Dodaj do ulubionych

Poezyje emama słyszała?

30.11.22, 18:48
www.youtube.com/playlist?list=PLHUwUmNEIQIElEUIOxLsaM9dYQ9Dbc20N
słucham cały dzień
i uwielbiam dziewczynę jeszcze bardziejsmile
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 18:56
      Sanah nie lubię (ani Cygana). Ale całkiem niedawno (?) poczytałam sobie Listy do Młodego Poety Rilke (Rilkego?) i fajnie, że chociaż w tytule jest tu przypomniany smile
      • bylam.stara.mostowiakowa Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:02
        Ja nie cierpię jej głosu.
      • alpepe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:02
        Ja mówię Rilkego. Prawie jak Rickiego.
        • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:04
          Masz rację.
    • kadfael Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:03
      Słyszała. Straszne. Głos ma fatalny.
    • simply_z Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:05
      głos okropny ale duży plus za melodię i Szymborską.
    • beneficia Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:08
      Jesli ona Ci się podoba, to pewnie lubisz też Kwiat Jabłoni? Dziewczyny mają trochę podobne głosy.
      "Mogło być nic" jest świetne smile
    • berdebul Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:14
      Słyszała i nigdy więcej. Powinnam jej wysłać rachunek od psychologa za leczenie traumy. A za bezczeszczenie Szymborskiej powinna dostać milion lat prac społecznych.
      • nuta15 Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:32
        Nie mogę jej słuchać, drażni mnie jej głos i maniera śpiewania.
      • biala_ladecka Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:23
        Traumy powiadasz... 🤦🏼‍♀️
      • hannah_weaver Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 08:10
        Yassss!
    • gorzka.gorycz Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:38
      Głos i manierę śpiewania ma koszmarną, jak pretensjonalna kaczka. Ale Szymborska (której też nie lubię) w jej wykonaniu bardzo mi się podoba.
      • 1matka-polka Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 09:18
        gorzka.gorycz napisała:

jak pretensjonalna kaczka.

Pasuję mi to porownanie najbardziej ze wszystkich, chcialabym ja uslyszec, jak śpiewa Kaczkę Dziwaczkę.. .
    • malia Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:43
      Ma głos jak mała kaczka, potrafi obrzydzić każdy tekst
    • 1matka-polka Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:46
      Okropna maniera, jęczy, zawodzi i miauczy.
      • grey_delphinum Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:50
        Straszne...

• xantostrephomonas Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:52
      Niestety słyszała. Okropne. Może i dziewczyna ma ładny głos, ale maniera z jaką miałczy ten utwór jest nie do zniesienia.
      • xantostrephomonas Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 19:55
        Słyszałam tylko "Nic dwa razy" i absolutnie nie mam ochoty na resztę playlisty. Brrrr.
      • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:10
        Strasznie to jest pretensjonalne. I takie - jakby to ująć... minoderyjne, o, to dobre określenie.
    • extereso Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:07
      Nic dwa razy i Kora, to jest to smile ta pani od poezyj zupełnie nie moja estetyka, ale też lubię poezję śpiewaną. Nawet Stachurę potrafię słuchać w kółko, choć śmieję się z mojego licealnego dla niego uwielbienia.
    • kozaki_za_kolano Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:32
      Bardzo mi się podoba, ma oryginalny głos i można wyczuć jej wykształcenie muzyczne. Każda nuta jest w punkt. Zabrała się za oryginalny materiał. Wyróżnia się na tle tysiąca podobnych do siebie gwiazdek.
      Kolońska i szlugi też mi się podoba.
      A emamy, co marudzo, to się nie znajo big_grin
      • extereso Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:44
        Ja nie mam pretensji do własnego znawstwa, pani wydaje się afektowana, czego nie lubię, a inni się zachwycają, i dobrze.
      • gorzka.gorycz Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:45
        Błagam, takie wykształcenie muzyczne woła o pomstę do nieba.
        • kozaki_za_kolano Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:47
          Nie no, jasne. Lepiej mieć takie, jak jakieś 99% Polaków, czy żadne.
        • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:59
          gorzka.gorycz napisała:

> Błagam, takie wykształcenie muzyczne woła o pomstę do nieba.

W sensie magisterka z instrumentalistyki na Uniwersytecie Muzycznym to słabe wykształcenie muzyczne?

Obejrzałam sobie komentarze trenerów głosu na youtubie po tej Waszej krytyce, bo już się przestraszyłam, że mam coś ze słuchem, skoro tej "kaczki" w ogóle nie słyszę, i trza biegiem lecieć do laryngologa, ale sorry, opinie ma bardzo dobre.
          Ja rozumiem różne gusta i szanuję "nie lubię, nie podoba mi się", ale czepianie się wykształcenia jest słabe.
          Poza tym, sam pomysł napisania muzyki do wierszy znanych polskich poetów, taki wręcz patriotyczny dobór dla mnie jest genialny. Zachwycił mnie i w porywie wzruszenia założyłam wątek.
          Teraz żałujęsad
          • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:03
            Ale dlaczego żałujesz? Wątki muzyczne, "kulturalne" sa jednymi z sympatyczniejszych na forum, nawet jeżeli forumowicze się nie zgadzają i w rózny sposób to wyrażają.

Mnie Twój watek bardzo ucieszył. Bardzo. Nie dlatego, że lubię Sanah tylko dlatego, że jest ktos (ty) kto potrafi tak się cieszyć muzyką.
            • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:17
              Dziękujęsmile
              Ja się głównie wzruszam, dlatego nie słucham za często, bo jak trafię na coś, co mnie poruszy to płaczę jak dzidziasmile
              • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:20
                A ja zapętlam. Dlatego wiele lat temu dostałam w prezencie słuchawki big_grin
                • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:30
                  Ja dzisiaj spędziłam pół dnia w słuchawkach, gotując i krzątając się po domu słuchałam sobie fragmentów koncertu i Poezyjismile
          • kozaki_za_kolano Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:07
            Nie żałuj, pade. Mnie się podoba i cieszę się, że o niej napisałaś.
          • gorzka.gorycz Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:08
            Magisterkę może sobie mieć, ale śpiewać nie umie. Nie ma magisterki ze śpiewu, o ile dobrze zrozumiałam. I używanie wykształcenia z instrumentalistyki jako argumentu, że umie śpiewać jest słabe.
            • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:18
              Nie wiem, nie znam się ale i nie trafiłam na żadną opinię (profesjonalną), że Sanah nie umie śpiewać, wręcz przeciwnie.
              • jednoraz0w0 Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:51
                Kurczę, nie słuchałam mitycznego wywiadu Wojewódzkiego z Prońko, ale aż się prosi żeby zapytać - a o Sanah się wypowiadała?
                • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:18
                  że co?
          • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:21
            pade napisała:

> Poza tym, sam pomysł napisania muzyki do wierszy znanych polskich poetów, taki
            > wręcz patriotyczny dobór dla mnie jest genialny.
            >
            Genialny? Bez przesady, przecież to już było wiele razy.
            • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:29
              Serio? Podasz przykłady kogoś, kto we współczesnych czasach, nie pół wieku temu, skomponował muzykę do kilku wierszy? Ja zupełnie nie kojarzę, a chętnie posłucham.
              • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:36
                Pierwsze z brzegu: Turnau, Natalia Sikora, zespół Akurat. Po meczu poszukam więcej.
                • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:40
                  Sojka(on nawet do Szekspira skomponował), Pustki.
                • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:17
                  Oglądałam VoP z Sikorą i nie przypadła mi do gustu. Zresztą to jest delikatnie powiedziane, ale talentu jej absolutnie nie odmawiam. Tego zespołu w ogóle nie kojarzę.
                  Turnaua (rany, tak to się pisze?) dawno już nie słyszałam. Ale duet z Sanah przypomniał mi jaki ma piękny głos.
                  • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:22
                    Ale mnie o cos innego chodziło, o to, że to jest cała płyta/krążek/zestaw 10 utworów, a nie pojedyncze. Przecież nie twierdzę, że pomysł napisania muzyki do wiersza jest genialny, tylko sam dobór. I kontrast. Bo pop + sielskie obrazki + doniosłe bądź co bądź teksty dają ten kontrast.
                    • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:30
                      Ci artyści - Sikora, Soyka, Turnau, Mozil itd. nagrali całe płyty z wierszami.
                      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:41
                        Do Mozila, Soyki czy Sikory mam taki stosunek jak Ty do Sanahbig_grin
                        Nie pasuje mi ich barwa głosu, więc siłą rzeczy nie słucham.
                  • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:26
                    No ale nie chodzi czy artysta przypada do gustu czy nie, ale ogenialny Twoim zdaniem pomysł tworzenia muzyki do wierszy poetów. A tego jest naprawdę dużo - dorzucę jeszcze Czesława Mozila, Gabę Kulkę, Melę Koteluk, Karolinę Cichą, o klasykach gatunku typu Czyżykiewicz itp. nie wspominając.
                    • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:33
                      Dalej nie rozumiesz, albo ja źle tłumaczę. Nieważne zresztą. Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać.
                      • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:46
                        Rozumiem. I jeszcze raz tłumaczę, na ten genialny pomysł wpadli już inni wcześniej. Np. zespół Pustki, który na jednej płycie stworzyl utwory do wierszy Słonimskiego, Tuwima, Leśmiana itd. No może nie było sielskich obrazków😀
                    • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:41
                      A piosenkę Turnaua i sanah znasz? Tu masz koncertową wersję, w której Turnau (jakby nie było 3* starszy od sanah) robi króciutki wstęp o spiewaniu poezji.

• pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:43
                        Jeśli to do mnie, to jasne, znamsmile
                        • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:49
                          Nie, nie do Ciebie, do Merces a propos udowadniania, że nie ma się co ekscytować, że młodzi poezję spiewają. No na przykład taki Turnau wygląda na dosyć podekscytowanego wink
                          • po_godzinach_11 Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:54
                            lodomeria napisała:

> Nie, nie do Ciebie, do Merces a propos udowadniania, że nie ma się co ekscytowa
                            > ć, że młodzi poezję spiewają. No na przykład taki Turnau wygląda na dosyć podek
                            > scytowanego wink

Ludzie poezje śpiewali, śpiewają i będą śpiewać. Lepiej lub gorzej. Ale lepiej do tego mieć dobrą dykcję, jak Turnau.
                            • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:07
                              Z tą dykcją, to różnie bywa. Np. taki Mozil to własnie z braku dykcji (nie że się nie starał) zrobił swój atut.

No ale skoro mowa o sanah, to ona akurat ma dobrą dykcję...
                          • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:07
                            Ale ja nie mówię, że nie ma się co ekscytować, że młodzi ludzie śpiewają poezję. Fajnie, że śpiewają. Tylko w wersji Sanah jest to dla mnie nie do przejścia. Ale dobrze, że Turnauowi się podoba🙃
                            • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:24
                              No to ja już w sumie nie wiem, o co Ci chodziło z tym wyciąganiem Sojki i Gaby Kulki - myslisz, że przeciętna emama nie zna tych nazwisk?
                              Natomiast młodsze pokolenia, sądząc po komentarzach w sm są zachwycone tym pomysłem, tym, że ktos z 'ich' twórców podjął temat.
                              No ile jej ta formuła pociągnie/wystarczy - zobaczymy.

Czy może masz po prostu pretensje do sanah, że nie jest Sojką, tudzież że Tobie osobiscie nie podeszła do gustu? No ale wtedy takie obrzydzanie komus, komu się podoba i się przyszedł podzielić ze swiatem, jest trochę niekulturalne...
                              • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:36
                                "No ale wtedy takie obrzydzanie komus, komu się podoba i się przyszedł podzielić ze swiatem, jest trochę niekulturalne.."
                                Dzięki za te słowa.
                                Jak weszłam do tego wątku po raz drugi od założenia i przeczytałam komentarze, to poczułam jakby mi ktoś wiadro pomyj wylał na głowę. Nie, że odebrałam je osobiście, tylko nawet w wątkach ubraniowych ematka bardziej przebiera w słowach. Już nie wystarczy "nie podoba mi się, nie w moim guście" tylko musi być trauma, obrzydzenie. Normalnie się wystraszyłam, że będę musiała płacić za tego psychologabig_grin
                              • merces Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:36
                                O rany, po co to dorabianie? Po prostu odpowiedziałam na wypowiedź Pade, która brzmiała tak "Serio? Podasz przykłady kogoś, kto we współczesnych czasach, nie pół wieku temu, skomponował muzykę do kilku wierszy? Ja zupełnie nie kojarzę, a chętnie posłucham". Ja nawet słowa nie napisałam czy mi się ten Turnau czy Soyka podoba (Soyka tak, Turnau nie).
      • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 20:50
        Dla mnie to jest muzak. I nawet jeżeli technicznie jest dobry, to brakujemi "duszy".
        • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:01
          Ona w ciągu dwóch lat skomponowała dziesiątki utworów, ja nie nadążam za nią, a Ty fanką nie jesteś i znasz wszystkie?
          • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:05
            Oczywiście, że nie znam wszystkich, ale jeżeli słyszałam kilka i nie zaskoczyło to nie mam potrzeby dalszego słuchania, chyba, że trafię przypadkiem (np radio w samochodzie - mój partner lubi i raczej nie przełączy)
            • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:07
              off top - ten sam partner zaproponował kiedyś, żebym zrobiła coś na własną rękę (w sensie promocji etc) i on w to zainwestuje pieniądze. "Puściłam" mu to co chciałam, na co on powiedział "eeeee, jednak nie" big_grin
              • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:24
                Pozdrów partnerasmile
                • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:27
                  smile
                  • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:46
                    A czemu nie lubisz Cygana?
                    Swego czasu był chyba najlepszym tekściarzem.
                    • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:55
                      Bo tekstowo to ja jestem na 2 biegunach: Grechuty i jego wyborów poetyckich (plus ewentualnie Demarczyk itd) i the Clash ( których pozwolę sobie przywołać jako przykład gatunku/mieszania gatunków), czyli "buntu" itd. Cygan na tym tle wydaje mi się nijaki.
                      • bene_gesserit Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:59
                        Nijaki? Toż to przebija Grechutę i Baczyńskiego Demarczyk, że przypomnę.

Zakazany owoc dumnie krąży mi nad głową
                        Zakazany owoc marzeń ciemnych tabu
                        Zakazany owoc znowu szansa przeszła obok
                        Choć już czułem ten smak, o, o!
                        Czemu tak jest, że nie wolno mi chcieć
                        Rzeczy super, na pięć, tych na które mam chęć
                        Za to co dnia muszę zmagać się sam
                        Z górą nudy gdzie smak dawno wywiał już wiatr.

Nabijam się, ale w sumie to miło, że tak młoda artystka kombinuje z twórcą cokolwiek leciwym.
                        • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:06
                          No tak, w sumie "Jaka róża taki cierń" też jakieś takie banalnesmile
                          • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:41
                            Dla mnie trochę tak. wink Ale ja uważam teksty piosenek za poezję ( z założeniem, że poezja może być też po prostu zła) a poezja bardziej niż proza potrzebuje "chemii" między autorem a odbiorcą. Dla mnie na przykład jednym z najwybitniejszych poetów polskich był Bursa, a z tym pewnie nie zgodziłby się żaden krytyk literacki, nawet taki, który Bursę lubi.
                            • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:47
                              A ja, że Maria Pawlikowska Jasnorzewska i zaraz za nią Gałczyński. I ze mną pewnie się też żaden krytyk nie zgodzi i nie tylko krytyksmile
                              • martishia7 Re: Poezyje emama słyszała? 02.12.22, 09:41
                                Że się tak wtrącę w dyskusję, u mnie stanowczo Gałczyński przodem. I zdaję sobie sprawę, że najwybitniejszym poetą to on nie był, nie zawsze mu się tam rymy i sylaby technicznie zgadzały. Ale ma idealną dla mnie proporcję cynizmu/realizmu i romantyzmu. Więc pozwolę się zgodzić z chococaffe, że to bardziej o chemię niż technikę się rozchodzi.
                      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:08
                        Grechutę bardzo lubię.
            • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:24
              chococaffe napisała:

> Oczywiście, że nie znam wszystkich, ale jeżeli słyszałam kilka i nie zaskoczyło
              > to nie mam potrzeby dalszego słuchania, chyba, że trafię przypadkiem (np radio
              > w samochodzie - mój partner lubi i raczej nie przełączy)
              >
              Rozumiem, ale w radio lecą przeboje, czyli 1/10 jej piosenek. Ona ma tak różne wykonania, że sama jestem zdziwiona, ta dziewczyna chyba non stop pracuje. Dopiero dzisiaj odkryłam liryczną wersję Szampana, którą się m.in trenerzy głosu zachwycali, to jest zupełnie inne wykonanie, niż to z radia (dla mnie ładniejsze).

• chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:31
                W listopadzie był jej koncert w NOSPR - zauważyłam kiedy kupowałam inne bilety. Jeżeli jesteś jej fanką to była świetna (miejsce plus lubiany artysta).
                • chococaffe Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:32
                  "świetna okazja"
                • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:50
                  Poczekam, może będzie jeszcze raz w naszym Narodowym Forum Muzyki.
              • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:48
                O tej wersji piszesz? Dla mnie to tu jeszcze bohaterem jest kolega za klawiszami smile
                • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:54
                  Tak, o tej. W ogóle instrumentalnie jest supersmile
    • bene_gesserit Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:19
      Jej piosenki są melodyjne, dziewczyna jest bardzo pracowita, komponuje i pisze teksty, współpracowała z artystami, których szanuję. Ale nic nie poradzę na to, że nie mogę jej słuchać. Teksty miałkie (świetny pomysł, żeby śpiewała cudze), melodie na jedno kopyto (jakby to była cały czas ta sama piosenka), przesłodki, kandyzowany wokal. A wisienką na torcie jest stylówka na ciotkę z prowincji.
      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:26
        Szczerze mówiąc, do dzisiaj sądziłam, że ten słodki głosik to taka maniera. Ale posłuchałam sobie wywiadu z nią (Szymona Majewskiego, sprzed dwóch lat) i nie, to nie maniera, ona jest po prostu taki słodziaksmile
      • malia Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:36
        Zgadzam się z Bene, takie piosenki kiedyś miałyby wzięcie śród dziewczynek na koloniach .
        A to, że dużo pisze, też zaletą nie jest, bo co z tego, jak wszystko jednakowe i nijakie. Ona może słuch ma, ale głosu niestety nie.
        • e-ness Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:01
          Bilety na jej koncert chodzą po 400 zł. Uważasz, ze tylko dziewczynki na koloniach wpłynęły na ich cenę?
          I nie, absolutnie nie jestem jej fankom. Jak zaczynała pojawiać się w rozgłośniach nawet wpadła mi w ucho, obecnie nie mogę jej slychac- drażni mnie okrutnie.
    • po_godzinach_11 Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:29
      Dla mnie to jest okropne. Ale jak ci się podoba, to słuchaj na zdrowie smile
    • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:31
      JA tam jeszcze przeżywam jej poprzednią płytę wink
      To co z Dąbrowską zrobiły z Baczyńskim... masaż dla mózgu!
      • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:32
        I to solo na flugelhornie...
      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:01
        No właśnie ja jeszcze nie zdążyłam sobie jej "utrwalić", a tu już następna.
        Chyba mi się jutub przegrzał, bo nie mogę odtworzyć tego, co zapodałaś.
    • wapaha Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 21:43
      Oj..jakoś niekompatybilne dla mnie..
    • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:20
      Tak sobie czytam, że nie umie spiewać, że nie ma głosu i się zastanawiam, co ze mną (wykształconą muzycznie big_grin) nie tak... bo to, co mnie przyciągnęło do sanah to własnie jej technika (zwłaszcza przeskakiwanie między rejestrami czy wręcz miksowanie technik spiewania), charakterystyczne vibrato/tryll, które w zasadzie nie jest vibratem/tryllem tylko niesamowicie szybko zaspiewanymi nutami pod pełną kontrolą, nawet jej wada wymowy, której nie kryje, nie próbuje zamaskować logopedycznymi trickami - to wszystko to jest taki koktajl, którego żadna szkoła nie da, nie wyuczy, to musiało gdzies w niej siedzieć, ale jednak dostało ramę formalnego wykształcenia i dziewczyna może z tym robić, co chce.
      Mnie to zderzenie kompetencji/swobody/talentu/swiadomosci bardzo ekscytuje.
      No i ewidentnie na jaką potrzebę rynku odpowiada. Nawet te ciuchy sobie ciekawie wymysliła...
      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:26
        No widzisz, to samo dzisiaj słyszałam. I pamiętam, że w TTBZ Małgorzata Walewska mówiła, że piosenki Sanah są technicznie trudne.
        Dla mnie w ogóle śpiewanie jest trudne, ale Sanah nie jestem w stanie naśladować. Ona tak sprawnie przeskakuje między dźwiękami, że odpadam.
        • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 22:28
          Sądzę, że jej jasna, nieco dziecięca barwa głosu, z takim zaśpiewem jak z Zakopanego (sorry, ale nie umiem tego technicznie nazwać) może być dla niektórych irytująca, ale, żeby się tam kaczki doszukać, to trzeba mieć talent słuchowysmile
      • nimaletko Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 00:04
        lodomeria napisała:

> Tak sobie czytam, że nie umie spiewać, że nie ma głosu i się zastanawiam, co ze
        > mną (wykształconą muzycznie big_grin) nie tak... bo to, co mnie przyciągnęło do sana
        > h to własnie jej technika (zwłaszcza przeskakiwanie między rejestrami czy wręcz
        > miksowanie technik spiewania), charakterystyczne vibrato/tryll, które w zasadz
        > ie nie jest vibratem/tryllem tylko niesamowicie szybko zaspiewanymi nutami pod
        > pełną kontrolą, nawet jej wada wymowy, której nie kryje, nie próbuje zamaskować
        > logopedycznymi trickami - to wszystko to jest taki koktajl, którego żadna szko
        > ła nie da, nie wyuczy, to musiało gdzies w niej siedzieć, ale jednak dostało ra
        > mę formalnego wykształcenia i dziewczyna może z tym robić, co chce.
        > Mnie to zderzenie kompetencji/swobody/talentu/swiadomosci bardzo ekscytuje.
        > No i ewidentnie na jaką potrzebę rynku odpowiada. Nawet te ciuchy sobie ciekawi
        > e wymysliła...

Ja (też muzycznie wykształcona, śpiewająca od lat smile) mam dokładnie takie samo zdanie.

• wapaha Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 07:49
        Dla mnie-osi niewykształconej muzycznie o ile wykonania i śpiew w utworach rozrywkowych są ok -szybkie,rytmiczne, o tyle w poezji śpiewane-to o czym piszesz tj.zmiany rejestrów,vibratio itd bardzo mnie męczy. Wg mnie jej głos nie pasuje do poezji -bo przez w/w odnoszę wrażenie jakby śpiewała bez zrozumienia,wyczucia
    • borsuczyca.klusek Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:01
      Jak kiedyś tu napisałam, że bardzo lubię Sanah i jej twórczość to w odpowiedzi usłyszałam, że nie mam widocznie gustu muzycznego 🙄

Nie wiem dlaczego ta dziewczyna działa tak na niektórych. Mamy taki zalew, kiepskiego, miałkiego i zupełnie niezapamiętawalnego popu i z drugiej strony barykady koszmarnego pseudo rapu. Sanah jest przynajmniej jakaś i się wyróżnia. Jak ją słyszę w radiu to sama do siebie się uśmiecham 🙂
      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:11
        Ja teżsmile
        Dla mnie ona jest świeża, jasna i autentyczna. Taki promyczek.
        • borsuczyca.klusek Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:22
          Mam podobne odczucia i jeszcze to, że tak umiejętnie łączy retro i nowoczesność.
          • iuscogens Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 00:00
            borsuczyca.klusek napisała:

> Mam podobne odczucia i jeszcze to, że tak umiejętnie łączy retro i nowoczesność
            > .
            >
            To jestesmy juz trzy smile
        • primula.alpicola Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 07:12
          Całkowicie się zgadzam. Jest świeża, jasna, autentyczna, oraz pracowita i utalentowana.
      • simply_z Re: Poezyje emama słyszała? 02.12.22, 09:33
        problemem jest jej ...glos po prostu. Kozie vibrato, czyms podobnym odznaczal sie ten typ z Universe, podobna maniere ma Zenek. Moze widocznie nie masz sluchu muzycznego. Na plus, ze dziewczyna wziela sie za poezje.
    • geez_louise Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:07
      Nie mam wielkich wymagań muzycznych, słucham dużo radia w aucie i w sumie dobrze bawię się przy prawie wszystkim, nie ma stare/nowe, ambitne/obciachowe. Jadę i śpiewam, albo chociaż macham lewą stopą. Ale gdybym mogła zabanować w radiu trzech wykonawców, to dla pewności 3x wskazałabym na Sanah. No nie mogę słuchać tego wycia, drażnią mnie dosłowne teksty i jeszcze słyszę, że ona wsłuchuję się we własny głos. Większość utworów słuchałam po kilka razy, bo nie mogłam uwierzyć, że są aż tak fatalne. Teraz przełączam „po jednej nutce”.
    • zuzanna_a Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:19
      Dziewczyna ma mega talent. Oczywiscie ematka, wokalistka spod prysznica, nie potrafiaca nazwac nawet dźwięków i tonacji wypowie sie chetnie o jej talencie, zupelnie jak stadionowe podpite dziadki, znawcy futbolu - uwazaja ze lewy, messi czy modrič to w pilke nie umieją.
      Prawda jest taka, ze jej piosenki sa technicznie trudne, dziewczyna ma swietny glos, umiejetnosci i technike, mowi to kazdy fachowiec ktory mial przyjemnosc sie na jej temat wypowiadac. Na barwe nie ma wplywu, tak jak wiele emam nie ma wplywu na swoje rysy twarzy i grube łydki.
      Bosz, ile gnoju sie wylewa na dziewczyne ktora jest mloda, zdolna, pracowita.
      Smutne.
      • borsuczyca.klusek Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:28
        zuzanna_a napisała:

> Bosz, ile gnoju sie wylewa na dziewczyne ktora jest mloda, zdolna, pracowita.
        > Smutne.

I jeszcze dodajmy, że dziewczyna w tym wszystkim pozostaje taka normalna. Nie jest jakąś napuszoną pozerką z ogromnym mniemaniem o sobie, żeby zbierać aż takie gromy.
        • 1matka-polka Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 08:30
          borsuczyca.klusek napisała:

> zuzanna_a napisała:
          >
          > > Bosz, ile gnoju sie wylewa na dziewczyne ktora jest mloda, zdolna, pracow
          > ita.
          > > Smutne.
          >
          > I jeszcze dodajmy, że dziewczyna w tym wszystkim pozostaje taka normalna. Nie j
          > est jakąś napuszoną pozerką z ogromnym mniemaniem o sobie, żeby zbierać aż taki
          > e gromy.

Jak pierwszy raz ja uslyszalam, to pomyslalam kolejna blaszana zaba, kolejny zmanierowany wokal🙄
      • bene_gesserit Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:36
        Sanah wielką artystką jest, ematka nie potrafi śpiewać, więc nie może mieć swojego zdania na temat. Coś jak wywody Bladaczki, tak na oko.
      • la_felicja Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 21:01
        zuzanna_a napisała:

>
        > Bosz, ile gnoju sie wylewa na dziewczyne ktora jest mloda, zdolna, pracowita.
        > Smutne.

Jakiego gnoju?
        To chyba normalne, że jak ktoś prezentuje swoją twórczość to może się publiczności podobać, ale może się też nie podobać. Ryzyko zawodowe.
        To są normalne opinie, nie gnój.
        A nawet jak coś jest wykonane perfekcyjnie, to nie znaczy, że musi się podobać.

Dla mnie ona brzmi, jakby się nawdychała helu z balonów.
      • simply_z Re: Poezyje emama słyszała? 02.12.22, 09:34
        Zuzka znawczyni, wlasnie prawdziwi znawcy slysza, ze laska spiewa zle.
    • klaramara33 Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:54
      Już z 2 tygodnie temu słuchałam, wzruszył mnie bardzo wiersz Słowackiego, odczułam głęboko smutek o którym śpiewa.
    • iuscogens Re: Poezyje emama słyszała? 30.11.22, 23:59
      Sluchalam, bardzo mi sie podoba I ogolnie bardzo ja lubie, jej glos, piosenki I do tego jest taka mlodzienczo urocza. Szymborska w jej wykonaniu bardzo do mnie przemawia, nie slysze ani kaczki ani kozy tylkp ladny, delikatny glos.
      • pade Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 00:02
        A owieczkę słyszysz?big_grin
        Oprócz Nic dwa razy, podoba mi się jeszcze bardzo bardzo Hymn i Kamień.
        • iuscogens Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 00:09
          Nawet owieczki nie slysze big_grin
    • sueellen Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 00:00
      To nie jest muzyka którą się słucha na codzien. Bardzo mi się podoba i chętnie posłucham gdy będę w nastroju. Słyszałam jej Irenke i bardzo mi się podobała.
    • lodomeria Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 06:27
      Swoją drogą, to tylu 'reaction videos', co "Mamo tys płakała" sanah z Igorem Herbutem, to chyba żadna polska piosenka nie miała i długo mieć nie będzie. Dla wielu osób na całym swiecie ten duet to było pierwsze spotkanie z muzyką popularną z naszego kraju.
      • sueellen Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 10:21
        Wlasnie Sluchalam. Dzieki. Naprawde wzrusza.
    • primula.alpicola Re: Poezyje emama słyszała? 01.12.22, 07:04
      Świetny pomysł z poezją, muzycznie doskonałe, ale... nie lubię barwy głosu Sanahsad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka