Dodaj do ulubionych

Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patrioty.

24.11.22, 11:16
Niemcy chcą przekazać Polsce Patrioty. Nasz rząd przy akompaniamencie rządu ukraińskiego zdecydował, że aby zapewnić Polsce jak największe bezpieczeństwo i jak najlepiej chronić polsko ukraińskie pogranicze Patrioty powinny zostać przekazane Ukrainie.
Czy uważacie, że to dla Polski dobra decyzja?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29177740,kijow-o-niemieckich-patriotach-dlaczego-maja-trafic-wlasnie.html#s=BoxOpImg3
Obserwuj wątek
    • kaktusowepole Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:21
      Uważam że takiego prezentu się nie oddaje.
      To znaczący gest że strony Niemiec i powinniśmy go przyjąć i podziękować.
      Załóżmy że sytuacja się pogorszy i co dalej? Może Niemcy nie będą chcieli dać Patriotów jak i tak dostaną to Ukraińcy.
      To jest dla nas nie dla Ukrainy.
      Rząd o nas nie dba.
      • milva24 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:29
        kaktusowepole napisała:

> Uważam że takiego prezentu się nie oddaje.
        > To znaczący gest że strony Niemiec i powinniśmy go przyjąć i podziękować.
        >

Zgadzam się, nasz rząd ma nas w pompie, nie pierwszy raz to widać.
      • black.imak Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:30
        Nasz rząd dobrze wie, że Niemcy nie mogą umieścić swoich patriotów z niemieckimi żołnierzami na ukraińskiej ziemi a my nie możemy ich przekazać bez zgody NATO, więc po co ten ruch? Kolejna pokazówka jak to my chcemy pomóc a Niemcy się nie zgadzają?
        • roks30 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:43
          Zaraz w szczujni będą pie. dolic jacy to Niemcy są źli. 🤦‍♀️
          • black.imak Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:47
            No właśnie też tak obstawiam.
        • gama2003 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:52
          No ale czuję, że i w suwerenie zakiełkuje refleksja, że woli mieć ten sprzęt w Polsce.
          Zwłaszcza, że wielu, niestety, entuzjazm pomocowy gaśnie.
      • sumire Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:58
        My przede wszystkim nie możemy go oddać, o czym towarzysz Błaszczak doskonale wie. To jest czysto propagandowa zagrywka.
        • milva24 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:04
          A to ja aż tak tych kwestii uzbrojenia nie śledzę.
          • paskudek1 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:55
            milva24 napisała:

> A to ja aż tak tych kwestii uzbrojenia nie śledzę.

No i rządowi właśnie o to chodzi. Pieprzą coś w mediach chociaż doskonale wiedzą, że Niemcy muszą powiedzieć NIE I mogą potem dalej pieprzyć jacy Niemcy i cała Unia są źli.
            • s12345s Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 11:00
              paskudek1 napisała:

>
              > No i rządowi właśnie o to chodzi. Pieprzą coś w mediach chociaż doskonale wiedzą, że Niemcy muszą powiedzieć NIE I mogą potem dalej pieprzyć jacy Niemcy i cała Unia są źli
              .
              >

Bo na narracji, że Niemcy to nasz wróg PiS pójdzie do wyborów. Nie działa już to jaka UE jest be, nie działa LGBT, to trzeba mieć wroga - Niemcy. Jak PiS mógłby przyjąć taki prezent od "wroga", a później przez całą kampanię wyborczą szczuć na "tego wroga". No jak?
              Inna sprawa, że jest to działanie na szkodę Polski. Ale PiS ma w nosie dobro i bezpieczenstwo Polski i Polaków. Dla starego faceta, który nie ma dzieci (więc mu nie zależy na młodszych pokoleniach), nie potrafi zrobić zakupów w sklepie, najważniejsza jest władza tu i teraz, a co będzie po nim, to go nie interesuje.
    • woman_in_love Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:53
      PL chyba nie ma ich jeszcze to jak może coś chce dać

Teraz trzeba poczekać: bo może Niemcy zmienią zdanie.
    • danaide2.0 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:54
      Eksperci od uzbrojenia proszeni na ematkę, 3, 2, 1...
    • feel_good_inc Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 11:56
      Pisiory jak zwykle grają wyłącznie o słupki wyborcze. USA nie zgadza się na przekazanie Patriotów Ukrainie, więc żadnego przesunięcia za wschodnią granicę nie będzie, więc Towarzysz Pierwszy Sekretarz będzie mógł wyjść i oświadczyć, że źli Hitlerowcy nie chcą dać Ukrainie Patriotów. Elektorat kwiknie z zachwytu.
      • konsta-is-me Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:19
        Chyba raczej niektorzy kwiczą z zachwytu nad wlasnym fanatyzmem.
        KTORY elektorat obchodzà bardziej Niemcy albo Ukraina, niż Polska?
        Oprócz fanatyków, którzy by spalili Polskę "na złość PiSowi/PO/pękających serduszek ?
        • feel_good_inc Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 10:11
          konsta-is-me napisała:
          > KTORY elektorat obchodzà bardziej Niemcy albo Ukraina, niż Polska?

Pisowski oczywiście. Niemce złe, Putin całkiem sporo chłopak, bo tęczy nie lubi. Od czasu najazdu na Ukrainę co prawda narracja się trochę sypie, ale za to najazd na zły Zachód, a Niemcy w szczególności został podwojony.
          No i jak można było oczekiwać, dziś od ósmej w tefałpe info wielki pasek "Niemcy nie chcą pomóc Ukrainie". Jesteście przewidywalni do bólu, towarzysze.
    • ichi51e Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:56
      boże ludzie przecież to żaden prezent pewnie warunki okazały się takie ze bardziej nam się opłaca honorowo "oddac" je Ukrainie na co Niemcy się nie zgodzą i wszyscy wychodzimy z honorem (poza Niemcami) big_grin
      • aniani7 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:58
        I o to chodzi, a pierwszy sekretarz będzie patrzył, jak słupki popularności mu rosną.
    • triss_merigold6 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 12:56
      Rząd może TWIERDZIĆ różne rzeczy, co nie zmienia faktu, że USA nie przewiduje przekazywania Ukrainie takiego sprzętu.
      • black.imak Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 17:07
        Właśnie nadeszła odpowiedź, oczywiście taka jak się wszyscy spodziewali, że Niemcy nie przekażą Patriotów Ukrainie, bo to sprzęt tylko na teren NATO. Ach te złe Niemcy, nie chcą pomóc, nie to co my. Ale przynajmniej honorowo na rozkaz Kaczyńskiego nie przyjęliśmy pomocy od niemców. Ciekawe czy Błaszczakowi nie wstyd?
        • powodzenia_juno Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 17:15
          Byli do przewidzenia. Debile... 😟
          • powodzenia_juno Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 17:16
            Nasi pożal się boże przywódcy, rzecz jasna.
          • snajper55 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 26.11.22, 12:08
            powodzenia_juno napisała:

> Byli do przewidzenia. Debile... 😟

Dlaczego debile? Po prostu działają w interesie Rosji, która woli trzymać taką broń daleko od swych granic i .iść Polskę słabsza niż silniejszą.

S.
    • powodzenia_juno Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 17:14
      Byłam w szoku, jak o tym przeczytałam. Nie wiem, czy impuls nie wyszedł od konusa (nie obrażając niskich). Jakoś tak było to w artykule napisane, że mi przyszło do głowy, czy to aby nie jego pomysł.
      • bananananas Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 13:18
        powodzenia_juno napisała:

> Byłam w szoku, jak o tym przeczytałam. Nie wiem, czy impuls nie wyszedł od konu
        > sa (nie obrażając niskich)

Szułdrzyński w Rzeczpospolitej napisał, że tak właśnie było. Najpierw Błaszczak się cieszył i odpowiadał na tak, a po wypowiedzi Kaczyńskiego przeszedł na obecna wersję. Bo jak to tak? Niemcy nam pomagają?
        Skandaliczne przedkładanie partyjnego interesu nad bezpieczeństwo Polski i potrzeby Ukrainy (tak jak bistian napisał, mogłaby dostać coś, co się zwolniło)
    • bistian Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 24.11.22, 17:35
      Zagranie polityczne, rzecz jasna, co już nawet forum samo ustaliło.

Z drugiej strony, to bardzo źle świadczy o znajomości wojska w PiS. To jest bardzo droga broń, jeden pocisk kosztuje bodajże 3 mln dolarów, tego szkoda do strzelania do różnych śmieci, które ruskie wyciągają z magazynów. Jestem przekonany, że PiS tego nie wie.

Trzeba było wziąć te Patrioty, postawić gdzieś przy poligonach czy niedaleko lotniska w Radomiu, mamy wiele ważnych miejsc, przy których mogłyby stać, wystarczyłoby, żeby stały w gotowości, z tego nawet strzelać nie trzeba.
      W zamian, można było dać Ukrainie innych sprzęt, w pełni sprawny i nie taki drogi do ochrony zachodniej części Ukrainy. Coś tam jeszcze mamy, przecież robiliśmy całkiem sensowne modyfikacje.
      Poza tym, sami się nie obronimy przed rakietami lecącymi z Ukrainy, nawet ruskimi, bo trzeba by było strzelać do nich w ukraińskiej strefie, czego nie chce NATO, tego PiS też nie wie.

Ogólnie, badziewiaki robią politykę
      • wapaha Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 10:18
        bistian napisał:

>
        > Z drugiej strony, to bardzo źle świadczy o znajomości wojska w PiS. To jest bar
        > dzo droga broń, jeden pocisk kosztuje bodajże 3 mln dolarów, tego szkoda do str
        > zelania do różnych śmieci, które ruskie wyciągają z magazynów. Jestem przekonan
        > y, że PiS tego nie wie.

a może właśnie wie i potrafi liczyć i całkiem dobrze policzył ? wink suspicious

>
        > Ogólnie, badziewiaki robią politykę
        ofc
        • lauren6 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 10:31
          Przeceniasz ich możliwości intelektualne.
          • wapaha Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 10:44
            lauren6 napisała:

> Przeceniasz ich możliwości intelektualne.

kochana, akurat liczyć dziengi to potrafią, zwłaszcza na swoją korzyść
    • lauren6 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 10:33
      No cóż 🤷‍♀️

To na ścianę wschodnią będą spadać zabłąkane pociski. Jeżeli mieszkańcy tych rejonów nadal będą głosować na PIS to znaczy, że bardziej cenią kiełbasę wyborczą od bezpieczeństwa swoich rodzin.
    • sueellen Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 11:02
      To nie ważne co ja myślę. Ważne co uważają specjaliści od wojskowości. Jeśli uważają, że lepiej będzie wykorzystać je na terenie Ukrainy to niech tak będzie.
      • s12345s Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 11:37
        sueellen napisała:

> To nie ważne co ja myślę. Ważne co uważają specjaliści od wojskowości. Jeśli uważają, że lepiej będzie wykorzystać je na terenie Ukrainy to niech tak będzie.

Słyszałam kilka wypowiedzi fachowców od wojskowości i oni mówią, że wyszkolenie ludzi, którzy potrafią obsłużyć ten sprzęt, trwa minimum pół roku. Dziennikarze, którzy zajmują się tym tematem, też mówią, że to mega głupota ze strony PiS-u.
        • konsta-is-me Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 26.11.22, 01:03
          A ja myślę że wszystkiego nam nie mówią.
          Aczkolwiek to w sumie powoduje jeszcze gorsze nastroje społeczne.
      • kokosowy15 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 11:43
        Po pierwsze, to niemożliwe, ponieważ ta broń musi być obsługiwana przez żołnierzy niemieckich, a więc NATO. Po drugie, kogo uważasz za fachofcuf - Błaszczaka, nad prezydenta, a może Kowalskiego, który zrebil sobie selfie w psychiatryku?
      • sumire Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 12:03
        Tylko że to się nie stanie. A Niemcy generalnie stanowisko Polski w tej sprawie uznają za niezrozumiałe, oględnie rzecz ujmując.
        • kokosowy15 Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 12:35
          Tym bardziej, że w Słowacji są już rozlokowane niemieckie baterie Patriot. Te, które miały być w Polsce, inni wezmą z pocałowaniem ręki.
    • areyoubetter Re: Nasz rząd chce oddać Ukrainie niemieckie Patr 25.11.22, 16:25
      Kurna, to już zakrawa na zdradę stanu/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka