Dodaj do ulubionych

Energetyczne wampiry i inne "złe duchy"

02.12.22, 22:48
Jak radzicie sobie z ludźmi, których pasją jest uprzykrzanie życia innym, którzy we wszystkim widzą podstęp/ układy itp, dla których współpraca oznacza "albo po mojemu albo wcale".
Przyznaję, że od ubiegłego roku mam w otoczeniu taką osobę - jest ona dodatkowo głośna,wszędzie jej pełno i stwarza wrażenie, że bez niej zawali się świat. Problem swój/ swojego członka rodziny potrafi rozwlec tak, że wychodzi iż problem ma cała grupa (a ta grupa nawet nie wie wink). Dzień bez szantażyku czy próby zastraszenia jest dniem straconym a ja przyznaję, że psychicznie wysiadam. Ona wszystko krzykiem, ja ostoja spokoju co jeszcze bardziej ją rozwściecza. Ona oczekuje, że będę forsować wszelkie kwestie siłowo wręcz (ręką trzeba walnąć w stół a nie dyplomatycznie) a ja uważam dialog za podstawę komunikacji i porozumienia między ludźmi.
Z otoczenia nie zniknie zatem jak żyć w symbiozie i nie oszaleć? uncertain
Obserwuj wątek
    • fragile_f Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 22:56
      A dlaczego nie da się od tej osoby po prostu odciąć?

Jeśli musisz się nią opiekować, to najlepiej jest nie wchodzić w ogóle w dyskusje i robic swoje. Na proby szantazu czy wymuszenia odpowiadać w kółko tym samym zdaniem, w końcu się jej znudzi. Przy krzyku - wychodzisz z pokoju/mieszkania.

Są też leki psychiatryczne, jeśli jest to senior to geriatra powinien wypisac. Podawać można razem z innymi lekami albo kruszyć i pakować do ciasta. Z wiekiem zaburza się produkcją hormonów i neuroprzekaźników, można te leki sprzedać jako "suplement na dobry nastroj" wink
      • iberka Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 02.12.22, 23:06
        To jest osoba, z którą społecznie współpracuję (chociaż współpracą ciężko to nazwać). Do grupy weszła, bo osoby odpowiedzialne za kwestię naboru nie zrobiły tego zgodnie z paragrafami 🤷 a jak weszła, to została i w tym roku jest już legalnie.
        • fragile_f Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 02.12.22, 23:11
          Przes*ane uncertain myslalam, że to upierdliwa tesciowa...

Czy ona próbuje dominować grupę?

Co by się stało, gdyby zaczela krzyczeć i została kategorycznie poproszona o wyjście i powrót jak się już uspokoi?
          • iberka Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 02.12.22, 23:30
            Ona już grupę zdominowała. Prowadzi jakieś akcje podjazdowe, kompletnie nie interesują jej zasady i obowiązujące prawo, bo przecież rok temu nikt nie wymagał ....teraz nastałam ja i wprowadzam działanie zgodnie z obowiązującymi zasadami. "Niby" ja grupą dowodzę, ale absolutnie każda kwestia jaką poruszam jest obracana w atak z jej strony. Ja spotykam się z ludźmi, ja nas reprezentuję i tu znowu źle, bo na pewno mam układy i załatwiam prywatne sprawy. Nie wyobrażam sobie zabrania jej na jakiekolwiek spotkanie, bo na jednym była.....kłóciła się jak baba na straganie, ja ją uspokajałam żeby sytuacji nie zaognić tylko zakończyć porozumieniem. Na spotkaniach plenarnych, w dużej grupie jest "do rany przyłóż" i serce otwiera dla każdego, wszystko zrobi, załatwi itd.
            • fragile_f Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 02.12.22, 23:59
              Co to za grupa?
            • asfiksja Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 03.12.22, 12:47
              > "Niby" ja grupą dowodzę
              Bardzo dobrze podsumowałaś swój styl zarządzaniawink
    • pani_tau Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:10
      Nie mam bladego pojęcia. Metodą zdartej płyty ponawiać prośby o nie podnoszenie głosu? Punktować każdy szantaż? Na samą myśl jestem gotowa do ucieczki.
    • princesswhitewolf Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:23
      Malo tubtakich na forum?
    • ga-ti Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:29
      Jeśli w pracy to poradzić sobie można chyba tylko siłą spokoju. Przytakiwać ze spokojem i robić swoje.
      Nie zazdroszczę.

Ps. dla mnie wampir to ktoś, kto niby słodki i pomocny, a po cichutku krew wypije, od tej słodyczy to się mdło robi. Po kontakcie jest się psychicznie zmęczonym.
    • cegehana Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:31
      Pracuj nad sobą, bo na to masz wpływ. Fajnie, że zauważyłas tego wampira j zdajesz sobie sprawę z tych zachowań. To dużo daje, nawet jeśli psychicznie Cię to męczy.
      • iberka Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 02.12.22, 23:40
        Obawiam się, że moje zeeeeeennnnn w końcu się podda i zrezygnuję z piastowanego stanowiska dając satysfakcję owej osobie (niestety)
        • cegehana Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy 03.12.22, 00:01
          Jeśli tak, to najlepiej zrób to szybko. Szkoda zdrowia.
    • nena20 Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:38
      Jeśli można omijamy szerokim łukiem. Ja założyłam sobie katalog, zapisuje. Użyje jak przyjdzie czas. Na razie sprawca udaje że to tylko żarty.
    • obrus_w_paski Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:40
      Kilka lag temu popełniałam podobny wątek o mojej współpracownicy a potem podwładnej. Na „szczęście” kiedy została moja podwładna dostała jakiegoś amoku niczym Paulina smaszcz i dość szybko ja wyrzucono. Ale przez 1-2 lata napsuła mi mocno krwi.
      Dziewczyny na forum polecały mi jakaś książkę, która była całkiem niezła, nie pamietam tytułu…. Ale autorka była polska psycholożka i w tytule było coś o ludziach.

Mnie pomogło właśnie bycie spokojna i opanowana, dzięki temu zyskiwała/ utrzymywałam opinie zrownoważonej (🤪), a ta wprost przeciwnie. Plus praca- po jakimś czasie było faktycznie jasne ze babka nie ogarniała w ogóle tematu, była dobra w wielu rzeczach ale żadna niezwiązana z jej wtedy praca
    • dvdva Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 02.12.22, 23:52
      To jest toksyk, będzie podważyć twoje decyzje.
      Nie dogadacie się, trzeba było pogonić jak była ku temu okazja.
      Ja bym robiła listę, daty, zachowania, świadkowie, może się kiedyś przydać. Podnoszenie głosu jest niedopuszczalne, przełożony powinien się tym zająć. Praca w grupie również leży. Szukałabym haków by tę osobę zwolnić, wyraźnie rozwala grupę.
    • migafka357 Re: Energetyczne wampiry i inne "złe duchy" 03.12.22, 00:13
      Usuń ją z grupy najszybciej jak dasz radę, tego się nie da znieść na dłuższą metę. Skoro to ty rządzisz, to przy próbach przejmowania przez nią steru przypominaj, że to ty decydujesz. Wszelkie insynuacje od razu wprost ucinaj: "Czy sugerujesz, że zlecam ten kontrakt tej osobie, bo jest moim znajomym?". Na krzyk reaguj metodą odesłania do innego pokoju - "widzę, że nie panujesz nad sobą, proszę, żebyś teraz przez jakiś czas popracowała w tamtym pokoju, ja potrzebuję tu mieć spokój", jeśli nie chce wyjść, to ty wyjdź w miejsce, gdzie możesz spokojnie pracować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka