Dodaj do ulubionych

Danielo może wiesz? Rejestr SG

01.12.22, 21:21
Prośba do Danieli ale może i ktoś inny zetknął się z takim problemem. Ukrainka- uchodźca była w Ukrainie w okresie 30 lipca- 7 sierpnia i 3-7 listopada. To był okres przepustki jej męża z frontu i okazja by dzieci zobaczyły ojca. Dziewczyna pobiera zasiłek rodzinny z OPS. Dostała wczoraj pismo, że ma w ciągu 7 dni wyjaśnić kwestię, że wg rejestru Straży Granicznej wyjechała z Polski 30 lipca i nie wróciła.
W związku z tym świadczenia od sierpnia mogą zostać uznane za nienależnie pobrane.

Do SG nie idzie się dodzwonić. Kobieta ma potwierdzenie wjazdu na Ukrainę 30 lipca i 3 listopada. Nie ma nic w paszporcie co potwierdza powrót do Polski 7 sierpnia i 7 listopada. Niemniej jednak skoro wjechała do Ukrainy 3 listopada to wiadomo, że wcześniej - w tym przypadku 7 sierpnia wjechała do Polski. Jej przebywanie oprócz świadków potwierdzić może np. wypis z wizyty pogotowia, wizyty w przychodni, wydruki z kont- płatności kartą. OPS rozkłada ręce, że nie wie co robić bo z rejestru SG wynika, że nie ma jej w Polsce, choć stoi przed nimi. To mały OPS w zachodniej Małopolsce, ponoć dyrektorka konsultowała się z prawnikiem, który też nie wiesad.
Boję się, że podobne pismo przyjdzie niedługo z ZUS odnośnie 500 plus. Ogólnie polecono jej spiąć się i załatwić to z SGsmile
Co robić? Pisać wyjaśnienia do OPS wraz z załączeniem dowodów pobytu jak wypis z pogotowia, wyciągi, wydruki z przychodni? Plus to co ma wbite przy wjeździe na Ukrainę. Co ciekawe ten drugi raz wracała z ojcem i ten ma wpis o wjeździe do Polski, a ona ani śladu.
Jest w ogóle szansa na kontakt ze SG? Nie ma szans póki co dodzwonić się.
Sprawdzanie w rejestrze miało zapobiec wyłudzaniu świadczeń tak jak np. w Przemyślu przez grupy Cyganów z Ukrainy, a tu walnęło w Bogu ducha winną kobietę.
Jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 01.12.22, 21:27
      1) o ile wiem to rzeczywiście dodzwonić się nie da, ale może próbować w placówce SG

2) bezwzględnie pisać pismo z wyjaśnieniami do OPS szybciutko, bo zanim coś załatwi z SG to niech już to pismo tam będzie

3) napisz do mnie na priv. Małopolska to mój rejon. Pomożemy. Tylko przepraszam, jutro nie pomogę, ale postaram się w weekend nad tym usiąść
      • sylwianna2018 Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 01.12.22, 21:58
        Dzięki wielkie😍. Na priv czyli adres gazetowy, tak? Napiszę jutro.
        • daniela34 Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 01.12.22, 22:06
          Tak, daniela34@gazeta.pl
          • sylwianna2018 Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 02.12.22, 11:59
            Napisałam na priv.
            • daniela34 Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 02.12.22, 12:04
              Ok. Tak jak pisalam, siądę nad tym w weekend.
    • katiemorag Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 01.12.22, 23:27
      Najlepiej jakby pojechała sama zainteresowana na placówkę SG ze swoim paszportem. Wtedy można sprawdzić w bazach danych kiedy przekraczała granice. Jednak nie możliwe jest aby nie było jej ani w rejestrach SG ani nie miała stempla w paszporcie. Czasami stosuje się odprawę uproszczona na granicy ale stemple zawsze obligatoryjnie stawia się w paszporcie. Chyba ze była odprawa uproszczona i posiada dokument diia. Wtedy stempla nie dostanie.
      • katiemorag Re: Danielo może wiesz? Rejestr SG 01.12.22, 23:33
        Zreszta chyba w SG nie uzyska informacji kiedy i jak przekraczała granice. Wydaje mi się, ze musi złożyć oficjalna prośbę. Jak nie ma jej w systemach w sytuacji jaka opisuje to niestety nie uzyska pomocy ze strony SG.
    • krwawy.lolo Dany, a ile wzięłabyś za obronę przed SO? 02.12.22, 12:04
      Intersuje mnie niebo, ale gdybyś była za droga, rozważyłbym czyściec.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka