Dodaj do ulubionych

Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pytanie.

30.11.22, 15:13
Dziewczyny jak wspomóc mamę. Zaopiekowana już paliatywniesad.
Apetyt fatalny ale teraz poza dolegliwościami od strony raka dokuczają jej spierzchnięte usta. Dość mocno, bolesne. I zajady. Sztyfty z Wit A nie pomagają, opeparol jest świetny też nie pomaga.. Lekarz zaleca...pić, dużo pić... u nawilżyć mieszkanie...nie mam pomysłu jak jej choć w tym ulżyć..
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:14
      Oprócz wody, nawilżania powietrza- może pomóc maseczka na usta Laneige.
      I współczujęsad
    • pasquda77 Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:18
      A maść z witaminą a, najwięcej ma jej Retimax?
      Przytulam....
    • berdebul Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:23
      Mokre ręczniki na kaloryfery. Najtaniej i najprościej.
      Carmex z Rossmana. Jest dosyć lepki, ale trzyma się długo na ustach i daje uczucie wilgoci. Jeżeli mamy nie uczula miód to wymieszaj odrobine miodu z oliwą z oliwek i nakładaj na usta.
    • sueellen Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:25
      Nie wiem na jakim etapie jest Twoja Mama, ale dziewczyny dobrze piszą by zainwestować w nawilżacz powietrza zwłaszcza w okresie grzewczym. Na zajady maść z wazeliny z rozkruszona Wit b? Prawdę mówiąc nie wiem czy w ogóle pomoże, ale spróbować nie zaszkodzi... Jeśli mama nie chce jeść, nie zmuszać. Niestety pod koniec najczęściej pacjent tylko już chce głównie spać. A jak nie śpi warto z nią posiedzieć, poczytać jej albo nawet razem tv pooglądać ( jeśli chce i może) aby czuła że nie jest sama. Jednak jedzenia nie wciskać na siłę. Prawdopodobnie żołądek już nie pracuje i wciskane jedzenie tylko powoduje dyskomfort. Sprawdź jednak czy może dostać kroplówkę jeśli nie chce pić.
      • sueellen Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:27
        Vit B2!
    • interstate95 Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:50
      Aplikowaliśmy na zmianę żel "Cimmerin Plus", balsam do ust Uriage Bariederm i mazidło " Pszczeli skarb" Hemperek. Któryś z preparatów pomagał. Nie wiem który, używane wszystkie jednocześnie, kilka (naście) razy dziennie.
      Trzymajcie się, bardzo współczuję.
    • woman_in_love Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 15:53
      jezu sad
    • koko8 Re: Opiekujący się paliatywnie onkologicznymi pyt 30.11.22, 16:44
      Spróbuj Retimax naprzemiennie z maścią Egyptian Magic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka