Dodaj do ulubionych

Fotelik samochodowy do kiedy?

24.11.22, 08:29
Młody się buntuje i nie chce jeździć w aucie siedząc w foteliku dla dzieci. Ja uważam ze dopóki się mieści to jest dla niego bezpieczniej. Kiedy wasze dzieci przestały używać?
Obserwuj wątek
    • barefoot_duck Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 09:39
      Późno, 11,5 roku. Wzrostowo dużo wcześniej mogła nie używać, ale chudzizna straszna z bardzo wąskimi biodrami - nie było szans, żeby normalny pas dobrze przechodził i ją utrzymał bez ryzyka wynurkowania spod niego. Teraz 157 cm wzrostu i na przednim siedzeniu jeździ solo, siedzenie maksymalnie podniesione do góry i pas przebiega ok. Na tylnej kanapie nadal używa podstawki na isofix z prowadnicami do pasów.
      A za fotelikiem tęskni, bo się w nim wygodniej spało, można było oprzeć głowę.
    • larix_decidua77 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 09:52
      Do wzrostu ok 148, potem jakiś czas poddupnik na isofiksie. Miały ok 12 lat jak się przesiadaly na poddupnik.
    • dwa_kubki_herbaty Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 09:59
      Syn ma 11 lat, 146 cm i 31 kg, jeździ w forelu, bez fotela jest mu za nisko i go rzuca bo nie mam foteli kubelkowych w samochodzie.
      • unaluna Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 25.11.22, 23:22
        Moja ma podobne gabaryty, na razie w foteliki się jeszcze mieści, nie narzeka, więc nie zamierzam z nich rezygnować.
    • milva24 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 10:33
      Córka prawie 12 lat, 152 cm, 35 kg, nadal jeździ w foteliku, ale już chyba niedługo.
    • lauren6 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 10:34
      Dzieci do 12 rż nie mają dobrze rozwiniętych kości miednicy. Jeżeli nie będą przewożone minimum na poddupniku to w wypadku zderzenia kości miednicy nie utrzymają zaciskającego się pasa i dojdzie do zmiażdżenia narządów wewnętrznych.

Odnośnie fotelika. Spotkałam się z opinią, że dzieci powyżej 135 cm wzrostu nie powinny być przewożone w pełnym foteliku na tylnej kanapie, bo siedzą za blisko przedniego fotela i w razie wypadku walną głową o ten fotel. Mam ten problem, że mój 7 latek już przekroczył tę granicę wzrostu. Zdecydowaliśmy się go przesadzić na przód obok kierowcy, gdzie siedzi w pełnym foteliku.
      • palacinka2020 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 11:01
        Przedziwne myslenie. Lepiej zeby siedzial w najbardziej niebezpiecznym miejscu w samochodzie (z przodu kolo kierowcy) niz zeby potencjalnie uderzyl glowa w fotel przed nim?
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 12:02
        Hm, Hm, mój 12- latek miał 175 cm i około 65-70 kg. Takiego foteliska nie widziałam nigdziewink
        • sol_13 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 25.11.22, 23:15
          12-latek??
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 26.11.22, 00:43
            Tak. Teraz jako 13- latek dobija do 180 i schudł do 65 kg.
            Ale już jako 8- latek nie mieścił się do żadnego fotelika.
            • bywalec_hoteli Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 26.11.22, 01:13
              o to duży
    • shellyanna Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 11:29
      7 lat - jeździ ja poddupniku. Ma prawie 140 wzrostu. Starsze tez jakoś w tym wieku. Moje nie są chudzielcami. Foteliki nadal mamy, ale na poddupniku młodemu pas leży dobrze. Samochody maja te wszystkie zabezpieczenia. Najmłodszy jeździ zawsze na miejscu za kierowca.
      To, czego bardzo pilnuje, to żeby nie jeździli na środku tylnej kanapy.
    • kwietniowka2011 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 24.11.22, 11:50
      Dopóki się mieściły to jeździły, syn stosunkowo najdłużej, bo był szczupły i niewysoki, chyba do 12-13 lat. Obecnie najmłodsza ma 11,5 i nie jeździ już ze 2 lata, bo po prostu jest duża na swój wiek, potem jeszcze trochę jeździła na podstawce.
    • sol_13 Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 25.11.22, 23:16
      10 lat, nadal używa (ma 140 cm wzrostu).
    • magia Re: Fotelik samochodowy do kiedy? 25.11.22, 23:27
      dopoki siw mieściły to jezdzimy. Skonczyli gdIes ok 12-13 lat

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka