Dodaj do ulubionych

A gdyby tak...w wigilię i święta każdy

28.11.22, 16:07
został u siebie?
U siebie w domu/mieszkaniu. Czy świat by się zawalił?
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:17
      Ojca by mi było szkoda. Bo musiałby siedzieć z kimś przez siebie nielubianym w tym samym domu tongue_out
      • krypteia Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:24
        heca7 napisała:

> Ojca by mi było szkoda. Bo musiałby siedzieć z kimś przez siebie nielubianym w
        > tym samym domu tongue_out

Czemu twój ojciec mieszka z kimś kogo nie lubi?
      • arthwen Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:41
        Ale cały rok tak ma, więc chyba się przyzwyczaił, skoro nie dąży do zmiany?
        • heca7 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:54
          Ojciec ma 84 lata. Raczej nie ma ochoty się wyprowadzać z własnego domu.
          • marta.graca Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 19:12
            A z tą nielubianą osobą dawno już mieszka?
          • krypteia Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 19:41
            heca7 napisała:

> Ojciec ma 84 lata. Raczej nie ma ochoty się wyprowadzać z własnego domu.
            >
            A może wyprowadzić z własnego domu tę nielubianą?
            • arthwen Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:35
              Zapewne nie, bo to prawdopodobnie jego żona, dla której to też jest własny dom wink
              • marta.graca Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 22:35
                Jak już całe życie się z nią męczy, to faktycznie mając 84 lata już na bank się z nią nauczył żyć i może nawet mu nie przeszkadza wink
      • eriu Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:54
        Sam sobie wybrał.
      • enigma81 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 13:28
        O, o moim tacie piszesz? wink
        • bulzemba Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 30.11.22, 12:49
          Piszecie o swoich matkach czy macochach?
          • enigma81 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 30.11.22, 13:01
            Ja o swojej matce. Nie wiem jak heca.
    • kamin Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:19
      Już tak mieliśmy
      Można, tylko po co?
    • milejdi_di Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:21
      Co drugi rok zostaję. Wtedy spędzamy święta z teściami
    • daniela34 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:29
      Nie, na pewno nie. Ale niektórzy zwyczajnie lubią spotykać się z rodziną albo wyjeżdżać do hotelu, do domku, w ciepłe kraje, czy gdzie tam jeszcze. Dlaczego mieliby tego nie robić?
    • powodzenia_juno Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:31
      Miałam tak przez całe dzieciństwo. I chyba dzięki temu święta dobrze mi się kojarzą. Natomiast problemy zaczęły się po ślubie - te wszystkie, kto z kim i u kogo... To nie jest fajne!
      • z_lasu Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 17:00
        U nas nie ma problemu "kto z kim i u kogo", zawsze wszyscy ze wszystkimi u nas. To nie jest fajne!
    • alpepe Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:32
      Ja tak robiłam, wigilia była u mnie, w święta różnie, ale generalnie zawsze mi się święta kojarzyły ze stresem i wkurwionymi rodzicami, więc ja tego nie powtarzałam.
      • pani_tau Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 13:53
        U mnie matka szalała, w rezultacie święta BN są mi całkowicie obojętne.
    • gorzka.gorycz Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:32
      A jeśli ja zapraszam tych, których lubię? I oni chcą przyjść? Też nie wolno?
    • stephanie.plum Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:33
      ale że niby godzinę policyjną chciałabyś wprowadzić? (Wigilię policyjną...)
      • z_lasu Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 17:00
        Tfu, tfu... Odpukaj! To wtedy goście by jeszcze u mnie nocowali.
        • stephanie.plum Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 19:10
          :~D
    • leanne_paul_piper Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:35
      Ja zawsze robię to, na co mam ochotę. Chcę, to wyjeżdżam w ciepłe kraje, chcę, to spędzam w domu, albo jadę w gości.
      Po prostu podejmuję decyzję i ją oznajmiam zainteresowanym. A to można inaczej?
      • z_lasu Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 17:02
        Jak się ma schorowanych rodziców, którzy już sami nie przygotują sobie Wigilii, to się robi Wigilię dla nich.
        • arthwen Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:36
          Albo nie robi.
          • ga-ti Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:51
            Jak się ma normalne relacje wśród najbliższej rodziny to się nawet nie ma takich rozkmin.
            • panna.nasturcja Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 22:03
              Nie ma się, bo każdy spędza święta jak chce, naprawdę świat się nie zawali jak ktoś wyjedzie albo spędzi święta w domu z dziećmi i mężem/żoną.
              A w Polsce święta, a zwłaszcza wigilia, to taki egzamin pot tytułem „kogo kochasz”. Koszmar.
              • arthwen Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 16:29
                O to to.
        • panna.nasturcja Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 22:02
          Albo nie, wigilia to nie jest ciś bez czego się umiera.
    • pyza-wedrowniczka Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:38
      Nie zawalił by się. Ale ja lubię te nasze spędy rodzinne i nie chciałabym zostać w domu tylko z mężem i synem. Więc cieszę się, że mogę zaprosić gości i zrobić wigilię "po swojemu tak, jak lubię" czyli na 10 osób.
      • ajaksiowa Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 16:41
        Cieszę się że w tym roku krótkie te Święta😁😁😁
        • ritual2019 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:36
          Krotkie?
          • pyza-wedrowniczka Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:20
            Takie, jak zawsze raczej
            • panna.nasturcja Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 22:05
              No nie, jak wigilia wypada w środę to po niej są cztery dni wolne, w tym roku to tylko weekend dłuższy o jeden dzień. Oczywiście dla tych, którzy pracują pomiędzy świętami a nowym rokiem.
              • ritual2019 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 15:09
                U mnie to wolne 2 tygodnie, ostatni raz do pracy 16.12 a powrot 3.01.
                Partner tak samo.
    • kafana Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 19:23
      Nie sorry. Dlaczego mam zostawiać mame sama? Nie spotkać się z rodzeństwem? Skoro wtedy możemy na luzie i kazdy ma wolne. Ja w mieszkaniu w miescie srednio mam klimat świąteczny. Przerabiałam to w pandemie.
      W życiu nie zostanę - mogę wyjechać w piekne miejsce za cenę paliwa.
      U nas nie ma spiny. Prezenty są symboliczne tylko młody się obłowi wg przygotowanej przeze mnie listy. Pójdziemy na fajna pasterkę. Na narty z dzieciorem a sami na biegówki jak będą warunki. Już nie mogę się doczekaćsmile będziemy pic winko przy kominku. Wigilia to dwie zupy, ryba z surówka i ciasto. To robi mamita. Ja zrobię w pierwszy dzień świat obiad - chyba piersi z kaczki a w drugi pójdziemy do knajpki. Wieczorem na saunę i banie do domku znajomej w lesie.
      Po co mam siedzieć w mieszkaniu?smile
      • ga-ti Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:49
        "Po co mam siedzieć w mieszkaniu?"
        Bo rodzina to zło, spotkania rodzinne to zło jeszcze większe, wspólne jedzenie, siedzenie i rozmawianie to już tortury. A z prezentów na pewno nikt się nie ucieszy i tylko Ci tyłki obrobią. Dziecko na 100% wolałoby spotkać się z kumplami niż z babcią O. Taka tutaj panuje narracja.
        Ja tam Ci zazdroszczę smile
    • ritual2019 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:27
      Zostajemy u siebie, w wigilie w ub roku i dwa kata temu przyszlo kilku przyjaciol. W tym roku przychodzi wiecej ale 10.12. W BN bedziemy w swoim gronie ale w wakacje swiateczne spotykamy sie z rodzina i ze znajomymi. To zawsze okres spotkan. Roznie bylo w przeszlosci ale zawsze milo, wesolo. Nie spotykalam sie nigdy z nikim na sile, bo trzeba, wypada, bo to rodzina, bo swieta...to ma byc przede wszystkim radosnie, przyjemnie spedzony czas .
    • chatgris01 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:41
      Od 21 lat tak spedzam i swiat sie nie zawala (czemu mialby?)
      • chatgris01 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 20:58
        A, pardon, od 20.
    • ga-ti Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:45
      My zostajemy w tym roku, choć pewnie jedno z dzieci nie wytrzyma i w drugi dzień pojedzie do swojej sympatii wink
      Często zostajemy na święta w domu, czasem tylko jedziemy do rodziców, czasem oni do nas przyjeżdżają, ale święta we własnym domu i w gronie domowników nie są dla nas niczym egzotycznym, ani bolesnym, dobrze się bawimy, czasem nieco nam tęskno do rodziny, ale cóż, takie życie.
    • demono2004 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 21:56
      Nie, Świat by się nie zawalił i nie zawali. Nie po to człowiek zakłada rodzinę cby potem fruwać po wszystkich w rodzinie i nie mógł spędzić Świąt w swoim domu.
      Nie rozumiem tego poddawania sie presji.
    • panna.nasturcja Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 28.11.22, 22:00
      Ale jaki masz problem? Chcesz, to zostań.
    • maly_fiolek Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 10:09
      Po co?
      Ja tam lubię poczucie bliskości smile.
    • shellyanna Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 12:13
      Babci byłoby mi żal.
    • princy-mincy Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 12:27
      Przeciez juz tak bylo w czasie cowidu i przyznam, ze wolimy swieta z rodzicami/ tesciami, siostrami i ich rodzinami.
    • aragorna71 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 16:35
      no ja zostaję, w tym roku przyjdzie do mnie 18 osób i nikt nic nie przyniesiesmile
    • novembre Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 20:45
      My zostajemy. 1500 km samochodem lub 2000 franków za bilety lotnicze nas pokonały. Plus wigilia w sobotę, czyli podroż w sobotę po pracy i szkole. Stawiamy więc na lenistwo smile
    • beata_anuszewska11.2022 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 21:40
      Jak ktoś chce i mu to odpowiada to czemu nie..... Ja najmilej wspominam rodzinne święta, no może dlatego, że mam ( niestety miałam, bo część już nie żyje) rodzinę, która się lubi, często widuje, jeszcze częściej rozmawia i dobrze ze sobą czuje. Dziwne?
      Wigilie na 20-30 osób - 4 pokolenia, dzieci, przebieranie się za Mikołaja, prezenty, choinka to smak dzieciństwa mojego, moich dzieci.
      Teściowa to niekoniecznie głupia dewotka, teść- pijak, stryj- prymityw, szwagierka-wredna itd
      • danka88 Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 29.11.22, 23:34
        Można oczywiście , ale jakoś tak smutno by było
      • kafana Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 30.11.22, 19:09
        Fajniesmile super ze masz wspaniałe wspomnienia. Najgorsi są ludzie, którzy nie oferują w ogóle jakosciowego czasu ze sobą a maja wąty o to ze się im nie poświęca.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 30.11.22, 12:41
      A dlaczego sugerujesz, że każdy chwilby zostać w domu? Ja nie. Bardzo lubię wigilię, swoją rodzinę i męża rodziców. Gorzej że szwagrami Ale cóż
    • bulzemba Re: A gdyby tak...w wigilię i święta każdy 30.11.22, 12:56
      A tak nie było w Wigilię covidową? Pamiętam kilka artykułów opisujących satysfakcję wszystkich introwertyków z powodu odpadnięcie "radosnego" świętowania dziką bandą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka