Dodaj do ulubionych

I takie to swieta

04.12.22, 14:01
W rodzinie przyjaciółki taka sytuacja- przyjęli matkę z sześciolatkiem do domu, ona z tym dzieciakiem.uciekala spod bomb, sama, ojciec "Bóg wie gdzie". Znaleźli ciepły kąt, chłopiec wziął głębszy oddech, zaczął się bawić, mówić po polsku.
I ta matka właśnie zmarła na raka.
Jezu.
On trafi teraz do domu dziecka? Rodziny zastępczej?
I niby robię te święta, pocieszam się butami i ratuje jakimiś pocieszajkami ad hoc, by z choroby ojca ocalić resztki jakieś normalności, ale na smutno się cieszę.
Taki k.rewski los sad.
Obserwuj wątek
    • serei Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:03
      przykro mi bardzo, ujowe to życie
    • chococaffe Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:17
      O rany..sad

A gdzie dziecko było do tej pory (pod czas choroby matki) i gdzie jest teraz? Może Ci ludzie będą mogli się chłopcem zaopiekować przynajmniej do czasu potwierdzenia sytuacji rodzinnej dziecka? To, że ojciec "Bóg wie gdzie" nie znaczy, że nie ma praw rodzicielskich.

Wydaje mi się, że jest jakaś przyśpieszona procedura ustanawiania tymczasowych opiekunów prawnych.
    • la_felicja Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:19
      A ta przyjaciółka mogłaby się stać rodziną zastępczą dla tego chłopca? Może jego ojciec żyje, walczy, znajdzie się po wojnie?

Bardzo współczuję choroby Twojego taty. Wiem, jak to jest.
    • hrabina_niczyja Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:22
      A koleżanka nie chce wystąpić o bycie rodzina zastępcza dla tego chłopca?
    • mgla_jedwabna Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:26
      Zgodnie z polskim prawem, to dziecko powinno trafić do rodziny zastępczej. Niestety, w odniesieniu do dzieci uchodźczych, Polska nie stosuje polskich standardów, tylko ukraińskie. Niby w myśl zasady, że niech Ukraińcy ogarniają swoje dzieci według swoich zasad. A tam niestety jest jak w Polsce lat 90-tych. I mamy domy dziecka - molochy, gdzie w jednej grupie są kilku- I kilkunastolatki. Mamy ukraińskie domy małego dziecka, gdzie jeden opiekun ma na głowie kilkanaścioro niemowląt (u nas to troje, a i to są wyjątki, bo tak małe dzieci w myśl ustawy powinny być w rodzinie zastępczej, a nie w placówce). Teoretycznie można by tymi dziećmi uchodźczymi zająć się w Polsce według naszych standardów, ale nie robi się tego, żeby nie doszło do "wynarodowienia" albo w imię "więzi" w kilkudziesięcioosobowych grupach.

Tak więc możliwe, że ten sześciolatek trafi do takiej dużej grupy ewakuowanej z ukraińskiego domu dziecka, zamiast do polskiej rodziny zastępczej.
      • woman_in_love Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:29
        nie no, może jeszcze trafić do ukraińskiej rodziny zastępczej, pokroju tej pedofilki
        • milva24 Re: I takie to swieta 04.12.22, 15:02
          Polskie rodziny zastępcze bywają nie lepsze, że przypomnę tą parę co zabiła dwójkę powierzonych im dzieci.
          • woman_in_love Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:16
            obrzydliwy symetryzm, no więc NIE, nie jest tak

Co do zasady, to norweska opieka społeczna jest tak 10 razy lepsza niż polska.
            A polska tak 100 razy lepsza niż ukraińska. I to co w PL się zdarza czasami, to tam jest normą.
      • hanusinamama Re: I takie to swieta 04.12.22, 15:01
        To nie tak, ze Polka umywa ręce...problemy stanowi sama Ukraina. Jak jestem za nimi całym sercem to widziałam juz takie rzeczy w związku z dziecmi z ukrianskich domów dziecka, ze krew zalewa.
        U znajomej jest sytuacja podobna, mama w trackie leczenia dośc agresynego raka. Sama poprosiła aby jakoś dziecko zabepieczyć prawnie jak ona jeszcze jest. Tu mamie na szczęscie leczenie idzie dobrze..ale prawo ukraińskie jest tu straszne
        • woman_in_love Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:22
          Hanusina... co jestem w PL i chcę pójść do tańszej ukraińskiej kosmetyczki albo fryzjerki, to nigdy nie mogę zapłacić tam kartą. Zawsze gotówka.

O co z tym chodzi? One robią na czarno, czy nie wykazują żadnych przychodów żeby nie płacić podatków.
    • lilia.z.doliny Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:46
      Ta rodzina się zajmowała dzieckiem, kiedy matka miała pogorszenie. Chyba się nimi związał. To nie sama ona, ta moja przyjaciółka, tylko jej bliscy. Tam jest tyle tragedii, tyle historii, że życia nie starczy na opisanie. Różne rodziny. Ojciec raczej bardziej w Australii niż na wojnie. Z tego, co wiem, to ma nowa lepsza żonę i dzieci. Ale może coś się poruszy w nim? Może?
      Jeden mały chłopiec i tyle rozpaczy, taki ogrom strat. Ja się np kompletnie nie nadaje do bezpośredniej pomocy, bo zamiast pomagać, to bym ryczała. Wolę z boku się angażować, bez pierwszego planu.
      • chococaffe Re: I takie to swieta 04.12.22, 14:54
        Może daniela wie jak to rozwiązać od strony prawnej?
      • extereso Re: I takie to swieta 04.12.22, 15:00
        To chyba najprawdopodobniej ojciec weźmie chłopca... Mam nadzieję.
      • pani_tau Re: I takie to swieta 04.12.22, 16:08
        Też jestem zbyt wrażliwa i łzy mi się same leją, więc rozumiem jak to jest.
        Mój tata wchodzi w ostatnią prostą, nie wiem czy i jak dam radę.
        Bardzo współczuję dziecku, chcę wierzyć, że wszystko skończy się dobrze.
        • lilia.z.doliny Re: I takie to swieta 04.12.22, 17:48
          Współczuję.
          Dasz radę. Tylko nie wiem, jak? To się nie odbywa bezkosztowo dla rodziny.
          • pani_tau Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:37
            Własnej rodziny nie mam, jestem z tym sama.
            No muszę to ogarnąć. A potem zwine się z tego świata, dość mnie już wymęczył.
            • lilia.z.doliny Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:45
              Wysyłam (wiem, glupie) serdeczne myśli.
              Jak już będziesz mieć strasznie dość, to pomysł sobie, że ileś kilometrów od was, ciebie i taty, ktoś też ma dość. Nie jest łatwiej, ale jest wspolnotowo. A to trochę ulga. Troszke.
              • pani_tau Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:56
                Dzięki smile
    • jeste_m_sobie Re: I takie to swieta 04.12.22, 16:53
      A ja myślę też o mamie, tej co właśnie zmarła. Ta to miała życie... sad I jeszcze umierała targana niepokojem o los dziecka.
      • grey_delphinum Re: I takie to swieta 04.12.22, 17:13
        Straszne, łzy się cisną do oczu 😔
    • primula.alpicola Re: I takie to swieta 04.12.22, 18:59
      sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka