Dodaj do ulubionych

implant - ile czasu boli i puchnie...

04.12.22, 20:06
...a ja się mogę nadal nie przejmować, bo może tak być i powinno być ok?
Poprzednio się nie udało, bo moim zdaniem zlekceważono stan zapalny i potrzebne były antybiotyki, które wprowadzono (inny lekarz wprowadził) po ponad 3 tygodniach od zabiegu. Po takim czasie byłam nadal zapuchnięta i pól twarzy mnie bolało plus węzły. Lekarz tzw. pierwszego kontaktu orzekł, że to infekcja i to jak cholera, przepisał 2 antybiotyki, drugiego dnia jak ręką odjął- ale implant się nie przyjął. Poprawka wszczepienia. Ten implantolog ma jakąś fobię anty-antybiotykową, po drugim zabiegu nie przepisał mi nic. Dzisiaj trzeci dzień i właściwie zaczyna boleć. Po ilu dniach się zacząć awanturować lub żądać od kliniki innego lekarza?
Obserwuj wątek
    • dreg13 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:11
      Od razu???
      Jak bez antybiotyku? Nie spotkałam się z tym, a miałam trzy razy wstawiane implanty (różne, niestety). Za każdym razem antybiotyk dostawałam od razu
      • dreg13 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:12
        A, i miałam przeorane równo wszystko. Po trzech dniach to już było ok, a nie że po trzech dniach zaczynało boleć.
      • vasaria Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:30
        dreg13 napisała:

> Od razu???
        > Jak bez antybiotyku? Nie spotkałam się z tym, a miałam trzy razy wstawiane impl
        > anty (różne, niestety). Za każdym razem antybiotyk dostawałam od razu

A ja nie dostałam żadnego leku. Nie bolało mnie ani jednego dnia, nie byłam też opuchnięta. Byłam nawet bez przeciwbólowych. Wstawione mam 2 implanty, w miejsce 5 i 6. Mam je już prawie rok, korony od mc i na razie wszystko ok smile
      • madami Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:59
        Wstawaiałam implant rok temu, nie dostałam żadnego leku, musiałam wcześniej wykonać higenizację i dokładny przegląd plus zdjęcia 3d, lekarz tłumaczył, że nie ma próchnicy i stan mojego uzębienia jest bdb, więc zdecydował nie dawac mi antybiotyku, choć faktycznie potwierdził, ze standardowo raczej się daje. U mnie bolało jak zeszło znieczulenie, wzięłam jedna tabletkę przeciwbólową i to wszystko, po tygodniu już zapomniałam z zabiegu tylko szwy mnie wkurzały.
    • extereso Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:13
      Moja przyjaciółka cierpiała 3 dni, z każdym mniej.
    • kachaa17 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:13
      Ja miałam antybiotyk od razu, profilaktycznie. Na początku wiadomo, coś tam bolało ale kolejnego dnia już chyba było lepiej.
    • qwirkle Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:16
      Ja mam mieć wszczepiane implanty. Mam mieć od razu antybiotyki...
    • 1papryczka.chili Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:26
      Bez antybiotyku, noooo ryzykant z tego lekarza. Nie ma innych klinik implantologicznych? Po co poszłaś tam drugi raz?
      • anorektycznazdzira Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:34
        Poszłam przekonana, że założymy koronę. Na fotelu się okazało, że cały implant do powtórki.
        • princy-mincy Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:47
          No ale tak z marszu Ci założył nowy implant?
          • anorektycznazdzira Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 05.12.22, 02:48
            tak, bo wygojone już dawno było, tylko nieprzyjęte
        • 1papryczka.chili Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 21:17
          Jeżeli nie bolało na początku a po 3 dniach zaczyna to nie dobrze. Ja na Twoim miejscu poszlabym tam żeby ktos to obejrzał. Owszem zdarza się że implant może się nie przyjąć, ale robi się wszystko aby tak się nie stało, dlatego implantacja powinna odbywać się w osłonie antybiotykowej. A nie miałaś w międzyczasie zakładanej śruby gojącej? Co to za system implantologiczny? Jeśli nie wiesz to zażądaj wglądu do paszportu implantologicznego.
      • hugo43 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 05.12.22, 00:27
        Ja miałam od razu antybiotyk na 5 bądź 7 dni.po zejściu znieczulenia wzięłam raz lek przeciwbólowy,goilo się jak na psie
    • eliszka25 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:31
      No ja bym nie poszła drugi raz do tego samego lekarza, a pewnie nawet innej kliniki bym poszukała.

O ile dobrze pamiętam, mąż od dentysty wyszedł z antybiotykiem. Spuchnięty nie był wcale, bolało z każdym dniem coraz mniej, ale w sumie od razu funkcjonował prawie normalnie, w sensie nie jadł papek itp.
    • agnes_gray Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:35
      Antybiotyk miałam od razu, po trzech dniach już nie bolało.
    • alpepe Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:47
      Ja w dzień wszczepienia implantu dostałam uderzeniową dawkę clindamycyny. I to jest standard tam, gdzie mi to robiono.
    • chatgris01 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 20:57
      Ile czasu boli i puchnie? surprised
      W ogole, cos jest nie tak. Awanturuj sie od razu, nie czekaj.
    • malaperspektywa Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 21:07
      Zmień klinikę i do dentysty na cito po antybiotyk zanim wyhodujesz sobie jakieś zakażenie i okaże się, że nie możesz w ogóle wstawić implantu. Bardzo źle trafiłaś. Współczuję. To absolutnie nie powinno tak wyglądać. Antybiotyk dostaje się profilaktycznie aby zmniejszyć ryzyko komplikacji. Zdrowy człowiek nie bierze na tyle często antybiotyku żeby to był jakiś problem.
    • 1matka-polka Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 21:22
      Nie pomoge, ani 5 minut🤷‍♀️
      • 1matka-polka Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 21:23
        1matka-polka napisała:

> Nie pomoge, ani 5 minut🤷‍♀️
        >

Ale bralam antybiotyk profilaktycznie przez tydzien, moj maz tez.
    • majenkirr Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 21:39
      Mam 3 implanty, minimalna opuchlizna i ból był następnego dnia, ale nie później!
    • odnawialna Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 04.12.22, 22:02
      Jakieś 10 lat temu wstawiałam 3 implanty, bez antybiotyku, na drugi dzień nic już nie bolało. Natomiast wcześniejsze uzupełnianie kości ćmiło ze 2 tygodnie. Te implanty mam nadal i mają się dobrze (tfu, tfu).

Jakoś wiosną tego roku wstawiałam kolejny implant. Też bez antybiotyku. Bolało i bolało, nawet ketonal słabo działał. Po 3 dniach dostałam receptę na leki przeciwzapalne i coś tam jeszcze przeciwbólowego. Bolało w sumie tydzień i przestało. Po około miesiącu implant się wyłonił przez dziąsło. Niestety nie przyjął się sad
      Za tydzień robię kolejne podejście.
      • anorektycznazdzira Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 05.12.22, 02:51
        Czyli też bez antybiotyku i ból dość długo? To by wyglądało na ten sam rodzaj problemu- po stronie lekarza, jak mi się wydaje suspicious
    • anku1982 Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 05.12.22, 06:51
      Miałam wstawiane dwa implanty na raz. Z osłoną antybiotykową, przez pierwsze kilka dni brałam nimesil który jest też przeciwzapalny po kilku dniach odstawiłam nimesil i nic nie bolało ... generalnie raczej boleć nie powinno.
    • bei Re: implant - ile czasu boli i puchnie... 05.12.22, 08:00
      Moje doświadczenia (mam dwa implanty)- NIC nie bolało!, obrzęk w drugiej dobie, przez około 10-12 godzin-od rana do wieczora. Od razu po zabiegu miałam antybiotyk (brałam przez tydzień).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka