Dodaj do ulubionych

Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z grupy…

01.12.22, 22:05
… na Mundialu, a Polska wyszła i gra dalej! 😀

Brawo Polska! Niemcy znowu odpadają - pewnie wina Polaków, a konkretnie Lewego bo nie gra juz w Bundeslidze wiec piłkarze niemieccy nie mieli się jak do turnieju przygotować? 😂
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:07
      Polska wyszła z grupy po żałosnym meczu. A ty nie masz pojęcia o piłce.
      • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:15
        Masz rację, na futbolu to ja się nie znam, bo mój sport to siatkowka. Ale czy nie mogę cieszyć się awansem Polaków i odpadnięciem Niemców?
        • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:17
          Bo Schadenfreude to niskie uczucie. Cieszyć się, że ktoś odpadł? Albo cieszyć się, że myśmy przeszli po żenującym występie i dostaniemy łomot w niedzielę?
          A pierdololo, że, hehe, Niemcy wypadli z mundialu, bo Lewy odszedł z Bundesligi, to jest piłkarska zgroza.
          • profes79 Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:20
            Lepiej wyjść z grupy po żałosnym meczu niż odpaść po zajebistym. No chyba, że rozpatrujemy mecz z Kostaryką w kategoriach niemieckiego odpowiednika zwycięstwa 1-27.
            • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:23
              Dokładnie. To nie jest żadne schaden freude tylko awans - Freude
            • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:23
              Myśmy przeszli tak, jak oni odpadli - nie ze względu na nasz ostatni mecz, tylko na sytuację na innych boiskach.
              • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:31
                wyszliśmy bo pokonaliśmy Arabię i zremisowaliśmy z Meksykiem?
                • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:37
                  Niemcy pokonały Kostarykę i zremisowały z Hiszpanią, więc nie.
                  Wyszliśmy z grupy, bo Meksyk miał gorszy bilans bramkowy niż my. Niemcy nie wyszli, bo Hiszpania strzeliła gola za mało.
                  • borsuczyca.klusek Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:39
                    Bilans bramkowy był identyczny. Wyszliśmy klasyfikacją fair play za mniej żółtych kartek.
                    • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:41
                      Nie, w końcówce Arabia im strzeliła i mieli -3, a my -2.
                    • iuscogens Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:41
                      borsuczyca.klusek napisała:

> Bilans bramkowy był identyczny. Wyszliśmy klasyfikacją fair play za mniej żółty
                      > ch kartek.
                      >

Nie, SA strzelila Meksykowi gol w koncowce.
                    • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:45
                      borsuczyca mylisz się bo nasz bilans bramkowy to zero a Meksyku -1
                  • iuscogens Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:40
                    Niemcy nie wyszli, bo przegrali z Japonia. Jakby wygrali to by ich gole Hiszpanii nie obchodzily.
                    • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:42
                      Chodzi mi o to, że obie drużyny w ostatniej kolejce nie liczyły tylko na siebie, tylko na układ sił w grupie.
                      • iuscogens Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:44
                        No wiem o co chodzi, ale Niemcy moga miec pretensje tylko do siebie.
                        • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:57
                          iuscogens napisał:

> No wiem o co chodzi, ale Niemcy moga miec pretensje tylko do siebie.
                          >
                          właśnie
                        • niemcyy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:17
                          I mają.
              • kobietazpolnocy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:14
                Myśmy przeszli tak, jak oni odpadli - nie ze względu na nasz ostatni mecz, tylko na sytuację na innych boiskach.

No nie tylko. Sytuacja, w której zespół, mimo porażki, dalej awansuje, to nie jest tylko efekt "sytuacji na innych boiskach". To jest sytuacja, którą reprezentacja Polski sobie też wywalczyła - w poprzednich meczach. Bądźmy sprawiedliwi wobec drużyny.

Analogicznie z Niemcami - sytuacja, w której zespół mimo wygranej nie awansuje dalej to naprawdę nie jest tylko i wyłącznie wyjątkowy pech, tylko w dużej mierze konsekwencja wyników z poprzednich meczy.
                • niemcyy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:16
                  kobietazpolnocy napisał(a):

> Myśmy przeszli tak, jak oni odpadli - nie ze względu na nasz ostatni mecz, t
                  > ylko na sytuację na innych boiskach.

>
                  > No nie tylko. Sytuacja, w której zespół, mimo porażki, dalej awansuje, to nie j
                  > est tylko efekt "sytuacji na innych boiskach". To jest sytuacja, którą reprezen
                  > tacja Polski sobie też wywalczyła - w poprzednich meczach. Bądźmy sprawiedliwi
                  > wobec drużyny.
                  >
                  > Analogicznie z Niemcami - sytuacja, w której zespół mimo wygranej nie awansuje
                  > dalej to naprawdę nie jest tylko i wyłącznie wyjątkowy pech, tylko w dużej mier
                  > ze konsekwencja wyników z poprzednich meczy.

I sami Niemcy (prawdziwi wink, nie tacy na polskim forum) też tak się oceniają na gorąco.
                  • kobietazpolnocy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:49
                    niemcyy napisał(a):

> >
                    > > Analogicznie z Niemcami - sytuacja, w której zespół mimo wygranej nie awa
                    > nsuje
                    > > dalej to naprawdę nie jest tylko i wyłącznie wyjątkowy pech, tylko w duże
                    > j mier
                    > > ze konsekwencja wyników z poprzednich meczy.
                    >
                    > I sami Niemcy (prawdziwi wink, nie tacy na polskim forum) też tak się oceniają n
                    > a gorąco.

I mają rację. Możemy krytykować taki sobie występ z Argentyną (jakby nie było, czwartą drużyną świata), ale oddajmy też naszym sprawiedliwość - awans Polski to nie jest tylko i wyłącznie wyjątkowy fart. Odpadnięcie Niemiec to nie był tylko i wyłącznie pech.
                    (Ale trzeba przyznać, że to był kolejny ekscytujący wieczór na MŚ. Dziś nawet bardziej niż wczoraj, bo sytuacja zmieniała się diametralnie z każdym golem).
                    • niemcyy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 00:04
                      Oczywiście, że nie tylko fart. Było mówione, że Polska bardzo starała się nie przegrać z Meksykiem, bo to wpływa na nastawienie później, i to samo Niemcy dziś powiedzieli o sobie po odpadnięciu- że porażka w pierwszym meczu źle wpłynęła na ich morale i w turnieju potem mentalnie jest trudniej po takim starcie. Oraz że defensywa zawiodła, a Polacy jednak nawet tę Argentynę w miarę blokowali i byli na tyle ogarnięci, żeby przeciw Arabii S. wykorzystać szanse na gole. Niemcom nawet własny bramkarz pod japońską bramką pod koniec meczu nie poprawił efektywności.
                • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:17
                  Ale obie drużyny zaliczyły porażkę, remis i wygraną wink
                  I ja nie mówię o pechu, bo Niemcy od lat grają bez szału. Tylko widzę to, że w osttaniej kolejce i my, i oni zależeli(śmy) od innych. Nam się udało, im nie.
                  • kobietazpolnocy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:45
                    angazetka napisała:

> Ale obie drużyny zaliczyły porażkę, remis i wygraną wink
                    > I ja nie mówię o pechu, bo Niemcy od lat grają bez szału. Tylko widzę to, że w
                    > osttaniej kolejce i my, i oni zależeli(śmy) od innych. Nam się udało, im nie.
                    >

No ale liczy się też w starciu z kim odniosło się te porażki. Przegrana Polski z Argentyną, choć przykra, miała jednak inny wymiar niż przegrana Niemiec z Japonią. Można powiedzieć, że jak już musieliśmy przegrać, to zrobiliśmy to z odpowiednią drużyną.
                    I jakoś tak wyszło, że to Niemcy w ostatniej kolejce jednak bardziej "zależeli od innych" niż my - to też czysty przypadek?
          • m_incubo Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:02
            Nie wszedł ci przypadkiem za mocno ten Mundial?
            🤦🏻‍♀️
            • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:04
              komu?
              • m_incubo Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:08
                Patrz drzewko.
                • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:13
                  Mnie? Bo to drzewko teraz już trochę nieczytelne.
                  Ja jestem kibicką od 2002, więc nie.
      • arwena_11 Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:28
        Ale wyszła, a Niemcy nie big_grin.
        • semihora Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:30
          I zaraz wróci do domu z podkulonym ogonem. Tyle będzie tej twojej żałosnej satysfakcji.
          • arwena_11 Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:32
            Nie przeszkadza mi to. I tak sukcesem było wyjście. Za to powrót Niemców już teraz baaardzo cieszy.
            • jackowo.deluxe Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:34
              To Ty, Jaroslaw??!!
              • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:38
                Nie spodziewam się niczego po naszych w meczu z Francja po takiej grze jak z Argentyna, ale może to dla zmylenia przeciwnika wink?

Jedyna nadzieja jest w tym ze to może ostatnie mistrzostwa Lewego to może chlopina z reszta zagrają ofensywnie i rzuca się na Francje? 😀
                • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:42
                  Taaaa, na Argentynę już się rzucili.
                  • arwena_11 Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:01
                    Przy Argentynie mieli presję wyjścia z grupy. Teraz wiedzą że i tak wrócą, więc może to ich odblokuje?
                    • niemcyy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 23:14
                      Bez przesady, Polska nie wygra z Francją prawie na pewno, ale jednak niewątpliwie dużo lepiej jest wyjść z grupy niż z niej nie wyjść.
                      smile
    • jackowo.deluxe Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:19
      Mamy lepszego trenera🙂
      • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:20
        oplułem ekran - może niekoniecznie lepszego ale za to poczciwego
        • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:22
          Yhy. Poczciwy człowiek, co 711 razy rozmawiał z Fryzjerem.
          • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:24
            Ciekawe. Co masz na myśli? Nie sądziłem ze aż tak dba o fryzurę
            • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:29
              Nie wierzę, że nie wiesz.
              • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:32
                nie znam się na futbolu, wytłumaczysz mi? co to 711 znaczy i fryzjer?
                • borsuczyca.klusek Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:36
                  Googla ci ukradli? 🙄
                • marta.graca Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:36
                  eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/czeslaw-michniewicz-i-jego-znajomosc-z-ryszardem-f-afera-fryzjera,1093796.html
                  • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 10:19
                    czy Czesiu został skazany?
        • borsuczyca.klusek Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:24
          Taaa te wszystkie leśny dziady są bardzo poczciwe 🙄
    • borsuczyca.klusek Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:25
      Hiszpanie mogli przykalkulować, wcale im jakoś szalenie nie zależało żeby wyjść z 1 miejsca.
    • ga-ti Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:28
      No nie wyszli. Ale może równajmy (ha, ha) w górę i spójrzmy na tych, którzy wyszli. Japonia, broniła się i broniła, skutecznie bardzo. Ale też wykorzystała akcje i strzeliła dwa gole. Nie marudzili, że się tak nabiegali i już nie mają siły, nie przerzucali sobie piłki w środku boiska, jak już ją dostali raz na pół godziny, nie wskazywali paluchem na jednego świetnego, pokładając w nim wszelkie nadzieje... Także obyśmy nie upajali się przegraną Niemców, a spojrzeli na Japonię, bo przed nami mecz "obronny".
      • angazetka Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 01.12.22, 22:30
        Ale o tyle łatwiej jest robić "Hehe, słabe te Niemce, hehe".
    • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 00:20
      A tak na serio to nie cieszę się z odpadnięcia Niemców - tak sie tylko nabijam - natomiast dziwi mnie to ze juz drugi raz z rzędu nie są w stanie wyjść z grupy majac prawie taka pozycje w światowym futbolu jak Polska ma w światowej siatkówce: faworyt do złota. Cieszy mnie oczywiście awans Polski, ale smuci poziom gry: jakby byli naprawdę dobrzy to by wygrali wszystkie mecze. A wygrali tylko z Saudami, którzy byli z najniższego koszyka w grupie. Niemcy pewnie zwolnią trenera, zrobią wielki reset, na imigrancko-robotnicze przedmieścia rusza łowcy talentów którzy beda szukać małych Klinsmannow i Matthaeusow i za pare lat znowu dojdą dojcze wysoko. A Polska pomimo budowy orlików i 40 lat od ostatniego sukcesu no nie jest w stanie zrobić w futbolu tego co w siatce zrobiła. Nic dobrego sie nie spodziewam, wole sie przyjemnie rozczarować niż być jak zawsze zawiedziony. Jedyne wg mnie to może być ambicja Lewego i Zielińskiego żeby cos jednak Francji pokazać - dotychczas Lewy zawodził na wielkich imprezach.
      • maslova Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 08:42
        > A tak na serio to nie cieszę się z odpadnięcia Niemców - tak sie tylko nabijam

Odpadła też Dania, Belgia, przypomnę, że Włochy w ogóle nie zakwalifikowały się do MŚ. Dlaczego więc akurat porażka Niemców tak Cię cieszy?
        • niemcyy Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 08:55
          Dlaczego akurat bywalec to nie wiem, ale Niemcy są sąsiadami Polski, a poza tym mają lekką tendencję do zadzierania nosa, pouczania innych (teraz afera z opaskami one love, które w końcu jakoś bali się założyć) i uwag typu:
          Niedawno przy okazji meczu Polska - Argentyna występował jako ekspert w studiu niemieckiej stacji ZDF. Wówczas siedzący koło niego były reprezentant Niemiec Christoph Kramer bardzo niepochlebnie wyraził się o polskiej drużynie. - Zero szans. W takiej formie nie ma takiej opcji - mówił na temat ewentualnego awansu Polaków do ćwierćfinału. Okazało się, że Niemcom wcale nie poszło lepiej, choć styl gry mieli znacznie bardziej atrakcyjny.

Oraz do oficjalnego nabijania się z rywali jak np. z Argentyny w 2014. To im się pamięta na świecie i nie przysparza sympatii.
          • maslova Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 09:08
            Rozumiem, ale i tak chciałabym poznać odpowiedź bywalca.
            • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 10:18
              jest poniżej
        • bywalec_hoteli Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 09:06
          maslova napisała:

> > A tak na serio to nie cieszę się z odpadnięcia Niemców - tak sie tylko na
          > bijam
          >
          > Odpadła też Dania, Belgia, przypomnę, że Włochy w ogóle nie zakwalifikowały si
          > ę do MŚ. Dlaczego więc akurat porażka Niemców tak Cię cieszy?

No to przecież napisałem, że na serio to mnie nie cieszy. A śmieję się, gdyż tak jak niemcyy napisała - mają oni tendencję do pouczania innych i to lekki pstryczek w nos. Ale nic wielkiego wobec trwałej niemożności polskiej reprezentacji do osiągniecia sukcesu w futbolu. Przeczytaj cały mój post z uwagą.
    • iwles Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 00:34

Ale ty jesteś gUpi bywalec.
      Niemcy i tak byli od nas lepsi, bo skończyli różnica bramek +1, a Polska 0.
      Gdybysmy byli w jednej grupie, to Niemcy byliby przed nami.
      • profes79 Re: Niemcy po raz drugi z rzędu nie wychodzą z gr 02.12.22, 06:59
        Będzie to ładnie wyglądało na podsumowaniu smile Gdzie Niemcy z tym +1 zajmą miejsce 16-32 a Polska z tym 0 (a najpewniej -kilka) zajmie miejsce 8-16 smile
        Gdybyśmy byli w jednej grupie z wieloma drużynami to byłyby przed nami. Ja tylko przypomnę, że póki co z turniejem pożegnały się Meksyk, Niemcy, Dania, Ekwador czy Belgia a dzisiaj może się pożegnać także Urugwaj. A nasi awansowali. W ujowym stylu ale awansowali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka