Dodaj do ulubionych

Kuchnia na wymiar - help

24.11.22, 23:35
Dziś kolejne podejście do wyceny mebli kuchennych w IKEA i znowu zaskoczenie. Jeszcze pół roku temu te meble kosztowały coś ok 8 tys. Dziś IKEA zwaliła mnie z nóg. Aktualizacja wyceny mebli do tej mikrokuchni to ponad 14 tys., bez sprzętu AGD takich jak zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik. Do tych 14 tys. trzeba doliczyć jeszcze transport, który IKEA wyceniła na ponad 500 i montaż mebli 2800 i jeszcze jakieś dodatki do montażu, które muszę kupić.
Czy ja może jestem jakaś odrealniona, ale meble kuchenne + sprzęt do małej kawalerki i mikrokuchni kosztują dziś prawie 20 tys.? To ile kosztują meble do normalnej wielkości kuchni czy dużej kuchni? Tyle co samochód?

Szukam pomysłu co zrobić. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego i z rozsądnymi cenami stolarza?
A może zrobić kuchnie w jakimś Leroy Merlin, Castoramie?

Obserwuj wątek
    • bominka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 06:20
      Kuchnie w ikea są piękne,ale mogę polecić Ci Leroy Merlin. Jakość i standard jest b. zadowalający.
      Mam kuchnie sprzed 2 mcy. Jestem zachwycona. Jest nowoczesna i piękna. I niczym nie gorsza od tych z ikea.
      • mikams75 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:29
        Te z leroja mają gorszą jakość. To widać nawet na wystawie, odpryski, obdrapane rogi, porysowane elementy.
        • pepsi.only Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:40
          Patrząc na wystawki, to masz rację ...
    • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 08:19
      Mozesz zaoszczedzic na montazu. Zapewne jam kazda forumowa feministka masz w domu zestaw narzedzi do majsterkowania i doskonale potrafisz go obslugiwac😏
      • zwyczajnamatka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 08:43
        Nie oszczędzaj na montażu! Ja co prawda mam bardzo dużą kuchnie z Ikei i ekipa ikeowska składała ja dwa dni, ale ja bym jej nie złożyła nawet w dwa tygodnie. Byłam przy tym składaniu, pierdylion części, po które chłopki sięgali bez zastanowienia, szło im to piorunem. Ja bym usiadła i płakała, a jestem raczej ogarnięta technicznie. Może w miesiąc bym złożyła. Też mi było szkoda na montaż, ale stwierdziłam po fakcie, że to najlepiej wydane pieniądze w życiu.
        • pepsi.only Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 08:55
          Usługę montażu można zamówić też poza Ikeą.
          • zwyczajnamatka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:02
            Można, ale widząc jak sprawnie, szybko i porządnie szło chłopakom z Ikea, jak na pamięć znali każda śrubkę i zaślepkę, nie zdecydowałabym się (teraz po fakcie) na ekipę montażowa spoza Ikea. Robiłam szafy na wymiar oraz meble łazienkowe u stolarza. Mogłam go nająć do składania kuchni, ale nie, nie sądzę żeby sobie poradził. Na pewno nie w takim czasie i nie tak sprawnie. A czy taniej by wyszło też nie jestem pewna.
            • pepsi.only Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:11
              No tak, kupujesz czas. Jeśli mieszkasz w remoncie, to rzeczywiście nie ma o czym gadać- sprawna ekipa jest warta każdej złotówki.
              Ale jeśli mieszkasz gdzie indziej, ten dzień-dwa nie zbawi cię, nie dezorganizuje ci życia,
              to wtedy można rozważyć: usługa z zewnątrz i potrwa to dłużej, ale za to będzie taniej.
              • zwyczajnamatka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:19
                pepsi.only napisała:

> No tak, kupujesz czas. Jeśli mieszkasz w remoncie, to rzeczywiście nie ma o czy
                > m gadać- sprawna ekipa jest warta każdej złotówki.
                >
                >
                >
                Miałam jeszcze gorzej, na każdy dzień montażu musiałam brać urlop, prawie cały roczny urlop wykorzystałam na różne ekipy remontowo- montażowe. Trochę mi rodzice emeryci pomagali, ale głównie to ja nadzorowałam wszystko.
        • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:35
          "Ja bym usiadła i płakała, a jestem raczej ogarnięta technicznie."

Zaprawde powiadam ci, ze nie jestes ogarnieta technicznie, skoro masz problem ze zlozeniem mebli z ikei. Bo to jest schemat, ktory sklada sie z jakichs 5 krokow. I przy kazdym meblu powtarzasz te same ruchy. 🙄
          • gryzelda71 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:59
            I nagle.niespodzianka. Żle wycięte dziurki, szuflada nierówno chodzi i nie domyka się. Wiem.wiem, reklamacja. Ale jak się kupiło z innego miasta......
            Owszem instrukcje przejrzyste, da się, ale zdarzają się wpadki.
            • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:18
              gryzelda71 napisała:

> Owszem instrukcje przejrzyste, da się, ale zdarzają się wpadki.

Kiedy skladalismy nasza kuchnie z ikei, to okazalo sie, ze przywiezli nam (zamowilismy skompletowanie zamowienia i transport) 2 zwykle szafki wysokie, a nie jedna zwyklą i jedną na lodowkę... Ile razy musialam do nich dzwonic, ze to oni popelnili blad na magazynie i ze jestem, pewna, ze to nie jest szafka na lodowke, zanim przyjechal ekspert z prawidlowa szafką... 🙄
              Domyslam sie, ze musza miec mnostwo nieuzasadnionych reklamacji... 😔
          • dyzurny_troll_forum Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:38
            1matka-polka napisała:

> "Ja bym usiadła i płakała, a jestem raczej ogarnięta technicznie."
            >
            > Zaprawde powiadam ci, ze nie jestes ogarnieta technicznie,

Ogarnięcie techniczne na emadce polega na tym, że się umie samemu komórkę do ładowania. I to tylko wtedy, gdy komórka ma USB C.
            • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:06
              Straszne stereotypy w tym filmie:

KIEDY ŻONA ZROBI FOCHA I NIE ODZYWA SIĘ DO MĘŻA, ALE FACET WIE, JAK TO ZMIENIĆ

m.joemonster.org/filmy/120591
              • dyzurny_troll_forum Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 12:00
                1matka-polka napisała:

> Straszne stereotypy w tym filmie:

Dobra, dobra, pamiętam wątek o wypłaszczaniu zużycia energii elektrycznej...
          • zwyczajnamatka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:53
            1matka-polka napisała:

> "Ja bym usiadła i płakała, a jestem raczej ogarnięta technicznie."
            >
            > Zaprawde powiadam ci, ze nie jestes ogarnieta technicznie, skoro masz problem z
            > e zlozeniem mebli z ikei. Bo to jest schemat, ktory sklada sie z jakichs 5 krok
            > ow. I przy kazdym meblu powtarzasz te same ruchy. 🙄
            >
            Wszystkie inne meble złożyłam sama, ewentualnie z pomocą (szafa) bez problemu. Jednak kuchnia to inny level. Nie ma porównania z szafą, komoda, witrynką, czy krzesłami, przy kuchni to są pikusie.
            • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:03
              Nie wiem, co ty tam masz w tej kuchni. Ja swoja skladalam z mezem i nie widze roznicy, oprocz koniecznosci przykrecania do sciany i docinania blatow. 🤷‍♀️
              • gryzelda71 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:49
                Z mężem to ja wszystko zrobię. Bez niekoniecznie.
                • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 13:33
                  Ja skladam szafki, on wierci dziury w scianach, wiesza szafki, wycina otwory w blatach, montuje agd. A wiec robi zdecydowanie wiecej ode mnie, ale ja doskonale wiem, z czego skladaja sie te szafki i jak sie montuje reszte.
                  • gryzelda71 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 17:37
                    Zazdro
                    Mnie się nie chce poziomować szafek, że o zawiasach do drzwiczek nie wspomnę.
                    A kuchnia z Ikea to tylko wówczas, jak wszystkie firmy stolarskie się pozamykają. U nas zdecydowanie zamówiona kuchnia taniej
                    • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 17:42
                      Ja wynajmuje pare mieszkan, ten remont i skladanie roznych szafek ciagle sie gdzies u mnie przewija. Teraz w marcu bede robic maly remont i przenosic kuchnie...
    • pepsi.only Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 08:54
      Tak, od sierpnia były dwie bardzo konkretne podwyżki w Ikea. Podnieśli ceny o 20%, czy jakoś tak.
      Co zrobisz, jak nic nie zrobisz....

Co mogę doradzić, patrząc na rysunek, ja zmieniłabym górne szafki, na rząd pojedynczych, a większych. Im bardziej standardowo- tym bardziej ekonomicznie. Pamietaj, że każda śrubka, każde okucie, każdy jeden uchwyt do otwierania szafki, to podnosi ci cenę tych mebli!
      To są fronty drewniane? czy z płyty/ imitacja drewna - wiadomo, które będą tańsze.
      Ja nie szczypałabym się, tylko brałabym najtańsze - gdyby nie było mnie stać na drewno, bez najmniejszych wyrzutów sumienia kupiłabym imitację, są równie funkcjonalne i trwałe jak drewniane.
      Ostatnio kupiliśmy w Ikea szafę, na dniach dosłownie, mamy busa, więc transport tyle co nasze paliwo (ale wniesienie to był mega wysiłek...) . Sprawdź, moze wypożyczenie busa w wypożyczalni wyjdzie ci taniej niż usługa transportu. Tylko zorganizuj sobie ludzi do wnoszenia mebli.
      No i montaż- poszukaj kogoś, kto to zrobi, może z rodziny, może kogoś najmij poza ikeą, (np na FB jest grupa Ikea - pomysły inspiracje) .
      Mój mąż szafę złożył, po prostu i lubi robić takie rzeczy, i ma wszystkie narzędzia, wiec złożenie wielkiego Paxa, nie był to problem, a też zaoszczędziliśmy trochę kasy.
      Poluj też na promocję, raz na jakiś czas, przynajmniej do tej pory tak było, że mieli akcje promocyjne, to na Paxa, to na kuchnie...
      I na koniec, takie grube rzeczy zawsze rozważam, czy gotówka, czy wziąć na raty. Bo wypsztykać się z kilkunastu, czy z 20 tysi na raz.... ech...
      Chyba, że pieniądze leżałyby na kupce- to nawet lepiej, raz zapłacić i mieć z głowy, ale jak ma to być jakiś wielki wysiłek i obciążenie dla budżetu rodzinnego- to kupuję na raty.
    • heca7 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:04
      Jak patrzę na ten plan to zrobiłabym przynajmniej dwie zmiany. Po pierwsze po co ci ta przerwa między lodówką a szafką? To taki wstrętny kurzołap, z którym nic nie zrobisz. Po drugie kuchenka w rogu? Czyli dwie osoby będą się cisnąć przy tym szachcie w rogu jedna przy zlewie, druga przy kuchni tongue_out Szafki zrób do sufitu, tam też nie potrzeba miejsca na kurz. A skoro to kawalerka to każde miejsce do przechowywania jest w cenie.
      Chłopak córki robił kuchnię w LM. Ogólnie był zadowolony. Trochę marudził nad jakością okuć ale w sumie efekt był przyjemny dla oka. Czy było taniej niż w Ikea nie wiem. Może trochę.
      • pepsi.only Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:22
        Ja na przykład rozważyłabym lodówkę podblatową (zwłaszcza jeśli jest balkon, pewnie w kawalerce nie ma, no ale mogę się mylić), bo przy takim układzie kuchni mnie osobiście bardziej zależałoby na blacie roboczym niż na dużej lodówce.
      • novembre Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:31
        heca7 napisała:

> Jak patrzę na ten plan to zrobiłabym przynajmniej dwie zmiany. Po pierwsze po c
        > o ci ta przerwa między lodówką a szafką? To taki wstrętny kurzołap, z którym ni
        > c nie zrobisz.

Wyższej lodówki może nie być na rynku.
        Wyższa szafka nie będzie grała z szafkami obok i będzie wyło.

Po drugie kuchenka w rogu? Czyli dwie osoby będą się cisnąć przy
        > tym szachcie w rogu jedna przy zlewie, druga przy kuchni tongue_out

Tu nie ma dobrego rozwiązania, kuchenka w rogu i zmywarka w rogu to kolizja drzwiczek. Kuchenka w miejscu szafek to kuchenka na skraju, nie lubię, nie czuję się bezpiecznie z takim rozwiązaniem.

Szafki zrób do suf
        > itu, tam też nie potrzeba miejsca na kurz. A skoro to kawalerka to każde miejsc
        > e do przechowywania jest w cenie.

100% tak!

> Chłopak córki robił kuchnię w LM. Ogólnie był zadowolony. Trochę marudził nad j
        > akością okuć ale w sumie efekt był przyjemny dla oka. Czy było taniej niż w Ike
        > a nie wiem. Może trochę.
        >
        • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:12
          "Tu nie ma dobrego rozwiązania, kuchenka w rogu i zmywarka w rogu to kolizja drzwiczek. Kuchenka w miejscu szafek to kuchenka na skraju, nie lubię, nie czuję się bezpiecznie z takim rozwiązaniem"

Zrob kuchenke obok lodowki, ten odcinek wyglada jak 80-tka, wiec bierzesz plyte 50 i zostaje ci 30 cm blatu. Zmywarke robisz zamiast piekarnika. Piekarnik na drugiej scianie.
          • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:14
            "kuchenka w rogu i zmywarka w rogu to kolizja drzwiczek."

Ps. W rogu zawsze jest kolizja drzwiczek. 😉
          • dyzurny_troll_forum Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:55
            1matka-polka napisała:

> Zmywarke robisz zamiast piekarnika. Piekarnik na
            > drugiej scianie.

Przypominam delikatnie, że chodzenie ze zmywarką (oraz zlewem) dalej od zaplanowanego miejsca to dodatkowe koszty adaptacji przyłączy.
            • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 13:22
              dyzurny_troll_forum napisała:

> 1matka-polka napisała:
              >
              > > Zmywarke robisz zamiast piekarnika. Piekarnik na
              > > drugiej scianie.
              >
              > Przypominam delikatnie, że chodzenie ze zmywarką (oraz zlewem) dalej od zaplano
              > wanego miejsca to dodatkowe koszty adaptacji przyłączy.
              >

No ale wlasnie dlatego kombinuje, zeby zmywarka byla kolo zlewu, stad osobno plyta grzewcza i osobno piekarnik.
        • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:13
          Novembre, ty jestes toskania? 🙄
          • novembre Re: Kuchnia na wymiar - help 26.01.23, 21:47
            Nie, nie wiem, kto to jest i nawet nie byłam jeszcze w Toskanii sad
            wink
    • wena-suela Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:13
      Kuchnie IKEA są świetne i trwałe. A cena ciągle konkurencyjna. Moja ikeowska kuchnia ma ponad 20 lat i wszystko działa i wygląda bez zarzutu. Niczego bym nie zmieniła. Mam sporo metalowych wysuwanych koszy w szafkach (najwyższe i najniższe półki), dużo szuflad. Drewniany blat też ma się doskonale, bez impregnowania czy woskowania.
      • zwyczajnamatka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:21
        Moja kuchnia ma dopiero niecałe 2 lata, ale także jestem z niej bardzo zadowolona. Gdybym miała robić kuchnię drugi raz, też wybrałabym Ikea.
    • shellyanna Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:22
      6 lat temu naprawdę mała kuchnia ikea razem z płyta, okapem zmywarka i piekarnikiem kosztowała nas niecałe 25 tys.
      Ikea tylko wydaje się super tania, ale i tak wychodzi taniej niż porządny stolarz. Zaleta jest możliwość relatywnie tanich zmian w trakcie użytkowania i dość dobra jakość.

Mnie dlatego śmieszy, jak czytam o kapitalnym remoncie mieszkania czy urządzeniu nowego ze stanu deweloperskiego i kwotach rzędu 50-100 tys zł.

Z doświadczenia kuchnia i łazienki to jest ogromny koszt. Chyba, ze robi się wszystko samodzielnie, a materiały kupuje po naprawdę okazyjnych cenach.
      • aamarzena Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:51
        shellyanna napisała:

> Mnie dlatego śmieszy, jak czytam o kapitalnym remoncie mieszkania czy urządzeni
        > u nowego ze stanu deweloperskiego i kwotach rzędu 50-100 tys zł.
        >
        50 to może faktycznie ciezko, ale za 100 da się jeśli mieszkanie nieduże, za to dużo jesteś w stanie zrobić sama. No i nie będzie dębowych parkietów tylko tanie panele, na ścianach farba a nie fornir, meble kuchenne z marketu albo samodzielnie składana, a czesci (fronty, płyty, okucia, rolki szuflad) kupowane w hurtowniach meblarskich, a nie ikei, meble w pokojach kupowane w brw/agacie/bodziu/allegro. Do tego trzeba trochę sprzętu, ale są ludzie co go maja/ojciec/tesc/wujek ma, bo zawsze się u nich robiło duzo samodzielnie. No i lodowke można kupic za 2 tys, jak i za 20 tys, to samo z pozostałymi sprzętem czy białym montażem.
        Mam znajomego, który wszystko z wykończeniówki robił sam w mieszkaniu, a później w domu. Faktem jest, że jak się człowiek dokładnie przyjrzał, to płytki czy gładzie położone przez fachowców były klasę lepiej, ale jego tez nie były jakoś bardzo źle. Do tego te różnice to są widoczne przy nowiutkim mieszkaniu. Potem I tak dzieci i zwierzęta niszczą, a i dorosły czasem obije ściany odkurzacz czy niosą coś ciężkiego. A różnica w cenie wykończenia byla ogromną, bo robocizna fachowców nie kosztuje grosze, a i oni nierzadko cos zawalą.
        Wiec wszystko kwestia wyborów, bo też nie zawsze samemu jest taniej, jeśli liczyc utracony (na czas samodzielnego) remontu dochód.
    • mikams75 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:31
      Masz standardowe wymiary szafek czy sporo docinania i dopasowywania? Mnie właśnie przez takie kombinacje Ikea wyszła drożej od stolarza.
      Jeśli jesteś praworęczna, to ci się będzie źle w garnku mieszać.
    • 1matka-polka Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:50
      Tak jak juz pare osob pisalo, zminimalizuj liczbe szafek, zamiast tych 8 wiszacych zrob 4, albo mniej, jak sie da.
      Zrob zlew i kuchenke w jednym ciagu a blat roboczy w drugim.
    • alpepe Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 09:55
      Wszędzie trąbiono, że Ikea podwyższyła bardzo mocno ceny, a ty się dziwisz. Ja bym zajrzała np. do obi, chyba mają studio kuchenne, poszłabym z tą wyceną i zapytała, jak to wypada u nich.
    • palacinka2020 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:00
      W zyciu nie dałabym 20 tys za prosta zwykła kuchnię. Wolałabym juz brać z Castoramy.
    • aamarzena Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:21
      To zależy. Zależy z czego fronty, ile i jakie szuflady, jakie okucia, jaki blat. Bo blat mozes wziąć laminowany za kilkadziesiąt zł za mb, albo z kwarcytu czy granitowy za kilka tys/mb. I tak samo ze wszystkim.
      Co do stolarza to trudno polecić, skoro nie napisałaś skąd jesteś.
    • po_godzinach_11 Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:31
      Niedawno robiliśmy remont kuchni, bo stara dożyła swoich dni. Nasza kuchnia ma 16 m.
      Sprawdzaliśmy oferty wielu firm oraz wykonawców. I wyszło na to, że najlepszą relację ceny do jakości ma Ikea.
      Tak, zrobiło się drogo, ale będzie tylko drożej.
    • dyzurny_troll_forum Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:43
      tos_kaniaaa napisała:

> Czy ja może jestem jakaś odrealniona, ale meble kuchenne + sprzęt do małej kawa
      > lerki i mikrokuchni kosztują dziś prawie 20 tys.? To ile kosztują meble do norm
      > alnej wielkości kuchni czy dużej kuchni? Tyle co samochód?

Uratowałaś staruszków? Przyleciał wielki samolot? Przyjęłaś 4 dawkę? No właśnie, więc płać i nie marudź. Było warto!

> Szukam pomysłu co zrobić. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego i z rozsądnymi c
      > enami stolarza?

Musicie zacząć na początku odróżniać kuchnię modułową od prawdziwej kuchni na wymiar. Prawdziwa kuchnia na wymiar zawsze będzie droższa od kuchni modułowej.
    • ewa_mama_jasia Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 10:50
      Ale teraz takie są ceny. Nie wiem, czy u stolarza zrobisz taniej. Jak chcesz, zwróć się do kilku stolarzy, poproś o wycenę, będziesz miała porównanie. Mój mąż jest stolarzem, robi meble, m.in. kuchnie i musiał podnieść ceny, bo wszystko podrożało. Nie tylko materiały, ale energia, paliwo i najniższe wynagrodzenie. Inne usługi też, np. lakierowanie, oklejanie czy koszt projektu architekta (jeśli jest). Więc to wszystko odbija się na cenie mebli. Myślę, że z Ikei będziesz miała taniej, niż od stolarza. Za to stolarz bierze pod uwagę nieidealność mieszkania: nierówne ściany czy podłogę oraz zrobi Ci kuchnię dokładnie taką, jaką chcesz.
    • panna_meganna Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:21

> Czy ja może jestem jakaś odrealniona, ale meble kuchenne + sprzęt do małej kawa
      > lerki i mikrokuchni kosztują dziś prawie 20 tys.? To ile kosztują meble do norm
      > alnej wielkości kuchni czy dużej kuchni? Tyle co samochód?
      >

Jestem na bieżąco z cenami bo właśnie kończy się u mnie montaż kuchni na wymiar. Zamawiałam w czerwcu, więc ceny mogły jeszcze pójść do góry. Kuchnia większa od Twojej, bo około 13m2, zabudowa w literę "U" bez szafek górnych, ale z zabudowaną jedną ścianą pod sufit, szafki dolne to praktycznie same szuflady, więc droższe niż szafki z półkami, fronty lakierowane. Sprzęt wliczony w cenę - zmywarka, okap, płyta,lodówka, piekarnik, ceramiczny zlew i stalowa, czarna bateria. Cena z montażem 46.500,- Gdybym wzięła blaty ze spieku cena podskoczyłaby o 18 tysięcy. To jest jakaś paranoja.
    • berdebul Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:22
      Jak Warszawa i okolice, to mogę polecić pana, który robił moją kuchnię. Wyszło sporo taniej niż ikea, nie musiałam szukać niestandardowych nóżek (bo ikeowskie są bardzo wysokie), dopłacać za transport itd.
      Po 5 latach wciąż jestem zadowolona, fronty ładne, nic się nie sypie, szuflady chodza ok.
      • tos_kaniaaa Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:50
        Tak, Warszawa. Podasz namiar na tego stolarza? Będę bardzo wdzięczna 🙂
        • berdebul Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 18:05
          Sławomir Dondera 794514604. Nie mam zaostrzeń, a to się rzadko zdarza wink
    • triismegistos Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 11:52
      Jak zaszokowała cię cena kuchni w Ikei to stolarzy nawet nie pytaj. LM albo Ciasto, ale pospiesz się z tym, bo zaraz będzie jeszcze drożej.
    • nastjaa Re: Kuchnia na wymiar - help 25.11.22, 13:04
      Faktycznie wysoka cena jak za kilka szafek. Ja robiłam kuchnie 4 lata temu - połączyłam dwa rodzaje (i dwa kolory) szafek - Leroy Merlin (lakierowane- są bardzo dobrej jakosci, nie zgadzam się z powyższymi opiniami,że są gorsze od Ikei, tym bardziej,że były ładniej wykończone od Ikei) i Ikea. Z Ikei mamy słupki, wiszącą witrynę i wyspę kuchenną Tak naprawdę wszystko to bardzo łatwo poskręcać, blat kupiliśmy w jeszcze innym sklepie, ale nie pamiętam już gdzie, tam go nam docieli i spasowali zakręt, a my wycięliśmy otwory pod zlewozmywak i płytę indukcyjną. Generalnie wyszło nawet fajniej niż w poprzednim mieszkaniu od stolarza i ze trzy razy taniej. W razie potrzeby bez żalu wymienię za kilka lat, tym bardziej,że sama nie wiem kiedy minęły 4 lata.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka