Dodaj do ulubionych

Spożyć w ciągu jednego dnia

27.11.22, 12:59
Co robicie z produktami które po otwarciu należy spożyć w ciągu jednego dnia, a wy zużyjecie na przykład 1/3 pojemnika czy słoika?
Obserwuj wątek
    • silenta Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 13:00
      Ruskim na front wysyłam.
      • gama2003 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 13:01
        Drogą wodną - toaleta, spłuczka, klapa
    • emateczka Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 13:09
      A jakie to produkty? Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy, oprócz sloiczkow dla niemowląt...
      • szmytka1 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 19:29
        Sloiczki nie trzeba w 1 dzień. Na sloiczkach jest instrukcja, że można w 2 dni spożyć.
    • 7katipo Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 13:12
      Chowam do lodówki. Zużywam, jak potrzebuję.
    • memphis90 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 14:29
      A są takie?
    • biala_ladecka Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 14:32
      Poza otwartym bananem nie przychodzi mi do głowy nic, co neży spożyć natychmiast. Nawet awokado dociągnie do następnego dnia.
      • mikams75 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 22:16
        jak sie odkroi ze skorka to i banan sie nie zepsuje, ten milimetr obeschnietego brzegu mozna odciac.
    • kaki11 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 14:37
      Jakie to? pewnie najczęściej zostawiam i zjadam następnego dnia czy za dwa dni, bo nie kojarzę, co by mi się tak szybko zepsuło. Ewentualnie mrożę.
    • zlota-klamka Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 14:40
      Nie znam takich produktów, podaj przykłady
    • bzdety2019 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 14:58
      Ryby w puszce (spożyć w ciągu jednego dnia lub natychmiast po otwarciu). Gotowe humusy lub wegańskie pasty (spożyć w ciągu 1-2 dni) sporo jest produktów z takim oznaczeniem.
      Nie wiem w sumie ja tak rygorystycznie tego nie przestrzegam (może jedynie jeśli chodzi o rybę)
      • mania_222 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 18:36
        Rybę w puszce wystarczy przełożyć do szklanej czy ceramicznej miseczki, przykryć talerzykiem lub folią i spokojnie zjeść na drugi dzień. Można też ugnieść z serem na pastę i też postoi.
      • pyza-wedrowniczka Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 19:35
        Ja jadam hummusy czasami nawet 3 dni i nie zauważam, żeby coś z nimi było nie tak po otwarciu
      • mikams75 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 22:18
        pasty i hummusy spokojnie kilka dni poleza, ryba z puszki tez by sie kolejnego dnia nadawala, tyle lezala w puszce, to wytrzyma szczelnie zapakowana ten jeden dzien w lodowce.
    • palacinka2020 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 18:40
      Nie kupuje takich.
      • grey_delphinum Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 19:25
        Nie czego nie trzymam w puszkach, zaraz przekładam do miseczek (chyba że zużyję).

W ogóle nie kojarzę produktów, które trzrba by zjeść od razu.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 21:54
          Autorce chodzi za pewne o zalecenia producentów. Jeśli się zacznie czytać co tam jest na etykietce napisane, to wtedy znajdzie się bardzo dużo produktów, które szybko należy spożyć po otwarciu. Nawet grzybki marynowane, gdzie zalecane przez producenta jest spożyć w ciągu bodajżę 48 h, to samo mleko z kartonu. Dużo produktów ma włąśnie 48 h do spożycia. A takie, gdzie zalecane jest spożycie od razu po otwarciu też są, np. potarta mozzarella.

Tylko, że właśnie nikt się do tego nie stosuje. ;P
    • mikams75 Re: Spożyć w ciągu jednego dnia 27.11.22, 22:19
      tylko soki jednodniowe kojarze, ale te wypijam w calosci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka