Dodaj do ulubionych

Mikołajki wydźwięk religijny

27.11.22, 16:43
Klasa 1.
Rodzice w ramach Mikołajek kupują dla dzieciaków wyjscie do kina plus wspólne przybory do klasy. Jedna z mam do prezentu chce dorzucić 'list od mikolaja'.

No i jest sprzeciw od jednych z rodziców. Sprzeciwiają się listowi, oraz jakimkolwiek wydźwiękom religijnym.
Co do wyjścia do kina nie ma problemu.

No i teraz reszta rodziców 'głosuje' czy będzie list czy nie.

My ateiści. Mikołaj nigdy u nas nie miał wydźwięku religijnego, kościelnego, ale był. Córka zresztą nie wierzy w mikolaja, zwisa nam to i powiewa. Ale chyba zagłosuje przeciw, bo czuje solidarność z przeciwnikami przejawów religii w szkole. A może nie?

Co myślicie?
Obserwuj wątek
    • powodzenia_juno Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:44
      Mikołaj jest areligijny.
      • carriemat Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:20
        No właśnie okazuje się że nie. Tzn u nas w domu owszem był. Ale jest to święto imienin świętego Mikołaja. Biskupa. I to nie pasowało tym rodzicom. Tzn. Oni nie protestowali przeciwko wyjściu, przeciwko prezentowi w postaci tych przyborów, zaprotestowlai przeciw listowi do dzieci że prezent ten pochodzi od świętego Mikołaja.
        • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:43
          Co za dziwna to szkoła
          Współczuje ci naprawdę
          Na prezent kino i przybory szkolne zamiast czegoś fajnego
          Wśród rodziców jakieś prymitywne karki z siłowni które szukają zwady

Nie możesz zmienić szkoły na normalna ?
    • borsuczyca.klusek Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:47
      Ale jak to list od Mikołaja. To chyba powinien być list do Mikołaja? 🤨
      • nowabiala1 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:39
        "Kochany Mikołaju, przepraszam, że tak długo do Ciebie nie pisałem"?
      • marta.graca Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 05:04
        Dziecko pisze do Mikołaja prosząc o prezent, Mikołaj jako załącznik do prezentu dodaje swój list.
        • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 02.12.22, 22:41
          Które dziecko prosi w roku 2022 o bilet do kina i przybory szkolne ?
          Helou
    • iwoniaw Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:47
      To ten list od Mikołaja ma mieć wydźwięk religijny? Co ta mama chce tam napisać?!
      • trampki_w_kwiatki Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:50
        "kochane dzieci, pamiętajcie, że byłem biskupem i Świętym, a zatem jak chcecie dostawać prezenty i opływać w dostatki, bądźcie miłe, dobre i czułe dla wszystkich członków kościoła, amen!"
        • iwoniaw Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:55
          🤣 Dobre. Aż dziw, że całe zastępy rodziców skupiały się przez pokolenia na wykorzystywaniu opcji tegoż listu do wrzutki "myjcie zęby, słuchajcie rodziców i uczcie się pilnie zamiast rozrabiać i się lenić" zamiast do krzewienia dowolnych zachowań okołoreligijnych 😉
        • po_godzinach_11 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:56
          trampki_w_kwiatki napisała:

> "kochane dzieci, pamiętajcie, że byłem biskupem i Świętym, a zatem jak chcecie
          > dostawać prezenty i opływać w dostatki, bądźcie miłe, dobre i czułe dla wszystk
          > ich członków kościoła, amen!"

No nie. Ten dzisiejszy Mikołaj to wytwór amerykańskiej popkultury, nie religii.
    • smoczy_plomien Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:55
      A po co ten list? To nie 4-latki.
    • emateczka Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:57
      Czekaj czekaj. Wy ateiści i do tej pory Mikołaj Wam nie przeszkadzał, a nawet obchodziliście w domu, ale teraz będziesz zwalczać w imię zwalczania obecności religii w szkołach?
      Logiczne! 😂
    • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 16:59
      Hahahagahaha

Fajny trolling
      Cieszę sie ze nie mieszkam w Polsce i nie ma takich oszolomstw

I co za ubóstwo , kiedyś chodziło się do kina normalnie, nie jako prezent wink
    • jowita771 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:03
      A ta mama, która chce dodać list, to nie może własnemu dziecku wysłać listu do domu? Nie rozumiem problemu, wystarczy, że jednej osobie przeszkadza i rezygnujemy, bo to jest coś, co można łatwo dziecku dać bez angażowania szkoły.
    • kaki11 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:24
      W jakim sensie list od Mikołaja i co miałby się tam znajdować, że miałby być kontekst religijny? Spotkam się z listami do Mikołaja, ale z listami od Mikołaja chyba po raz pierwszy.
      A bardziej w temacie, ja bym była przeciw. To znaczy pomijając, że tak naprawdę obecny Mikołaj nie ma nic wspólnego z katolickim świętym Mikołajem, to uważam, że jeśli chcemy wprowadzić do tej mikołajkowej zabawy z wyjściem do kina i przyborami kontekst religijny to powinno się to odbyć, tylko jeśli klasa jest w całości wierząca. Ty piszesz, że Twoja córka nie jest i jakaś część innych uczniów również. A w takiej sytuacji, uważam, że to po pierwsze bez sensu a po drugie zwyczajnie niewłaściwe.
    • niemoralna Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:35
      Mikołaj ma tyle samo z religią jak i z baletem mongolskim. Rodzice mega pieniacze chyba dla samej zasady , aby podkreślić swoje głupie JĄ

Nasze dzieci od malutkiego nigdy nie wierzyły w takiego prawdziwego Mikołaja z reniferami latajacego po niebie na sankach ,ale wiedziały , że jest to postać bajkowa i obchodzi się Mikołajki dla funu
      • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:23
        Hahahagaga

Braki w edukacji ateistów są takie słodkie

Serio wy wierzycie w takiego prawdziwego Mikołaja z reniferami latajacego po niebie na sankach?????

Hahahahahahahahaha
        • niemoralna Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:26
          Niektórzy wierzą w typka chodzacego po wodzie zmieniającego krew w jabola i wlasne potomstwo tym karmią to i skąd zdziwko z tym "prawdziwym" Mikołajem fruwajacym po niebie saniami z rudolfami ? Jak szaleć to szaleć po całości
    • panna.nasturcja Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:37
      Że wobec wyjścia do kina list jest kompletnie zbędny, poparłabym tych rodziców.
    • arwena_11 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:40
      Ale list ma być do biskupa czy krasnala?
      • arwena_11 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 17:41
        Od nie do
      • stephanie.plum Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:28
        w takiej Belgii Święty Mikołaj paraduje w biskupiej mitrze i z pastorałem, ale oni tam nie mają kompleksów, że są "zbyt katoliccy".
        • mayaalex Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:35
          Ale tez w Belgii kosciol katolicki nie ma nic do powiedzenia w kwestiach panstwowych i edukacyjnych wiec porownanie nie jest najlepsze.
          • stephanie.plum Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:43
            no tak, Mikołaj a sprawa polska...
          • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:46
            Zaraz bo się gubię , Tusk popiera Mikołaja czy go zniesie jeśli wygra ?
        • mgla_jedwabna Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:31
          Za PRLu o dziwo też tak było. Ale nikt nie wykorzystywał Mikołajek ani BP do propagandy religijnej. Biskupi entourage miał co najwyżej walor historyczny, coś jak Lajkonik.
          • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:42
            Chodzilam teraz na kurs językowy( i tam też przychodzil Mikołaj i dawał nam słodycze (szkoła tylko dla dorosłych) ( teraz już nie przychodzi bo kursy online )

Mówił grubym głosem i nas pouczał
            Co wy na to ?
            Średnia wieku w klasie 40 lat ….

Mikołaj przychodzi tez do pracy ale nie osobiście ( zostawia nam słodycze )

Weźcie zjedzcie snikersa i dajcie ludziom żyć
    • angazetka Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:03
      Ale ten list od mikołaja to chyba od tego komercyjnego w czerwonym kubraczku, nie? Gdzie tam aspekt religijny?
    • cosmetic.wipes Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:12
      To jest trolling pro- czy antykościelny? Bo nie umiem wyczuć.

A tak w ogóle to 3/10
      • stephanie.plum Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:28
        podpiszę się...
        • damartyn Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:48
          i ja.
    • cegehana Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:30
      Jest religijny, ale jak się bardzo chce to można.
    • panipoczterdziestce Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 18:47
      Komedia 😂😂😂😂
    • no_name33 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:26
      Myślę, ze nie chciałabym wciskania kitu dziecku.

To rodzice fundują wyjście i przybory, a nie żaden Mikołaj. Wróżka zebuszka też nie przychodzi.
      • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:41
        Bosszz co za prymitywizm
        Bajek dziecku tez nie czytałaś a tylko encyklopedie i fakty TVN włączasz zamiast wieczorynki ?
        • no_name33 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:24
          krolewska.asma napisała:

> Bosszz co za prymitywizm
          > Bajek dziecku tez nie czytałaś a tylko encyklopedie i fakty TVN włączasz zamias
          > t wieczorynki ?
          >

Nie widzisz różnicy? To współczuję ograniczenia umysłowego.

• langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:02
        Zgadzam się. Tworzenie fikcji jest oszustwem na które w szkole nie powinno być miejsca.
        • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:12
          A Andrzejki to nie fikcja ?
          • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:16
            Gdyby szkoła chciała wmawiać dzieciom, że nie jest to fikcja i zabawa ludowa, też byłabym przeciw.
            • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:21
              No wmawia fikcyjne wróżby w które dzieci potem wierzą

A halloween/ bale przebierańców / teatrzyki gdzie dziec zmuszane są do odgrywania fikcji i przebierania się za fikcyjne postacie
              • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:30

Czy znasz szkołę, która za pomocą sfałszowanych listów wmawia uczniom, że wróżby andrzejkowe precyzyjnie zapowiadają przyszłość?
                Co do halloween, sztuk teatralnych i bali przebierańców to aż nie skomentuję, bo mi cię żal.
                • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:42
                  To chyba całemu forum ciebie zal

I nie skomentowałas tego wyjścia do kina- a co jeśli to fikcyjna bajka pokazująca nieprawdę ?
                  Może bajka o Mikołaju właśnie czy jakiejś wróżce ?

A taka wycieczka szkolna np disneylandu czy do wioski koziołka matołka gdzie spacerują fikcyjne postacie ? I potem dzieci myślą ze ta myszka miki jest prawdziwa …..
                  • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:56
                    Ja rozumiem, że jesteś rozpaczliwie tępa, więc jeszcze raz, powoli: szkoła nie powinna świadomie oszukiwać dzieci. Nie powinna fałszować listów ani innych dokumentów po to, żeby skuteczniej dzieci wprowadzić w błąd. Nie powinna twierdzić, że "W Pustyni i w Puszczy" jest filmem dokumentalnym, a "Paweł i Gaweł" zapisem historycznym.
                    Pewnie osobom upośledzonym te niuanse mogą się wydać trudne do uchwycenia.
                    • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:08
                      Podobno mieszkasz w Niemczech
                      A co ze zbieraniem czekoladowych Jajek w ogródku szkolnym???
                      Z okazji Wielkanocy
                      Biedne dzieci są oszukiwane że jajka położył Zajączek

Wydaje mi się że te szkolne „oszustwa” po prostu nie mają końca

Zgłoś to gdzieś może ?
                      • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:29
                        Nie mieszkam w Niemczech, już przerabiałyśmy mozolne wbijanie ci do głowy tego faktu. Wiem, że ci trudno zrozumieć.
                        Gdybym jednak mieszkała, i gdyby szkoła pokazywała dzieciom podrobiony dokument, z którego wynikałoby, że wiosną zające znoszą czekoladowe jaja, żeby uwiarygodnić jakieś mitologiczne brednie, to protestowałabym ogniście.
                        • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:37
                          A Marzannę wolno twoim dzieciom topić? Ta mitologiczna fikcyjna kukla ostatnio robi się coraz popularniejsza
                          • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:41
                            Gdyby szkoła wmawiała dzieciom że nieutopienie kukły spowoduje, że zimia się nie skończy, to istotnie bym protestowała. Albo zwyczajnie zabrała dzieci ze szkoły prowadzonej przez wariatów.
                            • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:46
                              A co z walentynkami w szkole ?

Dzieci dostaną jakaś niepoważna kartkę i myślą ze ktoś w nich się zakochał
                              To super szkoldliwe sad
                              • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:52
                                Nudna jesteś. Nie zetknęłam się z żadnym przypadkiem, by szkoła świadomie oszukiwala dzieci przedstawiając im falsyfikaty, sporządzone po to, by skuteczniej robić z nich durni. Ani w odniesieniu do Dumbo, ani do Marzanny, ani do zajęcy, ani Tomcia Palucha. Jeżeli masz taki przykład to poproszę, jak nie masz to przestań, bo to już nużące.
                                • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 02.12.22, 22:24
                                  Jejku
                                  Nie dostałaś nigdy w szkole walentynki ani nie miałaś mikolajek
                                  Smuteczek
                                  To rzeczywiście nie rozdrapujmy twoich głębokich ran
    • carriemat Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:27
      Z tego wyszła taka jatka na forum klasowym, że aż przecieram oczy se zdumienia.

Okazało się, że część rodziców stwierdziła, że ok, skoro list od mikolaja komuś przeszkadza, to olejmy list, niech dzieci idą do tego kina i po problemie. List jest niepotrzebny.

Ale potem kilkoro rodziców się zacietrzewilo, że ich dzieci wierzą w Mikolaja (!) i że oni sobie nie życzą żeby mówić że to od rodziców prezent czy kogokolwiek innego.

Kolejni powiedzieli ze nie życzą sobie mówić że to od mikolaja reniferów i elfów z Laponii bo oni w elfy nie wierzą (!!!)

Nie uwierzylabym w to gdybym tego na własne oczy nie widziała.

Nie wiem jak to się skończy.
      • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:39
        Nauczyciel do bani

U nas nauczyciel wysłał maila do rodziców z pytaniem czy jakieś dziecko jeszcze wierzy w Mikołaja żeby odpowiednio poprowadzić ten dzień

A tu totalny brak empatii dla tych zaopiekowanycb przez rodziców „mikołajowych” dzieci
        Powinien nauczyciel tupnąć noga i pogonić oszołomów Ateistów którzy robią swoją krucjatę i rozbijają grupę jakimiś głupotami
        • carriemat Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:55
          To nie ateiści tylko rodzice innego wyznania zaprotestowali. Nie wiem jakiego.

A inni rodzice ateiści lub mniej wierzący powiedzieli Okey, olać list, skoro jest kłopotem dla kogoś.

2 / 3 osoby protestują i nalegają na przekazanie dzieciom że prezenty są od świętego Mikołaja bo dzieci w niego wierzą.

Zaproponowałam żeby w domu dali dzieciom prezenty z info, że to od mikolaja. A szkolny prezent niech będzie od rodziców i nauczycielki.
          To dostałam bęcki ze jest to 'próba wymuszenia moich poglądów na nich'
          ....

• krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:07
            Zdecydujcie się czy robicie mikołajki ( podpowiedz: jak nazwa wskazuje dotyczą Mikołaja)
            Czy jakas zwykła kryzysowa zbiórkę na przybory szkolne ( jak podczas drugiej wojny światowej)

Co za dziecinada …..

I kto to w ogole wymyślił ?
            Wskażcie dziecko które uciesz się z prezentu w postaci gumki albo zeszytu ……

Szok i niedowierzanie
            • carriemat Re: Mikołajki wydźwięk religijny 30.11.22, 23:10
              Akurat chodzi o gry planszowe i instrumenty muzyczne. Ale spoko, wyzylas się?
      • escott Re: Mikołajki wydźwięk religijny 30.11.22, 23:47
        rotfl, kiedyś bym nie uwierzyła, ale od paru miesięcy jestem w grupie rodziców dzieci z klasy i... no, wierzę big_grin Donoś o postępach inby <3
      • abecadlowa1 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 02.12.22, 22:45
        Ciekawe kto dostanie zarzuty za obrazę uczuć religijnych?
    • mondaymorning1987 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:28
      Kiedyś jako dziecko i mloda dziewczyna bylam bardzo religijna, na studiach doznalam oświecenia o teraz nie jestem, ale nie pamiętam, żeby ktoś u mnie w szkole czy w domu rodzinnym wiązał postać mikolaja przynoszącego prezenty z religią. W domu był zwyczaj, że budzilam sie 6go grudnia i prezent znajdowalam pod poduszką. Gdyby byl tam list od mikolaja to by mi było bardzo przyjemnie, generalnie ja jestem na tak.
    • langsam Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 21:59
      Byłabym przeciw. Szkoła nie powinna wmawiać dzieciom nieprawdy, w tym wypadku podszywać się pod rzekomego autora listu, który w dodatku rzekomo funduje klasie kina i przybory. Jeżeli jakiś rodzic chce, to jak słusznie ktoś w wątku powiedział, może do swojego dziecka wysyłać listy.
    • alpepe Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:11
      List od św. Mikołaja: Pamiętajcie drogie dziatki, że wrzuciłem ubogim młodym kobietom złote przedmioty, by miały na posag, bo inaczej nikt by ich nie zechciał i musiałyby się prostytuować. Zatem cieszcie się, że teraz kobiety mogą zarobić na swoje utrzymanie innym sposobem niż przez ślub z kimś czyhającym na posag i mogą powiedzieć w każdej chwili nie, jak się im coś nie podoba i wyjść i trzasnąć drzwiami. I powiedzieć takiego wała!
      Podoba mi się pomysł, nie powiem.
      • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:13
        Ale śmieszne, pasowała byś na to forum gdzie karki się tłuką ze sobą
        • no_name33 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:28
          krolewska.asma napisała:

> Ale śmieszne, pasowała byś na to forum gdzie karki się tłuką ze sobą
          >
          >
          W tym wątku to raczej ty jesteś śmieszna. Zacofana i nie czającą absurdu sytuacji. Zostań w domu, ze swoimi średniowiecznymi pomysłami. Gusła, klapy na oczach i jeszcze może cieciorka w nodze 🙄
          • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:45
            Próbuje wam pokazać jak was widzi otoczenie
            Ludzie w realu westchna nad waszymi oszolomstwami i nie skomentują
            Ba forum łatwiej wam napisać prawde
    • sarah_black38 Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:32
      carriemat napisał(a):

>
      > My ateiści. Mikołaj nigdy u nas nie miał wydźwięku religijnego, kościelnego, al
      > e był. Córka zresztą nie wierzy w mikolaja, zwisa nam to i powiewa. Ale chyba z
      > agłosuje przeciw, bo czuje solidarność z przeciwnikami przejawów religii w szko
      > le. A może nie?
      >
      > Co myślicie?
    • arthwen Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 22:55
      No dobra, niby śmieszny wątek, ale w sumie jak sobie przypomnę jaką u nas jedna matka rozpętała aferę jak w TRZECIEJ klasie jej bąbelkowi inne dzieci powiedziały, że Mikołaj nie jest prawdziwy i tak na prawdę to prezenty od rodziców...
      • iwoniaw Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 12:49
        arthwen napisał(a):

> No dobra, niby śmieszny wątek, ale w sumie jak sobie przypomnę jaką u nas jedna
        > matka rozpętała aferę jak w TRZECIEJ klasie jej bąbelkowi inne dzieci powiedzi
        > ały, że Mikołaj nie jest prawdziwy i tak na prawdę to prezenty od rodziców...
        >

Trzeba jej bylo powiedzieć, że niczyja wina, że ma bombelka malej wiary 😉 Chyba już tu opisywałam tę historię z etapu wczesniszkolnego najstarszego dziecięcia: jedno chłopię postanowilo uswiadomić kolegów i koleżanki, iż "Mikolaj nie istnieje, a prezenty podrzucają rodzice", na co inne pacholę oświadczyło "no ty nie zaslugujesz na prezent od Mikołaja, masz szczęście, że rodzice cie kochają na tyle, że im sie chce udawać, że to od niego - jak ci nie wstyd robić z nich idiotów przed całą klasą opowiadając o tym" 😉
        • arthwen Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 14:24
          Pytanie co jak rodzice kochają na tyle, że nie chcą udawać i otwarcie mówią, że to prezenty od nich? wink
          • iwoniaw Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 15:39
            arthwen napisał(a):

> Pytanie co jak rodzice kochają na tyle, że nie chcą udawać i otwarcie mówią, że
            > to prezenty od nich? wink
            >

No nie wiem, może nie kochają wtedy wcale? 😀 Kto wie, co niektórym dzieciom w głowach siedzi. Natomiast zawsze szczerze śmieszyły mnie matki z postulatami, żeby wszyscy zakazali swoim dzieciom tego, czego nie wolno ich dzieciom oraz zabronili dzieciom mówić do ich dzieci cokolwiek, czego oni by im nie powiedzieli, a jednocześnie szczerze oburzeni, że ktoś woli sie przyjaźnić z kimś innym, zapraszać kogoś innego itd.
            • arthwen Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 20:21
              Parę takich egzemplarzy mamy. Już tu kiedyś pisałam na forum, że dostawałam zarzuty, co do robienia dziecku jedzenia do szkoły. Bo co to ma być, że moje dostaje z domu (alergik, do tego mocno wybiórczy jedzeniowo swego czasu - teraz już jest lepiej i alergicznie i pod względem wybiórczości) i to takie wypasione, bo ich dzieci też chcą, a im się nie chce robić! Więc ja mam przestać i przestawić dziecko na jedzenie instytucjonalne!
              Podziałało tak, że spięłam 4 litery i przez jakiś czas to robiłam mega wypas, łącznie z wycinaniem kształtów z serka tongue_out
              • krolewska.asma Re: Mikołajki wydźwięk religijny 02.12.22, 22:26
                Sorry żaden suchy posiłek nie zastąpi ciepłego obiadu nawet gdyby Michał anioł go wyciął
    • ga-ti Re: Mikołajki wydźwięk religijny 27.11.22, 23:50
      W tym wieku jedne dzieci wierzą w Mikołaja, inne nie wierzą, mało chyba jest dzieci, które na słowo "Mikołaj" mają obraz Mikołaja biskupa, z mitrą i pastorałem, raczej Mikołaj z coca coli wygrywa.
      A kiedyś były modne personalizowane filmiki od Mikołaja z Laponii. O i kolejny Mikołaj wink

Można przecież powiedzieć, że prezenty były w domach, a że dziś mikołajki, taki wyjątkowy (lub wesoły, żeby nikogo nie urazić) dzień, to rodzice chcą zrobić wam drogie dzieci prezent i fundują wam bilety do kina.

Klasowe grupy dyskusyjne rodziców to zło!
    • conena Re: Mikołajki wydźwięk religijny 01.12.22, 09:21
      ale co w tym liście miałoby być?

bo jeśli coś w stylu "kochane dzieci, miłego dnia, wasz Mikołaj" to głosujący przeciw robią z siebie debili.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka