Dodaj do ulubionych

Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie?

25.11.22, 17:25
Dziewczyny, czy każdy ciśnieniomierz automatyczny przekłamuje? Mój zawyża o 20 mmHg w stosunku do analogowego ( że stetoskopem). Firma Lotus Global. Czy może są takie, które nie kłamią? Polećcie coś (jakaś marka). Czy może mam mierzyć analogowym?
Obserwuj wątek
    • qwirkle Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 17:32
      Nadgarstkowe kłamią.
      • zielonazaba9999 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 17:46
        Ten, o którym piszę jest naramienny.
        • qwirkle Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 19:33
          zielonazaba9999 napisała:

> Ten, o którym piszę jest naramienny.

To nie wiem, co Ci powiedzieć.
          Wiele osób związanych z medycyną odradzała nadgarstkowe z ww powodu.

W paru szpitalach, w których mierzono mi ciśnienie, używano automatycznych naramiennych np microlife.
    • engine8t Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 17:55
      Zapytaj w przychodni albo w szpitalu jakich uzywaja
      • zielonazaba9999 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:10
        W przychodni mierzył mi dziś lekarz analogowym. Jak byłam ostatnio w szpitalu mieli automatyczny naramienny (nie wiem jakiej marki). Problem polega na tym, że oprócz ciśnienia mam również mierzyć puls - automatyczny to robi, a "analogowo" nie umiem, więc wolałabym dobry automatyczny naramienny, ale nie wiem czy takie są.
    • pani_tau Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:08
      W Medicoverze widziałam Omron i taki kupiłam tacie. Ja mam zawsze bardzo niskie ciśnienie i takie mi też aparat pokazuje. U taty jest odpowiednio wyższe.
      • zielonazaba9999 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:18
        Dzięki za odpowiedź. Czy mieliście kiedyś możliwość porównania pomiarów Omronem i analogowym?
        • pani_tau Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 21:40
          Poniekąd raz, bo zmierzyłam tacie ciśnienie przed wizytą u lekarza, a lekarz zmierzył je analogowym. Wyszły podobne, w gabinecie trochę wyższe, ale to akurat normalne.
    • b-b1 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:37
      Analogowy zawsze będzie najdokładniejszy, więc jeśli musisz bardzo precyzyjnie mierzyć - nie rezygnuj.
      Szukałam ostatnio rodzicom- bo poprzedni zszedł z tego swiata i najlepiej w opiniach wypadał Braun. Naramienny, z tętnem, jest opcja uśredniania 3 ostatnich wyników w celu lepszej kontroli. Nie mam się do czego przyczepić - porównywaliśmy do analogowego - prawie ideał.
      • zielonazaba9999 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:47
        Dzięki za odpowiedź 😃
    • aniani7 Re: Czy każdy ciśnieniomierz aut. kłamie? 25.11.22, 18:54
      Lekarz powiedział, żebym kupiła analogowy i nie bawiła się z innymi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka