Dodaj do ulubionych

Laserowa korekta wzroku

28.11.22, 23:02
Dziewczyny, czy któraś z was sobie robiła? warto? jakieś minusy?
czy może ktoś polecić klinikę w Warszawie?
Mam krótkowzrocznosć -3,5.
Obserwuj wątek
    • alina460 Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:13
      Były już takie wątki.
      Ja robiłam korekcję, ale dawno to było i nie w Warszawie.
      Jestem zadowolona i żałuję, że nie zrobiłam tego 10 lat wcześniej.
    • czerwonylucjan Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:33
      Czytalam wiele opinii, ze pozostaja blizny, ktore wplywaja na widzenie. Najlepsze wydawalo sie wszczepienie soczewki.

Przy tak malej wadzie zaczelabym od jednego oka i po roku, dwoch - gdy wszystko ok, zrobila drugie.
      • koko8 Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:40
        czerwonylucjan napisał(a):

> Czytalam wiele opinii, ze pozostaja blizny, ktore wplywaja na widzenie.

To chyba orzy prastarych metodach korekcji typu lasik czy lasek.
    • koko8 Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:38
      Miałam korekcję metodą mikrosoczewkową. Rekonwalescencja trwa pare godzin, ta metoda jest mało inwazyjna.
      Kliniki ni polecę, bo mimo, ze ma świetnych i uznanych lekarzy, to obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia.
      Ze względu na dużą wadę wzroku (minus) i poczatki prezbiopii zrobiono mi monowizję. I tu bym się zastanowila dwa razy. Ale nie kazdy jej chce czy potrzebuje.
    • obrus_w_paski Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:54
      Ja robiłam przy nieco mniejszej krótkowzroczności. Rewelacja, sama operacja trwa z 30 sek, widzisz lepiej właściwie po pierwszej godzinie, potem tylko się oczy szybko mecza, trzeba je zakraplać. Po kilku dniach już wracasz do normy
    • smoczy_plomien Re: Laserowa korekta wzroku 28.11.22, 23:55
      Robiłam 3 lata temu, w Warszawie na Ochocie, nazwy kliniki nie pamiętam.

Miałam -8 przed zabiegiem (który trwał ok. 40 sekund), a po miałam wzrok jak żyleta, widziałam wszystko ostro na niesamowitą odległość.

Teraz po 3 latach zaczęłam trochę już tracić wzrok, myślę, że mam ok. -0.5 i zaczynają mi się pojawiać jakby odbicia, chyba astygmatyzm narasta, no ale cóż, taka moja uroda, że wzrok mam kiepski i szybko pogarszający się. Jestem zadowolona, bo na starość zamiast -15, będę miała może -3.

Minusy zabiegu są, ale nie są dla mnie problematyczne:
      - suchość oka - raz dziennie muszę zakroplić, zwykle po obudzeniu
      - zwiększona wrażliwość na światło
      - ostre punkty świetlne widzę z taką jakby pajęczynką dookoła (np. latarnie w nocy)

Po zabiegu musisz co rok przychodzić, koniecznie do nich, na kontrolę, bo inaczej tracisz gwarancję. Mi przy drugiej takiej wizycie powiedziano, że mam zbyt cienkie coś tam i nie da się u mnie powtórzyć operacji, więc nie przychodzę, ale w innym przypadku przysługuje Ci powtórka operacji, jeśli wzrok się pogorszy.

Biorąc pod uwagę plusy i minusy, jestem bardzo zadowolona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka