Dodaj do ulubionych

Poważne pytanie mam o kanarki i papużki

02.12.22, 22:34
Moja córka studiuje i z reguły na weekend przyjeżdża do domu rodzinnego. Ale tak chyba nieco jej smutno i chętnie by się zajęła jakimiś papużkami lub kanarkami, ale pytanie, co z weekendem? Raczej nie trzymałaby całego stada, tylko parkę. Ktoś coś podpowie, można ptice zostawić na weekend pod warunkiem zapewnienia picia jedzenia i towarzystwa drugiego ptaka? Jakoś nie widzę jej podróżującej z papużkami w klatce co tydzień.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:36
      Na weekend to można zostawić praktycznie każde zwierzę, pod warunkiem zapewnienia karmnika dozującego karmę i wody.
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:40
        Ta, pytanie, czy ono to przeżyje bez szwanku.
        • profes79 Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:59
          Przeżyje. WIększym problemem może być kwestia tego, jak zwierzę znosi samotność, bo sa takie, co będą miały na to wywalone a będa takie, co sąsiadom żyć nie dadzą.
          • taniarada Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 04.12.22, 07:24
            To musisz się zdecydować albo ,albo .Nie zostawia się zwierząt samych.
    • lilia.z.doliny Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:43
      Wiesz co... ja bym tego nie zrobiła. Kanarki są bardzo, ale to bardzo społecznie ustawione i w trosce o dobrostan powinny mieć zapewniony kontakt z ludźmi. Są ciekawakie, chętnie uczestniczą w życiu domowym, wchodzą w interakcje. Źle znoszą izolacje, samotność, etc. Nie zostawiłabym kanarka na dwa dni, bo wiem, że zniósłby to slabo
      • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:46
        Samotność w akademiku? Mieszkalas tak kiedyś ?
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:50
        Dlatego od razu zakładam jak już, to dwa ptaszki w klatce, ale stadka już nie. I tak widuję w internecie w ogłoszeniach drobnych, że ludzie chcą się pozbyć papużek nawet za darmo i mi szkoda i córka, jakby wróciła z zajęć, na pewno by się lepiej czuła, wracając do zwierzaków, ale weekend to jedna dłuższa nieobceność.
        • fragile_f Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:00
          Zaraz, to córka chce te ptaszki czy to Twój pomysł? Bo jeśli to drugie, to polecam skupienie się na swoim życiu. A jeśli zawsze chciałaś mieć ptaszki, to adoptuj je sama.
          • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:04
            Odpatyczkuj się. Chyba nie sądzisz, że zrobiłabym coś wbrew córce?
          • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:04
            I poza tym to trafiłaś, jak kulą w płot.
          • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:38
            No właśnie
            Tez wymyśliła
            Akurat ptaszek jest bardziej kłopotliwy niż inne zwierzęta
            Sama niech sobie kupi
            A nie dziewczynie która ma trudności społeczne żeby ja jeszcze rozpraszać
        • m_incubo Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 09:49
          Zwierzę, w tym kanarek czy inny ptak, to nie jest poprawiacz nastroju dla twojej córki, która nudzi się w akademiku.
          Pomysłu kupna zwierzęcia egzotycznego, jakim jest papuga, i trzymania go w akademiku, bez woliery, opcji swobodnego latania i siedzącego regularnie w pustej izbie dwa dni nawet nie skomentuję.
          W tej sytuacji sprawdzi się tamagotchi na baterie.
    • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:44
      Przestań
      Nie widziałam nigdy studenta z papużka
      I
      Akurat uwierzę ze w niemieckim wynajmowanym mieszkaniu właściciel
      Zgodzi się na zoo
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:47
        Das ist keine Glaubensfrage. Außerdem habe ich meiner Tocher eine Wohnung gekauft. Also!
        • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:30
          Wow, po co wam mieszkanie w głębokim DDR ceny raczej spadają niż rosną ?
          • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:39
            Ja, ja.
    • fragile_f Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:51
      Zły pomysł, będzie sie o nie martwić, dla ptaków to też kiepska opcja - papużki lubia się kąpać, trzeba im codziennie wymieniać wodę w miseczce, dawać świeże przegryzki itp.

Jeśli córce tęskni się za zwierzętami, to może podorabiac jako petsitter, przy okazji jeszcze zarobi.
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:53
        Ona od rana do wieczora jest na uczelni, a jeszcze stwierdziła, że chce sobie dorobić i się ubiega u chirurga plastycznego o pracę w ramach studentische Hilfskraft, cokolwiek to znaczy.
        • fragile_f Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 22:58
          No to na jaka cholere jej jeszcze papuzki?? Przecież to są żywe zwierzęta, potrzebują kontaktu z ludźmi, trzeba im sprzątać, kupować jedzenie etc.
          • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:02
            Wiesz, ona wraca do pustego mieszkania i zamyka drzwi za sobą. I jest samotna. Jej przyjaciel jest tu, w Berlinie, ma tu pracę i studia. I już jej wybiłam z głowy koty z chorobą neurologiczną, ale się zastanawiałam, czy takie papużki byłyby dobrym pomysłem. Ona przychodzi do domu, a tam coś ćwierka. Gdybym teraz nie napiła się grzanego wina, pewnie nawet nie popełniłabym wątku.
            • fragile_f Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:09
              Jej problemem nie jest brak papuzek, tylko brak kontaktu z drugim człowiekiem. Co bedzie z nimi robila w wakacje czy święta, skoro nie zna tam nikogo? Papugi mogą zyc nawet 25 lat, pomijajac już wszystko inne, zostawianie ich samych na weekend nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli jest samotna, to najlepszym wyjściem jest zapisanie się do lokalnej grupy zajmującej się jej hobby. Jest serwis meetup, są grupy na fb, można kogos np. poznać na jodze albo lepiąc ceramike.
              • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:32
                Dorosła kobieta nie umie na uniwersytecie znaleźć sobie towarzystwa ?
                No tak jest Polka a Niemcy nie za bardzo tolerują obcych ale na pewna sa jakoś grupki cudzoziemskie
                Szok i niedowierzanie
            • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:34
              Co to za związek jak nic nie robią żeby być razem
              Dorośli ludzie a corka mieszka u mamusi a on chyba tez ?
              Jak żyć
              Co to dalej pokolenie „1000 euro „?
        • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:36
          No pomoc
          Za pół darmo odbierze telefon czy włączy zmywarkę
          A co miałaby robić ?
        • m_incubo Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 09:52
          Polecam baranka. Takiego z rozpędu w ścianę, tylko zastanawiam się czy ty czy córka.
    • woman_in_love Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:12
      Niech sie zajmie lepiej kanarkiem jakiegos adonisa jak sie nudzi, zamast meczyc papuzki i zostawiac je same.
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:40
        Woman, jesteś coś nie w formie.
        • woman_in_love Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:53
          Mam straszne zapalenie zatok znow
      • kloi0505 Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 19:41
        🤣
    • daisy Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:39
      Trzymanie papug w niewoli to bardzo zły pomysł tak w ogóle. One potrzebują ruchu, czyli latania, codziennie. To żywe, inteligentne stworzenia, a nie "coś, co ćwierka". Nie rób tego.
      • krolewska.asma Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:44
        Bez przesady
        Ptaszki są fajne dla emerytów
      • alpepe Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 02.12.22, 23:45
        Generalnie to mi się trzymanie ptaków w niewoli w dobie netfixa i serwisów streamingowych muzycznych wydaje anachronizmem, ale te ptaki porzucane już tu są.
        • daisy Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 01:16
          Jakie porzucone? Chciałabyś podarować córce papużki po przejściach? Żeby siedziały zamknięte w klatce cały dzień, a w weekendy całe dwa dni? Plis dont.
    • ta Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 01:26
      Ptaki brudzą, koło papużek ciągle są rozrzucone łuski z prosa, a z piór sypie się im puder, który może uczulać.
      Kanarki to wszarze - to informacja od hodowcy ptaków, ja szczęśliwie kanarka nie miałam.

To stanowczo zły pomysł!
    • zuzanna_a Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 09:07
      Rozumiem trzymanie zwierzat w domach, ale trzymanie czegokolwiek czego wolnosc jest ograniczana poprzez mini klatke lub akwarium jest dla mnie chore. Na topie tych porąbanych pomyslow sa wlasnie papuzki lub kanarki, calymi dniami przesiadujace na tym nieszczesnym patyku, probujace latac i lądujace po sekundzie by znow tam siedziec. Ciesza oko przez kraty, ale ich zywot polega na oddychaniu, jedzeniu i wydalaniu pod siebie. Towarzystwo jednego i tego samego towarzysza ma umilic to więzienie?
      Naprawde nie rozumiem po jakiego grzyba tak krzywdzic te zwierzeta. Ptaki powinny zyc tylko na wolnosci. Niech cieszy oko w internecie albo na spacerze - a nie z wykorzystaniem zywych istot uwiezionych w jednym miejscu.
    • katriel Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 09:07
      Najpierw przeczytaj to: Shut up.

A córce może patyczaki spraw? Wprawdzie nie ćwierkają, ale zawszeć to żywe stworzenie.
    • aguar Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 09:42
      Papużka falista to jest super towarzysz, strasznie kochane zwierzątko, nadaje się na rozweselacza w smutkach. Ale my naszej (a w zasadzie naszego) prawie nie zostawiamy (max na 3-4 godziny od czasu do czasu, a na co dzień najwyżej na godzinę dziennie). Na wakacje jeździ z nami, i naprawdę dobrze to znosi, ale zrezygnowaliśmy z podróży dłuższych niż 5-6 godzin. Jak go kupowaliśmy, to wydawało się, że się zostawi w klatce (ma bardzo dużą), ktoś przyjdzie, posprząta, da jeść i będzie git. Ale teraz w życiu bym nie zostawiła, serce by mi pękło.
      Niektóre falki naprawdę dobrze znoszą podróże samochodem, ale tutaj jest jeszcze taki problem, że Twojej córki całymi dniami nie ma w domu. Jak dwie to niby trochę lepiej, bo mają siebie. Jak się dobrze zabezpieczy pokój, to można zostawiać w otwartej klatce. Niektórzy nawet kamerki montują, żeby mieć podgląd na to, co się z nimi dzieje smile
    • ykke Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 10:27
      A ja napiszę znowu- jak.mozna być tak.okrutnym , by skazywać zdrowego ptaka na życie w klatce.
      • aguar Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 11:34
        O rany, ona chce adoptować porzuconego ptaszka/ptaszki. Takiego ptaka nie da się już przywrócić do naturalnego środowiska, bo on tam nie przeżyje. Trzeba mu umożliwić życia w jak najlepszych warunkach, ale jednak pod opieką człowieka.
        • m_incubo Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 12:51
          I te jak najlepsze warunki i opieka to ma być ptak zamknięty od rana do wieczora w klatce w pustym mieszkaniu (plus całe weekendy), żeby przez dwie godziny dziennie dziewczęciu, jak już wróci i zamknie się w domu, "coś ćwierkało"?
          Papugi, kanarki, chomiki, koty, psy to NIE są elementy wystroju salonu.
          • aguar Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 13:28
            No ja doradzam, żeby jednak nie w klatce, tylko aby mogły latać po pokoju. A na weekendy zabierać ze sobą, też nie w klatce tylko w transporterze, a najlepiej drugą klatkę mieć w domu u rodziców. Jak podróż jest samochodem i niezbyt długa, to moim zdaniem, to się może udać.
            • m_incubo Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 13:44
              Wiesz co, wszystko może się udać, jak się uprzesz, ale wożenie ptaków, które cały dzień i tak siedzą same, tam i z powrotem każdego tygodnia to idiotyczny pomysł.
              Można też wziąć sobie psa i zostawiać go na cały dzień na balkonie, tylko po co?
            • fragile_f Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 17:50
              Kiedy będą latac luzem? Jak będzie na zajęciach? Nie, przez 2h dziennie wieczorem a potem powrót do więzienia. A co weekend albo mega trauma podróży i innego miejsca, albo 2 dni całkowitej samotności beż świeżej wody do kąpieli i świeżego "zielonego".

Serio, niech pojdzie do klubu książkowego albo robic ceramikę, znajdzie sobie koleżankę i tyle.
    • wkswks Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 03.12.22, 22:45
      Poroniony pomysł. A córka niech znajdzie towarzystwo jak czyje sie samotna.
    • extereso Re: Poważne pytanie mam o kanarki i papużki 04.12.22, 07:54
      Żal mi Twojej córki, sama mam w podobnym wieku i swojej bym bardzo żałowała w tej sytuacji, zwłaszcza jednej, która ma duże potrzeby towarzyskie. Dla papugi nie byłoby to dobrze, ale chodzi też o to, żebyś wsparła córkę w szukaniu towarzystwa, przyjaźni, a nie tylko w oswajaniu samotności, bo przecież nie musi być samotna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka