Dodaj do ulubionych

Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna

28.11.22, 16:12
Dziewczyny poradźcie,
od wielu lat używam szczoteczki elektrycznej do zębów oral B - już nie pamiętam jaki model, ale tani te parę lat temu nie był. Teraz chciałam zainwestować w szczoteczkę soniczną, bo wyczytałam, że to dużo lepsze od zwykłej szczoteczki elektrycznej. Już chciałam kupować, ale po wejściu do sklepu jednego czy drugiego zarzuciło mnie ofertami czegoś co nazywa się szczoteczka magnetyczna. Oczywiście w opisach same superlatywy, oczywiście droższa niż soniczna. Używa któraś tej magnetycznej? Faktycznie widać różnicę czy to zwykły marketing i nei ma sensu przepłacać?
Przy Cyber Monday myślałam, że coś kupię dzisiaj wink.
Obserwuj wątek
    • pogodzona_1234 Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 19:27
      Podbijam. Serio, nikt nic? Nie wierzę, że żadna z ematek nie korzysta ze szczoteczki sonicznej czy magnetycznej wink
      • presens Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 19:39
        Owszem, korzystam z sonicznej. Po zuzyciu trzech superdrogich philipsów sonicare, które padały tuż po gwarancji, zakupiłam za 250 zł u dentystki soniczną szczoteczkę seysso. Działa dobrze i nie będzie mi szkoda jak się zepsuje. We wspomnianych phillipsach korzystałam tylko z programu sensitive, który był i tak brutalny w porównaniu z pracą obecnej szczotexzki- mam odsłonięte szyjki
    • sueellen Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 19:35
      Używam sonicznej jakieś firmy no name. Kupiłam na Amazonie że dwa lata temu na wyprzedaży. Działa bez problemu, bateria trzyma bardzo długo - z miesiąc. Ładuje gdy zaczyna migać. Jedyne co to trzeba zaopatrzyć się w szczotki wymienne na zapas w razie gdyby zniknęła z rynku ( bo te no namy lubią znikać).
    • gris_gris Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 19:48
      Ja mam taka www.ion-sei.com/products/toothbrush/ bo jest ladna smile

Oprocz tego bardzo dobrze dziala (uzywam jej z pasta, nie z sama woda, jak sugeruja smile )
      https://www.ion-sei.com/cms/wp-content/uploads/2020/10/three_colors_brush_long.jpg
    • princesswhitewolf Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 20:20
      Od lat uzywam Philipsa Diamon Soniczna. Tak soniczne sa lepszs niz obrotowe

Co to jest magnetyczna to nie wiem
    • daszka_staszka Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 28.11.22, 20:36
      Soniczna dużo lepiej czyści niż elektryczne. Co do magnetycznej to pierwsze słyszę
    • koperek85 Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 17:19
      Miałam obrotową oral b i wymieniłam na soniczną ale kupioną w Chinach na promocji od oficjalnego sklepu. Jestem bardzo zadowolona, bateria bardzo długo trzyma. Dla mnie lepsza niż obrotowa. Mam oclean
    • anvalley Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 20:49
      No właśnie nie wiem jak to jest z tymi sonicznymi. Niby badania pokazują że lepsze są obrotowo-rotacyjne ale o dużej ilości obrotów. Też chcę wymienić szczoteczkę, dotąd miałam podstawowy model Oral-B za 60zł, ale chcę kupić taki z 40tys obrotów, regulacją nacisku i prędkości obrotów. Waham się nad soniczną, ale wyniki badań jakoś tam do mnie jednak przemawiają...
      • daisy Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 21:56
        Używałam i takiej, i takiej, i wracam do obrotowej, moim zdaniem lepiej czyści zęby.
        • princesswhitewolf Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 30.11.22, 14:48
          No badania mowia przeciwnie. Magnetyczna to ponoc ma zalety obu
    • aurinko Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 21:47
      Wszyscy w domu mamy soniczne Philipsa od 6 lat. Dzięki rejestracji na stronie producenta gwarancja jest przedłużona i mieliśmy wymieniane za darmo na nowe bo niestety psuły się po 2,5 roku. A tak to jesteśmy wszyscy zadowoleni
    • misiamama Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 21:52
      u mnie wszyscy mamy soniczne Phillipsa, nikt nie zgłasza problemów z korzystaniem. Nie słyszałam o magnetycznej.
    • daisy Re: Szczoteczka elektryczna/soniczna/magnetyczna 29.11.22, 21:55
      Od paru lat używam sonicznej i chcę przejść na zwykłą porządną obrotową. Soniczna jest owszem, lepsza, ale od "analogowego" szczotkowania, o ile wiem obrotowa mechaniczna skuteczniej czyści zęby.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka