Dodaj do ulubionych

Nerwica lękowa u nastolatki

25.11.22, 15:10
Macie może doświadczenie w tym temacie?
Wczoraj byliśmy z córką u psychologa ale nie do końca zgadzam się z proponowaną terapią i ogólnie nie wiem czy tak to ma wyglądać. Oczywiście skonsultujemy się z kimś innym ale cenne byłyby wasze doświadczenia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:28
      Może się czepiam, ale nie jesteś specjalistką, nie masz zielonego pojęcia, ale myślisz, że wiesz lepiej? No nie wiem.
      • brenda_bee Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:43
        alpepe napisała:

> Może się czepiam, ale nie jesteś specjalistką, nie masz zielonego pojęcia, ale
        > myślisz, że wiesz lepiej? No nie wiem.
        >

Oczywiście, że się czepiasz, bo nigdzie nie napisałam, że wiem lepiej. Stąd wątek- bo nie wiem.
        Bardziej podskórnie czuję, że jeśli sesja trwa pół godziny i głównie mówi pani to coś mi nie pasuje. A może właśnie tak to ma wyglądać?
        • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:52
          "że jeśli sesja trwa pół godziny i głównie mówi pani to coś mi nie pasuje. A może właśnie tak to ma wyglądać?"

Nie ma tak wygladac. I przeczytaj sobie, czym sie rozni psycholog od psychoteraputy i psychiatry.
    • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:33
      "ale nie do końca zgadzam się z proponowaną terapią i ogólnie nie wiem czy tak to ma wyglądać."

To moze opisz, co to bylo.
    • guacamole2020 Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:34
      Choroby psychiczne diagnozuje psychiatra a nie psycholog. Nerwice lekowe dobrze lecza sie lekami po prostu a na trapie moze, ot pochodzic. Ale bez lekow terapia nic nie da.
      • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:37
        "Ale bez lekow terapia nic nie da."

Otoz, bzdura. 🙄
    • asia.sthm Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:35
      > cenne byłyby wasze doświadczenia.
      > Z góry dziękuję za pomoc.

I jak maja ci pomoc cudze doswiadczenia?
      Lec do drugiego psychologa jak ci pierwszy nie odpowiada. Rzuc sie do czytania czym jest nerwica lekowa, jak moze sie objawiac i jak do tego nalezy podejsc.
      Cudze doswiadczenia jesli chodzi o twoje dziecko chodzi, pomoga ci tyle co kot naplakal.
      • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 15:36
        Z doswiadczenia mozna napisac, ze to wina glownego opiekuna, glownej figury przywiazania🤷‍♀️
        • joana012 Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:34
          Może idź z nią do psychiatry a nie psychologa
          • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:36
            A moze do psychoterapeuty, kto to wie, jak i gdzie..
        • dramatika Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 22:56
          1matka-polka napisała:

> Z doswiadczenia mozna napisac, ze to wina glownego opiekuna, glownej figury prz
          > ywiazania🤷‍♀️

Matka zawsze winna, proste.
    • gaskama Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:50
      Brenda popytaj po przyjaciołach, znajomych, poczytaj opinie. Warto skonsultować się z drugą osobą. Szczególnie, jeśli czujesz, że pierwsza WAM nie odpowiada. Bo ważne jest, co nastolatka uważa. To bardziej 12 czy 18 latka?
      • brenda_bee Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:54
        15 latka.
        • gaskama Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 23:59
          To ma już własne zdanie. Ona musi się dobrze czuć z terapeutka.
    • 1matka-polka Re: Nerwica lękowa u nastolatki 25.11.22, 16:55
      www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/oswoic-lek-zaburzenia-lekowe-i-ich-leczenie/

"Jedną z najskuteczniejszych form terapii psychologicznej w zaburzeniach lękowych jest psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)."

Do tego psychiatra i on zadecyduje, czy dac leki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka