Dodaj do ulubionych

Nie mogę się dogadać z lekarzami

22.11.22, 20:32
Oni uważają, że są od tego aby zweryfikować czy masz "poważną chorobę" czy nie, jak nie to idź sobie pacjencie, a ja oczekuję, że sprawią, że moje dolegliwości ustąpią bez względu na to, czy są one spowodowane "poważną chorobą" czy czymś błahym.
Obserwuj wątek
    • beata_anuszewska11.2022 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 22.11.22, 20:56
      Piszesz o kilku różnych rzeczach: lekarze są od tego, żeby postawić diagnozę czyli stwierdzić czy jest to poważna choroba czy nie. Jeśli ( oby) nie bylo to nic poważnego lekarz także powinien zająć się pacjentem. Inaczej, ale zająć albo odesłać do innego specjalisty bardziej kompetentnego. I na koniec lekarz nie jest cudotwórcą - oczekiwanie, ktore wysuwasz może być nie do spełnienia. I o tym dobry lekarz powinien powiedzieć. Czyli innymi słowy - są dolegliwości, które nie ustępują albo nie ustępują natychmiast bez względu na zaangażowanie obu stron.
      • aguar Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 10:05
        O! Jaka mądra wypowiedź.
    • asfiksja Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 22.11.22, 22:25
      Z "idź sobie pacjencie" spotykałam się tylko po stwierdzeniu przez lekarza, że choroba nie mieści się w jego zakresie specjalizacji.
    • 1matka-polka Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 22.11.22, 22:31
      Zazwyczaj nastepnym specjalistą, kiedy internista nic nie zdiagnozował a wszystko nadal boli, jest psychoterapeuta i psychiatra.
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:15
        Uuuu, to musisz często u psychiatrów bywać, bo internistom rzadko się udaje cokolwiek zdiagnozować.
        • aqua48 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:23
          Moja lekarka-internistka często nie potrafi mnie zdiagnozować, i mimo to próbuje leczyć najczęściej skutecznie, a do tego cuda panie, kiedyś siedmiu (!) ortopedów nie dało mi rady. Dopiero ósmy znalazł przyczynę i wyleczył.
          Nie sądzę żebym kwalifikowała się przez to do psychiatry.
          • 1matka-polka Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:54
            "Nie sądzę żebym kwalifikowała się przez to do psychiatry."

A jednak jakiś niepokój wyczuwasz, uderz w stół...
            • aqua48 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 25.11.22, 16:29
              1matka-polka napisała:

> A jednak jakiś niepokój wyczuwasz, uderz w stół...

Nie wyczuwam żadnego niepokoju, walenie w stół zostawiam Tobie. Mnie szkoda stołu. Sama go skręcałam.
        • 1matka-polka Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:55
          Wystarczy mi psychoterapia. Znikneły alergie, bóle mięśni, itp...
          • mamtrzykotyidwato5 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 25.11.22, 16:19
            Tiaaaa...
            • mamtrzykotyidwato5 Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 25.11.22, 16:20
              Choć w sumie..., jeśli miewasz tylko wyimaginowane choroby, to możliwe, że psychiatra daje radę ze wszystkim.
              • 1matka-polka Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 25.11.22, 16:33
                To nie sa wyimaginowane, tylko wyindukowane przez stres i stale napiecie, znasz sie jak kura na pieprzu🤦
        • 1matka-polka Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:58
          mamtrzykotyidwato5 napisała:

> bo internistom rzadko się udaje cok
          > olwiek zdiagnozować.

Jesli dolegliwosci cielesne sa wywolane przez psychike, to co ten biedny internista moze...
    • taki-sobie-nick Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 01:39
      a ja oczekuję, że sprawią, że moje dolegliwości ustąpią

Rewelacja. Polecam takie podejście np. przy jaskrze albo głuchocie.

• engine8t Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 02:04
      To czym czy kim jest dla ciebie lekarz?
      Nie rozumiesz ze wiekszsc dolegliwosci nie sa dolegliwosciami samymi w sobie i niebooera sie z niczego i aby ustapily nalezy zaadresowac problem zrodlowy?

A moze ma ci po prostu wypisywac recepty takie jakie chcesz?
      Mowisz "boli mnie kregoslup i prosze mi przepisywac regularnie opiaty bo to mi pomaga?"
    • mia_mia Re: Nie mogę się dogadać z lekarzami 23.11.22, 09:44
      Jest kilka przyczyn, które mogą to powodować i nie wszystkie źle świadczą o lekarzu.
      Jeśli idziesz do specjalisty z powodu podejrzenia poważnej choroby i on ją wykluczy i uzna, że nie jest ona przyczyną Twoich dolegliwości ani nie uzna, że to coś z jego działki to co najwyżej może zasugerować u jakich innych specjalistów szukać pomocy, jeśli ma jakieś podejrzenia. Jak w takim wypadku miałby wpłynąć na ustąpienie objawów?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka