Dodaj do ulubionych

Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcze?

22.11.22, 23:44
Plama na bluzie jasnobeżowej. Takie jakby maźnięcia długopisem.

Wypróbowano:
- sok z cytryny
- zmywacz do paznokci
- mydełko z Rossmanna.

Coś jeszcze może pomóc?

W ostateczności wezmę na szmaty, tylko wkurza mnie, ze tyle jest sposobów, a jak przyjdzie co do czego, to żaden nie działa .
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 00:25
      bioires.pl/pranie-i-odplamianie/dr-beckmann-odplamiacz-dlugopis
    • annaboleyn Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 00:30
      Ratowacz życia dla rodziców uczniów w edukacji wczesnoszkolnej, tusz znika również z białych, galowych bluzeczek (co nie ma znaczenia, bo bombelki wyrastają z nich, zanim wyjmiesz pranie z suszarki wink) medmesklep.pl/produkt/-de-dr-beckmann-odplamiacz-do-plam-z-dlugopisu-plamy-z-tuszu-50-ml-produkt-z-niemiec-,p119621
    • eliszka25 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 00:45
      U mnie schodzi po prostu w praniu. Piorę w płynie + vanish.
    • zielonazaba9999 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 03:37
      Podobno spirytus salicylowy.
    • bei Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 06:36
      Czysty alkohol- albo perfumy, tylko perfumy mogą zostawić plamę- np żółtą. Najlepszy do odplamiania jest spirytus
      • philippa_p Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 23.11.22, 09:18
        Tak
    • bruy-ere Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 18:21
      Serdecznie dziękuję za wszystkie porady ♥️
    • chatgris01 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 21:07
      Spirytus 90%
      • alpepe Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 21:36
        otóż to.
    • arwena_11 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 21:59
      Wódka albo spirytus. Jedno działa na atrament drugie na długopis. Tylko nie pamiętam co na co. Ale pewnie w necie znajdziesz.
      Pamiętam jak lata temu kupiłam synowi kurtkę za 10% wartości, bo właśnie była plama z atramentu. W dwie minuty w domu wyczyściłam.
    • sandrasj Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 22:35
      Krem do golenia, taki zwykły. Wtarty w plamę z długopisu robi się niebieski i ściąga tusz. Sprawdzone na 3 swetrach, zawsze mam w pogotowiu.
    • b.bujak Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 24.11.22, 23:27
      czasem bywa tak, że testując różne specyfiki utrwalamy plamę;
      ja porysowane długopisem ubrania normalnie wrzucam do pralki, czasem polewam vanishem;
      zawsze mi wszystko schodzi w praniu
      • eliszka25 Re: Plamy z długopisu - to nie działa - co jeszcz 25.11.22, 01:18
        Mój syn ma białe bluzy, które notorycznie są popisane długopisem. Spiera się to normalnie w praniu. Płyn do białych rzeczy plus miarka vanisha w proszku i bluzy znów są białe. Nigdy nie została mi trwała plama z długopisu na żadnym ubraniu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka