Dodaj do ulubionych

Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepisu

04.12.22, 18:06
szukam smile
Ponoć są super smaczne, no i pasują do wigilijnego stołu. W pierwszej chwili myślałam, że po prostu zrobię zwykłe ciasto pierogowe i do tego wsadzę namoczoną śliwkę, ale zaczęłam się zastanawiać czy namoczoną, czy ugotowaną, jeśli tak to w czym, odpaliłam przeglądarkę no i przepisów jest w bród, niektóre bardzo skomplikowane z jakimś zaparzaniem ciasta, gotowaniem śliwek w wywarach itp.
Czy ktoś robi takie cudo? Nie ukrywam, że chciałabym je zrobić na święta ale bez wcześniejszego wypróbowywania przepisu, a że pierogi zaliczam do kategorii dań znojnych to wolałabym, aby wyszły od razu.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:13
      Nie gotuję śliwek tylko namaczam. Ciasto takie jak zwykle.
      • daniela34 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:16
        Aha, namaczam w wodzie zagotowanej z cukrem i cynamonem. Ciepłej. Nie gotuję, bo po co 2 razu gotować śliwki (w wodzie i potem w pierogach).
      • extereso Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:26
        Ale rzeczywiście są takie smaczne? Jeśli tak, to zrobię.
        • daniela34 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:28
          Mnie smakują, mimo że generalnie wolę pierogi wytrawne od słodkich. Można jeszcze śliwkę naciąć i włożyć do środka trochę innych bakalii, np.posiekanych orzechów (nie mielić tylko siekać).
          • extereso Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:40
            Dzięki. Może zrobię choć z 30 ( będzie nas ósemka, więc skromnie).
            • daniela34 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:48
              Mają taką zaletę, że przy nich się nie narobisz 😄
    • szara.myszka.555 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 04.12.22, 18:20
      Namaczam przez noc w soku jabłkowym, ze szczyptą cynamonu. Jeśli mało słodkie, dodaję ciut miodu. Ciasto standardowe.

• crea.tura Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 05.12.22, 23:09
        Dzięki dziewczyny smile
        • marysia460 Re: Pierogi z suszoną (wędzoną?) śliwką - przepis 06.12.22, 00:24
          Moczę śliwki ok godziny w gorącej wodzie , ciasto zwykłe jak do pierogów . Po ugotowaniu podaję z kwaśną śmietanę i cukrem wymieszanym z odrobiną cynamonu . Oczywiście śmietana i cukier podane osobno

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka