Dodaj do ulubionych

Kiermasz świąteczny -fotowatek

26.11.22, 19:24
Rozpoczynam kilkoma fotkami z kiermaszu w Akwizgranie.
Wszystko ładnie, pięknie, ale niestety nie odnajduję się w takim tłumie. Nie wiem, jak ci ludzie tam mogą stać z tymi ziemniakami i jeść trącani co 2 sekundy przez przepychający się tłum :pv
Obserwuj wątek
    • szarmszejk123 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 19:25
      C.d.
      • abasia0 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 19:59
        Ładnie🙂 wkrótce będę na świątecznym jarmarku na Nikiszowcu , cudowne miejsce. Fotki zeszłoroczne
    • milli40 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 20:23
      Uwielbiam jarmark w Aachen, jest prześliczny.
    • chococaffe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 20:38
      W kontrze do kiermaszywink Sklep Igi Sarzynskiej w Toruniu - tam się jeździwink

https://www.martynadamska.com/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0074.jpg
      • eliszka25 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:21
        Mam zamiar odwiedzić w tym roku, jak będziemy w Polsce!
        • chococaffe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:23
          Polecam też zwykłe z wyglądu rozety pierne z ganaszem lawendowym - uprzedzam są bardzo, bardzo intensywne (sam piernik, nie lawenda).
          • eliszka25 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:38
            Dzięki za polecenie. Bardzo lubię intensywne smaki piernikowe. Ostatnio kupiłam sobie herbatę z chili, to myślę, że rozetom też dam radę. W razie gdyby nie udało nam się wybrać do Torunia, zamierzam i tak jeszcze przed wyjazdem zrobić zakupy w sklepie internetowym, dla pewności.
            • chococaffe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:57
              zwracaj uwagę/pytaj o datę ważności - niektóre produkty mają krótką.
              • eliszka25 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 22:28
                Dzięki za wskazówkę!
      • gaskama Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 22:05
        Cudny jest. Byłam. Muszę zamówić coś.
    • piszaca.zza.swiatow2 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:10
      Dlatego właśnie nigdy tam nie chodzę. Przepraszam, byłam raz, bo akurat w szkole była jakaś impreza i wracając do domu tamtędy przechodziłam.
      Naprawę nie wiem czym się tam zachwycać.
      • szarmszejk123 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:14
        Ja nigdy na żadnym nie byłam:p a ostatnio snejki pisałaże ten w Aachen ładny, to stwierdziłam, że mamy blisko to w sumie czemu nie :p No ale to jednak nie dla mnie rozrywka:p
        • beaucouptrop Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 27.11.22, 12:53
          Czyli jednak zamieniłaś weekendowe wyjście z koleżanką na świąteczny jarmark z mężem?
    • powodzenia_juno Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:19
      Kurczę, kilka lat planowałam wyjazd na jarmark świąteczny, a jak już by mi pasowało jechać, to mi się odechciało. Nic nie rozumiem... Zmiana o 180 stopni - kiedyś: tam mysi być cudownie, koniecznie muszę pojechać; teraz: tłok i komercja, budki jarmarczne jak to budki jarmarczne, szkoda zachodu... Może poczekam, aż znów mi się zmieni? 🤔
    • eliszka25 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:34
      Może jutro wyciągnę chłopaków na jarmark w fabryce ciastek w naszej okolicy. Ma on swój urok, bo jest malutki, w porównaniu z tymi wszystkimi znanymi wielkimi jarmarkami, a dodatkowo można spróbować wszystkich ciastek z produkcji i zaopatrzyć się w ciastka prosto z fabryki. Kursuje tam specjalny pociąg, w którym konduktor sprawdzający bilety rozdaje ciasteczka 😄.

A za tydzień mamy jarmark w naszej miejscowości. Planuję też wypad do Luzerny, w której zrezygnowano z corocznego oświetlenia i w zamian porozstawiano świece i latarnie.
    • rosapulchra-0 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 21:43
      Zazdroszczę. U mnie, w centrum też jest jarmark, ale w tym roku raczej tam nie pojadę, bo prawie w ogóle nie wychodzę z domu, chyba że do lekarzy czy na fizjo, he he he.
      Były u ciebie polskie akcenty na jarmarku?
      U nas co roku są otwarte polskie stoiska, też takie z ciepłym jedzeniem i powiem, że nie tylko Polacy się tam stołują smile
      • szarmszejk123 Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 23:43
        Nie widziałam nic polskiego. Ale było tyle ludzi ze było ciężko się przepchać, sporo stoisk ominelismy byle się stamtąd wydostać:p
    • magdallenac Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 26.11.22, 22:37
      Ja dziś byłam na jarmarku europejskim w St. Paul. Zjadłam kotleta schabowego, 2 placki ziemniaczane, precla i wypiłam grzane wino. Jestem półżywa, do świąt nie jem.
      • jackowo.deluxe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 01:19
        No a gdzie zdjecia?smile
        • magdallenac Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 02:59
          Wiesz Jackowo, że wszystkie food trucki z polskim jedzeniem z Chicago przyjechały? Kupiłam polskie wędliny, pierogi, pączki. Będą u nas co weekend do świąt. I nawet po polsku sobie pogadałam!
          • jackowo.deluxe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 03:55
            Masz szczescie ze mieszkasz blisko Chicago👌
    • jackowo.deluxe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 18:23
      W Chicago jest jakis niemiecki kiermasz
      • jackowo.deluxe Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 18:29
        Miedzy niemieckimi stoiskami zaplatalo sie jedno francuskie
    • konsta-is-me Re: Kiermasz świąteczny -fotowatek 28.11.22, 22:13
      Wrocław.
      Nowością jest niemiecki akcent w postaci lach Hause ( nie byłam na razie).
      I pierwszy raz nabyłam bucik z grzancem wrocławskim.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka