Dodaj do ulubionych

Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkolenia

04.12.22, 07:54
Lubicie tak?
W walce z zagraceniem, konsumpcjonizmem itd
Nie kupować kolejnej rzeczy, często na siłę wymyślnej, bo przecież i tak kupujemy na bieżąco jak coś w oko wpadnie, albo jest potrzeba
Tylko właśnie wspólny czas i ciekawy pomysł
Jeśli tak, co to było i czy faktycznie okazało się trafionym pomysłem
A może w tym roku macie takie plany?
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 08:01
      Lubię. Ogólnie jestem prezenciarą i obce są mi problemy z nietrafionymi prezentami ( dla mnie), bo każdy kto mnie chociaż trochę zna, bez problemu mnie zadowoli.
    • triss_merigold6 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 08:07
      Syn kiedyś dostał w charakterze prezentu bilety na koncert Sabatonu, ale do tej pory dzieci preferowaly prezenty konkretne. Sama kilka razy prosiłam o bon prezentowy do kosmetyczki i realizowałam sobie po świętach, w tym roku poprosze do pani dr med.wink

Z wyjazdami (dodatkowymi, a nie planowanymi) w charakterze prezentu byłby o tyle problem, że wyszłoby znacznie drożej niż nasze gwiazdkowo- prezentowe wydatki.

• leanne_paul_piper Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 09:02
      W ogóle obca jest mi idea prezentów wymyślonych na siłę, bo zwykle prezenty sobie zamawiam i sa to konkretne rzeczy, które są mi potrzebne, albo które po prostu chcę mieć, typu piżamy, rajstopy we wzorki, bursztynowa biżuteria czy wieczorowa kopertówka.
      Podarunki typu wizyta w Spa są fajne, ale taki masaż to jednorazowa atrakcja a 4 stówki polecą. To ja już chyba wolę porządny garnek, który posłuży mi przez lata.
      • leanne_paul_piper Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 09:11
        Chociaż taki np. zabieg depilacji całego ciała przyjęłabym z pocałowaniem ręki, zwłaszcza przed wyjazdem w ciepełko. Włosy gdziekolwiek poniżej szyi nie mieszczą się w mojej estetyce😉. I nigdy nie rozumiałam, dlaczego Becky Bloomwood była taka oburzona, gdy przyszła teściowa opłaciła jej taki zabieg.
        • kk345 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 14:01
          Nie znam Becky Bloomwood, ale może miała taki szalony pomysł, by realizować swój pomysł na własny wizerunek, zamiast pomysłu teściowej???
    • shellyanna Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 09:22
      Bardzo. I bardzo bym chciała taki jeden kurs.
    • powodzenia_juno Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 09:45
      Problem polega na tym, że one cenowo są na zupełnie innym poziomie.
      Uderzyli mnie to w jednym z wątków, gdzie ktoś napisał, że woli wyjazd na narty nuż pierścionek. Wyjazd na narty skromnie, to min. trzy tysiące (choć w tym roku nie organizowałam,więc może nawet więcej) , istnieją pierścionki w takiej cenie, ale nie noszę ani nie daję droższych nuż trzysta... Gdzie tu porównanie?
      Może dwa bilety do kina (studyjnego) ewentualnie by pasowały cenowo do prezentów, jakimi się wymieniamy, ale czy to aż taka nowość i aż tak odkrywcze? Zawsze była taka opcja, choć faktycznie mało kto korzysta. Czy bym się ucieszyła? Raczej tak. Tylko to może być prezent wyłącznie od czy dla osoby, która zna nie tylko twój gust, ale i grafik zajęć w tygodniu, czyli siłą rzeczy krąg osób mocno ograniczony.
      • triss_merigold6 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 10:33
        Zgadza się.
        Też bym wolała wyjazd na narty, ale dla 4 osób to lekko licząc (z karnetami, wypożyczalnią etc.) z 8 tysięcy.
        Kino mnie średnio, bilet otwarty do teatru bym przyjęła, ale też nie do każdego.
        Wejście do Suntago czy Energylandii byłoby za karę.
        Wszelkie wejścia/bilety ze sztywną datą NIE, dzięki.
    • 35wcieniu Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 09:51
      Jak są dostosowane do upodobań to lubię.
      Bilety do kina, na wystawę czy na koncert- spoko. Podobnie karta do empiku. Ale np. bon na masaż albo do kosmetyczki- byłby bezużyteczny. Do kosmetyczki to nawet kiedyś dostałam i nie użyłam.
    • chococaffe Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 10:20
      Praktykujemy od ponad ćwierćwiecza. Oczywiście nie tylko tego typu prezenty. I widełki cenowe też bardzo szerokie - od tanich po droższe (ale obejmujace np dwie okazje)
    • wapaha Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 10:25
      ja w tym roku po raz pierwszy od lat dałam dokładne dyspozycje mikołajowi/mikołajom big_grin
      zbieram złotówki ( na pakiet startowej w dość drogiej ale prestiżowej imprezie) wink
    • dariamax Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 12:05
      Najlepszym prezentem od moich dzieci jest wykupienie YouTube premium bo bardzo dużo słucham. Na gwiazdkę dostaje parę miesięcy potem na dzień matki a potem na imieniny w ten sposób koszt rozkłada nie ma znośne kawałki. Ja na przykład kupowałam prenumeratę czasopism na rok albo na pół zależy jaki koszt miałam zaplanowany
    • extereso Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 12:39
      Ja w tym roku dokupiłam córce masaż relaksacyjny do prezentu, mężowi kupię koncert jako jedyny prezent (dwa bilety, pójdzie na pewno z jedną z córek, nie ta od masażu, bo oboje uwielbiają ten zespół). Przedtem kupowałam jeszcze wyjazdy, ale fakt, drożej wypada. Bilet na noc mikołajkową do saunarium dostanie mąż na mikołajki. Mamie ojciec kupił wyjazd do Rzymu na 80 urodziny, a że nie ma kondycji do jechania, to opiekunki- ja i bratowa się załapałyśmy dodatkowosmile no, ale to już bardzo drogo. Więc tak, robimy, w różnych cenach.
    • kaki11 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 04.12.22, 12:50
      Lubię. Nawet bardzo smile
      W tym roku postanowiłam kupić coś takiego mężowi, bo z rzeczy materialnych nic nie potrzebuje, a kupować na siłę bzdetów nie chcę. Tylko w budżecie nie mogę znaleźć nic satysfakcjonującego. Rok temu zresztą też kupiłam mu bilet na mecz "jego" drużyny piłkarskiej+lotniczy i załatwiłam to ze znajomymi z którymi był. Był zaskoczony i mega szczęśliwy, a jak dodałam o znajomych to już w ogóle. Nie wierzę, ze taką samą frajdę zrobiłabym mu słuchawkami które planowałam kupić.
      Ja sama też bardziej cieszę się z ciekawego vouchera, zarezerwowanej wycieczki czy biletu na koncert niż z książki albo zestawu kosmetyków. To znaczy rzeczy materialne są fajne ale kiedy są faktycznie dobrane pod potrzeby albo z gatunku chcę a szkoda mi kasy, a jak nie bardzo takie mam, to lepiej jakieś przeżycie. Zwłaszcza, że obdarowują mnie ludzie którzy mnie znają, i wiedzą co mi sprawi przyjemność a co nie, i co lepiej zorganizować mi z kimś itd.
    • youngagain Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 05.12.22, 12:41
      Tak! Dokładnie takie plany mam w tym roku. Dzieciom pisze listy. Dostaną wyjazd ze mną do Suntago. Córeczka na urodziny zbiera na obóz sportu, który kocha zamiast kolejne graty
    • ewcia.1980 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 05.12.22, 14:43
      No ja i moja siostra od bardzo dawna praktykowałyśmy taką formę prezentu dla naszej mamy.
      Kupowałyśmy bilety dla nas trzech na jakieś przedstawienie czy koncert.
      Siostra zazwyczaj robiła zaproszenie z planem imprezy:
      godziną wyjazdu
      informacją do jakiej restauracji zapraszamy mamę na obiadokolację
      informację na co się wybieramy.

Wyjeżdżałyśmy zazwyczaj ok 15-16 bo dojazd do miejsca docelowego to ok 1h.
      Wracałyśmy ok 22-23.
      Moja mama bardzo lubiła to bo jak twierdziła wszystko ma i cieszy się z czasu gdy robimy coś razem.
      To był bardzo fajny okres w moim życiu.
      Teraz moja mama mocno podupadła na zdrowiu więc nie jest to tak częste.

Ale za to takie prezenty dajemy sobie z siostrą.
      Jakiś czas temu dostałam od siostry voucher na lot w tunelu aerodynamicznym dla mnie i dzieci.
      Świetna sprawa.
      Wczoraj siostra dostała ode mnie spóźniony prezent urodzinowy - zaproszenie na kolacje i spektakl w Teatrze Komedia na którym jeszcze nie byłyśmy.
      Pojedzie też z nami moja córka więc będzie to taki babski wypad.

Z prezentów pod choinkę zrezygnowaliśmy w ubiegłym roku.
      Dostaną tylko nastolatki z rodziny.
    • swiecaca Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 05.12.22, 15:19
      lubię, wolę niż durnostojki albo nietrafione książki czy kosmetyki. najlepiej jak taki prezent ma dość długą datę realizacji. z trafionych pomysłów: lot w tunelu aerodynamicznym, masaż, kosmetyczka.
    • mikams75 Re: Prezenty - przygody,.podróże, wrazenia, szkol 05.12.22, 16:41
      jak najbardziej ale wg mnie to sa nieporownywalne sytuacje i takie prezenty daje sie bardzo bliskim osobom, chocby dlatego, ze to sa drogie prezenty no i trzeba dosc dobrze znac preferencje osoby, ktora chcemy obdarowac. Rzecz w tym, ze takim osobom i tak zazwyczaj wie co kupic i nie bedzie to zasmiecaniem planety. Problem sie pojawia z osobami, ktore mniej znamy a wypada sie z nimi wymienic drobiazgami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka