Dodaj do ulubionych

Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary?

23.11.22, 10:13
I jak rozwiązałyście ten problem?
Rano po śniadaniu (serek wiejski z łososiem) 190 mg%, drugi pomiar za minutę: 485 mg%
Słabo mi się zrobiło, tym bardziej, że leczę stan przedcukrzycowy a nie cukrzycę.
Obserwuj wątek
    • zonda-m Re: Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary? 23.11.22, 10:16
      Aż takich różnic to nie. Stare paski, wyciskanie krwi z palca, bo nie chciała lecieć?
    • gajmal Re: Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary? 23.11.22, 10:22
      Może ściskałaś palec, żeby wycisnąć krew? To mogło zaburzyć wynik. Albo zły glukometr, ewentualnie stare paski.
    • daniela34 Re: Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary? 23.11.22, 10:33
      Nie mam problemów z cukrem, więc mierzę sporadycznie i błędne pomiary mi się nie zdarzają, natomiast moja mama ma cukrzycę, mierzy kilka razy dziennie i zdarzają się jej sytuacje błędnego pomiaru, najczęściej wtedy, kiedy robi jakąś "głupotę"- najbardziej spektakularny przykład to sytuacja, w której umyła ręce, jak Pan Bóg przykazał, następnie przyszła do pokoju i odczuła pilną, natychmiastową potrzebę obcięcia nadmiaru wosku ze świeczki, którą przed chwilą zgasiła. Obcięła ten nadmiar starannie, po czym zmierzyła cukier. Wynik przyprawił nas o palpitacje, bo wyszło ponad 600. No a potem dotarło do nas, że miała jednak na rękach ten wosk ze świeczki. Umyła ręce i kolejny pomiar pokazał +/- 100.
    • totutotam.org Re: Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary? 23.11.22, 11:12
      Jeśli to nie zepsuty glukometr to najprawdopodobniej miałaś słodki palec wink według zasady, że cukier dodają wszędzie, może i w mydle jest.
      • daniela34 Re: Glukometr - zdarzały się Wam błędne pomiary? 23.11.22, 11:23
        Dlatego trzeba myć ręce bezpośrednio przed pomiarem, wodą z mydłem, ale dobrze spłukiwać i nie stosować żadnych środków typu żele do rąk (bo jeden Zeus wie, co tam jest w składzie). Jak się człowiek do tego stosuje i nie łapie się za świeczkę (drugą sytuację mama miała z marchewką obraną z łupin), to pomiar wychodzi ok.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka