drugiego artykułu połajankowego nie czytałam, ale nieźle się komuś poprzestawiało.
      • aqua48 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 12:48
        Mnie zgrzyta jeszcze jedno i Jan Paweł i Bortnowska to ludzie którzy wszak przeżyli niejedną krzywdę w czasie wojny i byli świadkami cierpienia niewinnych jej ofiar, a potem jakoś nad innymi ofiarami przechodzą łatwiutko do porządku? No jednak nie klei mi się taki relatywizm moralny. System wartości dziwny.
        Bardzo dobry artykuł Dehnela.
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 08:13
      Na temat JP2 watykanista Andrzej Gerlach :
    • dreg13 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 09:18
      No cóż…
      Jak człowiek długo stoi obok gówna, to może tak smrodem nasiąknąć, że sam śmierdzi jak gówno. Ludzie dążą do skrótów i nie wnikają w historię dawną. Dla mojej matki papcio to był święty człowiek. Dla mnie - obrońca pedofili.
      A dla moich dzieci… No kto uwierzy? Pedofil! To ten kolo, który gwałcił dzieci. Przy czym jeszcze średnio czają, co to znaczy „pedofil” i „zgwałcić”, ale niektóre memy śmigające na discordzie pokazują papcia jako tego, którego należy bardzo unikać. Papcio jako czarna wołga. Zdjęcia papcia otoczonego dziecmi, poprzerabiane na papcia pożerającego dzieci. Wysyłane z kont tych, którzy… chodzą na religię (wiem, znam ich, ich rodziców i zerkam na to, co sobie wysyłają).
      I tyle będzie z tego kultu.
    • powodzenia_juno Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 09:23
      Dobry. I mimo wszystko optymistyczny. Coś drgnęło.
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 17:32
      Film pod wpisem z 9 XI , red. Gutowski , przyjaciólka JP2 Anna Karoń-Ostrowska i kolega JP2 z czasów kajakowych .Film długi ale wciągający i wręcz historyczny , bez kremówek :
    • cegehana Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 18:38
      Tekst może dobry, ale mocno spóźniony. Kult jest sprochnialy, jak to celnie autor określił, na pochyłe drzewo każda koza umie wskoczyć.
      • z_lasu Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 19:23
        Ale niektórzy nadal twierdzą, że stoi prosto, zdrowe i silne. Więc może trzeba jeszcze więcej tych kóz, żeby już się nie dało zaprzeczyć?
        • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 20:06
          Wczoraj będąc na poczcie widzę jak kobieta w w wieku około 60 lat kupuje dużego formatu 12 kartkowy kalendarz mówiąc " I jeszcze poproszę ten kalendarz z naszym ojcem świętym" .

Sporo jeszcze wody w Wiśle musi upłynąć . Tak że ten no
        • cegehana Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 22:28
          Ci niektórzy chyba raczej nie są targetem Jacka Dehnela.
          • z_lasu Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 22:36
            Ale jest szansa, że za chwilę już wszyscy - ośmieleni tłumem - zaczną krzyczeć "król jest nagi".
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 21:20
      oj lolek , leżysz
      www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/prof-stempin-o-stanowisku-episkopatu-ws-jana-pawla-ii-ostry-komentarz/1k1p56l,79cfc278
    • lodomeria Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 22:07
      No ale słuchajcie... Obecny papież, oficjalna głowa koscioła zupełnie otwarcie nazywa skazanego wyrokami kardynała-pedofila (sam zgwałcił około 20 dzieci, kolejnych 70 gwałtów zatuszował będąc biskupem) swoim przyjacielem, prawą ręką w Watykanie (ów kardynał był watykańskim ministrem finansów), po wyjsciu kardynała z więzienia (w Wielki Wtorek - jesli ktos łapie symbolikę; wyszedł z więzienia koledzy byli premierzy i ministrowie znaleźli kruczki prawne, nie że odsiedział sprawiedliwy wyrok) porównywał go do Jezusa przed Piłatem. A potem na kolanach go witał w Watykanie i przepraszał, że nie zrobił więcej, żeby go przed więzieniem w ogóle uchronić.

Ten sam papież sobie spokojnie urzęduje, nawet na emamie ma, no może do czasu wojny w Ukrainie, dobry PR.
      • alicia033 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 22.11.22, 23:03
        lodomeria napisała:

> nawet na emamie ma, no może do czasu wojny w Ukrainie, dobry PR.

nie powiedziałabym, że dobry. U nielicznych, pojedyńczych nicków może, które postanowiły, że "jak się katoliczką urodziły tak katoliczką umrą" i nie zamierzają się przejmować tym, ile ich kapłani mają przestępstw na koncie ale reszta dojrzała już do tego, że ta instytucja jest niereformowalna i jeden pies czy to lolek czy franek, bo każdy z nich jest tak samo umoczony w tuszowanie przestępstw kumpli po stule. I przed putinem był tu już niejeden wątek, w którym tego pacynka potraktowano bynajmniej nie pochlebczo i czołobitnie.
        • lodomeria Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 23.11.22, 01:38
          No to mi się jednak bardziej wryły w pamięć zachwyty nad jego ekologicznoscią...
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 23.11.22, 10:04
      Czy jakiś żurnalista popatrzy na historię kogo , gdzie i dlaczego lolek jeszcze jako biskup a potem arcybiskup a potem kardynał przenosił podwładnych tu i tam ? Przecież wtedy też TO się działo . Działo sie też 100 , 200 czy 300 lat temu , tylko że wtedy nie było internetu i nie było jawności internetowej
    • takaprawda5438 Re: Uwaga długie . Jacek Dehnel pisze 27.11.22, 10:17

Jacek Dehnel jak zwykle w punkt :
      wyborcza.pl/7,75968,29186026,spowiedz-to-dla-kosciola-narzedzie-tresury-owieczek-polemika.html?disableRedirects=true#S.TD-K.C-B.4-L.2.duzy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka