Dodaj do ulubionych

"Zostań naszym celebrantem" - śluby , pogrzeby ...

22.11.22, 19:09
Ciekawa inicjatywa

www.psr.org.pl/zostan-naszym-celebrantem/
Obserwuj wątek
    • takaprawda5438 Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , pogrzeb 23.11.22, 21:37
      Jest coraz więcej świeckich pogrzebów więc i potrzebnych jest więcej świeckich ceremoniarzy .
      • chococaffe Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 23.11.22, 21:42
        bywałam na świeckich pogrzebach. "Celebrantami" byli przyjaciele zmarłych.
        • la_felicja Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 09:04
          Ale czasem przyjaciele są zbyt wzruszeni i zrozpaczeni, żeby poprowadzić ceremonię i dlatego uważam, że wynajęty celebrant może to zrobić znacznie lepiej.
          Zwłaszcza, jak się odpowiednio przygotuje i zbierze dużo informacji o zmarłym, wspomnień, anegdotek itp.
          • balladyna Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 13:38
            Ano właśnie, to przygotowanie jest bardzo ważne. Ja miałam sytuację, kiedy zmarły było chowany rok po śmierci (zmarł zagranicą, został skremowany tam, a urna z prochami przyleciała kilkanaście miesięcy później do Polski). I ten cały celebrant, mimo że był uprzedzony o sytuacji, beztrosko walnął na pogrzebie coś takiego: " i ci z was, którzy mieli okazję ze zmarłym rozmawiać kilka dni temu...." Niewiele brakowało, a byłby drugi pogrzeb - celebranta.
    • borsuczyca.klusek Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , pogrzeb 23.11.22, 21:40
      O pani niezłą kasiorę na tym trzepią 😳
      • takaprawda5438 Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 01:14
        że ktoś przy okazji zarobi ? normalne , za wykonaną pracę należy się zapłata
        • eriu Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 01:29
          Jak pięknie poprowadzi, poświęci czas na przygotowanie się to nie widzę powodu żeby taka osoba miała nie dostać pieniędzy.
          • joana012 Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 07:04
            Dokładnie. Przecież to usługa jak każda inna a nawet ważniejsza. Wolontariat to nie jest, zapłata jest chyba sprawą oczywistą
        • chococaffe Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 07:27
          ale za bardzo przypomina strukturę koscielną - 1600 za kurs jak bedziesz brał zlecenia tylko od nas (ergo my sobie pobierzemy dziesięcinę) a jak od kogos innego to kurs już 8500.
          • borsuczyca.klusek Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 08:25
            Właśnie chodzi mi o cenę kursów a nie samej usługi.
            • takaprawda5438 Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 13:07
              Swoista franszyza . Franszyza zwana jest też jako "przepis na sukces" .
              Te wszystkie żabki , sieciowe biura obrotu nieruchomosciami i setki innych biznesów i biznesików.
              Franszyzodawca i franszyzobiorca .
              Powyższe wyglada na coś takiego lub podobnego . Cywilnoprawna wolnośc treści umów .
      • primula.alpicola Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 07:03
        Wąska specjalizacja, co chcesz.
      • s12345s Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:15
        borsuczyca.klusek napisała:

> O pani niezłą kasiorę na tym trzepią 😳

Tak jak księża. Ksiądz pogrzebu za darmo też przecież nie robi.
        >
        • angazetka Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:20
          Czymś się powinni od księży różnić...
          • s12345s Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:34
            angazetka napisała:

> Czymś się powinni od księży różnić...

Ale dla świeckich celebrantów to jest ich praca. Jak pracują na pogrzebach, to w tym czasie nie pracują w inny sposób. A jak się pracuje, to się powinno zarabiać.
            Ksiądz natomiast powinien pogrzeby robić za friko. Bo ksiądz ma służyć wiernym, a nie zarabiać na wiernych - jak to jest.
            • chococaffe Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:36
              ale tu nie chodzi o "celebrantów" tylko o korporację, która od nich będzie pobierać "podatek" za ich pracę
              • angazetka Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:39
                To mnie strasznie odrzuciło. No przecież jak KK.
            • angazetka Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:38
              Dla księdza pogrzeb to też praca, tak poza tym.
              • s12345s Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , 24.11.22, 15:43
                angazetka napisała:

> Dla księdza pogrzeb to też praca, tak poza tym.
                >

A mówi się że to posługa. wink
    • obrus_w_paski Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , pogrzeb 24.11.22, 11:05
      Wszystkie pogrzeby w Hiszpanii i UK na jakich byłam (niewiele na szczęście) były świeckie tj z „celebrantami”
    • angazetka Re: "Zostań naszym celebrantem" - śluby , pogrzeb 24.11.22, 15:20
      Gdy ostatnio sprawdzałam, to śluby świeckie miały się doskonale...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka