Dodaj do ulubionych

Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa

27.11.22, 15:19
Wyświetlił mi się w sponsorowanych facebookowych postach artykuł Onetu o takim nagłówku, opisujący zdarzenie z Indii - pies wykopał zwłoki noworodka z płytkiego grobu, po czym został złapany na przyszpitalnym parkingu z tymi zwłokami w pysku. Zajrzałam w sekcję komentarzy i:

"Pies pewnie znalaz dziecko I zaniósł go ludziom by je ratowali" (141 lajków, 7 serduszek)

"Jakie psy są mądre i jak nie kochać zwierząt to ludzie źle je traktują co do maleństwa coś strasznego" (118 lajków, 16 serduszek)

"Pies znalazł martwe maleństwo i przyniósł do szpitala, żeby je uratowali. My ludzie, nie zasługujemy na psy. Serio." (5 lajków)

"Ale mądry pies wiedział gdzie przyjść 😟😟" (16 lajków)

Czy ktoś może wytłumaczyć, jak to jest możliwe, żeby dorośli ludzie mieli tak naiwne podejście do świata, że widzą coś pięknego, mądrego i szlachetnego w bezdomnym psie wygrzebującym sobie z ziemi rozkładające się niemowlę w celu skonsumowania go na obiad?
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 15:28
      ale były takie przypadki

że pani pieskowa albo pani kotkowa przynosiły swoje młode do szpitala, żeby je ratowano
      zwierzęta nas obserwują i się uczą różnych dziwnych rzeczy
      to już nawet dziki w PL przechodzą przez ulicę na pasach i wiedzą, że maja czekać na zielone
      • sferoplast Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 16:34
        Zapewniam cię, że 'pani pieskowa i pani kotkowa' nie mają zielonego pojęcia o tym, co to jest szpital.
      • 1matka-polka Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 20:59
        U mnie kury chodzą tylko po pasach.
    • borsuczyca.klusek Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 16:38
      Na FB dziwni ludzie komentują.
      Jakby porównać komentarze na fejsie i na twitterze tego samego wydarzenia to by wyszło, że piszą to dwa zupełnie inne gatunki ludzi 🙄
      • woman_in_love Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 16:40
        Bo inne: twittera opanowalo prawactwo
        • borsuczyca.klusek Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 16:41
          Twitter to szambo, ale na FB siedzą takie dziwne, mocno odklejone słodko-pierdzące bytu. Nawet nie wiem jak to lepiej ująć 🤔
    • konsta-is-me Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 19:41
      A wiesz na pewno że było rozkładające się i chciał skonsumować ?
    • kozica111 Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 19:58
      Byłam kiedyś światkiem jak suka, cień i szkielet na nogach przyprowadziła 3 szczeniaki na podwórko do moich wujków...by wyżebrać trochę jedzenia...rzucaliśmy żarcie młodym one jadły, a suka stała z tyłu tylko oczy jej wychodziły z orbit...nie ruszyła nawet jedną nogą.
      Trzeba było gromadę odłowić i nakarmić,zaczęła jeść dopiero jak młode miały wielkie brzuchy...no ale to była suka a nie sferoplast.

A co do meritum, oczywiście masz rację.
      • kozica111 Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 20:00
        *"świadkiem"
    • mid.week Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 20:33
      Jakby bylo rozkladajace sie to pies by sie w nim wytarzal a nie niosl na kolacje. Pies to nie sęp, woli świeże mieso od zmacerowanej padliny.
    • roks30 Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 20:34
      Oni nie mają naiwnego podejścia do świata tylko po prostu nie umieją czytać ze zrozumieniem.
      • gdanskamarylka Re: Martwy noworodek w pysku bezdomnego psa 27.11.22, 20:36
        Myślę, że w grę wchodzą oba te elementy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka