Dodaj do ulubionych

Telefon, a bezpieczeństwo.

29.11.22, 21:55
W wątku o telefonach wiele osób napisało, że nie kupiłoby chińskiego telefonu ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Możecie rozwinąć temat?
Albo podrzucić jakieś linki do tematu?

Mam dziś bardzo opóźnione myślenie (jestem przeziębiona i ciężko myślę) i kompletnie nie mogę wymyślić, w jaki sposób korzystanie z telefonu marki Xiaomi wpływa na bezpieczeństwo, a chętnie zgłębiłabym temat.

Dziękuję big_grin
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 29.11.22, 22:01
      Transfer danych bez zgody a nawet wiedzy użytkownika.
      • car_fox Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 00:22
        Omg, to tak jakby obecnie nikt tego nie robił?
        Wiesz dlaczego taki krzyk? Dlatego że Chińczycy skopiowali "nasze" chipy i wiemy co mają w rękach i kto wie czy kiedyś nie będą mogli robić to co mu teraz
        Tu chodzi o sprawy i możliwości militarne a nie telefony.
      • pani_tau Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 18:00
        Moje dane każdego uśpią na stojąco.
        • engine8t Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 18:47
          I tu jest problem poniewaz sa one rownie wazne jak dane innych.
    • melikles Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 29.11.22, 22:02
      Na twoje bezpieczeństwo raczej nie ma wpływu bo jesteś nieistotny. Co najwyżej może zbierać informacje o twoich kontaktach i preferencjach, jak wszystkie smartfony zresztą. Natomiast jest ryzyko, że sprzęt takiej firmy może zbierać dane wrażliwe na poziomie polityków, służb publicznych, armii itp...
      • k.messi Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 29.11.22, 22:06
        O, to brzmi logicznie, dzięki - właśnie w ten sposób nie mogłam sobie tego poukładać, zafiksowałam się na byciu 'zwykłym, szarym Kowalskim' wink
    • kozaki_za_kolano Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 29.11.22, 22:08
      Nieśmiało doradzę (niepytana), że przed a w tytule bez przecinka smile
      • k.messi Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 00:15
        A wiesz, że rozważałam obie opcje?
        Wygrała ta z przecinkiem big_grin

Dzięki, zapamiętam! smile
        • mgla_jedwabna Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 11:51
          Najłatwiej zapamiętać, że to tak, jak z "i". Jeśli "telefon i bezpieczeństwo", to analogicznie "telefon a bezpieczeństwo". Natomiast przecinkiem rozdzielamy zdania współrzędne:

"Czepiasz się, a nie znasz całej prawdy" = "Czepiasz się, ale nie znasz całej prawdy".

Niestety durne panie w szkole zamiast tłumaczyć zasady, tzn. logikę stosowania znaków przestankowych, każą wkuwać i stosować bez zrozumienia regułki w rodzaju "przed a stawiamy przecinek". Podobnie z "który". Plagą obecnie jest nieoddzielanie zdań wtrąconych dwoma przecinkami. Dzieciaki wypełniają ćwiczenia zamiast budować zdania, nie potrafią więc ogarnąć umysłem wewnętrznej logiki trzyczłonowego zdania, a tylko ewentualną lukę między wyrazami, w którą należy coś wstawić. Mamy potem niedoróbki typu "Plecak, który kupiłem w Australii szybko się popsuł." i nie wiesz, czy plecak został kupiony w Australii, czy też gdzie indziej, a dopiero w Australii się popsuł.
    • kk345 Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 00:23
      Ludziom się po prostu wydaje, że te telefony spoza Chin absolutnie nie gromadzą o nas żadnych danych, no skądże, jak by śmiały...big_grin
    • zuzanna_a Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 00:36
      Ja od razu mowie ze sie nie znam,
      Ale o ile wiem to np w iphonie nie da sie zainstalowac aplikacji ani oprogramowania ani niczego co nie pochodzi ze sklepu apple, co gwarantuje przynajmniej tyle, ze jakby mnie zamroczylo i dalabym sie oglupic jakiemus oszustowi, kliknela w link z smsa czy jakas falszywa wiadomosc czy kliknela pobieranie z jakiejs strony to system niczego mi nie zainstaluje.
      W sumie to glownie o bank chodzi. Reszta na telefonie mi wisi. Zdjecia moich kotow kogos obchodza?
      • kk345 Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 01:02
        To, że nie da się zawirusować Iphone to jedna z powszechniejszych legend. Tylko legendsmile
        • feel_good_inc Re: Telefon, a bezpieczeństwo. 30.11.22, 10:38
          Pegasus entered the chat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka