Dodaj do ulubionych

Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda?

02.12.22, 13:35
krytykapolityczna.pl/swiat/wielka-brytania-inflacja-koszty-utrzymania-bieda/#Echobox=1669886743
Zaznaczam, że nie umiem ocenić wiarygodności autorki więc tylko zapytam, czy to prawda, że poziom życia w UK odczuwalnie spada, brytyjskie dzieci oficjalnie dokarmia UNICEF, rośnie zapotrzebowanie na darmowe jedzenie z banków żywności, ludzie marzna w zaplesnialych domach, a sieci Lidl, Asda i Tesco wprowadzily reglamentacje jajek?
Obserwuj wątek
    • spod_wyszkowa Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:46
      Zamień WB na Niemcy i jakbym bywalca czytała.
      • cudko1 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:47
        slyszalam tylko ze lidl reglamentuje jajka, dwa pudelka na osobe
        • magdallenac Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:02
          U mnie reglamentują nabiał i masło też po 2 sztuki, Amerykanie w szoku, bo jak to tak??
          • majenkir Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:48
            😳 czemu tak?
            • magdallenac Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:59
              Brakuje pracowników, wszędzie. Poszłam wczoraj do Targetu- półki wyczyszczone.
              • s12345s Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 21:36
                magdallenac napisała:

> Brakuje pracowników, wszędzie. Poszłam wczoraj do Targetu- półki wyczyszczone.

Dobrze zrozumiałam, że półki są puste, bo nie ma kto wyłożyć towaru na półki?
                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:16
                  >Dobrze zrozumiałam, że półki są puste, bo nie ma kto wyłożyć towaru na półki?

Tak. Podziękować mozna polityce immigracyjnej Ryżego Czuba
                  • s12345s Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:40
                    princesswhitewolf napisała:
                    >
                    > Tak. Podziękować mozna polityce immigracyjnej Ryżego Czuba

Ryży Czub do D. Trump?
                    A dlaczego nie ma chętnych do pracy? Za mało płacą i Amerykanom nie opłaca się pracować?
                    • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 13:54
                      Wlasnie.

Moja znajoma ma firme zajmujaca sie myciem okien. Ma mase zamowien ale nikt nie chce przyjsc do pracy nawet za podwyzszona stawke w stosunku do tego co bylo wczesniej. Nikt nie chce machac tymi.wielkimi.szczotami na kiju po oknach w halach bo mimo ze maja sprzet cisnieniowy itd to jest to ciezka praca. Maja tez teraz takie cos , kilka sztuk co samo.lazi po szybie ale ramy trzeba umyc szczota ...
                      • bywalec_hoteli Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 14:28
                        znajomy Anglik mówi ze w przeszłości często Irlandczycy przyjeżdżali za pracą do Anglii, ale teraz sytuacja się pogarsza i Anglicy chyba będą jezdzic do Irlandii.
                        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 14:34
                          No ale zakladasz ze pogarsza sie oznacza brak pracy. A ja latem zmienialam prace i w zyciu nie widziałam tylu stanowisk pracy jak ostatnio. Rosnie inflacja i dlatego zubozenie. Ale rynek nadal aktywny.

W UK jest 11 proc inflacji aktualnie

A w Irl jest 10 proc

W Niemczech podobnie
                        • glasscraft Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 14:53
                          bywalec_hoteli napisał:

>...Anglicy chyba będą jezdzic do Irlandii.

Jak dostana pozwolenie na prace.
        • 1012ja Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:45
          Reglamentacja jajek wynika z niedoboru. Wirus ptasiej grupy w tym roku jest szczególnie zjadliwy i trzeba było wybić ptaki. Stąd braki i wysokie ceny jaj.
          • majenkir Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 15:21
            Moje ptaki całe i zdrowe 😊, ale się teraz pierzà, mamy tylko 3-4 jajka dziennie, więc też żyjemy skromnie.
            • mmoni Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:55
              Podobno nie ptasia grypa, tylko fakt, że supermarkety nie podwyższyły cen skupu (chociaż podwyższyły ceny sprzedaży), a koszty energii wzrosły, wskutek czego hodowla stała się nieopłacalna.
              news.stv.tv/scotland/egg-farmers-slam-supermarkets-as-soaring-costs-and-bird-flu-damage-industry
              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:17
                >Podobno nie ptasia grypa, tylko

Nawet tytul linku przeczy temu co mówisz. Czyli ze ptasia grypa jak najbardziej jest jedna z przyczyn
                • mmoni Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:34
                  Poprawiam: nie tylko ptasia grypa. Gdybyś przeczytała artykuł, to wiedziałabyś, że ptasia grypa jest w nim wspomniana tylko mimochodem, a artykuł skupia się na konflikcie pomiędzy producentami jaj i supermarketami.
                  • panna.nasturcja Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:41
                    mmoni napisała:

> Gdybyś przeczytała artykuł

Nie wymagaj za wiele.
                    • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 08:25

>Nie wymagaj za wiele.

Niom angielskiego przecie nie znam
                      🤣
                      • taniarada [...] 04.12.22, 06:32
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 08:24
                    Mmoni napisalam wyraznie: jest jedna z przyczyn
        • rosapulchra-0 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 16:17
          cudko1 napisała:

> slyszalam tylko ze lidl reglamentuje jajka, dwa pudelka na osobe

Mąż właśnie wrócił z Lidla z trzema pudełkami jajek. Jedno pudełko 12 sztuk.
      • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:30
        Ale to akurat jest prawda. 1/3 dzieci poniżej 5 roku życia w UK zyje poniżej granicy biedy. Przy czym nnie zszokowało, ze najgorzej jest w samym Londynie.
        Z tego co pamiętam połowa dzieci wychowujących się w niepełnej rodzinie żyje w biedzie.
        Natomiast 2/3 dzieci w biedzie posiada przynajmniej jednego pracującego rodzica, wiec to nie jest patologia typu polskiego "szlachta nie pracuje".
        • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:40
          Mnie akurat to nie dziwi - najwyższe koszty życia; podejrzewam, że statystyki dla Warszawy w porównaniu z resztą PL tez mogłyby być interesujące.
          • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:53
            W Londynie jest tez specyficzna demografia, polowa jesli nie wiecej to emigranci z roznego rodzaju krajow, czesto biednych zarabiajacych minimum plus wielodzietne rodziny.
          • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:02
            NO jednak nie. Ponad 1/3 dzieci poniżej 5 roku zycia w Londynie zyje w biedzie. I też mnie to zaskoczyło. Tak samo jak ilośc dzieci nie mających dachu nad głową.
            • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:57
              >Ponad 1/3 dzieci poniżej 5 roku zycia w Londynie zyje w biedzie

Skad te dane. Gdzie niby? 1/3 klasy mojego dziecka zyje w biedzie? 🤣🤦 To my chyba znamy inna definicje biedy
              • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:58
                Wkleiłem Ci wyżej to dostałem odpowiedź w stylu "a u was murzynów./.."
                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:10
                  A gdzie to jest " u murzynow" ? Ja nie wiem gdzie ty mieszkasz.

Poza tym :

• princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:11
                    Nizej wklwilam dane na 2022. Po prostu w niektorych krajach sie tuszuje
                  • bywalec_hoteli Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:08
                    USA prawie najwyżej?
                    • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:37
                      No tam to sa faktycznie slumsy i ludzie zyja w kartonach i namiotach
                  • al_sahra Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 05:22

> Poza tym :

Ten wykres (prawdopodobnie z raportu UNICEF) sam w sobie nie jest przykładem na nic, zważywszy, że pokazuje tylko “relative poverty”, czyli jaki procent dzieci mieszka w rodzinach, które są poniżej mediany dochodów dla danego kraju. Z definicji poniżej mediany jest 50% gospodarstw domowych. A więc wykres ilustruje najwyżej, czy biedniejsze czy zamożniejsze rodziny częściej decydują się na dzieci. Na upartego można byłoby dowodzić, że w krajach na górze wykresu jest większy dobrobyt, bo nawet biedne rodziny stać na dziecko, podczas gdy w krajach na dole stać na to tylko bogatych (wiem, że tak nie jest, ale to nie wynika z tego diagramu).

Dobry przykład, jak można manipulować statystyką dla słabo wykształconego odbiorcy.
                  • taniarada [...] 04.12.22, 06:33
                    • magdallenac Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 22:39
                      Może Ty wrzuć sobie ten sofizmat w Google zanim zaczniesz się tani wymądrzać…
            • leosia-wspaniala Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 18:24
              Ale weź pod uwagę, że do UK ciągną ludzie z całego świata. I jak ktoś imigruje z Ghany czy Laosu, to wybierze raczej Londyn a nie miasteczko w Kornwalii. W dodatku w Londynie masa ludzi kogoś ma, więc tak się udaje, żeby się gdzieś zaczepić. A samo zaczepienie się nie gwarantuje dostatniego życia, bo jak przyjeżdżasz z biednego kraju do bogatego, to raczej nie masz kasy na start, więc dalej jesteś biedny. Ciekawsze byłyby badania opisujące los dzieci imigrantów i dzieci urodzonych już na miejscu, bo myślę, że różnice mogą być bardzo duże.
              • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:05
                W tym co czytałam to byli raczej Brytyjczycy. I co mnie uderzyło, to nie było osoby/rodziny bez rodziny. Młoda samotna matka z małym dzieckiem została bezdomna...no chciałaby zostać w Londynie bo tu ma matke, babkę i rodzinę...i nie mieszka u nich. Tak rozumiem, ze ta rodzina tez biedna ale tam w kazdym przypadku jest jakaś bliska rodzina a ludzie i tak bez domu się tułają.
                Wszystkie rodziny o których była mowa to były rodziny Brytyjskie. Nie imigranci.
        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:19
          Hanusina poprosze linka z zrodlem tych rewelacji, ze cyt 1/3 dzieci poniżej 5 roku życia w UK zyje poniżej granicy biedy.
          • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:22
            www.bbc.com/news/uk-england-london-62137828

www.savethechildren.org.uk/news/media-centre/press-releases/new-poverty-stats--one-in-three-preschool-children-are-living-in
            • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:24
              Drugi link widze opiera się na raporcie z marca 2019 ale jakoś nie sądzę, żeby sytuacja w okresie covidowym uległa jakiejś znaczącej poprawie.
              • panna.nasturcja Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:36
                Princess najpierw:
                "daj linka, nie wierzę"
                No to jest link.
                "A w Polsce to nie?
                Cudo.
                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:56
                  Panna nasturcja to daj te linki do konretnych danych jak w cytowajym fragmencie- panna nasturcja wykreca kota ogonem.
                  Cudo.

A w ogole to o co ci chodzi. Chcesz powiedziec ze Polska to bogaty kraj a w Uk nedza? By sie lepiej poczuc bo tak dlugo nie moglas zniesc ze ludziom sie lepiej zyje gdzies czy co?

Zdjecie stan spraw na 2022.

• profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:01
                    Kurwa.
                    W drugim linku masz odniesienie do oficjalnego raportu rządowego. Na stronie 8 tegoż raportu masz podane konkretne dane statystyczne.
                    • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:05
                      A masz porownanie na tle Europy i Polski?
                      • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:17
                        Słonko: teza postawiona przez Triss NIC nie mówiła o Polsce. Ja wiem że Ty i Najma będziecie broniły UK jak niepodległości ale trochę nie o to tu chodzi.
                        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:22
                          >Ja wiem że Ty i Najma będziecie broniły UK jak niepodległości ale trochę nie o to tu chodzi.

Alez chodzi. Bieda jest w kazdym kraju. Tu tez. A wraz z recesja i inflacja tym bardziej. Chodzi tylko o to ze wiele krajow tuszuje temat a w UK nie.
                          Poziim biedy poglebia sie wprost proporcjonalnie do inflacji i kosztow utrzymania w kazdy kraju

Ile macie inflacji aktualnie? No i okazuje sie ze w UK ta inflacja jest nizsza niz w PL. A koszta ogrzewania nie gak zle bo panstwo zrobilo cap i dofinansowywuje oraz...dopiero wlaczylam ogrzewanie z tydzien poltora temu. Tu troche cieplejszy klimat.
                          • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:22
                            Watek Jakby sie komus mialo zdawac ze w UK biedy nie bylo i nie ma. 🤦
                          • niemoralna Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:25
                            A koszta ogrzewania nie gak zle bo panstwo zrobilo cap i dofinansowyw
                            > uje oraz...dopiero wlaczylam ogrzewanie z tydzien poltora temu. Tu troche ciepl
                            > ejszy klimat.

No to jestem pod wrażeniem,że dopiero zaczęłaś. UK jest znana z paskudnej wilgoci , bez ogrzewania juz ponad miesiąc temu mialam w domu z rana ledwie 14 st ,,w dzien gdy nikogo nie było w domu i po przyjściu po południu ok 15.5 , nie dało się nie grzać .
                            Grzejemy od plowy października nie tylko ze względu na komfort, ale tez aby nie dopuścić do zagrzybienia i wilgoci w domu
                            • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:33
                              niemoralna napisała:

>
                              > No to jestem pod wrażeniem,że dopiero zaczęłaś. UK jest znana z paskudnej wilgo
                              > ci ,

Porownalam kiedys jak to faktycznie wyglada i uk suma opadow jest bardzo nieznacznie tylko wyzsxa niz w pl. Ostatnie lata zreszta opadow jest malo, wiosna/lato/jesien suche. Niestety.
                              My zaczelismy ogrzewac na poczatku listopada, ale ogrzewanie nie jest wlaczone caly dzien, nie ma takiej potrzeby. Nasz dom ma 16-17 lat o zadnym grzybie ani wilgoci nie ma mowy bo niby skad. Mieszkalam w innych domach ale nigdy w ruderach wiec problmow nie bylo.
                              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:13
                                >Ostatnie lata zreszta opadow jest malo, wiosna/lato/jesien suche. Niestety.

Dokladnie. Nam dopiero 2 tyg temu przyslali emaila ze wreszcie znosza zakaz podlewania wezem. Panowal od koncq sierpnia praktycznie do teraz. Wlasniw bo malo padalo. Niestety. Bo gdy pada to zielono
                            • fuzja-jadrowa Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:01
                              Wasza rozmowa na temat ogrzewania nie ma sensu. Przeciez to wszystko zalezy od wielu czynnikow. W mojej okolicy jeszcze w ostatnim tygodniu pazdziernika slonce tak mocno grzalo, ze ogrzewalo wieksza czesc mojego domu (ogromne okna poludniowe na kilku pietrach). Nie ma co porownywac starych domow bez nowoczesnej izolacji, ze slaba wentylacja i srednim dostepem slonca z nowszymi budynkami.
                              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:14
                                >Wasza rozmowa na temat ogrzewania nie ma sensu. Przeciez to wszystko zalezy od wielu czynnikow

Zgadzam sie
                            • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:11
                              >UK jest znana z paskudnej wilgoci , bez ogrzewania juz ponad miesiąc temu mialam w domu z rana ledwie 14 st

Ile lat mieszkasz w UK ze nie wiesz ze jest kilka stref mikroklimatycznych i na zachodzie, zelaszcza polnocnym zachodzie pada i tam jest wilgoc.
                              Tu na poludniowym wschodzie roczna ilosc i czestotliwosc opadow nie jest wieksza niz w Holandii. Znajoma Holenderka twierdzi ze pd wsch UK i Holandia to dokladnie ten sam klimat.

W ogole jesien byla bardzo bardzo ciepla i bylabym nienormalna gdybym ogrzewala. Jeszcze pare tygodni mielismy na osciez drzwi do ogrodu otwarte z conservatory a takze z kuchni do conservatory.

Ja w wilgoci nie mieszkam
                              • niemoralna Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:23
                                A no tak ,ja mieszkam prawie na północnym zach tak jest różnica
                                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:52
                                  >A no tak ,ja mieszkam prawie na północnym zach tak jest różnica

No to piekna zielen ale niestety problem z wszechobecna zgnilizna
                                  • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 12:08

> No to piekna zielen ale niestety problem z wszechobecna zgnilizna

🤣🤣🤣 ostatnie lata sa upalne i suche wszedzie. Mamy przyjaciol na polnocnym zachodzie Anglii i susza oraz zakaz uzywania wezy ogrodowych maja do teraz, nawet nie wiadomo czy w ogole odwalaja.
                            • szpil1 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:19
                              niemoralna napisała:
                              >
                              >
                              > No to jestem pod wrażeniem,że dopiero zaczęłaś. UK jest znana z paskudnej wilgo
                              > ci , bez ogrzewania juz ponad miesiąc temu mialam w domu z rana ledwie 14 st ,,
                              > w dzien gdy nikogo nie było w domu i po przyjściu po południu ok 15.5 , nie da
                              > ło się nie grzać .
                              >

A u mnie jest ok. 20 st bez ogrzewania. Przecież w różnych rejonach UK jest inaczej, po co generalizować, że ziąb, wilgoć i grzyb na grzybie.
                    • panna.nasturcja Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:38
                      Musiałaby umieć czytać dane statystyczne.
                      I jeszcze zrozumieć, że to nie jest wątek porównujący Polskę oraz resztę świata z UK i udowadniający gdzie jest gorzej tylko zwykłe proste pytanie czy tak jest w UK.
                      A ona to odbiera jak atak na królową.
                      I przechodzi do ataku, że my tu w małych mieszkaniach, bez pomieszczeń gospodarczych.
                      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 08:22
                        >A ona to odbiera jak atak na królową.
                        I przechodzi do ataku, że my tu w małych mieszkaniach, bez pomieszczeń gospodarczych

Oczywiście, bo moj zart o listwach na serio mogl wziac ktos tylko mieszkajacy w blokach. Ktoś komu sie wydaje ze ja w jakiejs ciasnocie mieszkam bez ogrodu.

>tylko zwykłe proste pytanie czy tak jest w UK.

Moje 9 letnie dziecko juz wie ze w kazdym kraju jest bieda. Sugerujesz ze w Polsce wychowujecie sie w poronionej edukacji ktora wbila wam do glowy ze kraje na zachodze to Eldorado gdzie biedy nie ma? Przestepstw tez pewno nie?
                        To jest infantylne pytanie i kazdy dorosły zna odpowiesz.

i guess what... We Francji i w Niemczech istnieja tez biedni i to rownie wiele. Wielkie mi odkrycie 🤦‍♂️
                    • taniarada Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 06:36
                      profes79 napisał:

> Kurwa.
                      > W drugim linku masz odniesienie do oficjalnego raportu rządowego. Na stronie 8
                      > tegoż raportu masz podane konkretne dane statystyczne.
                      >
                      > Ty nie umiesz inaczej rozmawiać i takie słowa do damy Żenada .
              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:03
                Ale gdzie tu jest ze 1/3 dzieci w Londynie zyje w biedzie, profes

W Uk jest stukniety system zasilkow. Znam jedna biedna matke. Jest to Polka oczywiscie. Poniewaz jest samotna matka i jej sie doopy do roboty nie chce na pelen etat ruszyć to 1. Gmina placi jej za mieszkanie 2. Ma za darmo obiadki i kluby 3. Zmusili ja so pracy wiec chodzi dwa razy w tyg na 6 godzin jako pomoc nauczycielska pracowac.

Dostaje pieniadze z Universal Credit i Child Benefit. Dzieciak czesto jezdzi do Francji do taty a tam jezdzi na squadzie ktorego.mu tata kupil, oraz kapie sie w ojca basenie. Tata mu nie zaluje. Zabawek zawsze mial zatrzesienie i czego zapragnie.

Tak wyglada wiele z tej " biedy"
                • szpil1 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 05:46

>
                  > W Uk jest stukniety system zasilkow.

Prawda.

>
                  > Tak wyglada wiele z tej " biedy"

Ostatnio głośna była sprawa pary dostającej 7000 (siedem tysięcy, to nie pomyłka) zasiłków miesięcznie. Tyle, że te pieniądze szły na utrzymanie mamuśki i jej kolejnego ukochanego. Dzieci chodziły brudne, głodne i zaniedbane. Nikt nie kontrolował jak rodzina wydaje potężną kwotę o której wiele rodzin gdzie obydwoje rodziców pracuje może tylko pomarzyć. Takiej patologii jest tu wiele.
                  Co do wymogu pracy ileś godzin by zasiłki mieć to Liz Truss i jej rząd planowali podniesienie liczby tych godzin. I to akurat byłoby słuszne.
            • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:28
              Tak a w Polsce nie? Ocknij sie
              • profes79 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:35
                "A u was murzynów biją"
                • taniarada Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 06:37
                  profes79 napisał:

> "A u was murzynów biją"
                  >
                  Skąd ty się urwałeś i komu coś chcesz udowodnić i po co ?
    • berdebul Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:47
      Nie wiem, czy marzną i czy reglementują jajka, ale banki żywności i problem z żywieniem dzieci jest spory.
      • milva24 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:08
        Też coś kiedyś niepokojącego o tym żywieniu dzieci czytałam.
      • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:33
        Ja czytałam o organizacjach prowadzących Baby Bank. Oni pomagają dzieicom <5 roku życia. jeden z takich banków jest w Londynie. Bardzo duzy problem mieli w covidzie, bo nie mogli działać normalnie.
        Dodatkowo w covidzie wyszło , ze spora część dzieci je tylko w szkole. Albo je jeszcze jeden posiłek w domu ale jak dzieci nie chodziły do szkoły to nagle zapewnienie dzieciom 3 posiłków było ponad możliwości wielu rodzin.
        W samym Londynie jest tez bardzo duzo bezdomnych dzieci
        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:20
          >W samym Londynie jest tez bardzo duzo bezdomnych dzieci

Tez linka poprosze do źródła i gdzie ci bezdomni przebywają
    • eliszka25 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:47
      O reglamentacji jajek słyszałam ostatnio w szwajcarskim radiu. Tylko nie miało to nic wspólnego z biedą czy głodem, a z ptasią grypą, która panuje w UK. Hodowcy musieli polikwidować stada kur i jajek zaczyna brakować.

O dokarmianiu dzieci nic mi nie wiadomo.
    • alpepe Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:48
      Z jajkami to może być prawda, tak samo, jak u mnie w kauflandzie w Berlinie jak jest masło w promocji, to dwie kostki na gospodarstwo domowe, podobnie z mąką i cukrem.
      • chococaffe Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 15:09
        Jak liczą "gospdarstwp domowe"? Wczoraj kupowałam w promocji masło 3 kostki (max na jedne zakupy)
        • alpepe Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 15:15
          Wiesz, jak cygańska rodzina obsiądzie jeden wózek na zakupy, to wiadomo, że to jedno gospodarstwo.
          • jowita771 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:05
            To niech nie obsiadają jednego wózka, tylko każdy weźmie swój.
    • alexa0011 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 13:59
      Nie wiem , jak jest naprawdę. Ale czytam namiętnie Mumsnet( Shellerka, dzięki, to chyba Ty kiedyś wspominałaś o tym forum) dla celów językowych i jest masa wątków na temat dramatycznego pogorszenia sytuacji. Cytowane były wręcz dane pokazujące, że Europa Środkowa ma lepsze jakieś tam wskaźniki dotyczące stopy życiowej niż UK. Musiałabym znaleźć.
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 08:27
        Tak tak ma...moze porownaj procent inflacji w Polsce vs w innych krajach? Nonsense.

• morekac Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:26
        Pewnie PKB per capita PPP...
        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:55
          Nie,.mediana
    • magdallenac Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:00
      Na serio chcesz otworzyć tę puszkę Pandory?? Ritual jesteś wzywana na ematkę!😀😀😀
      • alpepe Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:13
        I nieprawda, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało...
      • triss_merigold6 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:34
        Z upodobaniem oglądam Zmywaka na Youtube ale on ciśnie hardkorowo po polityce rządzących UK i skutkach Brexitu.
      • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:46
        magdallenac napisała:

> Na serio chcesz otworzyć tę puszkę Pandory?? Ritual jesteś wzywana na ematkę!😀
        > 😀😀

No skoro wzywasz😃 nie mam pojecia czy unicef dokarmia dzieci, byc moze. Robie zakupy w Morrisons (najblizszy supermarket) i nie zauwazylam reglamentacji jaj ale fakt kupilam tylko 12 czyli jak zawsze. Ceny wzrosly ale jest tez sporo promocji. Pensje tez wzrosly, czytalam ze zasilki takze. Nie, nie tyle co inflacja ale jednak. U nas wszystko normalnie, nie kupuje mniej, nie rezygnuje z posilku zeby nakarmic syna, corka studentka tez nie gloduje. Fakt, my mamy wysokie dochody. Podejrzewam ze biedni maja gorzej ale zawsze mieli. Pracy jest dosc, nie kazdy chce pracowac, wola narzekac, choc ogromne TV oraz fajki i piwo jest jak zwykle.
        • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 17:50
          Dodam jeszcze ze rozmawialam z kilkoma starszymi ale bez demencji osobami i kazdy powiedzial ze okey jest kryzys ale w porownaniu do lat 70-tych bardzo niewielki.
        • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:05
          Ale doczytałaś, ze to o dzieciach żyjących poniżej poziomu biedy? Nie piszemy o tobie, milion razy nam udowadniałaś w jakim dobrobycie żyjesz. Ale chyba wiesz co się dzieje poza twoim podwórkiem?
          Podejrzewasz, że biedni mają gorzej? Brawo !!
          • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:14
            hanusinamama napisała:

> Ale doczytałaś, ze to o dzieciach żyjących poniżej poziomu biedy? Nie piszemy o
            > tobie, milion razy nam udowadniałaś w jakim dobrobycie żyjesz. Ale chyba wiesz
            > co się dzieje poza twoim podwórkiem?
            > Podejrzewasz, że biedni mają gorzej? Brawo !!
            >
            A jak zyja biedni w Polsce? Podejrzewam ze tez wiesz. Biedni sa wszedzie. Ja nie zaprzeczam ze w uk nie ma biednych, sa, jak w kazdym kraju, takze tych bogatych. Natomiast uk ma tez inna demografie i to ma tez spory wplyw na statystyki. W uk sa banki zywnosci dla biednych, sa noclegownie dla bezdomnych itd i ludzie ktorzy nie korzystaja z pomocy a spia na ulicach czy w namiotach w parkach. Jak wszedzie. Najbiedniejsi dostaja zasilki, samotni rodzice wystarczy ze pracuja 16h tygodniowo, darmowe leki, opieka zdrowotna, edukacja w tym szkolne uniformy, wyzywienie (sniadania, obiady) plus wycieczki itd. Dotacje do kosztow ogrzewania, oplat za mieszkanie itd. Nadal wielu sobie nie radzi - przyczyny sa takze w podejsciu do zycia.
            • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 19:45
              Jak zwykle "a jak wy tam macie w Polszy". dziewczyno po tylu latach życia w Ukeju, chyba pora przestać udowadniać nam i SOBIE, że ci tam lepiej. My to wiemy...ale ty chyba jeszcze nie.
              Mówimy o pogarszającej się sytuacji dzieci żyjących na granicy ubóstwa. I że jest bardzo dużo w UK. Tak w innych krajach też jest ubóstwo...
              Jak nie wiesz to podpowiem - wpisz sobie "child poverty in UK"
              • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 20:12
                hanusinamama napisała:

> Jak zwykle "a jak wy tam macie w Polszy". dziewczyno po tylu latach życia w Uke
                > ju, chyba pora przestać udowadniać nam i SOBIE, że ci tam lepiej.

Alez mi jest tu lepiej. Masz z tym problem, to twoj problem.

> Mówimy o pogarszającej się sytuacji dzieci żyjących na granicy ubóstwa. I że je
                > st bardzo dużo w UK. Tak w innych krajach też jest ubóstwo...
                > Jak nie wiesz to podpowiem - wpisz sobie "child poverty in UK"

Wpisz sobie to samo tylko po polsku. Nic nie wyskoczy? Oh wait, bo w Polsce problemu nie ma. Spojrz na swoje podworko...nie zaprzataj sobie glowy innymi.
                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:29
                  Dokladnie najma. Tak jakby w UK byla najwieksza nedza.
                  • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:07
                    Czy ktoś tak mówi. Ciekawe ze w tych dokumentach Brytyjczycy przyznaja, ze jest taki problem...a już emiograntki musza udowodnić, ze biedy tam u was nie ma. Czy my piszemy, ze to wy biedne a dzieci jak nie dostaną puszki z banku zywnosci to nic nie zjedzą?
                    Serio macie az taką potrzebę udowadniać, ze dobrze zeście wyemigrowały?
                • leosia-wspaniala Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 18:27
                  Nie każdy Najmuś jest tak ograniczony, żeby interesować się tylko swoim podwórkiem.
                  • princesswhitewolf [...] 04.12.22, 08:38
      • skumbrie Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:02
        Wreszcie co niektórzy narusza święte zapasy zza listew przypodłogowych 😜
        • ritual2019 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:06
          skumbrie napisała:

> Wreszcie co niektórzy narusza święte zapasy zza listew przypodłogowych 😜

Kogo masz na mysli?
          • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:43
            No mnie bo jak rozumiesz ja mieszkam w Polsce zapewne w ich wyobrazni i tak jak one w ciasnym M3 i musze gdzies cos upychac bo nie mam ani budynkow gospodarczych, ani spizarni ani nic. Wyobraznia okresla zycie czlowieka.
            • cosmetic.wipes Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:42
              Ojej, ojej! W polszy same lepianki z wychodkami na zewnątrz i tylko princess się na obczyźnie dorobiła hektarów i szopy na narzędzia 😄
              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:59
                Jakie lepianki? Te beznadziejne co o listwach pisza to w M3 mieszkaja a nie w domach gdzie mozna by do wychodka przez jakis nawet maly teren isc. Chodzi o brak miejsca. To tylko w malych mieszkaniach mozliwe
                • wkswks Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 17:40
                  Princess obejrzyj sobie filmy apokaliptyczne: takie zewnętrzne schowki łatwo okraść i po zapasach
              • panna.nasturcja Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 17:40
                Ona po prostu nie jest w stanie pojąć, że upychanie mąki w listwach przypodłogowych NIE jest jej wypominane z tego powodu, że ktokolwiek myśli, że ona mieszka w małym mieszkaniu w bloku.
                Nie nie jest i co zrobisz jak nic nie zrobisz.
                • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 08:37
                  Masz jakies umyslowe automatyzmy? Ile czasu moze byc smieszne pomylenie slowa cokol z listwami? No bedzie smieszne dla zakompleksionych usilujacych dowalic przy kazdej okazji.
                  • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:10
                    Zakompleksionych?? Bo nie mamy mąki pod listwami?? Czy tam cokołami??
                    Czy jak najma twierdzisz, ze dobrze to żyjecie tylko w UKeju a my tu słodką, polską biedę klepiemy?
                    Jakie kompleksy i w czym? To nie my za chlebem na wyspy uciekłyśmy.
                    • rosapulchra-0 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:14
                      A hanusina znowu kulą w płot..
    • lauren6 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:32
      Coś może być na rzeczy. W końcu by się wyjaśniło po co księżniczka hoduje mąkę pod listwami podłogowymi.
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:42
        Tak bo ksiezniczka mieszka tak jak ty w blokowisku w ciasnym mieszkaniu i nie ma budynkow gospodarczych 🤦 wiec z pewnoscia musi upychac. Ah ta waska wyobraznia
      • cosmetic.wipes Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:46
        Rozumiesz lauren? Mieszkasz w 16-metrowej klitce bez łazienki i wszyscy (z psem i kozą) śpicie na jednym barłogu. Jak to w Polsce 😂
        #szerokawyobrazniaprincess
        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:53
          No ewidentnie... Zwlaszcza ta 🐐.... Dodalabym pare 🐴🐴🐴skoro jej sie wydaje ze ja jakies listwy musze podnosic i gdzies cos trzymac jakbym miejsca w domu i "zagrodzie" nie mam i musze upychac.
          • cosmetic.wipes Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 09:38
            OJP, ludzie cisną z ciebie bekę, a tobie się zdaje, że chodzi o metraże 😄
    • alicjamagdalena Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 14:34
      Poziom życia słabo zarabiających w UK jest niski.
      Najniższa płacą to obecnie ile netto? 1000funtow?
      Gaz, prąd obecnie rachunki są dość wysokie. Council taxi w zał. Od wartości domu/ mieszkania średnio licząc 1000+
      Kredyt, raty ...piszę o kiepsko zarabiających.
      Pracowników city raczej nie wspomagają banki żywności.
      • denispapin Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 15:04
        W czasie pandemii w UK, gdy pozamykali szkoły, bardzo dużo się mówiło o dzieciach, które zostały bez posiłków. Były sugestie, że dla sporej liczby dzieci darmowy posiłek w szkole, to było jedyne, co danego dnia jadły. Nie pamiętam szczegółów, ale pamiętam swoje zaskoczenie, bo to były jakieś duże liczby. Chyba rodziny dostawały w zamian jakiś bon żywnościowy do wykorzystania w supermarketach.
        • alicjamagdalena Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 15:46
          Ram jest masa patologii, nie tylko w pl wink
        • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:39
          >Chyba rodziny dostawały w zamian jakiś bon żywnościowy do wykorzystania w supermarketach.

Caly czas dostaja a nie dostawaly. Dostawaly jak siegam pamięcią 🤦 a zyje tu juz prawie 30 lat
          • 35wcieniu Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:42
            Nie rozumiesz słów: "w zamian"?
            • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:52
              Nie rozumiesz ze gadasz glupoty? Nic " w zamian" nie dostawaly. Dzieci z biednych rodzin dostaja caky czas za darmo posilki w szkole a w czasie Covidu to kontynulowano w postaci obiadkow dostarczanych im do domu - lunch parcels.
              Dostaja tez Breakfast Club za darmo i popoludniowy klub jesli chca chodzic
              • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:52
                www.gov.uk/government/publications/covid-19-free-school-meals-guidance/covid-19-free-school-meals-guidance-for-schools#support-for-pupils-who-have-to-stay-at-home
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:38
        Nie ma czegos takiego jak najnizsza pensja 🤦. Jest cos takiego jak najnizsza stawka za godzine. I wynosi: £10.90 a £11.95 w Londynie czyli poza Londynem pensja 40 godzinnej w tyg pracy to £1890 funtow miesiecznie.

Przestan siac niedorzecznosci
        • arwena_11 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 10:20
          Brutto czy netto?
    • sylwiastka Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:20
      Nie wiem jak w przypadku dzieci. Jednak wlasnie wracam z Londynu z podrozy sluzbowej. Rano ogladalam BBC one London. Glowne tematy to:
      1) strajk pracownikow NHS
      2) kryzys NHS oraz kolejki karetek przed szpitalami. Niedobory kadry oraz dlugi czas na udzielenie pomocy. Godziny czekania i tragiczne sytuacje.
      3) zadluzanie spoleczenstwa i inflacja. Wydatki wielu rodzin przewyzszaja zarobki

Generalnie jak na tematy sniadaniowki to bylo to dosc powazne
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:41
        Jak w kazdym kraju Europy i reszcie swiata w tych czasach a to dopiero.poczatek. Brace yourself for an impact.
        • hanusinamama Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:11
          Princes umów się z najmą do psychologa albo terapeuty. Musicie przeproacować to, ze nadal udowadniacie, iż wyjazd do UK był sensowny i jest wam tam lepiej. My to wiemy...ale wy chyba nadal nie.
          Moze we dwie będzie taniej.
          • wkswks Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:42
            😀
      • obrus_w_paski Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 05:05
        w innych krajach tez są protesty służby zdrowia (np Hiszpania teraz) , w niektórych nawet zamykają całe szpitale bo nie ma lekarzy (Polska, ostatnio zamknęli jedyny w kraju miejsce gdzie przeprowadzano operacje ja sercu płodu?), fakt ze zależy od mediów jak się o tym mówi. Nie wiem czy w TVP się opowiada o kryzysie w służbie zdrowia?
        W Hiszpanii wczoraj mówiono ze w regionie x jest taka fala pediatrycznych infekcji, ze brakuje y lekarst
        • chatgris01 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 09:39
          obrus_w_paski napisała:

> W Hiszpanii wczoraj mówiono ze w regionie x jest taka fala pediatrycznych infek
          > cji, ze brakuje y lekarstw

Ostre zapalenie oskrzelików? We Francji od kilku tygodni jest epidemia.
          • triss_merigold6 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 09:46
            W Polsce straszą wirusem RSV.
            Normalnie, sezon przeziebień i infekcji.
            • chatgris01 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:01
              To ten wirus wlasnie. Jest co roku, ale w tym wyjatkowo zjadliwy.
              • sylwiastka Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:09
                W UK szaleje Streptococcus A. www.bbc.com/news/uk-england-london-63835595.amp
              • wkswks Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:44
                W tym toku rsv jest wyjątkowo zjadliwy. Moja córka 7 lat, juz nie taki maluch, ma powikłania w postaci zapalenia płuc. Ja sie zaraziłam i 4 dzien gorączki, jak do jutra nie przejdzie, idę po antybiotyk. U córki w klasie było w tym tygodniu 9 z 22 uczniów, jej nauczyciel też na 10cio dniowym chorobowym.
            • wapaha Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:14
              triss_merigold6 napisała:

> W Polsce straszą wirusem RSV.
              > Normalnie, sezon przeziebień i infekcji.

kto straszy ? - chyba ty

nie ma żadnego straszenia- wirusy mutują - wciąż mamy covid, mutowna grypa się uaktywniła i obok tego jeszcze RSV ( bo wciąż nie ma na niego szczepionki a wirusek buja się po maluchach od lat 60.)
              to są fakty, a nie straszenie
              • triss_merigold6 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:28
                Nagłówki. IMO wirus jak wirus, standardowy w sezonie jesienno-zimowym.
                Covid mamy?! Odkąd wpuszczono bez testów miliony z Ukrainy nijakiego covida nie ma.
                • chatgris01 Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 10:31
                  We Francji szpitale pediatryczne zapchane, a ministerstwo zdrowia oficjalnie oglosilo stan epidemii.
                  • obrus_w_paski Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 18:06
                    W Hiszpanii tez oddziały pediatryczne zapchane. Wg naszego pediatry nie widzieli takiej liczby dzieci w złym stanie właściwie nigdy. I tez mówili zw wirus chce żyć, tu maseczki tam żel wiec się zmutował i jest jeszcze bardziej zjadliwy
                • wapaha Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 11:58

> Nagłówki. IMO wirus jak wirus, standardowy w sezonie jesienno-zimowym.
                  > Covid mamy?! Odkąd wpuszczono bez testów miliony z Ukrainy nijakiego covida ni
                  > e ma.

Ekhm. Nagłówki w zasadzie się powtarzaja od lat i są mocno sezonowe big_grin JUz dzisiaj wiemy jakie będa nagłówki latem prawda ? wink

Co do covida- sugerujesz że jak nie ma nagłówków to nie ma wirusa ? wink big_grin
                  Od kiedy

jest covid, jest grypa, jest rvs- bedzie kaszana bo jest ryzyko tridemii - bo gówna występują razem, obok siebie, po sobie - porąbana pogoda i zmienność aury nie pomagają

W Hiszpanii jakoś wszędzie maseczki-samolot, komunikacja, sklepy- głupi ci hiszpanie co ? tongue_out
                  Ciągle wierzą w wymyślonego wirusa tongue_out
                  Oh wait,,
                  • boogiecat Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 13:53
                    A to u nas zadne ryzyko, tylko oficjalnie jest wlasnie tridemia.

(Sama zlapalam rvs z zapaleniem ucha w bonusie, polowa klasy bombelki chora na rozne)
                • al_sahra Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:59

>IMO wirus jak wirus, standardowy w sezonie jesienno-zimowym.

No właśnie nie standardowy, bo fala infekcji jest wcześniejsza niż zwykle i jest dużo więcej poważnych przypadków.

Niektórzy wirusolodzy przypuszczają, że jednym z powodów mogła być izolacja dzieci w związku z covidem i wynikający z niej brak normalnej wymiany wirusów, która pomaga w rozwinięciu odporności. To byłaby akurat woda na Twój młyn, bo Twoim zdaniem covid to też “wirus jak wirus” i izolacja była bezzasadna. Jednak ponieważ nie masz najmniejszego pojęcia o wirusologii i epidemiologii, więc radziłabym się nie wypowiadać na te trudne tematy.
                  • wkswks Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 16:42
                    Tez mam takie zdanie. W klasie córki zaczęło sie w kwietniu, akurat wtedy mogli zdjąć maski.
            • joyce_byers Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 15:17
              No nie wiem czy normalny. Czwórka dzieci bardzo dobrych znajomych leży w szpitalach specjalistycznych pod respiratorami z powodu RSV. W trzech przypadkach to kolejne dzieci więc rodzice mają doświadczenie z wszelkimi dziecięcymi wirusami i są w potężnym szoku. Mowa o dzieciak bez jakikolwiek chorób współistnieniejących, żadnego wczesniactwa. Dzieciaki w wieku od 9 mcy do 4 lat. Przyznam, że ile żyje a mam 41 lat niedługo nie miałam takiej akcji u żadnych dzieciaków jakikolwiek dobrych znajomych i przyjaciół.
              • obrus_w_paski Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 04.12.22, 15:40
                Dziewczynka z grupy syna również była na oiomie z rvs i pod tlenem, dopiero niedawno ja przeniesiono na normalny oddzial. w grudniu chyba kończy 2 lat.
    • niemoralna Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 02.12.22, 18:58
      @poziom życia w UK odczuwalnie spada- Prawda
      @ brytyjskie dzieci oficjalnie dokarmia UNICEF- nie mam takiej informacji
      @rośnie zapotrzebowanie na darmowe jedzenie z banków żywności-możliwe, ale chyba jak w wielu innych krajach
      @ ludzie marzna w zaplesnialych domach-zaden suprise , jak w wielu innych krajach po podwyzszkach energi i gazu
      @ a sieci Lidl, Asda i Tesco wprowadzily reglamentacje jajek? - nie kupujemy jajek , ale coś takiego było z jajkami i z cukrem i z masłem i z papierem, paliwem i zobaczymy co będzie nast .
      Chwyt marketingowy przed podwyżką , niestety skuteczny,bo ludzie to jak w amoku jak widzą limitowanyn towar
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 00:34
        Nic nie bylo z maslem ani z cukrem to w PL bylo.
        W UK bylo z paliwem ( problem logistyczny ). A takze z jajami ptasia grypa i podaz vs popyt.
      • princesswhitewolf Re: Brytyjskie dzieci dokarmia UNICEF, to prawda? 03.12.22, 01:12
        >@ ludzie marzna w zaplesnialych domach-zaden suprise , jak w wielu innych krajach po podwyzszkach energi i gazu

Bo takie mrozy byly? Jeszcze tydzien temu ogrzewania nie wlaczylam. Bardzo ciepła jesień byla.
    • woman_in_love [...] 02.12.22, 19:31