Dodaj do ulubionych

Lego - dziwnie niskie ceny

29.11.22, 23:41
Ja dalej szukam prezentów, ale dzięki Wam mam już prawie zrealizowane pomysły.
Dziś kolejne pytanie, bo mam wątpliwości.
Dziecko starsze marzy o zestawie lego drzewko bonsai. Nowy piękny zestaw u nas w sklepie 249 zł, drogo jak dla mnie, tym bardziej, że to nie będzie jedyny prezent, a złożyć się nie ma z kim. I tak sobie szukam na allegro. I są o 50 zł taniej, a są i o stówkę taniej. Te o stówkę tańsze z zaznaczeniem, że nie mają oryginalnego tekturowego pudełka.
I teraz, 100 zł za pudełko to sporo wink ale jeśli te klocki miałyby wcale nie dojść (bo ida z dalekich Chin), czy pochodzą z podejrzanych źródeł, czy to podróby jakieś wcale nie lego? Strach rozważać?
A te o 50 zł taniej, czemu tak tanio? Wszystko mają według opisu i numerki się zgadzają i ilość klocków, wyglądają całkowicie tak samo, jak te za 250.
Co robić? Pomóżcie!
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Lego - dziwnie niskie ceny 29.11.22, 23:47
      Na allegro jest z zasady taniej niż w sklepie. 50 zł z 250 wydaje mi się ok (ale dziś znalazłam grę dla męża dwa razy tańszą niż wszędzie indziej i temu już nie ufam).
    • aurinko Re: Lego - dziwnie niskie ceny 29.11.22, 23:50
      Te bez pudełka to nie są oryginalne lego. Nie warto sobie nimi głowy zawracać.
      Ja kupiłam bukiet na Allegro za 179zł. Nowy, w pudełku. Ostatnie do kolekcji córki, dostanie na Mikołajki.
    • ida_listopadowa Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 00:06
      to co znalazło się o 100 zł taniej na allegro to jest tzw. dropshipping, czyli zarezerwowana na aliexpress albo innym alibabie podroba, ktora jest do ciebie wysylana z Chin przez ali, a polski sprzedawca tego nawet nie dotyka, tylko inkasuje roznice w cenie, czaem to i nawet 80% ceny za ktora wystawil.

Dostajesz najtansza podrobe z Chin, dodatkowo za nia przeplacasz i czekasz tygodniami. Juz chodzby z tego powodu nie warto.
    • smoczy_plomien Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 00:12
      Chińskie podróby zwykle na fotce nie pokazują pudełka albo po przyjrzeniu się okazuje się, że w czerwonym kwadracie napis jest inny niż LEGO.
      • black_magic_women Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 00:23
        Jakiś czas temu pytałam tutaj na forum o ewnentualne kupno podróbki i skutecznie wyperswadowałyście mi ten pomysł, za co dziękuję. Została mi natomiast wiedza z portalu na s... że na życzenie/za dopłatą mogą dodać "pudełko".
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 00:19
      W sklepach stacjonarnych zawsze jest drożej niż na allegro.
      Tych bez pudełka i z dostawą z Chin nie kupuj.
      Czasem oryginały można kupić dużo taniej, jak sprzedają zwroty z marketów, powystawowe, czasem w uszkodzonych pudełkach, trzeba dokładnie czytać opisy, czy są wszystkie elementy i sprawdzać jakie opinie ma sprzedawca, jak dobre, to na ogół nie ma ryzyka i płacić przez allegro, wtedy masz gwarancję, że kasę odzyskasz, jak coś nie wypali.
    • mikams75 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 00:31
      50zl taniej jesli w sklepie jest za 250 wydaje sie ok, to akurat koszt utrzymania sklepu, wiadomo, ze w sklepie bedzie drozej niz w necie.
    • leni6 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 01:13
      Pierwszy raz lego kupujesz ? Różnice pomiędzy sklepami sięgające 30% to norma, bywa i więcej.
    • jkl13 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 06:13
      Aż zerknęłam na allegro. Najtańszy oryginalny bonsai jest za 170 zł, sprzedawca to oficjalny sklep allegro,pewne źródło,nigdy się nie nacięłam.
      Najtańszy najtańszy jest za 100, ale tam jest wyraźnie zaznaczone,że wysyłka z Chin, więc podróba.
      Przy LEGO to normalne,ta różnica w cenie (oryginałów). Na allegro trzeba sprawdzać kraj wysyłki i opinie o sprzedawcy. I można kupić znacznie taniej niż w sklepie. Ba, na allegro sprzedaje jeden ze sklepów z mojego miasta. Różnica w cenie między tym,co na półce, a na allegro, to często kilkadziesiąt procent. Zamawiam więc na allegro 🤷.
    • ursgmo Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 06:17
      Spójrz w Empiku ( online) widziałam to drzewko za 190 zł.
    • kochamruskieileniwe Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 06:58
      Poszukaj tego zestwu na promoklocki.pl

przed chwilą sprawdziłam - najtaniej 169,89 zł

Jeżeli idzie coś z Chin i bez pudełka - na 100procent podróba. Może być ok, a może być bardzi złej jakości. To loteria.

• bulzemba Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 07:29
      Grudzień. Sezon na jelenia się zaczyna.
    • fibi00 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 07:49
      Jeśli z Chin to na pewno podróba. Syn ma to drzewko bonsai - kupił ma olx za połowę ceny. Wiem- trochę głupio kupić coś używanego jako prezent ale akurat mój 15latek by się nie pogniewał. Jemu marzy się LEGO architecture a to cholerstwo też drogie. Jeśli znajdę gdzieś używane (czyli raz złożone) , z oryginalnym pudełkiem, instrukcją i wszystkimi elementami, w dobrej cenie to kupię używane.
    • lauren6 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 10:03
      Od lat kupuję Lego na Allegro. W tym roku syn zażyczył sobie pociąg Lego i kupiłam na All o 100 zł taniej niż w empiku. To jest to samo oryginalne Lego co w sklepach.

Podróbek bez pudełka bym nie kupiła. Ogólnie nie kupuję ubrań czy zabawek z Chin, bo nie mają europejskich atestów i nie wiadomo jakiej chemii użyto w procesie produkcji.
    • szmytka1 Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 11:52
      Jeśli to to samo drzewko co znalazłam, to na amazon.pl jest po 169 zł. Załóż aplikacje amazon na telefonie. Pierwszy zakup w aplikacji jest możliwy z kodem appka35, jest opisane krok po kroku co i jak. Dostawa za darmo będzie, a więc kupisz to drzewko za 134 zł oryginalne lego i w kilka dni będzie w domu.
    • ga-ti Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 23:49
      Wielkie dzięki!
      Kupuję lego, choć coraz mniej, bo najmłodsze dziecko odziedziczyło po starszych, ale zwykle w markecie albo w smyku gdy jest jakaś promocja, w lokalnym sklepie z lego.
    • taniarada Re: Lego - dziwnie niskie ceny 30.11.22, 23:54
      W Auchan jest duży wybór klocków lego i ceny przystępne .Kupowałem z Harry Potter .Na allegro dostawa droższa .
    • wkswks Re: Lego - dziwnie niskie ceny 01.12.22, 17:36
      Z Chin pod żadnym pozorem bo to nie kest Lego. Każdy oryginalny klocek Lego ma stempel. Niektóre tańsze zestawy sa sprzedawane w bardzo lichych pudełkach i sa wtedy tańsze. Jak chcesz na Olx kupić używane, to bez kartonu ceny sa duzo niższe
    • asu1981waw Re: Lego - dziwnie niskie ceny 01.12.22, 18:46
      W media expert jest za 178.
      Mamy, ale mam wrażenie, że on lepiej wygląda na zdjęciach niż na żywo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka