Dodaj do ulubionych

Impreza - który to był rok?

02.12.22, 12:52
Pytanie do (bardzo) dojrzałych forumowiczek.
Kiedy były takie imprezy? Czy na pewno to były lata 70-te? Czy znacznie wcześniej?

www.youtube.com/watch?v=09do6rGoltE
Ps. Czy któraś ematka odważyłaby się wziąć udział w takim "balu"?
smile
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:01
      Po filmie widać, że to lata 70-te(fryzury, ubrania), ale to nie żaden bal, raczej jakaś imprezaintegracyjna w przyzakładowej stołówce (stoły, obrusy, naczynia na stole).
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:03
        No może nie stołówka, a jakiś lokal, bo krzesła za porządne, jak na stołówkę.
    • aandzia43 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:03
      Połowa lat siedemdziasiątych, chyba film Holland niedzielne dzieci.
      • aandzia43 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:05
        "Niedzielne dzieci"
    • migafka357 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:09
      To wygląda dokladnie tak samo, jak imprezki w liceum u mojej mamy, a więc początek lat 70. Pewnie, że bym wziela udział, dlaczego do tego trzeba odwagi?
    • gaskama Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:09
      Fajne. Wzięłam w czymś takim udział z 30 lat temu (chociaż filmik jest zapewne starszy). Byliśmy z niemężem w Krynicy Górskiej na Wielkanoc. Wszytko było zamknięte. Wszytko. Wylądowaliśmy na kawie w Patrii (jeszcze jest?). Nagle koło 18.00 podszedł kelner, że musimy dopłacić, bo teraz się dansing zaczyna. Wyleciał pan z parapetem, pani z tapirem i mikrofonem ... i zaczęło się. Na parkiet ruszyli kuracjusze o średniej wieku 70plus. Poleciała "A panna krysia panna krysiaaaaa".
      • aandzia43 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:13
        Jaki filmik, fragment filmu, Stalińskiej w pierwszej minucie nie poznajesz? wink
        • ixiq111 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:18
          Nie poznałam...
          • aandzia43 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:22
            Potem przeczytałam rozwinięcie pod zalinkowanym fragmentem, faktycznie "Niedzielne dzieci". Film i twarz głównej bohaterki wryły mi się w pamięć, smutny film.
      • agdzieztam Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:25
        Ale musiało być fajnie, dałaś się porwać atmosferze lat słusznie minionych? Zaszaleliscie z mężem?
      • daniela34 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:31
        Oczywiście, że jest Patria, nawet miałam tam sobie w zeszłym roku wynająć pokój w standardzie mocno retro (bez łazienki, te z łazienkami bo takie też są, były zajęte), ale jednak zmieniłam zdanie.
      • po_godzinach_11 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:35
        gaskama napisała:

> Fajne. Wzięłam w czymś takim udział z 30 lat temu (chociaż filmik jest zapewne
        > starszy). Byliśmy z niemężem w Krynicy Górskiej na Wielkanoc. Wszytko było zamk
        > nięte. Wszytko. Wylądowaliśmy na kawie w Patrii (jeszcze jest?). Nagle koło 18.
        > 00 podszedł kelner, że musimy dopłacić, bo teraz się dansing zaczyna. Wyleciał
        > pan z parapetem, pani z tapirem i mikrofonem ... i zaczęło się. Na parkiet rusz
        > yli kuracjusze o średniej wieku 70plus. Poleciała "A panna krysia panna krysiaa
        > aaa".

Patria - pensjonat Kiepury, kawał przedwojennej historii Polski.
    • agdzieztam Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:22
      Ooooo jak ja bym chciała pójść na raka zaznać tej atmosfery nie do powtórzenia. Nie, żebym chciała tak żyć, ale moc iść na taką imprezę z taka muzyka i każdy facet znał podstawowe kroki, każde um- ta-ta można było zatańczyć, a ta piosenka to męska wersja piosenki Sipinskiej chyba. W pierwszych latach osiemdziesiątych na koloniach trochę taka atmosfera była na potancowkach
      • alpepe Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:27
        jakiego raka?
        • agdzieztam Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:30
          Chciałabym pójść na taką imprezę.... Słownik w telefonie, nie zauważyłam.
          • simply_z Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:34
            podstawowe kroki? mam wrazenie, ze u nas od zawsze tanczy sie niesmiertelne 2 na jeden i masa obrotow, ala wyrwe ci rece ze stawow i porobie obroty.
            • agdzieztam Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:38
              No, szczerze to miałam właśnie to na myśli. Mnie to dość bawi, może dlatego że chyba od wesela kuzyna w latach 90 tych tak nie tańczyłam.
              • simply_z Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 14:07
                mnie juz mniej bawi, jak ktos tak tanczy, meka.
        • ajaksiowa Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:36
          Tak myślałam że to póżne 70 lata,w tle Andrzej Nardelli,tapiry na Gierkową albo Loskę wink
          • aandzia43 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 14:05
            Pod koniec lat siedemdziesiątych panowie nie nosili już tak obfitych fryzur.
    • po_godzinach_11 Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 13:30
      Bardzo kulturalny dancing, nie ma się czego bać smile
    • joana.mz Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 14:38
      Nie moje roczniki, ale i tak pamietam czasy, kiedy się paliło przy stolikach i wspominam z sentymentem. Nie palę od dawna, ale "to były czasy..."
    • 35wcieniu Re: Impreza - który to był rok? 02.12.22, 14:52
      Nie wiem dlaczego wzięcie udziału w takiej imprezie miałoby wymagać jakiejś szczególnej odwagi. Nic niesamowitego się tam przecież nie dzieje.
    • rosapulchra-0 Re: Impreza - który to był rok? 05.12.22, 18:56
      Film jest z 1976 roku, więc raczej to lata 70-te wink
    • aqua48 Re: Impreza - który to był rok? 05.12.22, 19:05
      Typowa impreza z lat 70. Bywało się na podobnych weselach wiejskich, a i na dyskotekach szkolnych też panowała taka atmosfera, tyle, że bez papierosów i alkoholu. Nie wiem dlaczego udział miałby wymagać odwagi.
      • tenjedennick Re: Impreza - który to był rok? 05.12.22, 19:08
        Fajna impreza. Klimaty z czasów moich rodziców, którzy twierdzą, że wtedy ludzie lepiej się bawili o integrowali. Za 50 lat wnuki będą się dziwować naszym imprezom, tańcom, ubiorom, rozmowom.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka